|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Porodiljni za 3.dijete-trajanje???
17.2.2013 10:47:28   
Tajanaa
Drage moje, s obzirom da svi bruje o izmjenama zakona o trajanju porodiljnog , a foruma je mali milijun, molim da ako itko zna, da napiše.
Koliko sada traje porodiljni za treće dijete? Na burzi sam trenutno, muž radi.
Koja su moja prava?
Po starom zakonu bih bila do 3.godine trećeg djeteta na porodiljnom, koji bi iznosio 1663 kn sve 3.godine s obzirom da sam prijavljena na burzi.
Dali se zakon tu što promjenio?
Hvala

_____________________________

Tajanaa
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Porodiljni za 3.dijete-trajanje???
17.2.2013 12:11:13   
pepeljuga
Ništa se tu nije promijenilo , i dalje traje tri godine i dobiješ 1663 kn.

_____________________________

Ništa u životu nije tako loše, da nebi moglo biti i gore, ali ni tako dobro da nebi moglo biti bolje!! :))


(Odgovor članu Tajanaa)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Porodiljni za 3.dijete-trajanje???
18.2.2013 22:36:59   
maminangel
Ajme koma,znači kratki rezime,prvih pola godine prosjek plaće,drugih 6mj.2600kn,a čitava druga i treća godina 1660kn??Glavno da selo priča sad će lola tri godine biti domauser posted image user posted image a ti s tom mizerijom živi,bilo bi divno kad bi mogla barem do 2 godine biti doma ali čisto sumnjam da ćemo financijski to moći pokriti..user posted image

(Odgovor članu pepeljuga)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Porodiljni za 3.dijete-trajanje???
18.2.2013 22:41:19   
sarah_zg
prvih pola god. puna plaća, a ostalo kako si napisala. Ono što je promijenjeno jest da ako otac koristi barem 2 mjeseca drugih 6 mj. života djetata, mamin porodiljni se produžuje za 2. Sve ostalo je isto.

_____________________________

Baci brigu na veselje!

(Odgovor članu maminangel)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Porodiljni za 3.dijete-trajanje???
18.2.2013 23:06:06   
seraphyme
ja bih morala nakon 6 mj radit ić, ali neš sveki spomenula mužu da bi mi oni dali razliku koliko mi fali do plaće pa da ne idem... ugl, dok ne bude, ne vjerujem.

_____________________________

Gosn Micek 4.4.2011.

Gosn Braco 20.12.2012.

(Odgovor članu sarah_zg)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Porodiljni za 3.dijete-trajanje???
19.2.2013 7:51:21   
Lotte
Dobra ova tvoja svekiuser posted image I ja se nadam izdržati 3 godine doma, živi bili pa vidili!

_____________________________

_________________________
Moji anđeli:
28.6.2003. D 3.830 g, 52 cm
10.7.2006. J 3.760 g, 54 cm
15.01.2013. N 4.150 g, 52 cm

(Odgovor članu seraphyme)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Porodiljni za 3.dijete-trajanje???
19.2.2013 11:42:24   
seraphyme
ah je...... ako bude mi davala tu lovu, izaći će mi na nos prije ili poslije

_____________________________

Gosn Micek 4.4.2011.

Gosn Braco 20.12.2012.

(Odgovor članu Lotte)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Porodiljni za 3.dijete-trajanje???
20.2.2013 17:18:45   
bebe4
Trajanje je 3g. jos i dalje ,a ako primas i doplatak za djecicu onda ti se na trecoj bebici povecava za 500kn ,iako kad zbrojis sve to ti nije ni za pod zub! Sretno

(Odgovor članu Tajanaa)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Porodiljni za 3.dijete-trajanje???
25.2.2013 11:05:16   
Tajanaa
Hvala svima.
U našoj državi se nikad ne zna na kome će rezati svoje troškove pa sam se htjela raspitati jer je mnogo mama zbunjeno tim novim zakonom i ne znaju kome se obratiti, baš kao ni jauser posted image
Mislim da kako bi moj muž rekao, gdje ima mjesta za 2 i ima i za 3, a ja nemam namjeru odustati od djeteta radi državnih financija jer na posljetku, kao i dosad baš kao i svi drugi, uvijek ovisiš samo o sebi, i jedino znaš da u te financije neće e dirati user posted image


_____________________________

Tajanaa

(Odgovor članu bebe4)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Porodiljni za 3.dijete-trajanje???
12.4.2013 23:20:36   
moja bebe3
pozzzz.ja nešto nacula da bi za 3.djete nakon godinu dana porodiljni za sve od 1.7.bio 2600 kn
user posted image

(Odgovor članu Tajanaa)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Porodiljni za 3.dijete-trajanje???
27.4.2013 16:22:45   
sensa
pozdrav.... pošto ne mogu da nađem ovu temu ja se evo ovdje javljam... mene zanima zamrzavanje porodiljnog user posted image . naime ja sam bila na birou kad sam rodila i evo sad imam priliku poći raditi nakon 6. mjeseci djeteta.. pa me zanima dali se porodiljni može zamrznuti i koji je prosec, papirologija i slično.. ak se netko susreo sa istim molim da se javi user posted image

(Odgovor članu Tajanaa)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Porodiljni za 3.dijete-trajanje???
27.4.2013 21:55:22   
anne
I ja sam u sličnoj dilemi. Zbilja sam htjela ostati što dulje doma, ali vidim da nećemo izdražati 3 godine.

moja beba 3 i ja sam to načila, ali nigdje službeno nisam pročitala. To bi bilo super!

_____________________________

PETRA 19.05.2006.
SAMUEL 19.08. 2008.
1 anđeo
REBEKA 20.07.2012.

(Odgovor članu sensa)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Porodiljni za 3.dijete-trajanje???
30.4.2013 21:21:49   
plavka
curke, ako prekidate porodiljni imate ga pravo potrošiti do 8 god. dijeteta.
Ja sam prekinula sa D. mjesec i pol prije i rekli su mi da ga imam pravo koristiti do 8 god.

_____________________________

26.06.2009. naša ljepotica
stigla nam još jedna curka13.07.2013

(Odgovor članu anne)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Porodiljni za 3.dijete-trajanje???
30.4.2013 21:30:59   
ribica1
Eto ja baš prije neki dan predala zahtijev na HZZO da prekidam porodiljni od 3. godine sa 6.5.2013. i to je to oni će napisat riješenje i poslat ga meni i poslodavcu i od ponedjeljka radim, a ostatak se može iskoristiti do 8. godine dijeteta!Mene više zanima ova informacija o 2600 kuna jer sad je 1660 a to mi je premalo zato i idem radit, ako bi to bilo tako možda bi se i vratila domauser posted image

_____________________________

Moja dva anđela......
Luka i Eni - 02.01.2011.

Čuda se događaju...

I moje malo čudo je tu - 10.12.2011. Dora

(Odgovor članu plavka)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Porodiljni za 3.dijete-trajanje???
15.5.2013 13:47:01   
anne
Tražim na netu službene informacije o tih 2600. I ništa ne nalazim.user posted image
Jeli možda negdje to pročitao?

_____________________________

PETRA 19.05.2006.
SAMUEL 19.08. 2008.
1 anđeo
REBEKA 20.07.2012.

(Odgovor članu ribica1)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Porodiljni za 3.dijete-trajanje???
10.6.2013 8:39:33   
monstrum
I mene zanima.. trenutno je suprug na roditeljskom dopustu, a ja radim.. već smo nekoliko puta prekidali roditeljski dopust zbog situacije na poslu, a lani smo iskoristili mogućnost da istovremeno budemo kod kuće (tada nam se taj mjesec brojio kao iskorištena 2 mjeseca), tako da smo mjesec dana uživali s bebom..još se jedan mjesec može financijski podnijeti tako, ali više...uff..

(Odgovor članu anne)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Porodiljni za 3.dijete-trajanje???
22.6.2013 10:29:34   
Tajanaa
I ja sam isto čula, no savjetnica na burzi mi je rekla da je i ona nešto čula, no nišpta potvrđeno, i za sada stoji da će biti 1663 kn, na žalost.

_____________________________

Tajanaa

(Odgovor članu monstrum)
Neposredna veza do poruke: 17
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!