|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Vjera i crkva
14.9.2009 10:40:30   
cokolada
Da  li vodite djecu u crkvu na misu? S kliko godina ste poceli?
Svekrva je trazila da u nedjelju navecer moj sin ide s njima na misu, ja nisam dala.
Ne zelim da ide na misu i stvara tu naviku, ima vremena kada krene u skolu, mislim da je premali, 3 god. i ako mi ne idemo nedjeljom na misu ne znam zasto bi on trebao ici i jos k tome navecer.
Mozda cete me osuditi na ovakvom stavu, ali nervira me nametanje bilo cega.
ja sam od svoje 6 god isla na vjeronauk, kasnije paralelno i u skoli i u crkvi, isla na mise i uvijek mi je bilo dosadno. obavila sam i pricest i krizmu postepeno a ne kao neki sve odjednom.
Moj stav je da dijete samo mora odluciti zeli li ili ne i to kada bude znao sto hoce a ne mu to nametati vec sa 3 god.
Bio je nekoliko puta na misi, to su bile kratke, krstenje, vjencanje, godisnjica smrti moga brata.
Stvar je u tome sto ce ona opet inzistirati, a ne znam sto da joj kazem a da ne budem gruba?
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Vjera i crkva
14.9.2009 10:42:43   
mirna
Ne vodimo.

Mislim da to treba biti odluka roditelja.

(Odgovor članu cokolada)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Vjera i crkva
14.9.2009 10:43:23   
ninolina
slažem se s tobom, kad budu veči sami će. Mi odemo za blagdane, svadbe, krštenja ali ne silim ih

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu cokolada)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Vjera i crkva
14.9.2009 10:45:10   
ZVRK
bio je u crkvi samo za svoje krštenje.
niti mi nismo od onih vjernika koji odlaze na mise tako da samim time niti zvrkić neide

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Vjera i crkva
14.9.2009 10:49:05   
Anoniman
Draga moja, ti si majka svome djetetu i ti odlučuješ kakav će biti njegov odgoj.

MM i ja idemo svake nedjelje na misu i to zajedno sa svom djecom, od njihovog rođenja. Nikad nije bilo problema. Mi smo tako odlučili i tako živimo.

Međutim, ako roditelji ne idu i ne žele forsirati djecu da idu, ne vidim problem.
Ako želite da ide na sakramente u školsko doba, upišite ga ako ne želite, to nije obavezno. Poznajem mnogo ljudi koji su kršteni kao odrasli i primili sve sakramente u odrasloj dobi i to im je ostalo u lijepom sjećanju i na kraju - to je bila njihova zrela odluka da to žele....
zbog tradicije, tuđeg mišljenja, seoskih baba itd.  to ne bih napravila nego zbog nekog svojeg osobnog uvjerenja da je to ispravno.

(Odgovor članu cokolada)
  Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Vjera i crkva
14.9.2009 10:49:47   
FIONA
ja sam odgojena u religioznom duhu...mm isto pridodaje tome veliku pažnju...kao što smo inzistirali vjenčanju pod cijelom misom, krštenju samo za našu zver da bude samo to naš obiteljski dan...tako smatram da odluka i o odgoju vjere u našoj obitelji isključivo leži na nama...moja zver je samnom išla na misu i cijelu misu je samo gledala i proučavala...sada ne bi to mogla jel bi svima skidala torbe i vukla za kaput, pjevala i smijala se na glas kao alooo tu sam kaj gledate onog stričeka gore...
razmišljam da uvedem praksu da idemo na mise u tjednu za pokojnike koje su kratke svega 20min i sa svega 10-20ljudi...tako je bar kod nas...

inače da meni netko fora ja bi pustila djetetu na volju...ako joj paše i ne radi scene neka ide...jel ako misliš ići sa tri godine a ne sada očito to radiš kao i ja s razlogom da te ne zafrkava ili ne radi scene u prepunoj crkvi...ako si vjernik nemre škoditi da djete sa bakom ide u crkvu...

naravno to je vaša odluka ali ja bi pustila na zadovoljstvo djeteta!


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 6
   [Obrisani korisnik]
14.9.2009 11:01:31   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu FIONA)
  Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Vjera i crkva
14.9.2009 11:14:32   
FIONA
lilivana jako lijepo od vašeg župnika...ni naš nije protiv dječice jel mi imamo i karitas u sklopu župe pun mališana bez roditelja koje on ima preko sebe....samo kaj babe kukakju da ne čuju...da što se vode klinci ako se ne znaju ponašati...ja kako sam malo nagla vjerojatno bi im usred mise i nekaj proklela pa bi mene bilo sram...ja ne mogu sa mojoj zveri jel je živa, mora stajati, mora biti u centru pažnje a premala da joj objasnim da to nesmije...pa ima niti deset mjeseci a kao da je duplo starija fizički...user posted image

_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Vjera i crkva
14.9.2009 11:20:09   
ivanaa
pa evo Patrika sad dajem jer mora radi ppricesti,nekad sam ga dala mami ili baki al ne ucestalo,mislim da povrameno nije lose da ode nebu tam nis lose cuo

_____________________________

Prvu polovicu života unište nam roditelji,drugu dijeca.

(Odgovor članu cokolada)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Vjera i crkva
14.9.2009 11:21:10   
anne
Mi vodimo svoje od rođenja.
Imamo u crkvi sobu za bebe pa kad im bude dosta odemo tamo.
Za sad se još ne bune, a kad počnu nećemo ih tjerati.

_____________________________

PETRA 19.05.2006.
SAMUEL 19.08. 2008.
1 anđeo
REBEKA 20.07.2012.

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Vjera i crkva
14.9.2009 11:22:04   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: anne

Mi vodimo svoje od rođenja.
Imamo u crkvi sobu za bebe pa kad im bude dosta odemo tamo.
Za sad se još ne bune, a kad počnu nećemo ih tjerati.


I mi.user posted image user posted image

(Odgovor članu anne)
  Neposredna veza do poruke: 11
   [Obrisani korisnik]
14.9.2009 11:22:53   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu FIONA)
  Neposredna veza do poruke: 12
   [Obrisani korisnik]
14.9.2009 11:23:23   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu cokolada)
  Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Vjera i crkva
14.9.2009 11:28:31   
njanja
IZVORNA PORUKA: mirna

Ne vodimo.

Mislim da to treba biti odluka roditelja.

 mislim da to treba biti odluka djeteta.a za to treba dijete biti malo veće... sijećam se kako je mene baka uvijek vodila na mise dok sam bila mala, meni je bilo jako dosadno, a išla sam s njom samo zato jer bi mi kansije kupila neku igračku....ni dan danas ne idem na mise, a u crkvu uđem spontano, kada prođem kraj bilo koje crkve, da je otvorena, uđem, pomolim se, zahvalim i izađem... Jana smo krstili sa 6 mjeseci, ali odluku o odlasku na vjeronauk i kasnije na misu će donjeti sam-dal' s 10 ili 25 godina, ali želim da on osjeti potrebu ili želju, a ne da mu bude nametnuto jer to "tako mora biti".... vjera se ne podrazumijeva...

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Vjera i crkva
14.9.2009 11:30:59   
mlada mama
Ne vodimo,iz razloga sto je moj sin jako nemiran na misi.Stalno glasno prica i kada vidi nekoga poznatoga zeli ici njima. Tako da smo odustali,mi nemamo nazalost nikakvu sobu za bebe user posted image
Par puta smo isli pa stajali vani,to je isto neslavno proslo jer se stalno pentrao po zidicima,a ja od mise nisam cula ni"a".Voljela bih da je miran i da idemo svi skupa,kao sto sam to radila kod kuce,ali na zalost ne izvedivo je.
Svecenik je rekao da njemu djeca ne smetaju,ali opet ne mogu mu dozvoliti da hoda okolo i ometa druge.

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Vjera i crkva
14.9.2009 11:33:56   
mama mery
IZVORNA PORUKA: mlada mama

Ne vodimo,iz razloga sto je moj sin jako nemiran na misi.Stalno glasno prica i kada vidi nekoga poznatoga zeli ici njima. Tako da smo odustali,mi nemamo nazalost nikakvu sobu za bebe user posted image
Par puta smo isli pa stajali vani,to je isto neslavno proslo jer se stalno pentrao po zidicima,a ja od mise nisam cula ni"a".Voljela bih da je miran i da idemo svi skupa,kao sto sam to radila kod kuce,ali na zalost ne izvedivo je.
Svecenik je rekao da njemu djeca ne smetaju,ali opet ne mogu mu dozvoliti da hoda okolo i ometa druge.




potpisujem u potpunosti jer ni mi iz tog razloga neidemo u crkvu
ali kod kuce molimo i ucim lorenu da moli vec zna " anđelu cuvaru"user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________




(Odgovor članu mlada mama)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Vjera i crkva
14.9.2009 11:39:11   
mlada mama
mama mery i mi istouser posted image user posted image i zna"Zdravo Marijo".,....,ponekad subotom dobrovoljno cistim crkvu oko 1 put mjesecno i svaki put pomislim ma moza sutra bude dobar mogla bih ga dovesti,ali prica se ponovi,on je jednostavno djete koje ne moze biti mirno.

(Odgovor članu mama mery)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Vjera i crkva
14.9.2009 11:55:54   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: njanja

IZVORNA PORUKA: mirna

Ne vodimo.

Mislim da to treba biti odluka roditelja.

 mislim da to treba biti odluka djeteta.a za to treba dijete biti malo veće...  odluku o odlasku na vjeronauk i kasnije na misu će donjeti sam-dal' s 10 ili 25 godina, ali želim da on osjeti potrebu ili želju, a ne da mu bude nametnuto jer to "tako mora biti".... vjera se ne podrazumijeva...


slazem se. i to je ono sto ja sad ne mogu da objasnim svojoj svekrvi, da je vera licni izbor i stvar, i da se to ne tice nikoga nego nas samih. zato Sara nece biti ni krstena, neka odluci sama gde i kad zeli da se krsti.

(Odgovor članu njanja)
  Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Vjera i crkva
14.9.2009 11:57:48   
elle1
idam na misu svaki tjedan sa suprugom a malenog vodimo kad god mognemo...ne bas svaki put

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Vjera i crkva
14.9.2009 11:59:09   
ivanaa
user posted image user posted image user posted image
IZVORNA PORUKA: anne

Mi vodimo svoje od rođenja.
Imamo u crkvi sobu za bebe pa kad im bude dosta odemo tamo.
Za sad se još ne bune, a kad počnu nećemo ih tjerati.


_____________________________

Prvu polovicu života unište nam roditelji,drugu dijeca.

(Odgovor članu anne)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Vjera i crkva
14.9.2009 12:25:25   
mara27
IZVORNA PORUKA: ivanaa

user posted image user posted image user posted image
IZVORNA PORUKA: anne

Mi vodimo svoje od rođenja.
Imamo u crkvi sobu za bebe pa kad im bude dosta odemo tamo.
Za sad se još ne bune, a kad počnu nećemo ih tjerati.



ovo puno olakšava stvar, i nama je tako, čak tamo ima i mali zvučnik da mame čuju o čemu se propovijeda.
ja vjerujem da ako ja jako volim Boga, da to moje dijete treba i vidjeti i znati i nije mi neka fora uvaliti baki da je čuva dok mi pjevamo i slavimo Boga u crkvi...

slažem se da će jednog dana sama odlučiti želi li živjeti život vjere ili ne, moja molitva je da i ona prihvati Boga u svoje srce...i tada da se krsti svojom odlukom...
zasad smo je prinjeli Bogu u molitvi, rekli Mu da ćemo je učiti Njegovoj Riječi i Njegovim putevima, a s njom se molimo kad je neka situacija i prije spavanja....

i ja sam se sama odlučila za hod u vjeri, i mm, pa tako vjerujemo da će vjera u naše djece biti plod njihove odluke, a ne naše prisile i uvjeravanja.



_____________________________

odgajati dijete-ljubavlju i povjerenjem!
L-25.08.05.
T-19.10.09.

(Odgovor članu ivanaa)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Vjera i crkva
14.9.2009 18:01:34   
MILLA
IZVORNA PORUKA: Mariachi

IZVORNA PORUKA: anne

Mi vodimo svoje od rođenja.
Imamo u crkvi sobu za bebe pa kad im bude dosta odemo tamo.
Za sad se još ne bune, a kad počnu nećemo ih tjerati.


I mi.user posted image user posted image

isto i mi! user posted image user posted image

_____________________________

mm & ja..18.12.2002.
Samuel... 30.12.2008.
Mila....???

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Vjera i crkva
14.9.2009 18:03:58   
pincirotvajler
moji roditelji su jako zagriženi vjernici, tata fanatik, nisu katolici, i nas su tjerali da idemo na sastanke i sve vezano uz to,----posljedica : imam averziju na sve vjersko i duhovno user posted image

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu MILLA)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Vjera i crkva
15.9.2009 1:28:16   
monte
mara 27 ,ti tako pametno zborišuser posted image

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Vjera i crkva
15.9.2009 8:43:31   
mara27
IZVORNA PORUKA: monte

mara 27 ,ti tako pametno zborišuser posted image

hvala, monteuser posted image


_____________________________

odgajati dijete-ljubavlju i povjerenjem!
L-25.08.05.
T-19.10.09.

(Odgovor članu monte)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!