|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Vaše dijete i kućni poslovi
22.5.2011 22:25:47   
inesica
Zanima me kako odgajate djecu u vezi kucanskih poslova? Koliko godina imaju i sto rade? Imam susjedu koja je naucila i curicu i decka prati sudje, jedan dan u tjedanu to rade. Imaju 13 godina. Malo mi je bilo cudno zbog decka, ali jednog dana mu to moze jako dobro doci. A i zena ce mu biti jako zadovoljna :)

_____________________________

Ljudi uvijek priželjkuju nekakve promjene, iako ne žele ništa mijenjati.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Vaše dijete i kućni poslovi
22.5.2011 22:30:52   
Zvonki
Imam tri curice i maštam o tome kako ću ih zdribljati da jednog dana neću morati ništa raditi po kući user posted image  Tvrd su orah moram priznat' user posted image
Kod nas je oduvijek, od malih nogu pospremanje igračaka. Od 5-6 godine im dajem ponekad male zadatke, tipa brisanje prašine ili nečega. Nema veze što poslije opet sve moram iza njih očistiti ali mislim da se radne navike ne dobivaju rođenjem nego praksom. Ali iskreno se nadam da ćemo nas 4 dobro funkcionirati jednog dana po kući user posted image

_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu inesica)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Vaše dijete i kućni poslovi
22.5.2011 22:36:00   
natalijax
moj je još mali al primjer kad operem veš i stavim ga u košaru onda on meni dodaje da objesim,isto tako trpa i prljavi veš u veš mašinu,zanimljivo za nepovjerovat,A kad prosipa po podu ja mu kažem vidi što si napravio a on mene za ruku odvede me do vešeraja da mu dam metlu i onda on tobože meteuser posted image

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Vaše dijete i kućni poslovi
23.5.2011 8:13:50   
pincirotvajler
zasad samo odmaže,valjda bude jednom ko i natin user posted image

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu natalijax)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Vaše dijete i kućni poslovi
23.5.2011 8:42:53   
jagodicabobica
moja ponekada i usisa ,kupi igracke u svoje korpe,servira ponekada ali to nije nesto da joj na nabrajam jer cesto i ja joj pocistim sobu...
mislim da ima sasvim dovoljno obaveza i dovoljno igre u svom zivotu..
kada sam ja bila oko devet godina a moja rodica 11,12 znala je i napraviti kruh,oprati sudze i mnogo stostai..
radila je masa stvari a ja i sestra nismo pa ipak danas cistimo kucu kao svi ostali,peremo sudze kao svi ostali itd..
da skratim! ne opterecujem previse ni sebe ni djete oko kucinski obaveza a da je razmazena nije!
ja pridajem vise paznje da je naucim drugim stvarima koje ce joj naprimjer trebati u skoli i u drugim poljima zivota!

< Poruku je uredio jagodicabobica -- 23.5.2011 8:46:25 >

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Vaše dijete i kućni poslovi
23.5.2011 8:45:40   
jagodicabobica
IZVORNA PORUKA: inesica

Zanima me kako odgajate djecu u vezi kucanskih poslova? Koliko godina imaju i sto rade? Imam susjedu koja je naucila i curicu i decka prati sudje, jedan dan u tjedanu to rade. Imaju 13 godina. Malo mi je bilo cudno zbog decka, ali jednog dana mu to moze jako dobro doci. A i zena ce mu biti jako zadovoljna :)


meni nebi bilo cudno jer mislim da smo mi zene po prirodi sklonije uvjek davati njegu drugima i posluziti nekog nego muski pa zbog tog mislim da je muskarcu i potrebnije ugraditi naviku ciscenja nego curici... :)

< Poruku je uredio jagodicabobica -- 23.5.2011 8:49:03 >

(Odgovor članu inesica)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Vaše dijete i kućni poslovi
23.5.2011 9:02:06   
njanja
ja sam protivnik toga da se dijete uči da čisti...
dijete se treba ugrati, učiti, ali nije njegova obaveza da čisti...naravno, ako to želi (djeca oponašaju roditelje), onda neka to bude igra, ali nikako obaveza....
sijećam se kako sam mamu pitala da me nauči prati veš pa mi je rekla: kada budeš trebala, znati ćeš...sa 27 sam se udala, uselila u naš stan i muž mi je pokazao kako se upali mašina....isto tako za puno drugih stvari....naravno da smo u starijoj dobi čistile svoju sobu i neke sitnice po kući, ali nikada nam čišćenje nije bila obaveza....

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu jagodicabobica)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Vaše dijete i kućni poslovi
23.5.2011 9:13:44   
mamacita
Moji imaju 11, 7, 5 i 3 god. Svak ima svoje zadatke koje moraju napraviti, to se od njih ocekuje. Npr. pospremanje svog kreveta (osim najmladjeg djeteta), podizanje igracaka (svi), spremanja svoje sobe (usisavanje, brisanje prasine- dvoje najstarijih), pranje sudja (povremeno troje starijih), najstarije dijete cak kosi travu (svojevoljno), ako troje starijih uprljaju kupaonicu nakon koristenja onda ju i lijepo izribaju (ja cistim WC skoljku). Zaljevaju cvijece (dvoje mladjih). Itd. Naime, ako mi ne naucimo svoju djecu radnim navikama, i higijeni (njih samih i odrzavanja kucanstva) onda ce biti pre kasno kada krenu na fax. Naravno, igraju se oni sasvim dovoljno, tako da neki ne pomisle kako ih mrcvarim sa radom. No, eto, mame sa vise djece trebaju pomoc od svoje djece. Polazim od pocetka, naime, tako sam i ja pomagala svojoj mami kada sam bila mala, i od malena sam ucila sve. Nista mi nije nedostajalo, igrala sam se i imala slobodnog vremena uza sva moja pomaganja.

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Vaše dijete i kućni poslovi
23.5.2011 9:19:37   
mariola
Moj T obožava meni pomagati. Čim se ja uhvatim krpe, on uzme vlažnu maramicu i za mnom ponavlja šta ja napravim ili ode u boravak i briše komoduuser posted image  A onaj štap s krpom za pod čim vidi odmah udri po parketuuser posted image  Kad slažem robu pitam ga oće spremit svoje čarape u ladicu, on sav sretan jer pomaže. Igračke spremamo skupa.

Meni kao ni Njanji nikad dok sam bila dijete nije bila obveza čistiti, prati, kuhati. Kad sam živila sama i kad mi je trebalo naučila sam sve.
Moj rođak je kao mali morao prati suđe,usisavati, kuhati. Nije to bilo ni malo dobro, on nije pomagao mami nego je radio sve umjesto nje. On je danas muškarac od 30 godina kojemu ne pada na pamet ženiti se. Mrzi kućanske poslove jer ih od kad zna za sebe radi. Tako da je njegova mama postigla kontra efekt.



_____________________________

Sretna i ponosna :)
Toni i Laura
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Vaše dijete i kućni poslovi
23.5.2011 9:22:07   
jagodicabobica
IZVORNA PORUKA: njanja

ja sam protivnik toga da se dijete uči da čisti...
dijete se treba ugrati, učiti, ali nije njegova obaveza da čisti...naravno, ako to želi (djeca oponašaju roditelje), onda neka to bude igra, ali nikako obaveza....
sijećam se kako sam mamu pitala da me nauči prati veš pa mi je rekla: kada budeš trebala, znati ćeš...sa 27 sam se udala, uselila u naš stan i muž mi je pokazao kako se upali mašina....isto tako za puno drugih stvari....naravno da smo u starijoj dobi čistile svoju sobu i neke sitnice po kući, ali nikada nam čišćenje nije bila obaveza....


pa i meni je nekako ruzno da djete MORA i da ima OBAVEZU da nesto u sedmici ocisti..
ako je 12 godina to je druga stvar ali ako je 2,4,7....
ljepo je da pokupi igracke iza sebe ali NE MORA uvjek i svaki dan pod djeteta biti prazan bez igracaka...a mogu i ja dosta puta pokupiti te igracke..nije mi tesko...djeciji mozak nije razvijen da mu sve mora biti pod spagom ni da nema igracaka na podu svaki dan...
bitnije je da se djete uci pisati i citati i neka se igra...

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Vaše dijete i kućni poslovi
23.5.2011 9:29:28   
anaxx
moji klinci za sada pospremaju samo svoje igračke, ponekad, čisto jer on to traži ili ga ja zamolim da mu razbijem dosadu u nekom "praznom hodu",  G postavi stol za ručak (nosi tanjure, žlice, vilice,..), zalijeva cvijeće na terasi, zalijeva vrt, briše kuhinjske ormariće dok ih T boja s flomasterima user posted image ... pa čak voli i obrisati pod s onim maramicama što se montiraju na onu spužvu s drškom... ali to se rijetko dešava user posted image

_____________________________

mama jednog velikog i jednog malo manjeg dečka... dva mamina zlata... dočekali smo i Katju ... treće zlato u maminom srcu :)

(Odgovor članu mariola)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Vaše dijete i kućni poslovi
23.5.2011 9:45:01   
lilia
Meni je ok da dijete pomogne, naravno ovisi o dobi. Neće dijete od 5 godina usisavat ali od 13, zašto ne?
Pogotovo svoju sobu.
Moja sestra i ja smo uvijek pomagale mami, napravile bi krevete, pobrisale suđe, otišle u dućan. I tata je pomagao. Ali mama je radila u smjenama i vikende i dvokratno tako da je bilo logično da uskoči tko stigne.
Ne treba pretjerivati ali nije mi u redu da si dijete zna samo napraviti sendvič a ne želi pospremiti sve sa stola.
Eto barem da za sobom sredi.
Nadodajem da do prije braka nisam znala kuhaču u ruci držati, mama me po tom pitanju uvijek štedila, naučit ćeš kad ti bude trebalo.
I tako je bilo, kad sam morala, naučila sam.

_____________________________

Drekavac Mihael stigao 11.11.2010.

(Odgovor članu anaxx)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Vaše dijete i kućni poslovi
23.5.2011 12:41:34   
ama
moje misljenje je da treba uciti djecu pogotovo musko,imam bas lijepih primjera oko sebe gdje musko zna da radi sve kuhanje,ciscenje,majke su ih tako odgajale i bas mi je super to...kad neceka na mamu sestru ili zenu da nakon svih svojih poslova dodje njemu da opegla kosulju ili spremi da pojede...znaci da zna i sudjeluje a ja sam isto bila djete koje nije moralo da radi nista jer me je mama zalila jer kao sutra kad se udas radit ces sve i sve se to nauci to je tako ali lakse bi mi bilo da sam prije naucila da spremim jelo neko da nemora mm jadan da isprobava sve i svasta user posted image a eto imala sam srecu sto je on taj koji je naucen pa je sve islo lakseuser posted image i ja uvjek kazem da cu da naucim moje sinove sve sad su mali ali pomazu ponekad se to njihobvvo pomaganje pretvori u moj posao al bitno da imaju volje i hoceuser posted image

_____________________________

...Osobe koje vas mrze su samo zbunjeni ljudi koji nemogu da razumiju zasto vas svi ostali vole ;)))).....

(Odgovor članu lilia)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Vaše dijete i kućni poslovi
23.5.2011 13:51:46   
danery
IZVORNA PORUKA: lilia

Meni je ok da dijete pomogne, naravno ovisi o dobi. Neće dijete od 5 godina usisavat ali od 13, zašto ne?
Pogotovo svoju sobu.

Ne treba pretjerivati ali nije mi u redu da si dijete zna samo napraviti sendvič a ne želi pospremiti sve sa stola.
Eto barem da za sobom sredi.



potpisujem


_____________________________

...bejb...our be(a)st.....

....mini gospa....

bogo....priti pliiiiiiiiiz,očuvaj me od baba u životu,od ostalog ću se sama čuvati..... ;)

(Odgovor članu lilia)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Vaše dijete i kućni poslovi
23.5.2011 23:08:11   
NIKy
sinovi od moje sestre (13 i 15god) već odavno peru suđe,kompletno pospremaju svoju sobu, mlađi čak i spravlja lagano kompliciranija jela,obavezno šeču psa... kod moje sestre nema cile mile,iako i ona popusti,tj,nije da su joj djeca roboti,i ona se za njima naposprema..ali za dečkiće su vrijedni


_____________________________

Naša lavica se rodila 17.08.2010. :))
Ljubav beskrajna - http://www.youtube.com/watch?v=EUNgyKLBzF4

(Odgovor članu danery)
Neposredna veza do poruke: 15
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!