|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Sekundarni sterilitet
28.11.2008 17:48:06   
tikica_69

Ako par nakon barem jedne prethodne trudnoće ne može postići ponovnu trudnoću, to stanje se definira kao sekundarni sterilitet.
Primijetila sam da ima dosta zena, pa cak i na ovom nasem forumu, koje tesko ostaju trudne cak i nakon sto su rodile jednom ili vise puta ( i ja sam ta, izmedju inih.....)
Zanima me da li ste sto poduzele ( lijecnici, pretrage...) ili naprosto mislite da je u pitanju nesto trenutno i da ce trudnoca doci sama po sebi kad se "potrefi"?


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Sekundarni sterilitet
2.12.2008 23:10:07   
selina
Prije svega pozdrav.
Već neko vrijeme čitam Ringerajine stranice i nikako da skupim hrabrosti nešto reći o svom problemu.Pa evo;
Imam 33 godine i dva prekrasna sina (7 i 6 godina) koje smo muž i ja i bez puno truda oko zatrudnjivanja dobili.Sada već 4 godine pokušavamo "napraviti" treće.Nakon prve godine pokušaja počela sam ići svom giniću redovito i on me uvjeravao da je sa mnom sve u redu (bez dodatnih pretraga).Uslijedila je nova godina prirodnih pokušaja.S obzirom da radim vrlo stresan posao pripisivala sam svoj problem sa zatrudnjivanjem tome.Nevjerojatno je kako vrijeme brzo prolazi.Treću godinu su uslijedile nešto neredovitije user posted image i ginić je odjednom ustanovio da su mi jajnici premali i da sam vjerojatno u menopauzi što je za mene bio izuzetno veliki šok jer sam gotovo svaki drugi mjesec išla kod istog liječnika na preglede i ultrazvuke.Još je gore bilo što mi je tada liječnik rekao "Draga gosp. budite sretni što imate i ovo dvoje sa ovakvim jajnicima i ostavite se čorava posla to traži puno dodatnih pregleda i novca,a nije da nemate djece."Na moje insistiranje tada me poslao na krvnu pretragu hormona u Petrovu.Uslijedio je nalaz po kojem je moj sad već dragi ginić ustanovio da sam "super žena" i da jajnici unatoč veličini rade savršeno.Ponovno kasni user posted image i dobijem dabrostone, vaginalne ultrazvuke (koje plačam 150kn) i ponovno isčekivanje.Ljetos nisam imala user posted image puna 4 mj., sad već 3 mj. pijem dabroston, na vaginalnom mi kaže i "pokaže"; evo sad će biti ovulacija na vama je da "radite".Sutra ponovno idem na pregled i ukoliko dobijem terapiju od slijedeča tri mjeseca prirodnih pokušaja mijenjam ginića.Loše je to što živim u manjem gradiću pa mi je izbor ginića cijelih 2 računajući i ovog sadašnjeg.
Često se pitam; ako već imam dvoje, znaći li to da nemam pravo željeti još djece i tada me nekako sram pred onima koji nemaju još nijedno i tada posustajem u bilo kakvoj daljnjoj "borbi".user posted image
Eto to je samo mali izvod iz moje potrage za blagom.
Moram još reći da čitajući Ringerajine forume dobijem ponovnu psihičku snagu jer ste sve izuzetno pozitivne i divna podrška jedne drugima.


_____________________________

Selina

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Sekundarni sterilitet
2.12.2008 23:15:34   
mirna
sada si me skoro rasplakala selina...user posted image

Dobro nam dosla i zelim ti da sto prije docekas svog treceg user posted image ! user posted image user posted image

(Odgovor članu selina)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Sekundarni sterilitet
2.12.2008 23:18:13   
selina
Hvala Mirna.user posted image

_____________________________

Selina

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Sekundarni sterilitet
2.12.2008 23:20:49   
Wukovarka
Selina dobro nam dosla...
Zelim ti puno srece da sto prije docekas svoje zlato...

Pridruzi nam se u bircu...user posted image

(Odgovor članu selina)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Sekundarni sterilitet
2.12.2008 23:25:51   
selina
Ovo je ono što je ovdje fenomenalno - vaša podrška i tople riječi dobrodošlice.
Hvala i na pozivu u birc - već se veselim "kavici i kolačima" koji su često na meniu.


_____________________________

Selina

(Odgovor članu Wukovarka)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Sekundarni sterilitet
2.12.2008 23:28:07   
Wukovarka
IZVORNA PORUKA: selina

Ovo je ono što je ovdje fenomenalno - vaša podrška i tople riječi dobrodošlice.




Tu smo da si pomognemo i da lakse prebrodimo ponekad nemoguce tegobe...user posted image


(Odgovor članu selina)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Sekundarni sterilitet
2.12.2008 23:32:53   
selina
Uz vas sve uvjerena sam da ništa nije nemoguće.

_____________________________

Selina

(Odgovor članu Wukovarka)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Sekundarni sterilitet
3.12.2008 11:32:22   
Kika83
draga selina samo se ti bori za svoje treće dijete i nemoj odustat.ima nas koje nemamo niti jedno dijete kao i ja ali mi nedustajemo pa nemoj niti ti ako želiš još jedno.imaš sva prava svijeta imati djece koliko ti srce želi.bori se i nemisli na druge.sretno!!!

(Odgovor članu selina)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Sekundarni sterilitet
3.12.2008 12:11:58   
Candy
Selina,dobrodošla user posted image !
Nikako nemoj dozvoliti da te ljudi sputavaju u namjeri da imate još djece...
Djeca su najveće bogatstvo i nitko ti nema pravo to oduzeti...
Naša Tikica je u sličnoj situaciji,sigurna sam da će ti ona više pomoći savjetom...
Kao što je rekla Mala25,ima nas ovdje koje dugo vremena pokušavamo imati barem jedno dijete i ne odustajemo i ne predajemo se user posted image ...
Zato,nemoj ni ti,samo hrabro naprijed user posted image !

(Odgovor članu Kika83)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Sekundarni sterilitet
3.12.2008 15:44:16   
tikica_69
Selina, dobrodosla i neka ti iduca godina donese zeljeno dijete. Osim hormona,da li ste od ostalih pretraga ista obavili? Koliko dugo "radite" na bebi?  Naime, muskarac je cesce uzrok neostvarene trudnoce, pa se nadam da ste radili spermiogram.
U svakom slucaju,tu smo za pitanja, dileme a ponajvise emocionalnu podrsku..... tu smo najstrucnije user posted image


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Candy)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Sekundarni sterilitet
3.12.2008 19:57:16   
Ellenora
Dobro dosla i sretno!!!user posted image

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Sekundarni sterilitet
5.12.2008 6:34:15   
selina
Hvala svima na podršci i dobrodošlici.
Ginić me stalno odgovara od bilo kakvog daljnjeg postupka - jer imam djecu!
U srijedu sam bila ponovno kod njega i tek na moje insistiranje je napisao uputnicu za mm da napravi spermiogram.Sada ide na godišnji i naručena sam tek 5.1.2009 da dođem sa mm i nalazom i ako je njegov nalaz u redu dat će mi neku terapiju za stimulaciju ovulacije, koliko sam shvatila terapija stimulira, a mm i ja ćemo "pikati" na slijepo.
Pozdrav svima.


_____________________________

Selina

(Odgovor članu Ellenora)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Sekundarni sterilitet
5.12.2008 7:00:44   
FIONA
draga nek ti se desi ko i meni...na dan kada je stigao nalaz spermiograma ja napravila test i pokazao se plusić!!!!
Držim fige!!!user posted image user posted image user posted image


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu selina)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Sekundarni sterilitet
5.12.2008 16:08:11   
selina
Hvala Fiona.




_____________________________

Selina

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Sekundarni sterilitet
5.12.2008 16:22:16   
tikica_69
IZVORNA PORUKA: selina

Hvala svima na podršci i dobrodošlici.
Ginić me stalno odgovara od bilo kakvog daljnjeg postupka - jer imam djecu!
U srijedu sam bila ponovno kod njega i tek na moje insistiranje je napisao uputnicu za mm da napravi spermiogram.Sada ide na godišnji i naručena sam tek 5.1.2009 da dođem sa mm i nalazom i ako je njegov nalaz u redu dat će mi neku terapiju za stimulaciju ovulacije, koliko sam shvatila terapija stimulira, a mm i ja ćemo "pikati" na slijepo.
Pozdrav svima.


Vjerojatno ces dobiti Klomifen....a gdje ides, kod kojeg lijecnika? U ZG ili?

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu selina)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Sekundarni sterilitet
5.12.2008 16:36:45   
selina
U Kutinu, kod dr. Ivan Kabelka.
Znaš Tikice, nakon 4 godine postala sam nestrpljiva.Malo znam o tim stvarima, pa sve ono mislim sad će, ali sad mi je već dosta biti "fina" i čekati.
Da, dr. je spomenuo taj lijek.Možeš li mi reći što je to i ćemu zapravo služi.


_____________________________

Selina

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Sekundarni sterilitet
5.12.2008 16:39:05   
tikica_69

Klomifen tablete se primjenjuju:
- za indukciju ovulacije kod anovulacijske i oligoovulacijske neplodnosti u žena (uključujući in vitro fertilizaciju),
- kod disfunkcije žutog tijela,
- kao test ovulacije,

Liječenje klomifenom može biti uspješno samo ako je žena sposobna za ovulaciju, ako ima normalnu jetrenu funkciju i normalno lučenje estrogena (vaginalni bris, biopsija endometrija, procjena estrogena u serumu i u urinu, krvarenje kao reakcija na liječenje progesteronom), te ako je njezin partner plodan. Niže razine endogenog estrogena, mada nepoželjne, ne sprječavaju uspješno liječenje. Liječenje je bezuspješno kod primarne pituitarne ili ovarijalne disfunkcije. Liječenje klomifenom nije zamjensko liječenje za ostale poremećaje čija je posljedica ovulacijska disfunkcija, kao što su na primjer bolesti štitnjače ili nadbubrežne žlijezde. 

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu selina)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Sekundarni sterilitet
5.12.2008 16:43:34   
selina
Hvala Tikice,
ovo je stvarno bilo brzo.Ti si "enciklopedija" što se tiće ovih stvari.


_____________________________

Selina

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Sekundarni sterilitet
5.12.2008 16:47:29   
tikica_69
Nisam ja, google je user posted image

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu selina)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Sekundarni sterilitet
5.12.2008 16:53:43   
selina
Svejedno bez Tebe nebi bilo ovdje.user posted image

_____________________________

Selina

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Sekundarni sterilitet
19.2.2009 17:40:24   
barby
kad sam bila prije 3 mj kod ginek privatnog napisao mi na nalaz sekundarni sterilitet,ja sjela u auto i citam nalaz ulovila me takva panika sta to znaci,mislila sam ajme necu nikad moc rodit,i pnda sam na netu procitala sta u biti to znaci....ja nakon spontanog (koji je bio prije 14mj)nikako ne mogu ostat....user posted image user posted image user posted image

_____________________________

17.1.2011 STIGLA MOJA NAJVECA SRECA
ostala trudna između postupka prirodno:)

22.2 -transfer IVF/ICSI,11.3 beta.nisam je ni docekala:(

2007-missed abortion:(

JA-hipotireoza
sekundarna amenoreja

MM-oligoasthenozoospermia
varikokel

(Odgovor članu selina)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Sekundarni sterilitet
19.2.2009 21:58:20   
derulja
meni isto dodijeliše tu dijagnozu. dvoje djece, sad će 14 i 8. odlučili se za treće, radili godinu dana i ništa, ja mislila da više ne ide zbog godina.
onda ostala trudna, spontani sa 6tj, moje dvije gastacijske vrečice. nakon tri mj opet T, isto sp sa 6 tj ali nešto vrlo malo.  čudno kako sad zatrudnjujem, meni ništa nije jasno. sad napravila ogtt, hormone štitnjače, što je ok i sad još čekam neke nalaze kaj se dugo čekaju, brdo nekih koagulacija.
bojim se probat ponovno...

(Odgovor članu barby)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Sekundarni sterilitet
19.2.2009 22:28:06   
srećica
Curice drage pozravić svima vama na ovom super forumuuser posted image !Hm imajedno ludo pitanje.Da li je neka od vas čula ili bila kod fitologa Tešića?Čula sam puno i dobrog i lošeg a u želji za bebačem čovjek ponekad izgubi razum i trži slmćicu spasauser posted image user posted image .Zato vas molim za pomoć jer sam neodlučnauser posted image user posted image

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Sekundarni sterilitet
19.2.2009 22:33:48   
Candy
Srećica,dobro nam došla user posted image !
Ne znam za njega ali možda cure znaju pa se jave user posted image ...


_____________________________

Ono što će davati svjetlo,mora izdržati izgaranje.
(V.E.Frankl)

(Odgovor članu srećica)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli odbijati svoju bebu od pelena?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!