|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   blizanci i jaslice...
16.5.2011 23:33:19   
ELENA35
..predala sam papire za upis u jaslice S i J...i da ne duljim,u četri jaslica (vrtića) su mi rekli da mi ne garantiraju da mi dječicu neće razdvojiti,na što ja nikako ne pristajem kao ni mm,to mi je idiotizam..Rekli su nam da ćemo to saznati kad se formiraju grupe ako upadnu u vrtić..da će biti roditeljski sastanak i da ćemo se tada sve dogovoriti..
Mene zanima dali itko zna smiju li se blizanci razdvajati???
U tom slučaju bi ja podigla užasnu frku...Iako ja poznam dosta blizanaca,manjih i većih i idu skupa u iste grupe i razrede..nisam čula za slučaj razdvajanja...


_____________________________

VEDRANA-21.10.1996.
IVAN-30.12.1999.
JAN I SARA- 9.5.2009.

"Knjige koje majke pišu nitko ne čita,one se vide i čuju kada njihova djeca ulicom prolaze..."
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: blizanci i jaslice...
17.5.2011 8:19:58   
BUMBI
Ajme kakva glupost,nemogu vjerovati..kako mogu razdvajati nekoga koje isto godište i još blizanci.


_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

(Odgovor članu ELENA35)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: blizanci i jaslice...
17.5.2011 9:29:29   
lavica81
stvarno za nepovjerovat, nikad nisam čula da se blizanci dijele u grupeuser posted image user posted image user posted image
bezveze

_____________________________

Mara 04.10.2010. mamina i tatina princeza
Toni 08.07.2013. mamin i tatin princ

(Odgovor članu BUMBI)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: blizanci i jaslice...
17.5.2011 9:32:34   
mariola
Ma koja glupost, svašta ćeš još čutiuser posted image
Od naših kumova blizanci su u istoj grupi, što mi je najnormalnije.

_____________________________

Sretna i ponosna :)
Toni i Laura
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(Odgovor članu lavica81)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: blizanci i jaslice...
17.5.2011 9:45:06   
anaxx
ni ja nikad ne bi pristala da ih razdvoje... imaš pravo žaliti se...

_____________________________

mama jednog velikog i jednog malo manjeg dečka... dva mamina zlata... dočekali smo i Katju ... treće zlato u maminom srcu :)

(Odgovor članu mariola)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: blizanci i jaslice...
17.5.2011 10:11:42   
bubaMaja
to vam govore da vam ne mogu već unaprijed dati garanciju da će djeca biti u istoj grupi, ali čak i ako ih upišu u različite grupe, kad se formiraju uvijek postoji vrijeme u kojem se mogu djeca prebacivati iz grupe u grupu tako da ćete vi biti prvi na redu za prebačaj. ja radim godinama u vrtiću i moja cijela obitelj, a nikad nismo čuli da na kraju blizanci nisu bili skupa, osim ako su roditelji tražili ili je neki problem (da ih treba razdvojiti radi razvoja osobnosti) - ali to sve ide kasnije i uz puno dogovora s roditeljima...
nemajte straha

_____________________________

Blagoslovljeni najljepšom zvjezdicom s neba - došla nam je naša Stella 6.2.2011.

(Odgovor članu anaxx)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: blizanci i jaslice...
17.5.2011 11:02:17   
njanja
daj malo kontaktiraj ROde, mislim da oni imaju besplatnu pravnu pomoć...
to je strašno ako ih razdvoje...

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu ELENA35)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: blizanci i jaslice...
17.5.2011 11:16:46   
anaxx
moram dodati i ovo (da naglasim da odvajanje ne dolazi u obzir)

ja imam sada dva dečka u vrtiću, G u svojoj grupi za''velike dečke'' i T u jaslicama, daleko najmanji user posted image ...
jućer smo došli po njih u 16.20 h, (vrtić radi normalno do 16.00h, a onda one koji ostanu duže skupe sve zajedno u jednu sobu i obično ostanu dvije tete do 17.00h) i tete su nam rekle da su se rastopile kad su G i T došli svaki iz svoje grupe i kad su se vidjeli da su potrčali jedan drugom u zagrljaj i djelili su puse... evo mami idu suze na oči... 
i tko ima onda pravo blizance razdvajati koji su još više vezani nego ova moja dva hahara....

_____________________________

mama jednog velikog i jednog malo manjeg dečka... dva mamina zlata... dočekali smo i Katju ... treće zlato u maminom srcu :)

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: blizanci i jaslice...
17.5.2011 11:41:57   
bubaMaja
u svakom normalnom vrtiću potiče se druženje braće i sestara čak i kad po godištu ne idu nikako u istu skupinu. često provode vrijeme igrajući se zajedno u jednoj ili drugoj grupi i zajedničkim prostorijama. mislim da je malo glupo prijetiti se odmah pravnim službama. tako možete samo navući, ljutnju ili inat ili nešto gore... vrtići su tu vama na usluzi i učinit će sve da vas zadovolje,m a lijepa riječ i malo simpatičnosti otvorit će više vrata nego prijetnje...

_____________________________

Blagoslovljeni najljepšom zvjezdicom s neba - došla nam je naša Stella 6.2.2011.

(Odgovor članu anaxx)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: blizanci i jaslice...
17.5.2011 11:44:22   
ama
ja sam podavno od jednih nasih susjeda koji zive u njemackoj cula da su njihove blizance namjerno razdvojili i da tamo blizanci idu odvojeno neznam koji je bio razlog znam da je jedan od razloga bio da se nisu igrali s drugom djecom i da su samo njih dvojica bili dovoljni jedan drugom....i kad su ih razdvojili kradom su se izvlacili obojica iz grupe i izlazili na vrata i virili jedan drugo pa bi pricali...moji su mala razlika kad jedan ode u setnju sa mm ili spavaju uvjek prvo trce jedan drugom i smiju se pozele se....a mogu mislit kako je to sa blizancima dobro se raspitaj iz kog razloga je moguce razdvajanje mislim da ce im bit lakse da su skupa vec odvojeno al tko zna mozda vise nauce odvojeno...al svakako posle kroz zivot ce se odvajat pa mislim da je sad bas prerano za to...

_____________________________

...Osobe koje vas mrze su samo zbunjeni ljudi koji nemogu da razumiju zasto vas svi ostali vole ;)))).....

(Odgovor članu anaxx)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: blizanci i jaslice...
17.5.2011 11:51:09   
njanja

IZVORNA PORUKA: bubaMaja

tako možete samo navući, ljutnju ili inat ili nešto gore... vrtići su tu vama na usluzi i učinit će sve da vas zadovolje,m a lijepa riječ i malo simpatičnosti otvorit će više vrata nego prijetnje...



u tome i jest stvar-vrtići su tu zbog nas....Ako Elenini blizanci ispunjavaju sve uvijete za upis u vrtić, tada ona ima i pravo zahtijevati da joj se djeca ne razdvajaju....
Znam da nije tema, ali ja sam 18 mj šutila i bila oristojna "da ne navučem ljutnju" u vezi 1 od janovih teta dok nisam pukla i oprala ju pristojno i rekla ako se neke stvari ne promijene, da ćemo slj. razgovor voditi sa ravnateljicom. Naravno da se sve promijenilo i da je kansije priznala da je bila nepravedna....Jučer sam pak saznala da slične stvari radi i 2. roditeljima.... Tako da ovo-bojati se navući ljutnju ili slično može samo uroditi još gorim, a to je u ovom slučaju da Elena pokorno šuti (kako se u našem krasnom društvu očekuje) i da joj prime blizance i da ona od silne sreće što su primljeni samo i dalje šuti, a djeca razdvojena budu nesretna, frustrirana....Sam odlazak u jaslice je dovoljan šok i za djecu i roditelje i zašto OTEŽAVATI????


_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu bubaMaja)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: blizanci i jaslice...
17.5.2011 12:03:08   
anaxx
njanja, slažem se!!!

ja nisam neka pričljiva osoba, ali kad je nepravda u pitanju, a posebno za moje dijete, tu me nečete utišati... zato su me u vrtiću i izabrali za predstavnika roditelja...user posted image

_____________________________

mama jednog velikog i jednog malo manjeg dečka... dva mamina zlata... dočekali smo i Katju ... treće zlato u maminom srcu :)

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: blizanci i jaslice...
17.5.2011 12:25:45   
bubaMaja
njanja jasno je da se za sebe svatko treba izboriti, ali nitko nije rekao da treba pokorno šutjeti nego da se pokuša lijepo razgovarati, ne odmah neke prijetnje.. kao što rekoh.. od tolikih godina u vrtiću (uključujući i RAstočine) nikad nisam čula da je netko razdvojio blizance bezveze tako da to nije razlog za ovako žestoku reakciju... treba pokušati smireno dok se ne iscrpe sva sredstva mira pa tek onda krenuti s prijetnjama...
uostalom ovdje je riječ o vrtiću Zagreb koji je koncipiran drugačije svaki vrtić ima svog ravnatelja i odluke, a ne kao kod nas... tako da neki ravnatelj može mirno odbiti nešto što će drugi prihvatiti kao normalno.. uostalom malo je vrtića koji imaju više jasličkih skupina iste dobi, a i ovako i onako, ponavljam djeca se premještaju nakon što se oforme grupe najnormalnije...


_____________________________

Blagoslovljeni najljepšom zvjezdicom s neba - došla nam je naša Stella 6.2.2011.

(Odgovor članu anaxx)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: blizanci i jaslice...
17.5.2011 12:28:13   
njanja
buba maja, pa nisam ja rekla da ih Elena tuži, nego da zove Rode i da traži besplatan pravni savijet da zna u startu kako da se postavi....

O Rastočinama ćemo kada se vidimo uživo user posted image

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu bubaMaja)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: blizanci i jaslice...
17.5.2011 12:29:04   
bubaMaja
njanja postoje pojedinci koji nisu spremni prilagoditi sebe kako bi bili bolji u svom poslu, ali većina odgajatelja i radnika u vrtiću je pozitiva.. iako si imala problema s određenim odg. s kojim i drugi roditelji imaju problem svejedno bi uvijek preporučila svoj vrtić, zašto ako misliš da je za sve potrebno povući neku tužbu, povišene tonove i slično???

PS: Ne mislim te niti uvrijediti niti išta slično, samo pitam

_____________________________

Blagoslovljeni najljepšom zvjezdicom s neba - došla nam je naša Stella 6.2.2011.

(Odgovor članu bubaMaja)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: blizanci i jaslice...
17.5.2011 12:35:26   
njanja

IZVORNA PORUKA: bubaMaja

njanja postoje pojedinci koji nisu spremni prilagoditi sebe kako bi bili bolji u svom poslu, ali većina odgajatelja i radnika u vrtiću je pozitiva.. iako si imala problema s određenim odg. s kojim i drugi roditelji imaju problem svejedno bi uvijek preporučila svoj vrtić, zašto ako misliš da je za sve potrebno povući neku tužbu, povišene tonove i slično???

PS: Ne mislim te niti uvrijediti niti išta slično, samo pitam



Ajmo se pliz čuti na telefon ili vidjeti uživo jer znaš o čemu pričam...ovako samo uzurpiram Eleninu temu....
što se tiče ovoga što pitaš, ja sam 18 mj bila fini dobar roditelj....kad sam digla frku (ali pazi VRLO PRISTOJNO, čak štoviše i EMOTIVNO, dakle bez bezobrazluka, samo kao jedna zabrinuta mama), onda se sve PROMIJENILO....znači dok sam bila pristojna i pokorna, ništa se nije mijenjalo....

Kod Eleninog slučaja, ona mora reagirati prije: MOLBOM, opskrbiti se pravnim savijetima (zakon je tu radi nas, a mi ga ne znamo čitati) da reagira UNAPRIJED, a ne UNATRAG....

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu bubaMaja)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: blizanci i jaslice...
17.5.2011 12:55:16   
Ruža
Vjerujem da ih u konačnici neće razdvojiti, napomeni kod upisa da su blizanci.
Ipak je to ustanova u kojoj rade ljudi koji su obrazovani za taj posao i kojima bi ipak trebali puno više vjerovati jer im u suprotnom ne bi povjeravali ono nama najdraže.
Sretno kikićima u vrtiću.user posted image

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: blizanci i jaslice...
17.5.2011 12:56:59   
bubaMaja

IZVORNA PORUKA: njanja


IZVORNA PORUKA: bubaMaja

njanja postoje pojedinci koji nisu spremni prilagoditi sebe kako bi bili bolji u svom poslu, ali većina odgajatelja i radnika u vrtiću je pozitiva.. iako si imala problema s određenim odg. s kojim i drugi roditelji imaju problem svejedno bi uvijek preporučila svoj vrtić, zašto ako misliš da je za sve potrebno povući neku tužbu, povišene tonove i slično???

PS: Ne mislim te niti uvrijediti niti išta slično, samo pitam



Ajmo se pliz čuti na telefon ili vidjeti uživo jer znaš o čemu pričam...ovako samo uzurpiram Eleninu temu....
što se tiče ovoga što pitaš, ja sam 18 mj bila fini dobar roditelj....kad sam digla frku (ali pazi VRLO PRISTOJNO, čak štoviše i EMOTIVNO, dakle bez bezobrazluka, samo kao jedna zabrinuta mama), onda se sve PROMIJENILO....znači dok sam bila pristojna i pokorna, ništa se nije mijenjalo....

Kod Eleninog slučaja, ona mora reagirati prije: MOLBOM, opskrbiti se pravnim savijetima (zakon je tu radi nas, a mi ga ne znamo čitati) da reagira UNAPRIJED, a ne UNATRAG....


ok, sve ok.. ja stvarno ne mislim nikoga niti napadati niti išta slično... glavno da se tvoj problem riješio na pozitivu pogotovo radi Jana ))))))))))))) djeca su nam svima na prvom mjestu...


_____________________________

Blagoslovljeni najljepšom zvjezdicom s neba - došla nam je naša Stella 6.2.2011.

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: blizanci i jaslice...
17.5.2011 13:08:58   
lilia
Takva je naša Njanja, uvijek opskrbljena pravnim savjetima.user posted image

Ja da sam u situaciji kao Elena ne bi se ni sjetila raspitati za pravni savjet, nekako mislim: pa koji bi to pobogu vrtić razdvojio blizance? Tek kad bi mi odgajatelj i ravnatelj rekli da oni ne nogu i ne moraju biti zajedno bi napravila paniku. Ali tada bi me stvarno čuli.

_____________________________

Drekavac Mihael stigao 11.11.2010.

(Odgovor članu bubaMaja)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: blizanci i jaslice...
17.5.2011 18:04:41   
Ninaa
Neznam kaj reći jel je naš vrtić za sad super i za sve im se možeš obratiti i ja se stvarno osjećam da su oni tu za nas, a ne mi zbog njih. Tete su uvijek ljubazne, popričaju svaki put kad dođemo po dijete, veli nam jel jela nije, kak je spavala, i sl. Baš su ljubazne i općenito je klima u vrtiću super. Mislim da jednim razgovorom kod ravnateljice prvo možeš puno riješiti. A mislim i da ne treba stvarati paniku prije reda. Dok prođu upisi i dok se vidi u kojoj su grupi i ak ne budu zajedno onda otići na razgovor i napraviti žalbu. Ja isto poludim kad mi tu stranke na poslu viču i naprave cijelu strku a papiri ili rješenja uopće nisu još ni gotova i nezna se kaj će se dogoditi u naprijed. Ne vjerujem da će ih razdvojiti samo su napomenuli da se to može i dogoditi.

_____________________________

Mamine srećice 14.03.2009. i 2012.

(Odgovor članu lilia)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: blizanci i jaslice...
17.5.2011 23:19:40   
ELENA35
Drage moje,iskreno vjerujem da će sve biti u redu..i puuuno vam hvala na savjetima,zbilja ste me smirileuser posted image user posted image user posted image

Jutros me zvala žena iz vrtića (jaslica) i rekla da dođemo ja i mm sa blizancima u petak u 11 sati na razgovor...tada ću sve znati detaljnije..Ajme koliki mi je grč u želucu...
Sad me zanima dali su to pripreme za prijem u vrtić ili šta...user posted image
Imam prioritete kod upisa,oboje smo zaposleni,uz to mi je muž RVI,obitelj smo sa četvero djece i primamo dječiji doplatak..po tome nam je žena rekla da imamo jako puno bodova i da smo pri vrhu za upis...

Ne znam dali da se smijem ili da plačem..user posted image




_____________________________

VEDRANA-21.10.1996.
IVAN-30.12.1999.
JAN I SARA- 9.5.2009.

"Knjige koje majke pišu nitko ne čita,one se vide i čuju kada njihova djeca ulicom prolaze..."

(Odgovor članu Ninaa)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: blizanci i jaslice...
18.5.2011 13:10:43   
BUMBI
Ma bit će sve okuser posted image user posted image

_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

(Odgovor članu ELENA35)
Neposredna veza do poruke: 22
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!