|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Pivo i zdravlje
8.8.2009 18:57:56   
tikica_69
E kad ovo Candy vidi user posted image  Pivo pozitivno utječe na prokrvljenost, cirkulaciju krvi i krvni pritisak te količinu šećera i vrijednost masnoća u krvi. Stoga dokazano smanjuje rizik od bolesti srca i krvotoka, posebno srčanog infarkta, zgrušnjavanja krvi te povišene količine kolesterola i ateroskleroze.  Pivo ima posebno blagotvoran učinak i kada je riječ o bolestima i poremećajima u funkcioniranju mokraćnih organa. Kako djeluje antiseptički i diuretički, odnosno pospješuje izlučivanje mokraće i tako smanjuje broj bakterija, ono se od pradavnih vremena koristi kao domaći lijek u slučaju upala bubrega, mjehura i mokraćnih putova te čestog, otežanog i bolnog mokrenja. K tome, pivo ne samo da ublažava probleme s bubrežnim kamencima nego djeluje i preventivno, odnosno smanjuje rizik za njihovu pojavu.
Jednako tako pivo štiti ljudske kosti, živce i mišiće te smanjuje rizik za pojavu žučnih kamenaca. Ono potiče probavu te, primjerice, smanjuje rizik od infekcije opasnom želučanom bakterijom Helicobacter pylori.

Zahvaljujući velikom udjelu vitamina B-grupe, pivo pogoduje ljepoti i zdravlju kože, kose i noktiju. Nadalje, dokazano je i da umjerena konzumacija piva sprječava pojavu dijabetesa u staračkoj dobi.

Pivo povoljno djeluje i na psihu te tako potiče dobro raspoloženje, relaksira, smanjuje napetost i razgrađuje nervozu i stres, stoga je među pozitivnim učincima konzumiranja čaše piva dnevno i smanjenje rizika za pojavu depresije. Od svakodnevnog uživanja u čaši, dvije zaista zdravog piva ne bi smjeli odustati ni oni koji paze na svoju liniju jer – suprotno uvriježenom mišljenju – pivo uopće ne deblja jer ne sadrži masnoće i ima manje kalorija nego mlijeko. Štoviše, bezalkoholno pivo idealan je fitness napitak za one koji se bave nekim od oblika tjelesnog vježbanja.

Naravno, nikad ne treba zaboraviti da je pivo, kao i vino, zdravo samo u razumnim količinama dok u prevelikim količinama pivo kao alkoholno piće ne koristi nego šteti organizmu, prvenstveno jetri, gušterači i želucu.

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Pivo i zdravlje
8.8.2009 18:58:43   
Ruža
Tiki daj pivu dok ovo čitam.user posted image

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Pivo i zdravlje
8.8.2009 21:33:36   
BUMBIKA
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Znala sam ja da ne volim bezveze pivo!!!!user posted image


_____________________________

DINO 04.09. 2007

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Pivo i zdravlje
9.8.2009 13:21:10   
koka
Pivo povoljno djeluje i na psihu te tako potiče dobro raspoloženje, relaksira, smanjuje napetost i razgrađuje nervozu i stres, stoga je među pozitivnim učincima konzumiranja čaše piva dnevno i smanjenje rizika za pojavu depresije.


eto, možda se zato davalo ženama kad su prije rađale,ne radi mlijeka nego radi depresije user posted image

_____________________________

Idi Ga Mama - klikni me :D
Mila Puže - klikni me :D


(Odgovor članu BUMBIKA)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Pivo i zdravlje
9.8.2009 17:50:02   
božica
Tiki daj pivu dok ovo čitam.user posted image
slažem se
odgađam čitanje  za kasnije


_____________________________

idem micat rit...

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Pivo i zdravlje
9.8.2009 17:51:15   
božica
Pivo povoljno djeluje i na psihu te tako potiče dobro raspoloženje, relaksira, smanjuje napetost i razgrađuje nervozu i stres, stoga je među pozitivnim učincima konzumiranja čaše piva dnevno i smanjenje rizika za pojavu depresije.



eto, možda se zato davalo ženama kad su prije rađale,ne radi mlijeka nego radi depresije user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

idem micat rit...

(Odgovor članu koka)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Pivo i zdravlje
9.8.2009 17:56:02   
ninishka
nista onda, ako je tak idem si odmah natociti jednu casu pivice...user posted image user posted image

_____________________________

...jer ja letim kad sam kraj tebe...
Luka 10.03.2009
Leon 07.06.2010
"Zenska mudrost sagradi kucu, a ludost je rukama razgraduje." (velika Salomonova zbirka izreka 14.1)

(Odgovor članu božica)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Pivo i zdravlje
9.8.2009 19:47:30   
tikica_69
Jedino moja Candy jos nije ovo prokomentirala user posted image

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu ninishka)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Pivo i zdravlje
9.8.2009 21:31:00   
Candy
IZVORNA PORUKA: tikica_69

Jedino moja Candy jos nije ovo prokomentirala user posted image


Luđakinjo user posted image user posted image user posted image !
Pa ja stalno pričam da je rosna lijek,a vi mi niste vjerovali user posted image user posted image user posted image !
Uf,ali sad je panika...Nemam pivuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu user posted image !


_____________________________

Ono što će davati svjetlo,mora izdržati izgaranje.
(V.E.Frankl)

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Pivo i zdravlje
9.8.2009 21:31:02   
Zvonki
Jeeeeeeeeeee, znala sam jaaaaaaaauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Pivo i zdravlje
9.8.2009 21:31:58   
božica
Luđakinjo
Pa ja stalno pričam da je rosna lijek,a vi mi niste vjerovali
Uf,ali sad je panika...Nemam pivuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

idem micat rit...

(Odgovor članu Candy)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Pivo i zdravlje
9.8.2009 21:32:19   
tikica_69
Ja imam doma jedan q-pack...al nisam doma da te pozovem user posted image

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Pivo i zdravlje
9.8.2009 21:37:12   
Candy
IZVORNA PORUKA: tikica_69

Ja imam doma jedan q-pack...al nisam doma da te pozovem user posted image


Samo ti rajcaj user posted image ...Odoh ja u krevetac dok mogu još suzdržat' sline user posted image


_____________________________

Ono što će davati svjetlo,mora izdržati izgaranje.
(V.E.Frankl)

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Pivo i zdravlje
9.8.2009 21:40:44   
tikica_69
Odi, budemo mi vec skoro proradili na nasem zdravlju user posted image

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Candy)
Neposredna veza do poruke: 14
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli odbijati svoju bebu od pelena?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!