|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Ne želi u vrtić
5.9.2010 17:30:49   
mama m
Moja Jana je do Bartolovog rođenja redovito išla u vrtić i bila zadovoljna, a otkako se on rodio, samo tu i tamo "skokne" vidjeti prijatelje. Znam da sam velikim dijelom i sama tome kriva, jer kad ujutro počne plakati da će se radije sama igrati doma nego ići u vrtić, obećaje da će biti dobra i moli me da ju ne vodim, jednostavno ju ne mogu odvesti. Uz to je i problem što ona u vrtiću ne spava, pa joj je dva sata blejanja u strop stvarno dosadno. Čitavo je ljeto bila svega par puta, a mi redovito plaćamo, što mi mm također redovito nabacuje na nos ( "ne bi ona meni plakala, odveo bi ja nju..")- je, moš mislit!user posted image Znam da joj je u vrtiću lijepo, a doma sa mnom dosadno, jer se ne stignem igrati s njom pa samo hoda za mnom i cviljuga. Onda se ljutim na nju da šta nije htjela u vrtić kad joj je doma dosadno... i tako u nedogled iz dana u dan.user posted image   Ne znam kako da ju udobrovoljim da krene svaki dan i da to navlačenje idem-ne idem prestane, a ja da se ne osjećam kao maćeha koja je dijete potjerala u vrtić da ga se riješi iako je doma! Kako vi mame, koje ste na porodiljnim s drugim djetetom kao ja, to izvedete???

_____________________________

Majke drže ruke svoje djece na trenutak, a njihova srca zauvijek

Jana 10.04.2006.
Bartol 19.05.2010.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Ne želi u vrtić
5.9.2010 19:05:09   
Anoniman
i mi smo imali sličnih dana kad je P. trebala u vrtić a Elly je bila beba.
međutim, nabaci malo pozitive u vezi vrtića, objasni joj - pa vidiš kako ti je doma dosadno a u vrtiću imaš puno igračaka i prijatelja i puno ćeš toga naučiti i nove pjesmice pa ćeš mami doma pjevati i sl. i odvedi ju u vrtić. PAr dana će biti malo teže ali će se priviknuti. Njoj je rođenje brata velika promjena i treba malo strpljenja sad, ali ako je dijete zdravo, neka ide, pa makar ju ti pobrala prije spavanja/poslije ručka. Stisni zube na par danauser posted image da ti ne izgubi mjesto, teško je doć do vrtića danas. Sretno! user posted image

(Odgovor članu mama m)
  Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Ne želi u vrtić
5.9.2010 21:00:55   
Gogule
Potpisujem Mariachi, al probaj joj reći (pa ipake je još mala9) da ti ideš raditi i da mora u vrtić bar do ručka

_____________________________

ROKO 20.10.2005.
KLARA 20.08.2009.

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Ne želi u vrtić
5.9.2010 21:17:04   
anne
Ja joj ne bi lagala. Djeca to osjete.
Pokušaj joj objasniti da će joj biti lijepše sa prijateljima u vrtiću nego doma. I inzistiraj na tome.
Ili je ostavi doma. Tako sam ja napravila.

_____________________________

PETRA 19.05.2006.
SAMUEL 19.08. 2008.
1 anđeo
REBEKA 20.07.2012.

(Odgovor članu Gogule)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Ne želi u vrtić
5.9.2010 21:35:05   
dominik
zasto se osjecas kao maceha ako odvedes curu u vrtic a ti si doma, pa nije vrtic neko zlo? ok cini se zlo jer ona place ali ako bi ustrajala u tome nakon dva tjedna situacija bi bila puno puno bolja...ja sam se drzala onog da djetetu ne treba mjenjati dane samo zato kaj je nova beba dosla...ja sam dominika uredno vodila kad se dora rodila...odluci se oce li ici u vrtic ali svaki dan ili ce biti doma sa vama...ali nemoj malo da malo ne...

(Odgovor članu anne)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Ne želi u vrtić
5.9.2010 22:48:58   
njanja
mislim da je pitanje tu sto ti zelis...
Moje misljenje je da te jana imala 4 godine samo za sebe i da trebas imati vremena, a i biti odmorna da se posvetis bartoluu. Da bi to tako bilo, jana mora ici u vrtic, a tamo joj je lijepo, nije joj dosadno,druzi se s prijateljima. Probajte se dogovoriti da za pocetak ide na 2-3 h do rucka, ako mozete organizirajte se tako da ju tata odvede (kad on vec takio dobro zna :) :),. A obecaj joj da cete ti i bartol doci po nju. Njoj ce to biti fora i hvaliti ce se frendovima u vrticu sa bratom...kada se navikne na prijatelje, a opet kad bude znala da ce mama i bartol doci po nju, ja mislim da ce bez beda ostajati cijeli dan.
Stvar je u tome da ti u glavi moras sa sobom to rijesti da se ne osijecas lose sto ju dajes tamo.
Razmisli da li je djeci bolje da si s njih oboje, a da si umorna i sva razapeta iemedju brige za njega ili zabavljanja nje da joj nije dosadno....ili joj je bolje u vrticu, a tebi da uzivas sa bebacom pa kada dodje iz vrtica, bartola tati,. A ti uzivaj s janom....mislim da je posteno za svih

< Poruku je uredio njanja -- 5.9.2010 22:50:54 >


_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Ne želi u vrtić
6.9.2010 11:04:25   
mama m
IZVORNA PORUKA: njanja

mislim da je pitanje tu sto ti zelis...

Stvar je u tome da ti u glavi moras sa sobom to rijesti ..


U pravu ste, curke! Uglavnom,  njanja, znam ja to i sama, ali valjda mi to netko drugi treba reći ( ili bar napisatiuser posted image )
Danas sam ju odvela oko pola 9, a već u pola 12 idem po nju. Odlučila sam da ću tako svaki dan, i da me neće uspjeti smotati oko malog prsta kao do sad. user posted image U 10.mj će se najvjerojatnije formirati grupica nespavača, pa će onda ostajati dulje.


_____________________________

Majke drže ruke svoje djece na trenutak, a njihova srca zauvijek

Jana 10.04.2006.
Bartol 19.05.2010.

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Ne želi u vrtić
6.9.2010 11:16:12   
njanja
bravooooooooooo!!!
Uzmi Bartola kada ideš po nju

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu mama m)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Ne želi u vrtić
6.9.2010 18:12:25   
Gogule
 bravo mama muser posted image

_____________________________

ROKO 20.10.2005.
KLARA 20.08.2009.

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 9
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!