|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kako stojite sa spavanjem?
14.8.2009 22:14:02   
Ruža
Kako spavate noću? Meni je max. 6 h sna, rascepkanog zbog sisavca, evo iskopala sam par savjeta za bolji san možda nekome pomognu.
1. Izbacite televizor iz spavaće sobe, već samo gledanje TV-a prije spavanja utječe na kvalitetu sna.

2. Jednako tako, rješite se računala. Probajte organizirati prostor koji će funkcionirati kao kućni ured, ali to nikako ne bi trebala biti spavaća soba, posebno ako je s nekim dijelite. Dozivanje posla u san može samo uzrokovati noćne more.

3. Boje. Različite nijanse imaju različit utjecaj na ljudsku psihu. Hladne boje (one s lijeve strane spektra) djeluju umirujuće i kao takve su primjerenije spavaćoj sobi nego li neke žarke koje 'energiziraju'.

4. Iz nesporedne blizine sobe uklonite sve elektroničke uređaje koji mogu emitirati zvukove.

5. Zamračite se. Kad je vrijeme za spavanje, ne zaboravite navući zavjese ili rolete, a ako imate još kakav način za postizanje mraka, učinite i to. Kvalitetan san je pod direktnim utjecajem količine svjetlosti koja dopire do naših osjetljivih receptora i šalje im krivu poruku.

6. Ako ste od onih koji su se oduvijek bojali mraka, ostavit upaljenu lampu, ali je postavite dovoljno daleko od uzglavlja

7. One lakog sna često probude i 'glasne' cijevi u kući, primjerice puštanje vode. Provjerite odvode.

8. Provjerite postojanost vrata i prozora kako bi umanjili mogućnost zveckanja, treskanja i ostalih iritantnih, zlogukih zvukova.

9. Tako 'hermetički' zatvoreni vjerojatno ne možete disati, zato nabavite pročiščivač zraka ili ovlaživač. Suh zrak prepun alergena čest je faktor kod nesanice i buđenja usred noći.

10. Organizirajte sobu tako da odaje dojam vaše male oaze reda i mira. Presložite ormare, očistite police, učinite je 'dosadnom' za oko kako ne bi vrludalo dok se misli roje i vode u još jednu neispavanu noć.


_____________________________

Samo luda mama...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kako stojite sa spavanjem?
14.8.2009 22:14:35   
Ruža
11. Izbacite sisavca iz svog kreveta.user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kako stojite sa spavanjem?
14.8.2009 22:16:16   
ninishka

IZVORNA PORUKA: Ruža

11. Izbacite sisavca iz svog kreveta.user posted image user posted image user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

...jer ja letim kad sam kraj tebe...
Luka 10.03.2009
Leon 07.06.2010
"Zenska mudrost sagradi kucu, a ludost je rukama razgraduje." (velika Salomonova zbirka izreka 14.1)

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kako stojite sa spavanjem?
14.8.2009 22:20:24   
mrkvač

IZVORNA PORUKA: Ruža

11. Izbacite sisavca iz svog kreveta.user posted image user posted image user posted image




Ovo ti je najbolji savijet!!!!!!

Samo ne znam kako?????

_____________________________

sara, 20.04.2004
dora, 18.11.2008

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kako stojite sa spavanjem?
14.8.2009 22:21:48   
ninishka
ja svojeg nisam ni stavljala u nas krevet tak da ga ne moram izbaciti..ima svoj...

_____________________________

...jer ja letim kad sam kraj tebe...
Luka 10.03.2009
Leon 07.06.2010
"Zenska mudrost sagradi kucu, a ludost je rukama razgraduje." (velika Salomonova zbirka izreka 14.1)

(Odgovor članu mrkvač)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kako stojite sa spavanjem?
14.8.2009 22:25:55   
Nika 24052006
Savjet br. 11 ti je odličan,premda mi nismo s tim nikada vodili borbu.... A što se spavanja tiče,nemam problema,bilo svjetlo ili tama,sa tv-om ili bez njega,svi spavamo kao bebe... Ništa ne čujemo,mogu i tenkovi prolazitiuser posted image

_____________________________

Moje velike ljubavi
Nika 24.05.2006.
Ines 07.05.2010.

(Odgovor članu ninishka)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kako stojite sa spavanjem?
14.8.2009 22:26:56   
Ruža
IZVORNA PORUKA: mrkvač


IZVORNA PORUKA: Ruža

11. Izbacite sisavca iz svog kreveta.user posted image user posted image user posted image




Ovo ti je najbolji savijet!!!!!!

Samo ne znam kako?????


Kad otkrijem javim ti.user posted image

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu mrkvač)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kako stojite sa spavanjem?
14.8.2009 22:48:12   
ivanaa
daj molim te javi mi kak da uspavam sisavca,to mi je veci problem...stalno me budiuser posted image

_____________________________

Prvu polovicu života unište nam roditelji,drugu dijeca.

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kako stojite sa spavanjem?
14.8.2009 23:27:19   
natalijax
uf sad lose

(Odgovor članu ivanaa)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kako stojite sa spavanjem?
15.8.2009 10:08:42   
tikica_69
Ili ne spavam uopce jer sam nocna ili oko 9 sati u prosjeku kad sam slobodna iduce jutro, ili oko 6-7 kad idem raditi u jutarnju

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu natalijax)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kako stojite sa spavanjem?
15.8.2009 14:47:39   
koka

IZVORNA PORUKA: Ruža

11. Izbacite sisavca iz svog kreveta.user posted image user posted image user posted image


i sobe, jer spavamo svi u istoj....user posted image ...

_____________________________

Idi Ga Mama - klikni me :D
Mila Puže - klikni me :D


(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Kako stojite sa spavanjem?
15.8.2009 15:14:03   
buduća mamica
trenutno nikako, beba me škaklja cijelu noć user posted image user posted image

(Odgovor članu koka)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Kako stojite sa spavanjem?
15.8.2009 15:15:36   
joszde
već jedno 4mj zjake prodajem do jedno 2-3ujutro i onda se dižem muža ispratiti u 6h tako da u biti ništa ne spavam

(Odgovor članu koka)
Neposredna veza do poruke: 13
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Dudica.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Sve najbolje!