|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Omiljeni plišanac
10.8.2009 10:20:58   
tikica_69
Koja je funkcija tog prijatelja bez kojega je odrastanje gotovo nemoguće. Igračke mekane teksture, tople i koje se daju zagrliti, utkane su u povijest svakog pojedinca. Odabir takvog objekta znak je normalnog odrastanja. On je zaista prijatelj u trenucima koji nisu nimalo laki za maleno dijete. Najčešće su to situacije odvajanja, bilo da se radi o običnom usnivanju ili odlasku u jaslice, vrtić, bolnicu. Dijete je vlasnik, mogli bismo reći stopostotni vlasnik tog objekta. A privatno se vlasništvo mora poštovati. Zato, roditelji, oprez! Nemojte mede, dekice, krpice prati, njihov "vonj" znak je pripadnosti. Nikako ne tražite da dijete medu ustupi mlađem bratu ili sestri, čak ni nakratko. Ne kupujte mu novog medu kad odlazi u bolnicu zato što se bojite što će doktori i sestre reći jer "vidiš da nema nosa, a i šapa se nekako stanjila..." Kako bi se vi osjećali kada bi vam netko rekao: "Pa kaj će ti taj stari prijatelj/prijateljica, zašto si ne odabereš novog?" Naravno, i novi su prijatelji zanimljivi, ali sa starima puno toga više dijelimo. Koliko može biti značenje tog plišanca govori iskustvo jednog francuskog dječjeg kirurga. On sa svakim djetetom koje će operirati obavi isti ritual: dijete uvede u sobu punu raznolikih medvjedića, gdje ono izabere jednog i taj medo postaje njegovo vlasništvo. Svi zajedno odlaze u operacijsku salu i na medvjediću obavljaju sve ono što će obavljati na djetetu. Takav tretman smanjuje djetetove strahove. Na kraju ono s novim prijateljem odlazi kući.
  Dijete koje je razvilo dobar odnos s osobama iz svoje okoline razvija prema prijelaznom objektu intenzivne osjećaje, ne samo one ljubavi nego i srdžbe. U za dijete teškim trenucima taj je objekt zamjena za važnu osobu. Zato taj predmet nikako ne treba mijenjati, osim ako to dijete samo ne učini. Kako dijete bude raslo i napredovalo, prijelazni će objekt postupno gubiti na važnosti, ali ne jedan mladi čovjek zna mu se vratiti i kasnije u trenucima osame ili krize.

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Omiljeni plišanac
10.8.2009 10:23:54   
Zvonki
Meni je to baš slatko. user posted image  Imali smo jednu macu koja nam je bila sve. Otvorila sam nadavno temu "vezalo se za stvar"


_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Omiljeni plišanac
10.8.2009 10:24:54   
tikica_69
I ja jos imam svog prvog medu user posted image

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Omiljeni plišanac
10.8.2009 10:32:28   
Nika 24052006
Mi imamo krpicu sa pčelicom na sredini,bez nje ne idemo ni na wcuser posted image ...Zove se Šmuzo...

_____________________________

Moje velike ljubavi
Nika 24.05.2006.
Ines 07.05.2010.

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 4
   [Obrisani korisnik]
10.8.2009 10:36:03   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu Nika 24052006)
  Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Omiljeni plišanac
10.8.2009 11:12:46   
tikica_69
Moj stariji nije emotivno vezan ni za kakav predmet ili igracku...a mladji ima pun krevet plisanaca, ali jedan kozlic mu je nesto od cega se odvaja jedino u skolskoj klupi user posted image

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Omiljeni plišanac
10.8.2009 11:17:51   
lelo
mi imamo tigra,i gdje idemo i tigar ide sa nama.user posted image

_____________________________

Leon 19.04.2007

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Omiljeni plišanac
10.8.2009 11:20:46   
ninishka
mi imamo malog magarca iz winnie the pooh-a, to mu je prvi medic i najdrazi...bez njega ne spava, a ni bez malene plave dekice s helikopterima...to zagrli i spava

_____________________________

...jer ja letim kad sam kraj tebe...
Luka 10.03.2009
Leon 07.06.2010
"Zenska mudrost sagradi kucu, a ludost je rukama razgraduje." (velika Salomonova zbirka izreka 14.1)

(Odgovor članu lelo)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Omiljeni plišanac
10.8.2009 11:56:49   
natalijax
imam hrpu toga,velikog medu ,pandu, i slona kojeg sam dobila od jednog prijatelja,zao mi je sto je morao otici mlad gore na nebouser posted image user posted image i hrpu sitnih medica

(Odgovor članu ninishka)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Omiljeni plišanac
10.8.2009 11:59:19   
m600
ja se moram pohvaliti da je moja Petrica dobila svoju prvu igračku i to od ninoline i njezine dječice
mali crveni elmo koji ju već čeka u njezinom krevetiću
nina hvalauser posted image user posted image user posted image
a imam puno svojih plišanaca....dosta sam ih poklonila malom polubratu ali ostalo je još dosta...sve sam ih sačuvala


< Poruku je uredio m600 -- 10.8.2009 12:00:18 >


_____________________________

26.09.2009- velika sekica
21.10.2011-mali čupavac


(Odgovor članu natalijax)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Omiljeni plišanac
10.8.2009 12:00:17   
ninolina
joooj draga nema na čemu to mi je baš onako slatko za najmanje. Neka samo on čeka petricu. Još malo

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu m600)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Omiljeni plišanac
10.8.2009 12:01:07   
m600
IZVORNA PORUKA: ninolina

joooj draga nema na čemu to mi je baš onako slatko za najmanje. Neka samo on čeka petricu. Još malo


presladak je i svi prvo njega primjete kad uđu u sobuuser posted image user posted image user posted image
kažu pa to Petru i njen elmo čekauser posted image


_____________________________

26.09.2009- velika sekica
21.10.2011-mali čupavac


(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Omiljeni plišanac
10.8.2009 12:02:30   
ninolina
neka neka skoro će ona jesi ti dobro

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu m600)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Omiljeni plišanac
10.8.2009 12:04:38   
m600
a ide nekako...teška mi buša postalauser posted image pupak se izbacio skroz van...reko da se neće odvezatiuser posted image user posted image user posted image
kako si mi ti? dječica? oćemo preći u birc da nas ne ubijuuser posted image


_____________________________

26.09.2009- velika sekica
21.10.2011-mali čupavac


(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Omiljeni plišanac
10.8.2009 12:06:59   
ninolina
ajmo dragauser posted image user posted image

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu m600)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Omiljeni plišanac
10.8.2009 17:13:46   
Wukovarka
Ja imam svog zekana kojeg sam dobila u Nizozemskoj 94 godine, sav je izblijedio, krpala sam ga sto puta, alinedam ga ni za živu glavuuser posted image

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Omiljeni plišanac
12.8.2009 11:40:48   
božica
lavica(17mj) si je prisvojila mali jastuk koji frče na čošku i sa kojim ide pajkiti

V nema user posted image

_____________________________

idem micat rit...

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 17
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!