|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Koliko novaca dajete svećeniku?
30.12.2008 13:27:38   
BruMa
Kod nas bio jučer i moj muž mu "velikodušno" dao 50knuser posted image .Ja bi mu dala bar 100.

_____________________________

Bruno 26.04.2006.♥♥♥
Mateo 18.12.2009.♥♥♥
http://www.youtube.com/watch?v=_1_MydgRFZw&feature=player_embedded

Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Koliko novaca dajete svećeniku?
30.12.2008 13:30:29   
ivanaa
100 kn

_____________________________

Prvu polovicu života unište nam roditelji,drugu dijeca.

(Odgovor članu BruMa)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Koliko novaca dajete svećeniku?
30.12.2008 13:32:03   
cokolada
prosle godine sam mu dala 50 kn i mislim da je to dovoljno. Prije je vani nego unutra vec sa vratiju pocne moliti, niti da pita kako ste, ili bilo sto drugo vec kao da je dosao samo po novac.

(Odgovor članu BruMa)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Koliko novaca dajete svećeniku?
30.12.2008 13:37:15   
Lady3
Svake godine kad znam da ide dajem 200 kn.Smatram da mogu dati jednom godišnje,ipak su mi u toj crkvi krštena djeca.Svećenika poznajemo i uvijek malo pročavrljamo.Nije baš da s vrata pjeva i klisne.user posted image Sad se čini da vam pametujem al nije mi to namjera ak se tak čini.Ipak svatko zna svoje razloge.user posted image

_____________________________

Šta je sreća?Znati što se
hoće i to strastveno željeti:)


(Odgovor članu cokolada)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Koliko novaca dajete svećeniku?
30.12.2008 13:40:21   
Florijan Jakov
puno. ali poznajemo se s njima i ako trebamo šta izađu nam u susret, uvijek imaju 5 min za nas... nisamo često u crkvi pa onda jednom godišnje "odriješimo kesu" user posted image

_____________________________

FJ JE FRAJER

(Odgovor članu Lady3)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Koliko novaca dajete svećeniku?
30.12.2008 13:42:41   
švrčka
daš mu koliko možeš....mislim da je 50kn,solidno.Kod nas se daje i ministrantima,pa ti to dođe sve skupa 100kn!!!Što se tiče svečenika,ok budu susretljivi.user posted image

_____________________________

Lara 18.9.2005 Dorian 30.5 2008

(Odgovor članu ivanaa)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Koliko novaca dajete svećeniku?
30.12.2008 13:47:12   
sanjalica
uglavnom 100....
u prijašnjoj župi mi nije bilo žao dati ni više, jer pouzdano znam da u siromašnijim kućama svećenik ne uzme, nego čak i ostavi novaca da pomogne....
kako će sada biti ne znam, jer smo već uz obavijest o rasporedu posvete dobili i upitnik da potpišemo želimo ili plaćati ili ne user posted image ... ja zbunjena, muž ljut.....

_____________________________

Ja nisam luzer, ne, naprotiv
Meni je osmijeh light motiv...
P 2001
M 2003
K 2009

(Odgovor članu švrčka)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Koliko novaca dajete svećeniku?
30.12.2008 13:53:13   
FIONA
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ...u kod nas se vade i eurići...mislim ne kod mene nego tu u susjedstvu... ja imam kome dati, svom anđelu koji je na ovome svijetu a ovi onozemaljski ove godine malo budu šparni kaj se nas tiće!!!!
Dolazi nam 02.01. pa do tad bum još pregruntala s MM!!!


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu BruMa)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Koliko novaca dajete svećeniku?
30.12.2008 14:16:59   
Ruža
O mi smo imali svećenika koji je određivao koliko se treba dati i to koliko obično kućanstvo, a koliko oni koji rade vani ili su na boljim položajima.user posted image user posted image user posted image  Od kako je to uveo kod nas više nije dozio. Sad sam u drugoj župi, svećenik je super, dajemo 100kn jer dolazi na visoki datum. Da dođe poslje plaće dobio bi i više.

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Koliko novaca dajete svećeniku?
30.12.2008 14:26:23   
Anoniman
Meni je bedasto da mi netko određuje koliko ću dati, ipak je to stvar obiteljske situacije. Nikad se s tim nisam specijalno opterećivala, jer sam župi svoje u životu odradila stostruko, pa sad više oni nama daju nego mi njima... a za blagoslov damo koliko trenutno možemo...  Pa vide koliko nas ima kad dođu. Još ako je neki pomoćnik, a ne župnik, obično pita "i to su sve vaša djeca???"user posted image  

(Odgovor članu Ruža)
  Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Koliko novaca dajete svećeniku?
30.12.2008 17:10:51   
Kika83
inače 50kn ali ovaj put čemo 100knuser posted image

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Koliko novaca dajete svećeniku?
30.12.2008 17:16:22   
Marta j
Uvijek 100,al ove godine cemo morati malo vise jer nam dolazi blagosoviti novu kucu gdje cemo biti ja i mm i jos malo nasa beba.

(Odgovor članu Kika83)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Koliko novaca dajete svećeniku?
30.12.2008 18:25:51   
selina
50-150kn ovisi o trenutnoj financijskoj situaciji u kući.Kako sljedeće godine poskupljuju krediti - još točna cifra nije pala.Stignemo razmisliti do 6.01.09user posted image

_____________________________

Selina

(Odgovor članu Marta j)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Koliko novaca dajete svećeniku?
30.12.2008 22:33:22   
njanja
IZVORNA PORUKA: cokolada

prosle godine sam mu dala 50 kn i mislim da je to dovoljno. Prije je vani nego unutra vec sa vratiju pocne moliti, niti da pita kako ste, ili bilo sto drugo vec kao da je dosao samo po novac.
 slažem se....zamislite koliko on kuća prođe pa minimalno 50 kn......

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu cokolada)
Neposredna veza do poruke: 14
   [Brisano sporočilo]
31.12.2008 0:03:42   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(Odgovor članu njanja)
  Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Koliko novaca dajete svećeniku?
31.12.2008 0:13:23   
švrčka
je imate cure pravo,ali.....svečenicima je to radni dan,i kada bi završio da kod svakog,sjedne pa makar na 5 min.Zato mi njih imamo na raspolaganju cjelu god.pa se ljepo odemo ispovjedat i olakšat dušu,a ujedno i popričat.Dali se slažete,lipe mojeuser posted image

_____________________________

Lara 18.9.2005 Dorian 30.5 2008

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 16
   [Brisano sporočilo]
31.12.2008 1:07:57   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(Odgovor članu švrčka)
  Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Koliko novaca dajete svećeniku?
31.12.2008 9:54:53   
Anoniman
to ti sve ovisi o čovjeku, i oni su različiti, 100 ljudi, 100 ćudi... user posted image
naš ima barem 5 pomoćnika koji mu dođu samo za blagoslov kuća, uglavnom bogoslovi, tak da je meni župnik došao zadnji put negdje kad se Elly rodila, još je bio bivši župnik. Bio je fantastičan, čovjek koji je proveo najbolje godine života u Africi i stvarno zna s ljudima. S ovim sadašnjima nisam baš na "ti"... ali, eto... bum preživela... ionak u župu baš ne idem, mi smo kod  konventualaca ko inventar user posted image

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Koliko novaca dajete svećeniku?
31.12.2008 10:01:53   
Florijan Jakov
Mariachi, a kaj su to konventualci user posted image .. neki red ili??

_____________________________

FJ JE FRAJER

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Koliko novaca dajete svećeniku?
31.12.2008 10:08:22   
Anoniman
Franjevci konventualci (OFM Conv. ) samostan im je na Svetom Duhu. Ogranak fratara. Još u počecima franjevaštva, jedan dio braće je odlučio živjeti u samostanu - to su ti - a drugi dio je po uzoru na sv. Franju išao prositi po naseljima... pa su na kraju i oni, stjecajem okolnosti počeli živjeti u samostanima - oni smeđi fratri. Konventualci imaju crni ( i neki od njih -sivi -ti su uglavnom misionari) habit. Ima još i kapucina, i trećoredaca i tak dalje, da ne kompliciram... user posted image

(Odgovor članu Florijan Jakov)
  Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Koliko novaca dajete svećeniku?
31.12.2008 11:08:00   
uciteljica
Mi 150: od toga 100 za crkvu, 50 u kuvertu koju na stolu ostavi zvonar. Tako je oduvijek u našoj župi.
I da imam ne bih dala više jer kad bilo kaj trebam, misa za pokojne, vjenčanje, krštenje, potvrde,  od njih moram platiti ovak  i onak i još se načekam dok oni kad nađu vremena.
P.S.
Neću nikad zaboraviti kad smo došli dogovoriti vjenčanje kako nas je svećenik primio u župnom dvoru u kupaćim gaćama  i to ne boksericama, već onim malima i uskima. I još se ljutio kako smo ga prekinuli u kupanju tj. u odbojci na pijesku (kupalište je 50 m od župnog dvora), a mi uredno došli u radno vrijeme župnog dvora.

Da,  možda dam i manje kad si malo razmislim o njihovom ponašanju!!!!user posted image user posted image

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Koliko novaca dajete svećeniku?
31.12.2008 11:56:24   
FIONA
učiteljice mislimda bi trebala dati više jer tko zna kaj bi onda sve otkrio...možda bi išao do kraja!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu uciteljica)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Koliko novaca dajete svećeniku?
31.12.2008 13:49:37   
Wukovarka
100 kn...
Jos nosi biljeznice sa sobom da upisiva tko je koliko dao i strogo vodi brigu tko polaca lukno...
Ma joooj...sva sreca pa se necu udati u toj crkvi, inace bi mi mozak popio...
Ide 8.01. i vjerujem da ce drzati predavanja o tome kako nosim djete a nisam vjencana u crkvi...uzassssssss

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Koliko novaca dajete svećeniku?
31.12.2008 17:40:26   
cokolada
IZVORNA PORUKA: Iva Piva


od kada su neki stari svečenici prošli iz crkve, izađu prije nego uđu. Dok smo prije imali svečenika koji je sjeo, pa bar na taj dan s nama razgovarao kako se i od svečenika očekuje


takva je situacija i kod nas.
otkako je stari svecenik otisao novi mi se ne svida i nikada nema vremena.
Stari je uvijek sjeo i popricao, kako su mi roditelji privatnici jos je dobio i poklone (ono kaj su oni radili) uvijek uz novac.
Ali sada je drugacije, nazalost.

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Koliko novaca dajete svećeniku?
2.1.2009 9:25:48   
tonkica
Nama je blagoslov prošao u subotu, dali smo 150 kn.
Meni je moja stara župa bila super! Svečenik je došao na blagoslov, uvijek se i zadržao, popričao sa ukučanima. Najljepša stvar je bila ta što novce nikada nismo morali dati taj dan kad je blagoslov. Svake godine smo dobili sa rasporedom blagoslova i pismo župnika, unutra bi dobili i kuvertu. Tokom godine kad smo bili u mogućnosti u tu bi kovertu stavili koliko smo mogli i odnijeli im u Crkvu. To mi na novoj adresi jako fali, jer je stari način blagoslova na koji sam bila naučena puno humaniji. Ne gleda se u kovertu na stolu, nitko ne brine o novcima, nego je prvo blagoslov i briga za ukučane, kako bi u stvari i trebalo biti!


_____________________________

Mia 13.07.2008
Blaž: cca 18.12.2010

(Odgovor članu cokolada)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!