|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Prvi dan u vrtiću
1.9.2010 8:46:19   
njanja
Evo odvela sam jana u vrtić (2. sezona, sada je STARIJA jasličkauser posted image )...
Čim je vidimo kamo ide (imali smo pauzu 1 mjesec), počeo je vikati NE NE NE NE, a kada je došao u vrtić se tako rasplakao....Ostala djeca koja su isto starosjedioci, plaču, a neki se suzdržavaju...Janova "cura" ne plače, ali nas je zaboravila i nije nam htjela ni blizu....Sva sreća da je jutros bila teta koju Jan više voli pa ga je ona tješila....
Biti će to sve ok za par dana, ali sad mu je jako teško, pa time ni ja nisam baš najsretnija, iako znam da tako treba biti....

Kako je vama ostalima??

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Prvi dan u vrtiću
1.9.2010 8:49:33   
mirna
Kod nas sve u redu za sada...bio je par dana po dva sata da se privikne na novi vrtic, a sljedeca tri dana nece jos spavati u vrticu... za sada je njemu lakse nego nama...neka tako i ostane...user posted image

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Prvi dan u vrtiću
1.9.2010 8:53:43   
mamicaa
Joj i Dajo kad ostaje u vrtiću plaće uvijek je tako nakon duže pauze, recimo tjedan dana je njemu duža pauza...

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Prvi dan u vrtiću
1.9.2010 8:55:15   
Florijan Jakov
p {margin:0px;}FJ kreće sutra, nakon dva mjeseca pauze. On se zapravo poželio vrtića, a i park u koji idemo dolazi dosta njegovih prijatelja iz vrtića, pa vjerujem da će sve proći ok. Jedina promjena na koju nailazi je da im je ostala samo jedna teta od prošle godine, a dolazi jedna nova. Meni to baš nije drago jer mi je bila baš super ova koju su poslali u drugu grupu, a i ove dvije koje su bile do sad su super funkcionirale i klinci su ih obožavali. Tako da se nadam dobrom iskustvu i s novom tetom.

_____________________________

FJ JE FRAJER

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Prvi dan u vrtiću
1.9.2010 8:59:57   
Gianna
I mi smo jutros krenuli nakon tromjesečne pauze, D nije bija u vrtiću od lipnja user posted image ... Bila sam u strahu kako će regairati prvi dan, jer smo do sada svako jutro započinali sa slapovima suza, ali za sad sve 5, nadam se da tako i ostane user posted image ...

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image - mala podrška za mog predškolca user posted image user posted image ...


_____________________________

Nebo strpljive voli....
Dino 06.07.2004.
Kiara 25.11.2010.

(Odgovor članu Florijan Jakov)
Neposredna veza do poruke: 5
   [Brisano sporočilo]
1.9.2010 9:04:13   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(Odgovor članu Gianna)
  Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Prvi dan u vrtiću
1.9.2010 9:06:09   
Gianna
IZVORNA PORUKA: elinamama

to je zbog pauze...ali za dva dana će već biti bolje...neće htjeti kući user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



Ajme ja se iskreno nadam user posted image user posted image user posted image user posted image ..


_____________________________

Nebo strpljive voli....
Dino 06.07.2004.
Kiara 25.11.2010.

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Prvi dan u vrtiću
1.9.2010 9:20:35   
maja
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Dok je prije postojalo samo jedno bez čega ne mogu živjeti, sada je nastalo dvoje.
Nije bilo diobe - moja se ljubav nije sada podijelila između njih; nije to bilo tako. Prije kao da mi je srce naraslo, nabujalo do dvostruke veličine u tom trenutku."

(Odgovor članu Gianna)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Prvi dan u vrtiću
1.9.2010 9:31:20   
njanja
evo sada sam zvala vrtić i teta mi je rekla da Jan uživa i da po dogovoru tata dođe u 12 po njega nakon ručka...JUHUHUHU

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu maja)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Prvi dan u vrtiću
1.9.2010 10:18:20   
ninolina
Ma bravo za Jana....hrabar je onuser posted image user posted image
Mislim da im je veći šok da ostanu cijeli dan u vrtiću nakon toliko izostanaka...Nas čeka tek privikavanje ali kad gledam kako su Tin i Iva...Oni nikad nisu plakali u vrtiću bilo ih je sram ali doma dok smo se spremili...muko moja


_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Prvi dan u vrtiću
1.9.2010 10:25:35   
Tsmee
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  za Jana!
Svaki put nakon pauze slijedi novo privikavanje, ali kao i uvijek, svako privikavanje kraće traje...

Super mi je tema Njanja, baš sam mislila otvorit jednu da opišemo malo iskustva, kako oni koji prvi put kreću, tako i "starosjedioci" user posted image .
Mi krećemo u ponedjeljak. Sva sam već na iglama...


_____________________________

Već nas je puna kuća...

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Prvi dan u vrtiću
1.9.2010 10:35:15   
tiha
denissa je sad predskolska(opet) a ide vec 4 godine pa s njom nema frke ali mia krece 1.10 pa onda javim kako je bilo! danas smo samo isli pozdraviti tetu i kad je vidjela da svi placu, nije bila bas odusevljena...ali mene srce boli sto cu je dat u vrtic jer sam doma, ali cekam posao pa nemam drugog izbora. u drugom slucaju gubimo mjesto rekla je da se moze cuvati mjesto mjesec,dva jer je guzva tako da nasa ljepotica krece za mjesec dana a do onda ce se vec naviknit na rano dizanje jer denissu vodimo svako jutro!user posted image

_____________________________

``````sitna i dinamitna :) :)´´´´´´

Denissa 19.06.2004.
Mia 09.11.2007.

(Odgovor članu Tsmee)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Prvi dan u vrtiću
1.9.2010 10:40:35   
CallamityJane
saljem pusice svim klincima i klincezama, da mi se sto prije adaptiraju i sto bolje se snadju user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu tiha)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Prvi dan u vrtiću
1.9.2010 10:44:31   
mamica29
Jan je danas prvi dan u vrtiću nakon godinu dana i upale pluća. doslovno nas je otjerao user posted image . nije plakao , a ja sam rekla teti da dolazimo u tri po njega. on je oduševljen.

_____________________________

JAN 04.05.2006.

(Odgovor članu CallamityJane)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Prvi dan u vrtiću
1.9.2010 11:18:42   
Njofra
Nama je danas bio prvi dan u vrtiću. Nije bilo kako sam zamišljala. Eto, mogu vam reči da nas je teta poslala doma nakon sat vremena da mu se vrtić nebi zamjerio. Slagao je kocke, nije ništa imao s drugom djecom dok se jedan maleni (po meni mali je bio ok) približio dok je slagao kocke i htjeo nešto svoje izvesti na drugom kraju kocki a onda je moj navalio ne to je moje pusti a maleni naravno nije htio već je želio i on slagati na to je moj dernuo u plač i plakao meni u krilu i svi su piljili u nas onda ga je bilo sram no još uvijek je cvilio i tako je prošao prvi dan vrtića.
Mene još boli glava od cike i dreke što od dječjih glasova što od mog sina i njegove dreke. Inače, dopala nas najveća grupa djece 26 u grupi, na jednu tetu čuvalicu (mislim si njoj nije lako, to nisu humani uvjeti rada no što se može) danas ih je bilo 19 ne znam zašto drugi nisu došli. Ah uhhh


_____________________________

mama

Princezica 13.11.1998.
i
Njofra 14.8.2006.

(Odgovor članu mamica29)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Prvi dan u vrtiću
1.9.2010 11:32:49   
lidac0605
Moji Laura i Bruno su bili oduševljeni vrtićem od prvog dana i nikad nikakvog problema...Marcel-totalno druga priča!Kad je krenuo sa 3.5god-tolke suze,vukla ga tam u sobu na svojoj nogi,nikak se odvojit...evo i sad je krenuo(pretškolska grupa),6 godina već ima i opet se rasplakao prvi dan i reko da bi on bil doma...

_____________________________

"Children will not remember you for the material things you provided,but for the feeling that you cherished them"


(Odgovor članu Njofra)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Prvi dan u vrtiću
1.9.2010 11:35:15   
njanja
IZVORNA PORUKA: Tsmee

Mi krećemo u ponedjeljak. Sva sam već na iglama...

 Svima onima koji kreću 1. put, znam da ste jako puno savijeta čitali, ali nisu šablonski, nego za razliku od svih savijeta o "samopomoći", ovi zaista vrijede....dakle:
  • brzo ostavljanje tj ne odvajati se previše-djetetu objasniti da ga mama voli, da mora ostati u jalsicama jer ide raditi i da će mama ili tata doći po njega (na jana je to počelo djelovati tek sa cca 19 mj jer je on bio premali kada je krenuo 14 j i tada to nije kužio
  • uzmite mu omiljenu igračku ili neku tješilicu da ima poznatog "prijatelja" kraj sebe
  • kada dođete doma, puno mu se posvetite, zaboravite da vas čeka pospremanje i puno posla, igrajte se s djetetom i prošećite da dijete shvati to kao nagradu i da shvati da je cijeli dan bio u vrtiuću i da će se nakon toga igrati s roditeljima (npr ja kada dođem doma, skinem se i idemo se igrati pa van šetati, a sve ostalo me čeka kada jan zaspi i tako više volim)
  • ako ima problema, a biti će (bolesti, prilagodba), tješite se: PROĆI ĆE, a moje dijete će puno toga naučiti

eto, nadam se da sam pomogla, iz svog iskustva stvarno tvrdim da ti savijeti nisu neprimjenjivi kao puno onih koje znamo pročitati, nego da su zaista realni I sjetite se ovog prekrasnog teksta od Roberta Fulghuma: Sve što treba da znam o tome kako treba živjeti, šta raditi i kakav biti, naučio sam još u vrtiću. Mudrost me nije čekala na vrhu planine, na kraju dugog uspona školovanja, nego se krila u pijesku dječjeg igrališta. A evo šta sam tamo naučio:

Sve podijeli sa drugima.
Igraj pošteno.
Ne muči ljude.
Svaku stvar vrati gdje si je našao.
Počisti za sobom.
Ne uzimaj ono što nije tvoje.
Kada nekoga povrijediš, izvini mu se.
Peri ruke prije jela.
Pusti vodu u toaletu.
Topli keks i hladno mlijeko su zdravi.
Živi uravnoteženo: malo uči, malo razmišljaj, crtaj, slikaj, pjevaj i pleši, igraj se i radi – svaki dan od svega pomalo.
Svakog poslijepodneva odspavaj.
Kad izađeš u svijet, budi oprezan u saobraćaju, drži se za ruke i ne udaljavaj se od svog druga.
Ne zaboravi da čudo postoji. Sjeti se sjemenke u plastičnoj čašici: korijen je krenuo u dubinu, stabljika u visinu, niko ne zna zašto i kako, ali tako je sa svima nama.
Zlatne ribice, hrčci, bijeli miševi, čak i sjemenke iz plastične čašice – jednom moraju da umru. I mi ćemo.
A zatim se sjetite svojih prvih slikovnica i prve riječi koju smo naučili – najveće i najvažnije od svih riječi – VIDI.
Sve što treba da znate sadržano je negdje u ovom spisku. I zlatno pravilo, i ljubav, i temeljna pravila higijene. Ekologija i politika, ravnopravnost i zdrav život. Uzmite bilo koje od tih pravila, dodajte mu teške, odrasle i zvučne riječi i primjenite na život svoje porodice, posao, državnu politiku, svijet u kome živimo – i vidjećete da će pravilo ostati jasno, tačno i čvrsto."   

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu Tsmee)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Prvi dan u vrtiću
1.9.2010 13:04:34   
Ninaa
Za svu dječicu koja su krenula u vrtić šaljemo pusu, mi krećemo od 10 mjeseca jel smo prehlađeni pa sad nismo mogli. Super na ovoj temi možemo razmijeniti iskustva i dati si podršku. Ja iskrenio neznam kak ću je odvojiti od sebe i bojim se da će biti suza i dreke ali strašne.

_____________________________

Mamine srećice 14.03.2009. i 2012.

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Prvi dan u vrtiću
1.9.2010 13:07:49   
BUMBI
Ja sam pisala na onoj mojoj temi,ali evo da i ovdje napišem
Uglavnom otišao bez problema,ja bila presretnauser posted image ,ali sve je bilo ok do nekih 11 sati kad me je teta zvala da je počeo plakati(vjerovatno se sjetiom mame,a možda je i bio umoran,jer je malo spavao)..uglavnom kaže da mu je bilo lijepo,da se lijepo igrao,ali narvno da on više nebi išao..kasnije se malo smirio i sve je bilo ok,ali će vjerovatno sad ovih dana biti malo problema


_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

(Odgovor članu Ninaa)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Prvi dan u vrtiću
1.9.2010 14:05:57   
koka
mi počinjemo 6.9. Ja sam do tada na GO pa su i oni 2 sedmice bili doma. Danas je i Đuri prvi dan pa jedva čekam Ružu da javi kako je bilo.

_____________________________

Idi Ga Mama - klikni me :D
Mila Puže - klikni me :D


(Odgovor članu BUMBI)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Prvi dan u vrtiću
1.9.2010 14:12:31   
Gogule
veliko bravo za sve male. ja sam napisala za svoje na svojoj temi pa se neću ponavljati

_____________________________

ROKO 20.10.2005.
KLARA 20.08.2009.

(Odgovor članu koka)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Prvi dan u vrtiću
1.9.2010 14:19:14   
inna
mi smo danas bili prvi put u jaslicama. Odmah nas je dočekao mali šok jer Domi nije bio na listi grupe za koju su mi rekli na upisu da će biti nego je stavljen u drugu grupu pa nam je malo trebalo da je nađemo. Svi su veselo ulazili, a Domi se zaljepio za mene i plakao da se boji i da on neće tu. Siroček mali, mislio je da je kod doktora. user posted image  Na kraju je ipak ušao i onda se polako opustio. Nisu ga pretjerano zanimala djeca koliko igračke. Izbrao si je nekoliko i s njima se igrao skoro cijeli sat. Samo bi povremeno pogledao da li sam ja u blizini. Kad smo trebali ići kući nije htio. Ja mu kažem, ajd bok ja odoh, a on samo bok user posted image
Malo mi je teško danas. Iako smo već navikli da ja radim, a da je on s tetom čuvalicom, moram priznati da mi je ovo malo drugačije i da sam nekak tužna

_____________________________

Dominik - 18.2.2009.

(Odgovor članu koka)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Prvi dan u vrtiću
1.9.2010 15:06:03   
cuba
A mišići mali....svima šaljem velikiuser posted image  i ~~~~~~~~~user posted image user posted image user posted image user posted image ~~~~~~~~~~~~~user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  da privikavanje na vrtić prođe što bezbolnije i da im boravak u njemu postane pravi užitakuser posted image

_____________________________

Roko i Dino user posted image

(Odgovor članu inna)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Prvi dan u vrtiću
1.9.2010 15:39:44   
dami
aaaajjoooojj, šta me čeka sljedeće godine...

_____________________________

Mirko 06.12.1992
Darija 20.02.2008

(Odgovor članu cuba)
Neposredna veza do poruke: 24
   [Obrisani korisnik]
1.9.2010 15:40:57   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu cuba)
  Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!