|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Neće jesti meso
14.4.2009 11:47:12   
Zvonki
Većina roditelja ima problem jer njihovi mališani izbjegavaju povrće. Mi ga nemamo, ali naša starija kćer izbjegava meso. Sve je počelo jednoga dana (oko njene 5 god.) kad smo se vraćale iz ribarnice. Vidim ja da ona stalno gleda u vrećicu koju nosim. Pitam je što je, a ona će meni - mama, što ako mi sada pojedemo nečije dijete, mamu ili tatu. Hm, nezgodno pitanje. Jer ako ćemo gledati dječjim očima, ona zaista ima pravo postaviti takvo pitanje. Uslijedio je razgovor o tome kako ribu jedemo radi zdravlja, da je ona radi toga stvorena od Boga i sl. Od tada, kad god je neko meso za stolom ona pita - tko je to? Ne što je to, nego tko je to! Jede ga, ali vidim, ne baš s oduševljenjem. Teže podnosi kad se radi o piletu nego kad joj se kaže da je to kokoš. Ili lakše jede ako joj kažem da jedemo purana nego puricu. Ona shvaća da je meso tu radi našeg zdravlja ali očito gleda i nekim drugim očima. Jer i ja, ako se u trenu dok sočno grickam nečiji batak, zapitam ima li ta životinja osjećaje, nisam više tako raspoložena za meso kao što sam bila...

_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!

Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Neće jesti meso
14.4.2009 12:16:06   
Lady3
Joj posve te kužim..user posted image I moja baš nije neki ljubitelj mesa,jedva da ga pojede..
Vjerovatno je da će ti kćer postati vegetarijanka,ali meni je to u redu,ja na tvome mjestu je ne bi silila da jede meso ako to ne želi,dovoljno je velika da razumije neke stvari..Ovako ako je teraš samo ćeš povećati neku krivnju u njoj dok jede meso.Iskreno i ja se ponekad zamislim i pitam se je li ta životinja bila nečiji ljubimac i sve ostalo i zastane mi knedla u grlu..user posted image


_____________________________

Šta je sreća?Znati što se
hoće i to strastveno željeti:)


(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Neće jesti meso
14.4.2009 12:17:08   
tikica_69
A i moj stariji je neko vrijeme odbijao, dok nije otkrio kulen...i tu je prestalo svako zaljenje za sirotim pajcekom user posted image

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Lady3)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Neće jesti meso
14.4.2009 12:21:26   
Viky
Slažem se sa Lady3...ništa ne treba forsirati.Ja imam jedino problem jer mi mala slabokrvna,pa moram inzistirati na crvenom mesu.Za sada ga ne odbija...

_____________________________

Tara 22.3.2004

"Bogatstvo se smiješi onima koji se osmjehuju"

(Odgovor članu Lady3)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Neće jesti meso
14.4.2009 12:58:28   
mariola
Moja nećakinja kaže: Jel da to nije životinja to je meso?
Slatkica mala, da joj se kaže da je to malo janje, prase i sl ne bi jela. Nego zasad ona ima nešto u svojoj glavi da životinja i meso nisu isto inače bi se odmah rasplakala i ne bi više jela.

(Odgovor članu Viky)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Neće jesti meso
14.4.2009 16:54:21   
božica
ajme cure
pa i to me čeka jošuser posted image user posted image
al mudrice male
vidiš kak im moramo sve lijepo objašnjavatiuser posted image user posted image mame

btw jedna žena klincima vadi iz lonca kelj
jednom sinu na tanjur stavlja varivo a drugom kelj
pazi to sve iz istog loncauser posted image user posted image


_____________________________

idem micat rit...

(Odgovor članu mariola)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Neće jesti meso
14.4.2009 17:59:57   
Zvonki
Joj, boža, sad si me nasmijala do suza. user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu božica)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Neće jesti meso
14.4.2009 22:27:07   
Ruža
IZVORNA PORUKA: tikica_69

A i moj stariji je neko vrijeme odbijao, dok nije otkrio kulen...i tu je prestalo svako zaljenje za sirotim pajcekom user posted image


Šta je muško!user posted image

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 8
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!