|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Odgadjanje djece
22.5.2013 13:20:37   
ella matilda
Bok svima,nova sam :) trazila sam slicnu temu i nisam nasla...mene zanimaju vasa misljenja o odgadjanju djece zbog gradnje kuce, trzenja posla da bi imali porodiljni i sl..ja sam u situaciji da mm i ja radimo u inozemstvu,gdje ja nemam zdrastveno osiguranje,ulaskom u eu mozda bih mogla srediti preko njega ali nista nije sigurno.zatim oboje radimo i super zaradjujemo pa smo u planu pocet kucu graditi,a ako ne radim primanja ce nam biti upola manja...vasi savjeti da li cekati na sve to ili jednostavno ispuniti nasu zelju i imati malog andjela,a ostalo sve odloziti za godinu,dvije :)
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Odgadjanje djece
22.5.2013 13:47:42   
Sunshine28
ja sam čekala idealan trenutak....
prvo da sredimo stabilna primanja, pa stambeno pitanje, pa brak, pa da završim fakultet....i počeli raditi na bebi na kraju kada sam imala, po mome, idealnih 27 godina....i nista, patnja 18 mjeseci, pa 9 mjeseci trudnoce...uglavnom, rodila korak do 30., i to malo kompliciranijim carskim rezom pa ne bi smjela ostati ponovno trudna barem 2 godine sto znaci da ce tek negdje u 32. godini moci pokusati imati jos jedno, a ako bude kao prvi put ili put do bebe bude jos duzi nego prvi put 'ko zna kada cu i da li cu uopce imati vise djece....
a san mi je bio imati veliku obitelj, barem troje malaca...
tak da, NE ČEKATI! bacite se na posao, bebica je uvijek dobro dosla!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

I + G = E & L


(Odgovor članu ella matilda)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Odgadjanje djece
22.5.2013 14:00:51   
ella matilda
user posted image user posted image hvala ti :) i ja sam takvog misljenja,al kad svi misle da je neodgovorno imati dijete a da moram platiti porod i sve to..i mm zele jako dijete ali isto misli da pricekamo ulazak u eu da me pokusa osigurati, ali u meni je ogromna zelja da imam bebu :)nije to jos dugo cekanje ali za 2 mj ulazimo u eu i dok on sredi to,ako uopce sredi...a za mene se to cini kao vjecnost :/

(Odgovor članu Sunshine28)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Odgadjanje djece
22.5.2013 14:17:25   
Sunshine28
ne znam gdje živiš....
moja sestra je dugo živjela u americi, a znas kakvo je njihovo zdravstvo, cijena poroda sa boravakom u bolnici bez zdravstvenog osiguranja kostala je skoro 40 tisuća dolara, samo vađenje krvi u trudnoći plaćala je 900$, tak da te kuzim...
ona je došla u hrvatsku roditi, dobro, tamo nije imala nikoga pa je htjela i da obitelj bude uz nju, ali i ušteda tih silnih para je "pomogla" da dođe...
uglavnom u 7mj. trudnoće potpisala u avio kompaniji  da leti na vlastitu odgovornost i došla...prijatelji od mojih roditelja ju već ranije prijavili kao kućnu pomoćnicu na 3 mjeseca da ostvari pravo na zdravstveno osiguranje i normlano, za 0 kuna, rodila u hrvatskoj, kada je beba imala 2 mj. vratila se u ameriku...
sigurno mozes uz pomoc obitelji/prijatelja u hrvatskoj rjesiti nesto slicno...


_____________________________

I + G = E & L


(Odgovor članu ella matilda)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Odgadjanje djece
22.5.2013 14:21:57   
andydea
Slažem se sa Suny ,nemoj čekati...jer uvijek će postojati nešto nedovršeno i tako će ti godine proći, a i uz bebu se sve može..npr.ja sam se školovala uz bebuuser posted image ...a poznajem puno curka koje su gradile karijere i čekale 30god. i sad se već godinama bore da zatrudneuser posted image

_____________________________

LAURA 11.01.2002
LANA 23.05.2006
DIAN 21.08.2012-mamin lavić (4180g,50cm)
Mrvica (anđeo)- 29.10.2013
MARIA ROSA 4.11.2014 -4,460 g, 54cm (mamina bumbarica )

(Odgovor članu Sunshine28)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Odgadjanje djece
22.5.2013 14:23:27   
komarac1
Ja osobno se bez zdravstvenog osiguranja nikad ne bi upuštala u trudnoću! Trudnoća može bit jako lijep period, ali može izaći i sve najgore! Govorim iz iskustva! Tako da to ne mora biti samo cijena poroda, možda ćeš morat pol trudnoće odležat u bolnici! Može bit i sve ok, al ne znaš! Ja se ne bi usudila!

(Odgovor članu Sunshine28)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Odgadjanje djece
22.5.2013 14:32:18   
anne
Nikad nije savršeno vrijeme za bebu.
Često je bolje prije nego poslje.
Ovo sam čitala neki dan pa ti možda pomogne:
http://ce-4.forumotion.com/t5244-sto-nas-eeka-nakon-1-srpnja-2013

< Poruku je uredio anne -- 22.5.2013 14:33:40 >


_____________________________

PETRA 19.05.2006.
SAMUEL 19.08. 2008.
1 anđeo
REBEKA 20.07.2012.

(Odgovor članu komarac1)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Odgadjanje djece
22.5.2013 14:43:56   
mamacita
Trudnoca bez zdravstvenog osiguranja je skup sport! Sacekaj, osiguraj se, pa radite na bebi. To je moj savijet, a ti kako zelis .user posted image

(Odgovor članu anne)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Odgadjanje djece
22.5.2013 14:58:32   
ella matilda
Ja sam u Njemackoj...tako da bih se brzo mogla vratiti za Hrvatsku u kojoj imam zdrastveno osiguranje...al da nisam uopce mislila na komplikacije u trudnocu,a do kojih ako dodje ne bih smjela ni putovati :/ moj muz radi ovdje i ima osiguranje a sad kako sam zakljucila iz ovog anne nemam prava iako je on ovdje jer porod nije hitan slucaj,9 mj znam da cu roditi :/ a vjerovatno mi onda muz nece ni moci srediti osiguranje...a vasa sestra kad se vratila u ameriku kako je nastavila s pregledima kod ljecnika....hvala vam.cureee sto samnom skupa pokusavate naci rjesenje...:)

(Odgovor članu mamacita)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Odgadjanje djece
22.5.2013 15:02:57   
sarah_zg
Pa kako nemaš osiguranje preko njega? Moja sveki je cijeli život bila osigurana preko svekra koji je radio u Njemačkoj. Mislim da pravo imaš, raspitaj se malo bolje,
Jel ti muž ima stalni boravak u Njem? Imaš ti obiteljsku vizu ili?

< Poruku je uredio sarah_zg -- 22.5.2013 15:04:09 >


_____________________________

Baci brigu na veselje!

(Odgovor članu ella matilda)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Odgadjanje djece
22.5.2013 15:25:42   
ella matilda
Sarahuser posted image najogre je to sto i on nema stalni boravak radi na vizu...al tokom cjele godine tako da,mu se ona stalno produzuje...ima,prijavu i sve..nemam ja obiteljsku vizu...:/ al nadam se da bi mogla imati nakon ulaska u eu..mislim barem..user posted image

(Odgovor članu sarah_zg)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Odgadjanje djece
22.5.2013 15:38:51   
komarac1
A i trebas se raspitat da li bi beba imala zdravstveno dok bi tamo zivjeli! Bolje pricekaj do ulaska u eu pa ces tocno znat na cemu si!

(Odgovor članu ella matilda)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Odgadjanje djece
22.5.2013 20:52:45   
mali_macic
oprosti ali kako ti mozes radit u Njem a da nemas osiguranje??? svaki poslodavac trazi zdr. osiguranje ili radis na crno? a kako je tebi uopce s vizom i boravkom ode? malo mi je cudna vasa situacija i u takvoj ne bi nikako krenula na dijete.

mm i ja zivimo i radimo u Njem. i znam sto smo sve prosli oko papirologije, vize, dozvole itd. itd. mi smo imali itekakve probleme iako sam Nizozemka, u braku smo 13g. i imali smo vec dijete kad smo se odlucili preselit u Njem.

_____________________________

nasa "mrvica" Ella - 04.10.2009
E very day and night
L ooking at you makes me smile
L oving you is what I do
A ll my heart belongs to you...


(Odgovor članu komarac1)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Odgadjanje djece
22.5.2013 22:06:41   
ella matilda
:)) lijepo radim u hrvatskoj firmi koja je ovdje na terenu i tako da mi se i mirovinsko i osiguranje vode u hrvatskoj a ovdje imam samo plaćene hitne slučajeve ...a trudnoća nije hitan slučaj..a imam vizu na 9 mj ,pa onda 3 mj nemam ali ostanem s mužem jer imam pravo biti kao turist... a vi iako ste bili u eu imali ste komplikacije oko papira ??ili??

(Odgovor članu mali_macic)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Odgadjanje djece
22.5.2013 22:19:57   
mali_macic
a tako iako mislim da se u vezi zdravstveno osiguranje nece nesto pretjerano mjenjat iako hrv ulazi u EU. kozda se i varam mislim da svaka drzava ima svoje zdravstveno osiguranje i ako si u nekoj drugoj drzavi ce ti svakako nesto naplatit, mozda se jedino dobiva lakse povrat od svoje osiguranje.
a sto se evtl. mozete raspitat da ode ugovorite neko privatno osiguranje, jest da ga placas mjesecno ali i tu ima razno razne ponude ali si na kraju mirna da ti oni snosu troskove ljecenje.

mi smo se 2010 preselili iz Hrv u Njem, s tim da imam Niz. drzavljanstvo, bili su razno razne komplikacije duga je to prica i na kraju je mm dobio boravak na 5god. i onda moramo se opet javit u Ausländerbehörde i predat zahtjev za produljenje. tko zna sto nas tada ceka i na koliko ce mu produzit iako se nadam da ce onda dobit vec na neodredjeno.

a u kojem ste gradu?

< Poruku je uredio mali_macic -- 22.5.2013 22:20:39 >


_____________________________

nasa "mrvica" Ella - 04.10.2009
E very day and night
L ooking at you makes me smile
L oving you is what I do
A ll my heart belongs to you...


(Odgovor članu ella matilda)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Odgadjanje djece
23.5.2013 19:26:54   
ella matilda
user posted image ja sam u stuttgart-u ...a neznam,vjerovatno se i neće ništa promjeniti..jedino što bi mm mogao geverbe otvoriti pa bi se s time neke stvrai možda promjenile...zaposli mene i dobijem osiguranje...ako ne to onda vidiš dobra ti je ideja sa privatnim osiguranjem...vjerovatno da imaju neke popuste ili nešto slično..moram se raspitati..ako to potraje dugo godina nevjerujem da ću čekati ,otiću roditi u hr...mislim da mi se ne ispalti čekati na te neke promjene 2-3 godine..samo onda i problem je kako bi to dijete imalo osiguranje ovdje...:/ sve je tako komplicirano...eto kad ste vi dobili na 5 godina i tada tek idete produžiti..al mislim da ćete dobiti unbefristet...tako je tetka moja ..muž joj se zaposlio kao inžinjer ovdje u njemačkoj firmi ona preko njega dobila vizu i prvo na tri godine i nakon toga unbefristet :)))user posted image user posted image

(Odgovor članu mali_macic)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Odgadjanje djece
24.5.2013 8:15:38   
mala99
Osim ovog šta su cure napisale za zdravstveno osiguranje, mislim da je puno lakše planirati dijete kad imaš osigurano stambeno pitanje, posao i sl. S djecom kasnije je sve teže. Ja sam čekala da sve sredimo i nije mi žao. Znam da sve to šta sam napravila bez djece ne bi bila uspjela da sam još imala djecu. Sve to ovisi o tvojim željama i potrebama, ako si zadovoljna primjera kažem da živite u podstanarima, da ti roditelji pomažu i sl. onda možeš na djecu odmah, a ako želiš svoji neovisnost bolje je malo pričekati. Kod mene nije bio taj slučaj, ja i mm stvorili smo vlastiti biznis, sagradili kuću i sada uživamo u djeci. Eto, na tebi je da odlučiš kakav život želiš....

(Odgovor članu ella matilda)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Odgadjanje djece
24.5.2013 18:39:55   
ella matilda
ja nigdje nisam navela da loše živim, a ponajmanje da mi moji pomazu i sl..totalno smo neovisni o bilo kome jer imamo oboje njemačke plaće..u planu smo kupiti kući novaca za nju imamo ali još nismo tek od ljeta je kuća na prodaju..tako da novaca imamo i više nego nam treba..samo što ja nebi mogla onda raditi 1 godinu,znači primala bi porodiljno u hr jer ta firma je hrvatska...nebi imala visoka primanja kao sada....a da kasnije nenmognem imati djece,grizlo bi me za cijeli život.mislim da mi nijedna kuća niti novac nemože zamijeniti obitelj..mm isto planira ulaskom u eu otvoriti svoju firmu..ali eto najviše me grize to što neznam kakve će se promjene dešavati ulaskom u eu..nadam se pozitivne :))))user posted image

(Odgovor članu mala99)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Odgadjanje djece
25.5.2013 20:44:29   
mali_macic
steta sto su uglavnom hrvati u Stuttgartu, ode gore di smo mi malo ima nasih user posted image
no dobro, zelim vam puno srece i da vam ide sve po planu.
a i mi se potajno nadamo da ce i on dobit unbefristet s obzirom da oboje radimo i da smo kupili stan.


_____________________________

nasa "mrvica" Ella - 04.10.2009
E very day and night
L ooking at you makes me smile
L oving you is what I do
A ll my heart belongs to you...


(Odgovor članu ella matilda)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Odgadjanje djece
26.5.2013 0:13:38   
ella matilda
I ja se nadam :)) a sve se to nekako poslozi..kad odem dole raspitat cu se...a gdje ste vi???ma hoce ,sigurna sam :)) dobit ce unbefristet; ) user posted image user posted image

(Odgovor članu mali_macic)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Odgadjanje djece
26.5.2013 13:13:34   
Sunshine28
nakon sto se seka vratila u ameriku neko su vrijeme sve za nju placali, a mali je automatski dobio drzavljanstvo jer mu je tata drzavljanin pa je dobio i socijalno osiguranje, a i za njega su poceli uplacivati neku privatnu varijantu osiguranja...nedugo kasnije i moja je sestra dobila drzavljanstvo i taj njihov social securty number, pocela raditi pa joj je poslodavac uplacivao to privatno zdravstveno osiguranje....

_____________________________

I + G = E & L


(Odgovor članu ella matilda)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Odgadjanje djece
26.5.2013 14:49:39   
mali_macic
mi smo u Emmerich am Rhein, NRW

_____________________________

nasa "mrvica" Ella - 04.10.2009
E very day and night
L ooking at you makes me smile
L oving you is what I do
A ll my heart belongs to you...


(Odgovor članu ella matilda)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Odgadjanje djece
12.7.2013 9:16:03   
ella matilda
U dortmundu ;))) uspjet cu srediti osiguranje ; )) samo me zanima jel znas koliko treba biti prijavljen u firmi da bi imala pravo na primanje place od aok-a za vrijeme trudnoce...

(Odgovor članu mali_macic)
Neposredna veza do poruke: 23
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!