|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Uh ta matematika
12.11.2009 9:06:45   
Njofra
Pitam se, da li je previše tražiti od učiteljice u višim razredima o.š. da kad predaje onda i objasni djeci matematički postupak, kužim ima naravno talentirane djece a Bože moj i oni katkad zapnu, pa nadalje što kad više roditelji nemaju vremena za pokazivanje zadatka ili ga ne znaju, kaj je onda normalno da se plaćaju dodatni satovi i potraži takva pomoć, znam da nije sve crno niti bijelo i da nas ima ovakvih i onakvih, ali stvarno ako svatko ima svoj zadatak ako recimo pekar mora znati ispeći kruh zar nije onda logično da učiteljica mora djeci objsniti postupak a ne samo reči to ti nije dobro? Obzirom da imamo ovdje jednu učiteljicu nadam se kako će mi ona odgovoriti, a i poželjni su vaši komentari bez daljnjeg. Nikad neću zaboraviti jednu učiteljicu, razrednicu svoje kćeri od 1. do 4. o.š., po tome kako se trudila s djecom sve im je objasnila isprintavala je zadatke za vježbu da rješavaju doma, ma što reči osim stvarno krasna topla osoba pristupačna spremna pomoći. Učiteljica za 5+

_____________________________

mama

Princezica 13.11.1998.
i
Njofra 14.8.2006.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Uh ta matematika
12.11.2009 9:10:05   
dominik
meni se cini da su poceli predavati kao na faksu...izreferiraju i djete nek se snadje...cast izuzecima...ali vidim koliko roditelji moraju uviti sa djecom bas iz razlogajer ucitelji ne predaju kako treba...a instrukcije heh...to mi je uvijek bilo bacanje novaca...ali recimo moj slucaj  - prof iz njemackog : idi kod ove na instrukcije (njena frendica) i proci ces popravni...eto

(Odgovor članu Njofra)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Uh ta matematika
12.11.2009 9:12:38   
Njofra
Da. Upravo si to i ja mislim "oni" neki od učitelja su si uzeli zdravo za gotovo pa su počeli već u 5. razredu (eto naš slučaj) predavati kao na faksu. Zar nije to ludo?

_____________________________

mama

Princezica 13.11.1998.
i
Njofra 14.8.2006.

(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Uh ta matematika
12.11.2009 9:17:23   
Zvonki
Za sad mi mala "kuži" matematiku pa joj ide, ali jednom su radili nekakvu lekciju, ne sjećam se više koja je bila, i ona dobije 2 iz testa! 2!!! A do sada imala sve petice. I pitam ja pa što se dogodilo? Kaže da nije uopće shvatila ovu lekciju. I naravno, od učiteljice ništa. Ja si mislim, ako vidiš da je dijete odličan đak i odjednom dobije dva iz testa, pa zar ga nećeš pozvati i pitati što je? Pomoći mu da savlada određene stvari? Ja znam da ih ima puno u razredu ali opet...
Onda sam joj ja pokazala, mala se ustala i popravila ocjenu na 5 user posted image

_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu Njofra)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Uh ta matematika
12.11.2009 9:34:20   
Njofra
Moja je imala sve 5-ice sva četiri razreda, išla je i na dodatnu matematiku a sad u 5-om je odustala od dodatne i izabrala izborne predmete njemački i informatiku, iz njemačkog ima 5-ice a sad je iz matematike druga priča ima 4 i 3, ja sam joj pokazala gdje je zapela i sad to zna ali kad će ona to ispraviti to joj stoji u imeniku, koliko sam ju skužila to ak se učiteljica sjeti onda će ispraviti. Žao mi je zbog ocjena iz matematike jer vidim da je i nju to pogodilo. Hoću reči oni idu dalje s gradivom, a primjetila sam da kad uče nešto novo i ak nije skužila zadatak učiteljica uopće ne pokaže ispravak zadatka već srlja naprijed samo naprijed pa djeco snađite se, eto, srećom to gradivo znam a što će kasnije pitam se. Ne sviđa mi se taj način rada i gotovo, pa zašto idu u školu nego da uče a kako će naučit ak im nitko neće pokazati ?? Trudit ću se skupa s njom, sreća kaj sam doma, nemogu se niti naljutiit što joj je pao prosjek jer vidim uzrok. Nadam se da će nekako savladati sve te...

_____________________________

mama

Princezica 13.11.1998.
i
Njofra 14.8.2006.

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Uh ta matematika
12.11.2009 9:55:17   
tikica_69
Mislim da matematika kao predmet u svakoj skoli ima dodatne sate tjedno, pa posalji klinca na te sate da nadoknadi ono sto ne stigne pod nastavom.
Tamo ce mu pokazati sto mu nije jasno....ima ih malo i profa onda vise stigne pojedinacno raditi. Naravno ako je uopce takav tip profesora da ce na tim dodatnim satovima okuraziti dijete a ne jos dodatno iskompleksirati jer znam i takve slucajeve.
Sretno!


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Njofra)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Uh ta matematika
12.11.2009 10:12:38   
buduća mamica
nemojte me krivo shavtiti pa potom napasti, ima nas svakakvih i dobrih i loših to je istina, ali moram vam skrenuti pažnju da ovaj novi sustav po kojem djeca idu u školu, hnos, traži od djeteta maksimalni angažman u nastavi, znači mnogo samostalnog rada i učenja....dalo bi se tu još puno toga komentirati ali mislim da bi opet izbila svađa a u to zaista ne bi ulazila 

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Uh ta matematika
12.11.2009 10:17:27   
Zvonki
Mamice, slažem se potpuno s tobom. Ali napominjem da ne rade svi učitelji po hnosu. Baš sam pitala prijateljicu koja je učiteljica. Oni još uvijek nisu dobili nikakav papirnati zakon po kojemu moraju raditi po Hnosu nego je to samo dobra volja učitelja. Nekima se ne da educirati na takav način rada pa im je lakše ne raditi po njemu. Osobno, kod nas u školi se radi po njemu i ja sam jako zadovoljna. user posted image
Eto, ali opet mi nije jasno kako u tom kolektivnom radu i svemu, učiteljica nije primjetila da moje dijete nije shvatilo lekciju?

_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu buduća mamica)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Uh ta matematika
12.11.2009 10:48:17   
twitty
moram pohvaliti razrednika moje kceri koja je sada 7.razred,on joj je profesor matematike i moram priznati da se covjek stvarno trudi.osim redovne nastave jednom tjedno u drugoj smjeni ima blok sat za losije ucenike i za one koji nisu razumjeli gradivo od proteklog tjedna i svi mogu doci ako nesto ne razumiju user posted image
stvarno za svaku pohvalu user posted image


_____________________________

gibam...

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 9
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!