|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Stižu peludne alergije
11.3.2009 22:58:16   
tikica_69
Patite li od njih? Ja da, jako. Vec imam alergijsku astmu user posted image Evo malo informacija i pomoci... S obzirom da je koncentracija peludi najveća ujutro, ne savjetuje se da se u to doba provjetravaju prostorije, niti da se boravi u prirodi.

Poželjno je da osobe alergične na pelud nose masku pri izlasku iz kuće, kao i da navečer operu kosu jer se peludna zrnca skupljaju na vlasima kose.

Kod otkrivanja pravog uzročnika pomaže vrijeme pojave simptoma, te peludni kalendari koji predviđaju početak polinacije ili, točnije, njeno trajanje s odstupanjem od 15 dana, što ovisi o meteorološkim uvjetima.

Naime, biljke s velikim brojem alergena karakteristična su za pojedina područja, ovisno o geografsko- klimatskom području i vegetaciji.

- Kod nas postoje dva vegetacijska pojasa: kontinentalni i primorski. Maksimum cvatnje u kontinentalnom pojasu je od sredine travnja do sredine lipnja kad cvjetaju breze, trave i hrastovi, te od sredine kolovoza do sredine rujna kad cvjetaju korovi.

U primorskom pojasu je maksimum cvatnje već zimi i u rano proljeće kad cvjetaju maslina, crni bor i čempres, a krajem ljeta i početkom jeseni su u cvatu korovi i neke trave. Za alergične osobe kod nas su najpovoljnija područja Istre i Gorskoga kotara, te južnodalmatinskih planina i otoka.



_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Stižu peludne alergije
11.3.2009 23:06:38   
Ruža
Na svu sreću nemam sa tim problema.user posted image

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Stižu peludne alergije
11.3.2009 23:07:46   
tikica_69
Ja sam vec na Belodinu i Seretide-u user posted image

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Stižu peludne alergije
11.3.2009 23:30:42   
koka
zadnjh 2 .godine me neka hunjavica hvata na proljeće a prošlu godinu su mi suzile oči ful ...a inače nisam bila neka alergična user posted image

_____________________________

Idi Ga Mama - klikni me :D
Mila Puže - klikni me :D


(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Stižu peludne alergije
12.3.2009 8:25:33   
ejmama
Ja sam već počela kihati ujutro. Inače pijem tablete i bude mi super, ali sad ne smijem.

_____________________________

H 07 E 09

(Odgovor članu koka)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Stižu peludne alergije
12.3.2009 8:29:05   
lee
alergija??? uh ja je imam več 10 godina...ma smeta mi cvječe...mirisi...drveče koje cvjeta...sve mi smeta...pila sam tablete godinama i pomogle bi mi...ali sada ne mogu zbog bebe...kad me ulovi, suze mi oči, nos me zeza...koža me svrbi...ali eto tolike godine je imam pa ču preživjeti nekako...

joj imam ja alergiju i na ljude neke....user posted image



_____________________________

Alex 2.5.2009
pravi sam decko veliki :) stize mi brat 11.12. 2013

(Odgovor članu ejmama)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Stižu peludne alergije
12.3.2009 8:39:16   
tikica_69
Ja sam alrgicna cak i na plod one biljke na ciji sam cvat alergicna....tako da ne mogu jesti jabuke, breskve, kruske, marelice, visnje, tresnje.....user posted image

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu lee)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Stižu peludne alergije
12.3.2009 8:41:13   
ejmama
IZVORNA PORUKA: tikica_69

Ja sam alrgicna cak i na plod one biljke na ciji sam cvat alergicna....tako da ne mogu jesti jabuke, breskve, kruske, marelice, visnje, tresnje.....user posted image


To je grozno, ja sam primjetila zadnje 2god. da imam neku alergiju na trešnje svježe, odmah me počne grlo svrbitit za poluditi.


_____________________________

H 07 E 09

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Stižu peludne alergije
12.3.2009 8:41:50   
tikica_69
Da, grlo i usi i naoteknu mi usnice user posted image

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu ejmama)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Stižu peludne alergije
12.3.2009 11:39:52   
Kika83
meni su otkrili da sam na metal alergična a brate ima ga svuda oko meneuser posted image
ponekad dobijem crvenilo na vratu i to rješavam sa kremom. a u prolječe me znaju noge svrbit

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Stižu peludne alergije
12.3.2009 11:47:24   
Anoniman
imala sam alergijsku astmu do puberteta....joooj kad se sjetim, u prvom osnovne šmrkala sam neke tablete Intal.....prah iz tablete bih stavila na ruku i to ušmrkala..ko pravi narkoman....

srećom, to je prošlo u pubertetu...

sada me samo ponekad ulovi šmrcanje, ali baš ako sam negdje u prirodi, ovdje u zd mi paše klima...

uglavnom, treba paziti sa tabletama jer dosta njih izaziva spavanje.....





(Odgovor članu tikica_69)
  Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Stižu peludne alergije
12.3.2009 11:50:51   
tikica_69
AERUS - nove, odlicne, ne spava se od njih, ne izazivaju ovisnost
Probala i super sam zadovoljna za razliku od Claritine ili Belodin....meni to nista ne pomaze


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Stižu peludne alergije
12.3.2009 11:54:37   
zaba
prije nego opet otputujemo s bebama na more,jer trajekt već čeka,samo da velim da sam beskrajno zahvalna kaj me ne drže nikakve alergije,osim na zločeste ljude

_____________________________

lucija je svjetlo u mom životu
07.05.2005.

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Stižu peludne alergije
12.3.2009 12:20:41   
lanny
joj i mene je počelo lovit polako user posted image , za poludit mi bude oči suze,nateknu i stalno kišem i šmrcam.Pila sam tablete,al sad u trudnoći ne znam jel smijem šta koristit.
Samo sam kupila morsku vodicu za ispiranje nosićauser posted image

(Odgovor članu zaba)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Stižu peludne alergije
12.3.2009 20:35:01   
BUMBIKA
I ja sam alergična,ali mene ne hvata još,nego tamo na ljeto.Najviše sam alergična ana ambroziju.kad se sjetim kako mi bude odma mi je muka.

_____________________________

DINO 04.09. 2007

(Odgovor članu lanny)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Stižu peludne alergije
14.3.2009 1:58:23   
Candy
Srećom nemam tih problema ali dragi je jako alergičan na topolu u cvatu...To su drame kad počne kihanje po dvadesetak puta u kontinuitetu,nos curi,oči suzne,crvene...Tako mi ga bude žao jer je strašno nervozan a ništa mu ne pomaže od tih tableta user posted image ...

_____________________________

Ono što će davati svjetlo,mora izdržati izgaranje.
(V.E.Frankl)

(Odgovor članu BUMBIKA)
Neposredna veza do poruke: 16
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!