|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Otpor djece prema domaćoj zadaći
14.4.2009 14:14:30   
tikica_69
Evo napokon i nesto za mene i mog starijeg klinca user posted image  Primjer pravilnog pristupa kod djece koja pruzaju otpor prema obvezi pisanja zadace bi bio slijedeći:

1. korak: prestanite sa vašim djetetom raspravljati o izvršenju domaće zadaće

Umjesto toga razgovarajte o tome kako vaše dijete pristupa domaćoj zadaći. Kao dio rješenja, otiđite korak natrag i istražite na koji način vaše dijete generalno pristupa učenju.

2. korak: saznajte što vaše dijete muči kod domaće zadaće

Pitajte vaše dijete npr.:

Da li je zabrinuto što će prijatelji misliti ako napiše ili ne napiše zadaću?

Da li misli da je zadaća preteška i da nije dovoljno pametno da je riješi?

Da li uživa u svakodnevnom mučenju sa zadaćom i da li se konačno želi riješiti te muke?

3. korak: otvoreno raspravite o njegovim odgovorima

Nemojte nikada odbaciti djetetovo mišljenje ili osjećaje - čak i kad se u potpunosti ne slažete sa njima. Ti osjećaju i mišljenja su njihovi i vrijede bez obzira na to što vi mislite. Ako ih samo tako odbacite, to će ih još više osnažiti.

4. korak: priznajte da pisanje domaće zadaće nije lako

Pokažite djetetu da velik otpor prema zadaći stvara još veći problem i stvara zapreke u uživanju u ostatka slobodnog vremena.

Kada promijenite djetetov negativan stav, pristupiti će domaćoj zadaći sa više pozitivne energije i kreativnosti te manje pritiska. Pozitivnim pristupom se zadaća lakše i brže rješava te eliminira stres.

5. korak: ponudite djetetu pomoć

Pomognite djetetu u pristupu zadacima, ali mu nemojte dati rješenja. Ako i vi nešto ne znate, recite mu i radite zajedno sa djetetom u rješenju problema. Pohvalite ih za njihov rad i rezultate koje postižu.

Nemojte se bojati da ispadnete smiješno ili neznalica - to im može dati motivaciju, a nakon rješenja zadatak će ih ispuniti još veći osjećaj zadovoljstva i ponosa što su uspjeli riješiti zadatak.

6. korak: nemojte raditi zadaću kada je dijete pod pritiskom

Nemojte određivati neko određeno vrijeme svaki dan kad dijete treba rješavati zadaću.
Isto tako nemojte pokušavati razgovarati sa djetetom o zadaći kada je na izlasku, jer tada će biti pod pritiskom i ništa nećete postići.
Ako se fokusirate na izvorište problema i ako dijete uspješno promijeni stav prema domaćoj zadaći, samo će joj pristupiti bez određivanja vremena kada to mora učiniti. Možda nećete uspjeti odmah, jer radi se o procesu i s vremenom će se kod djeteta smanjiti ili potpuno nestati otpor prema domaćoj zadaći.
Dopustite im da prekinu i nastave rješavanje zadaće kako bi raspravili o problemima ili se odmorili. Ovo je posebno važno kod djece sa poremećajem pozornosti i hiperaktivnošću.


Ukratko, nemojte represivnim metodama prisiljavati djecu na pisanje domaće zadaće već razgovarajte sa njima, dopustite im da izraze svoje osjećaje i mišljenja. Raspravite o njima i pokušajte izdvojiti probleme koji kod njih stvaraju otpor prema domaćoj zadaći te ih ohrabrite da sami dođu do rješenja problema.

Upravo taj pristup bi dugoročno trebao dovesti do smanjenja otpora i pozitivnijeg pristupa, a time i do boljih ocjena.

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Otpor djece prema domaćoj zadaći
15.4.2009 10:10:34   
Ruža
Zadaće se moraju pisati! Mislim da ću po tom ptanju biti mama babaroga.user posted image

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Otpor djece prema domaćoj zadaći
15.4.2009 10:22:45   
tikica_69
Ma i ja sam babaroga, samo sto ja ne mogu znati sto ima za zadacu pa svaki dan ko bedak zovem okolo njegove klince i skupljam informacije jer on ili ne moze ili nece zapamtiti...to jos nismo razlucili user posted image

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Otpor djece prema domaćoj zadaći
28.4.2009 12:09:46   
zlato_tatino
Neka si zapise sto je za zadacu ili zamolite ucitelja da provjeri jeli razumio i napisao sto je za zadacu.Uzasno mi je kad klinci dođu i kazu nije mi rekao dobro preko telefona ili mama mi je rekla da rjesim ovaj ,a ne taj sto ste vi rekli user posted image
Zadaca je nesto sto ih uci odgovornosti,to ej prva obaveza koja im se namece i tu treba biti striktan,neka ju prihvate kao pospremanje igracaka ili bilo koji zadatak koji bi im vi kao roditelji trebali dati.
Svaki clan u obiteljskom domu treba imati svoj zadatak i ulogu i tako ce i klinci skuziti da je to nesto sto je normalno.

Jednog dana uz sve te obveze ce nauciti sto znaci odgovornost i marljivost i znati ce cjeniti rad sto je ustvari najvaznije za svakog covjeka.

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Otpor djece prema domaćoj zadaći
9.7.2009 16:56:22   
božica
jao i to me cekauser posted image

auuuuuuuuuuu
Uopće ne mislim na te stvari ali to će za ćas doći u naš domuser posted image

_____________________________

idem micat rit...

(Odgovor članu zlato_tatino)
Neposredna veza do poruke: 5
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!