|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Prilagodba na vrtic
27.8.2011 13:37:37   
Indy
jeste vi vodili svoju djecu u vrtic na prilagodbu? cula sam da je to sada nesto po novom. moram Patrika svaki dan dovoditi u vrtic na sat vremena i biti tamo s njim, da me vidi. kao da upozna okolinu, djecu i tetu, a da vidi mene da se neboji. tako do 1.9. kad redovno krece u vrtic.

_____________________________

moji veliki decki, Patrik i Dominik
"Biti majka puno radno vrijeme jedan je od najbolje plaćenih poslova. Uzevši u obzir da je plaća čista ljubav"
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Prilagodba na vrtic
27.8.2011 13:55:57   
ELENA35
nije to ništa novo,i stariju djecu sam vodila na prilagodbu..i mene od 1.9. čekaju jaslice,blizanci mi kreću,i oni se moraju prilagođavati..mislim da će se teže biti meni prilagoditi da su mi tamo,nego njima tamo ostati..baš sam tužnauser posted image

_____________________________

VEDRANA-21.10.1996.
IVAN-30.12.1999.
JAN I SARA- 9.5.2009.

"Knjige koje majke pišu nitko ne čita,one se vide i čuju kada njihova djeca ulicom prolaze..."

(Odgovor članu Indy)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Prilagodba na vrtic
27.8.2011 14:01:15   
bubaMaja
ajde ajde, radujte se da ste dobile mjesto i da se u vašem vrtiću radi prilagodba ... manje stresno za djecu, a i za roditelje... samo slušajte upute teta i proći će brzo i bezbolno ))))))))))))
sretno!

_____________________________

Blagoslovljeni najljepšom zvjezdicom s neba - došla nam je naša Stella 6.2.2011.

(Odgovor članu ELENA35)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Prilagodba na vrtic
27.8.2011 14:04:27   
lidac0605
Ma to ti je oduvijek tak,mora ic na prilagodbu koja ti ide ovisno od djetetu-ak se teze odvaja,duze ce trajat prilagodba...moja L je odma 1.dan ostala 1/2 sata sama bez beda,opće me nije dozivljavala,tak da je već 3.dan ostala cijeli dan,a imala je 2 god.A sa M.sam 3 tj hodala na privikavanje jer je tulil i vikal grozota,morala sam ga na kraju silom gurat u sobu i ostavljat jer mu nikak nije lego vrtić a imal je već 3.5 god...

_____________________________

"Children will not remember you for the material things you provided,but for the feeling that you cherished them"


(Odgovor članu ELENA35)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Prilagodba na vrtic
27.8.2011 14:16:17   
cuba
Prilagodba je normalna, prolazi je svako dijete i nije ništa novo u vrtićima i jaslicama. Znam po prijateljicama čiji mališani već idu a i nas to čeka od 01.09. Teta nam je rekla da ćemo prvih par dana dolaziti na sat, dva i vidjeti kako ide pa onda malo po malo ostajati duže (bez mame).

_____________________________

Roko i Dino user posted image

(Odgovor članu lidac0605)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Prilagodba na vrtic
27.8.2011 14:23:33   
pincirotvajler

IZVORNA PORUKA: cuba

Prilagodba je normalna, prolazi je svako dijete i nije ništa novo u vrtićima i jaslicama. Znam po prijateljicama čiji mališani već idu a i nas to čeka od 01.09. Teta nam je rekla da ćemo prvih par dana dolaziti na sat, dva i vidjeti kako ide pa onda malo po malo ostajati duže (bez mame).



_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu cuba)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Prilagodba na vrtic
27.8.2011 16:11:32   
tyna

IZVORNA PORUKA: cuba

Prilagodba je normalna, prolazi je svako dijete i nije ništa novo u vrtićima i jaslicama. Znam po prijateljicama čiji mališani već idu a i nas to čeka od 01.09. Teta nam je rekla da ćemo prvih par dana dolaziti na sat, dva i vidjeti kako ide pa onda malo po malo ostajati duže (bez mame).


isto je tako i kod nas

(Odgovor članu cuba)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Prilagodba na vrtic
27.8.2011 19:12:15   
BUMBI
Kod nas toga nema,bar dosada nije bilo...

_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

(Odgovor članu tyna)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Prilagodba na vrtic
28.8.2011 9:23:20   
Bebys
nije to nista novo..mi mozemo dolaziti koliko hocemo ako djete ima tezu prilagodbu...a mislim i da je to super stvar..za majku i djete

(Odgovor članu Indy)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Prilagodba na vrtic
28.8.2011 10:59:53   
tyna
mi smo dobili i cijelu čitabuuser posted image od vrtića kako olakšati prilagodbu na jaslice...k'o da dijete za nasu pripremamuser posted image

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Prilagodba na vrtic
28.8.2011 16:41:38   
Ninaa
Kod nas je to normalno za djecu koja kreću prvi put, kod nas je to dosta teško išlo tak da sam išla skoro 3 tjedna.Prvo sam bila s njom unutra po sat i više a onda sam kasnije izlazila a ona je ostajaa, onda je ostajala dok su išli spavati, pa je na kraju ostajala i na spavanju i onda je ostajala skroz. Inače se ide tjedan dana kod nas ali ako djetetu nejde onda koliko tete procjene da treba

_____________________________

Mamine srećice 14.03.2009. i 2012.

(Odgovor članu Indy)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Prilagodba na vrtic
1.9.2011 11:17:58   
tyna
i tako smo mi odradili prvi dan sa statusom srednja žalostuser posted image trebali smo biti sat vremena zajedno, ali su me tete "potjerale" nakon pola h na kavu pa smo još jedna mama i ja nestrpljivo ispijale tu kavicu misleći kakav nas prizor čeka nakon povratka.
bebonju sam zatekla u suzamauser posted image i par knedli progutala, ali me teta odmah ohrabrila kad je ispričala da je pustio suzicu tek par min prije nego li sam se vratila, a do tada se igrao i smijao.
moram priznati da sam se malo iznenadila jer nisam očekivala da će biti suza obzirom da voli djecu, nove igračke i inače nema straha od nove okoline i ljudi.
nadam se da će sutra već biti bolje.....

(Odgovor članu Ninaa)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Prilagodba na vrtic
1.9.2011 11:27:11   
pincirotvajler
mi krećemo od 19.09.jer d šmrca i kiše
ugl bili na roditeljskom jučer,upoznali tete,i čuli kak će to počet..
prvi i drugi dan smo mi s njima po sat vremena,onda smo s njima malo pa ih ostavimo na 10 minuta treći dan,četvrti i peti ih ostavimo duže (makar mi krećemo u utorak pa imamo 4d )
onda idući tjedan opet prvi dan ostanemo malo duže snjima i ostavimo ih..taj drugi tjedan se produžuje boravak djeteta samog ali još ne ostaje spavati
eto,naravno sve je individualno,nisu svi isti..
sad ta prva dva tj nosimo šlapice samo mu,a onda dalje će nam točno reć kaj :pelene vlažne krema ...



_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu tyna)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Prilagodba na vrtic
1.9.2011 11:44:51   
ciba
a mi drage moje dns krenuliuser posted image
i nemam kaj reci nego sve pohvale mojoj Loli,bila je jako dobra,odma se sprijateljila s tetom i igrala se bez da je pitala za meneuser posted image ,bile smo sat i pol i plakala se kad smo isle doma jer je ona htjela jos ostat...user posted image user posted image user posted image user posted image
super nam je bilo,odabrala si je ormarić i sama si obukla papuciceuser posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Lorena 12.03.2009. 3850g i 51 cm
Matej 8.03.2012. 4290g i 52 cm

http://www.youtube.com/watch?v=B7r5yaSq1-k

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Prilagodba na vrtic
1.9.2011 11:48:26   
anaxx
moji su obojica bili na prilagodbi kad su s 13 mjeseci krenuli u jaslice... danas su od prvog dana ostali sami cijeli dan... za G nema problema, a za T me baš zanima kako će biti sa spavanjem, papanjem...

_____________________________

mama jednog velikog i jednog malo manjeg dečka... dva mamina zlata... dočekali smo i Katju ... treće zlato u maminom srcu :)

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Prilagodba na vrtic
1.9.2011 15:17:36   
Indy
patrika sam vodila na prilagodbu samo tjedan dana i to u kolovozu, kao prije jesenskog pocetka vrticakad idu sva djeca, a to je danas. tako da mi je danas patrik prvi put u vrticu bez mene, u jaslickoj je grupi. idem sada po njega. sto se tice prilagodbe nije bilo problema, ali viditi cemo kad dodjem po njega, danas mu je prvi pravi dan u vrticu.

_____________________________

moji veliki decki, Patrik i Dominik
"Biti majka puno radno vrijeme jedan je od najbolje plaćenih poslova. Uzevši u obzir da je plaća čista ljubav"

(Odgovor članu anaxx)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Prilagodba na vrtic
1.9.2011 22:15:58   
anonno17
Mi krenuli danas u vrtić, samo stariji. Hvala BOgu stavili ga natrag u grupu u kojoj je i bio prije ( btw ispisala ga kad sam rodila a inače išao u vrtić od godine dana do četiri) tak da mu je teta ostala ista, dobio je novog tetka i s njim se upoznao i sviđa mu se. Inače mu je tamo u grupi najbolji prijatelj tako da je najsretniji na svijetu danas bio i sutra ide već od jutra na cijeli dan. ima ih nećete vjerovati u grupi 32 djece ajme meni kako će to biti pomalo me strah ima dosta novih tako da se bojim malo za njega.




_____________________________

Noa -17.08.2005.
Patrik - 18.12.2009.

(Odgovor članu Indy)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Prilagodba na vrtic
1.9.2011 22:30:46   
pincirotvajler
ajme 32 user posted image
a meni puno naših 17

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu anonno17)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Prilagodba na vrtic
1.9.2011 22:46:30   
cuba
Evo i našeg izvještaja sa prvog dana u jaslicamauser posted image user posted image user posted image
Jutros smo ostali malo više od sat vremena i bilo je odlično. Tete sam već pri upisu upoznala ali nisam vidjela vrtić jer se renovirao i zbilja im je predivnouser posted image
Ne znam točan broj djece jer nisu sva danas došla, neki će od ponedjeljka ali mislim da ih je oko 15ak, 3 tete i domaćica.
Moj hahar se oduševio, obuo papučice i odmah se išao pohvaliti teti kako su to nove cipeleuser posted image  Krenuo u istraživanje, bilo ga je na sve strane. Odmah je isprobao i wc, pišio i kakio urednouser posted image  teta se oduševila kad je vidjela da je bez pelenica.
Čak se uspio uvaliti starijoj djeci za stol i užicati od tete fetu kruha sa maslomuser posted image
Tu i tamo bi me zazvao, donio mi pokazati neku igračku, ma baš je uživao.
Iako nije on još svjestan vrtića, vjerojatno misli da je još samo jedna od igraonica u nizu u koje ga vodimuser posted image
Sutra ujutro opet idemo, planiram ostati bar 2h, za vikend je pauza pa opet od ponedjeljka. Idući tjedan ćemo vidjeti kako će ići pa će polako ostajati sam, malo po malo.

_____________________________

Roko i Dino user posted image

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Prilagodba na vrtic
1.9.2011 22:47:50   
pincirotvajler
cuba kaj je to privat vrtić ili?
baš super za tri tete na 15 user posted image

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu cuba)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Prilagodba na vrtic
1.9.2011 22:51:55   
cuba
Je Pinci, privatni je vrtić. Ma da, stvarno super šta je toliko teta, svakom djetetu se tako može posvetiti pažnja.

_____________________________

Roko i Dino user posted image

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Prilagodba na vrtic
1.9.2011 22:55:39   
mariola
Kod nas prakticiraju prilagodbu. Kod nas je trajala prvi tjedan tjedan.Prvi dan pola sata svi skupa, drugi dan malo duže, treći dan mame malo na hodniku i u petak smo išle na kavu dva satauser posted image  T se super snašao  i već od slijedećeg tjedna spavao. Nismo nikad imali problema.
Do sad ih je bilo 10-12 na dvi tete a sad će ih biti 15.

_____________________________

Sretna i ponosna :)
Toni i Laura
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Prilagodba na vrtic
1.9.2011 22:55:41   
pincirotvajler
drago mi je user posted image
nas je 17 a jedna teta-druga dođe oko spavanje,skupa su dva sata

< Poruku je uredio pincirotvajler -- 1.9.2011 22:56:55 >


_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu cuba)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Prilagodba na vrtic
2.9.2011 9:02:31   
anaxx
mi smo prilagodbu prošli u prošloj vrtičkoj godini, odnosno T je išao u vrtić 5.,6. i 7. mjesec ove god., 8. mjesec su mi bili doma obojica i jućer smo ponovo krenuli...
G je tamo već starosjedioc i njemu je super, poznate tete, poznato društvo, ali T, nove tete, novo društvo ....  jućer je ostao super, valjda je zaboravio što ga čeka, pa je danas bilo urlanja: MAMAAAAAAAAA........ a mama user posted image .... i bježi na posao....
tješim se da će za jedno mjesec dana i on poslati mami pusu i reći veselo...BOK! user posted image

_____________________________

mama jednog velikog i jednog malo manjeg dečka... dva mamina zlata... dočekali smo i Katju ... treće zlato u maminom srcu :)

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Prilagodba na vrtic
2.9.2011 10:18:23   
tyna
f je položio popravni u jaslicama jutrosuser posted image sat vremena bez mene prošlo bez suzicauser posted image sad spava ko bebicauser posted image sređuje dojmove user posted image

(Odgovor članu anaxx)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!