|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Svećenici pedofili :(((
19.3.2010 12:03:11   
adryosijek
Vatikan je zabrinut zbog skandala koji su izbili nakon što su otkriveni brojni slučajevi seksualnog zlostavljanja maloljetnika u školama i sjemeništima Katoličke crkve – prijave protiv svećenika pedofila, naime, šire se kao ulje na vodi. Posljednji slučajevi seksualnog zlostavljanja djece prijavljeni u Njemačkoj posredno pogađaju i papu Benedikta XVI. Ne samo što je bilo zlostavljanja djece iz zbora u Regensburgu dok je direktorom bio papin brat otac Georg Ratzinger (86) nego neke prijave možda smjeraju i na samog Benedikta XVI. Kada se kaže da je bilo zlostavljanja djece u sjemeništima münchenske biskupije, a kojoj je budući papa kardinal Jospeh Ratzinger (83) bio na čelu od 1977. do 1982., onda se cilja na sam vrh Crkve. "Te su prijave dio strategije kojom se želi pogoditi Benedikta XVI.”, kažu u Vatikanu. Zbog toga je šef ureda za tisak Svete Stolice otac Federico Lombardi preko Radio Vatikana kazao da "Crkva čini sve kako bi se iskorijenilo seksualno zlostavljanje maloljetnika”.

U nekim europskim zemljama Crkva je već tjednima u središtu rasprava zbog slučajeva pedofilije. Seksualno zlostavljanje maloljetnika velik je problem Crkve u Irskoj, ali u posljednjih nekoliko tjedana skandali potresaju i Njemačku, Austriju, Nizozemsku...

Otac Lombardi upozorava na pogreške u institucijama, koje su počinili crkveni predstavnici, što je posebno za osudu s obzirom na odgojnu i moralnu odgovornost Crkve. No, Lombardi kaže da je problem pedofilije širi te da optužbe ne bi trebale ići samo na račun Crkve. Primjer je za to Austrija. Prema podacima mjerodavnih vlasti, u toj je zemlji u istome razdoblju u institucijama povezanima s Crkvom bilo 17 slučajeva pedofilije, a u drugim sredinama bilo ih je 510. Otac Lombardi podsjetio je da je Crkva uključena u građansko društvo te da u njemu ima i odgovornost, ali i svoj posebni poredak, onaj kanonski, koji odgovara njezinoj duhovnoj i sakramentalnoj naravi, u kojemu su stoga i pravni i kazneni postupci drugačiji. Objasnio je da za svećenike, primjerice, nisu predviđene novčane ili kazne lišavanje slobode, nego zabrana obavljanja službe, ukidanje prava na crkvenome planu i slično. Zločin seksualnoga zlostavljanja maloljetnika u kanonskome području uvijek se smatrao jednim od najtežih. U pismu De delictis gravioribus iz 2001. godine, koje je potpisao Ratzinger kao pročelnik Kongregacije za nauk vjere, a koje se ponekad neprimjereno smatra uzrokom određene "kulture šutnje”, odlučno se upozorava biskupe na ozbiljnost problema pedofilije i potiče na razradu djelotvornih smjernica za njegovo rješavanje. Otac Lombardi zaključuje da, iako se ne može poreći težina patnje koju proživljava Crkva, ne treba odustati od napora da se učini sve kako bi se na kraju postigli pozitivni rezultati, bolja zaštita djece i mladih u Crkvi i u društvu te pročišćavanje same Crkve. Ne treba sumnjati u nastojanja Vatikana da iskorijeni pedofiliju unutar Crkve, ali pritom, možda, ne bi trebalo spominjati statistike toga zločina u društvu. – Seksualno zlostavljanje djece nije samo užasan kriminal nego je i velik grijeh koji vrijeđa Boga i ranjava dostojanstvo osobe – rekao je papa Benedikt XVI. irskim biskupima 16. veljače.

< Poruku je uredio Ninaa -- 22.3.2010 17:16:49 >


_____________________________

moja mala cura je moje sve...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: svecanici pedofili :(((
19.3.2010 12:04:15   
adryosijek
RIM – U Katoličkoj crkvi u Irskoj podnesen je prvi zahtjev za napuštanje službe nakon što je papa Benedikt XVI. prije tjedan dana, u petak 11. prosinca, razgovarao s irskim biskupima u Vatikanu o pedofilima među irskim svećenicima i kazao kako "mora platiti onaj koji je pogriješio". Papa se užasnuo i osjetio "žalost i sramotu" nakon što je vidio izvještaj irske "Komisije Murphy" o skandalu svećenika pedofila. Ured za tisak Svete Stolice obznanio je kako je Benedikt XVI. prihvatio ostavku biskupa Limericka Donala Brendana Murraya, optuženoga za prikrivanje slučajeva u kojima su svećenici zlostavljali djecu dok je bio pomoćni biskup Dublina. U toj biskupiji svećenici su seksualno zlostavljali stotine dječaka i djevojčica, a biskupi su prikrivali taj zločin, kako je ovaj slučaj ocijenio papa. Mons. Murray bio je prošlog petka u Vatikanu s ostalim irskim biskupima i izravno čuo papinu poruku nakon što su zajedno ponovno pročitali zaključke izvještaja irske komisije koja je sastavila dosje od 700 stranica s detaljnim opisivanjem seksualnog zlostavljanja djece u dublinskoj biskupiji. Za seksualno zlostavljanje 320 djece u razdoblju od 1975. do 2004 godine optuženo je 46 svećenika. Biskup Murray optužen je za prikrivanje pedofila time što ih je slao u druge župe. Njegovo odstupanje s mjesta biskupa Limericka odmah je stupilo na snagu. Pročelnik Kongregacije za biskupe kardinal Giovanni Battista Re o papinu je prihvaćanju njegova odstupanja obavijestio sve u katedrali St. John, a onda je Vatikan objavio priopćenje. Mons. Murray izjavio je da je odstupio s mjesta biskupa Limericka, a "Sveti Otac je prihvatio moju odluku da odstupim i ona je već danas ujutro stupila na snagu". Murray je dodao kako je svjestan da to neće pridonijeti ublažavanju bola žrtava pedofila, ali se nada kako će im se pomoći na njihovu putu prema prevladavanju boli. Murrayevo napuštanje službe prvo je u Katoličkoj crkvi u Irskoj koje su prihvatili članovi Irske biskupske konferencije u Vatikanu. Očekuje se do deset_ napuštanja službi (blog Vatikan i okolica: Pedofili u Crkvi) u Katoličkoj crkvi u Irskoj. Benedikt XVI. uveo je "nultu toleranciju" za svećenike pedofile nastavivši tako put koji je njegov prethodnik Ivan Pavao II. pokrenuo posljednjih godina svojega pontifikata.

_____________________________

moja mala cura je moje sve...

(Odgovor članu adryosijek)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: svecanici pedofili :(((
19.3.2010 12:06:28   
Bebys
to je tako jer se oni ne mogu kontrolirati svi  od svakoga...a vezani su celibatom....kazem da danas NISU ONO STO TREBAJU BITI...
zato dobro svi otvorite oci
nista drugo nego dobro gledati i ispitivati djecu   sta su radili...tako ja mislim...user posted image

(Odgovor članu adryosijek)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: svecanici pedofili :(((
19.3.2010 12:06:52   
lueman
a i taj papa se stalno nekaj čudi "ko picek glisti". a i sam je bil pripadnik nekakve hitlerove organizacije ne???pa ka da ljudi ne skrenu, život u celibatu ipak nije normalan za stanje duha a i to je izmišljotina jer u bibliji nigde ne piše da je celibat obavezA za svećenike

_____________________________

28.12.95 L
27.03.97 E
24.04.05 A
**

(Odgovor članu adryosijek)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: svecanici pedofili :(((
19.3.2010 12:07:37   
Bebys
papa se bori koliko moze...

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: svecanici pedofili :(((
19.3.2010 12:08:15   
adryosijek
toliko o nasim popovima grozim ih se ... sram ih bilo kud nam izvlace novce za sve zivo  i jos da se takvom idem ispovjedat koj je gori od mene user posted image user posted image na sta je ovaj svjet doso bolje neka odu kopat i radit nesto nego tu drze molitve i rade svasta sa tom djecom ma uzasss sram ih bilo .. sve gore i gore je crkva se samo zna mjesat u ono sto nije za nju nek prvo dovede u red korjen grijeha te pedofile .ma uzassss user posted image user posted image

_____________________________

moja mala cura je moje sve...

(Odgovor članu adryosijek)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: svecanici pedofili :(((
19.3.2010 12:09:12   
ninolina
a i taj papa se stalno nekaj čudi "ko picek glisti". a i sam je bil pripadnik nekakve hitlerove organizacije ne???pa ka da ljudi ne skrenu, život u celibatu ipak nije normalan za stanje duha a i to je izmišljotina jer u bibliji nigde ne piše da je celibat obavezA za svećenike

potpisujem


_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu adryosijek)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: svecanici pedofili :(((
19.3.2010 12:10:38   
adryosijek
ma svi su oni samo dobri glumci i voze dobre aute nije ni cudo kad za svaku stvar koju trazis te dobro ogule i jos im nije dosta pogotovo ako im das manje neg su mislili.. i ko je onda najveci grijesnik od strane boga kouser posted image user posted image user posted image

_____________________________

moja mala cura je moje sve...

(Odgovor članu adryosijek)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: svecanici pedofili :(((
19.3.2010 12:15:55   
Bebys
cure ali to je samo u hr. tako s lovom mislim...
ovdje nema placanja...za sve kao u hr..SVE RADE GRATIS..jer tako moraju cak i misa je gratis..zasto jer je tako UREDILA DRZAVA...i to je to...bez obzira sto je svedska protestantska drzava..uredjuje sve  ostale religije po zakonu i to je to...nema mrdanja i kranja love...ali se ovdje 1 POSTO iz poreza daje njima i to je sve sto dobiju...i to mi je o.k. i super...
to je kriva LOPOVSKA DRZAVA hr. kako je ja zovem sto to nije uredila zakonom i zabranila pljacku svijeta...a i nas svijet isto gura uvijek lovu ...malo navika malo oni i tako to ide...
nadam se da ce hr. i to rijesiti kada udje u EU..nadam se...bar ce toga biti manje...kradje love od postenog svijeta...
a ja po svecenicima necu pljuvati...a znam da su losi...mogu za njih samo moliti jer BOG KAZE da je NJIHOV GRIJEH sto puta gori nego obicnog svijeta..a djavo trlja ruke...radi njih.....

(Odgovor članu adryosijek)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: svecanici pedofili :(((
20.3.2010 0:06:31   
malizia
"Crkva je istodobno sveta i grešna" (LG1). 
Sveta jer je Mistično Tijelo Kristovo, a grešna jer su neki udovi tog Tijela (ljudi) podlegli pod navalama zloga.



(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 10
   [Obrisani korisnik]
20.3.2010 8:25:00   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu malizia)
  Neposredna veza do poruke: 11
   RE: svecanici pedofili :(((
20.3.2010 20:49:28   
xxl
Sve bi ih pobilauser posted image

_____________________________

Patrik 04082000
Paolo 30092008
Paula ili Pacifik
Ivanaa

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 12
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli odbijati svoju bebu od pelena?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!