|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Missed abortion?!
27.10.2011 15:17:16   
pahuljicaa
e ovako ovo je moja povijest: kad sam saznala da sam trudna odmah nazovem gin.i narucim se na uzv. prvi uzv sam radila s 5.5tj-tad mi gin.rekao da sam trudna ali da se jos ne vidi plod samo g. vrecica , te da dodjem za 2 tjedna. taj isti dan dodjem kuci s pregleda i primjetim smedjkasti iscjedak odmah se javim gin. jer nisam znala o cemu je rijec. rekao mi je da mirujem i da ga nakon 2 dana zovem ako jos bude trajalo. i trajalo je nakon 2 dana opet ga zovem on me uputi na lezanje u bolnicu tamo sam provela 5 dana(bila na progesteronu i dabrostonu)-iscjedak prestao na uzv se plod vidio i srce pocelo kucati. rekao mi da dodjem na kontrolu za 15 dana ali da nastavim piti dabroston. ja jucer odem-i on mi kaze da se beba razvila ali da se ne vide otkucaji srcauser posted image user posted image . rekao mi je da je najvjerovatnije rijec o missed abortion ali da sacekamo tjedan dana da opet uradimo uzv ako i tad ne bude kucalo onda na kiretazu. prva mi e beba i jako sam tuzna. od jucer samo plačem i nemogu nikako doci sebi. sad citam po forumu o toj kiretazi pa me zanima kako to izgleda jeli to neka vrsta operacije ili..?dok sam bila u bolnici jedna je zena dosla ali je imala vec kod kuce spontani i samo su joj ocistili ono sto je ostalo. ja kontam da je kiretaza vjerovatno malo drugacija od tog ciscenja ali mi ista nije jasno a jucer sam bila previse u bad-u da bi ista i pitala doktora. jel neko radio to?koliko traje, daju li anesteziju i nakon koliko su vas pustili kuci? i s obzirom da mi je prva trudnoca bojim se za kasnije utjece li ta kiretaza na kasnije planiranje trudnoce?

< Poruku je uredio anaxx -- 27.10.2011 15:19:06 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Missed abortion?!
27.10.2011 15:24:08   
anaxx
možda još nije sve izgubljeno... drži se i miruj...kao što je rekao dr. i nastoj se psihički smiriti....
ne govorim iz iskustva (srećom), i ne mogu znati kako se osječaš, ali zbog bebice je potrebno da pokušaš misliti pozitivno...
cure koje znaju nešto više o tome će se sigurno javiti... sretno

_____________________________

mama jednog velikog i jednog malo manjeg dečka... dva mamina zlata... dočekali smo i Katju ... treće zlato u maminom srcu :)

(Odgovor članu pahuljicaa)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Missed abortion?!
27.10.2011 15:25:04   
Ira_

IZVORNA PORUKA: anaxx

možda još nije sve izgubljeno... drži se i miruj...kao što je rekao dr. i nastoj se psihički smiriti....
ne govorim iz iskustva (srećom), i ne mogu znati kako se osječaš, ali zbog bebice je potrebno da pokušaš misliti pozitivno...
cure koje znaju nešto više o tome će se sigurno javiti... sretno


Potpisujem!

(Odgovor članu anaxx)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Missed abortion?!
27.10.2011 15:30:33   
pahuljicaa

IZVORNA PORUKA: anaxx

možda još nije sve izgubljeno... drži se i miruj...kao što je rekao dr. i nastoj se psihički smiriti....
ne govorim iz iskustva (srećom), i ne mogu znati kako se osječaš, ali zbog bebice je potrebno da pokušaš misliti pozitivno...
cure koje znaju nešto više o tome će se sigurno javiti... sretno


i ja imam malu nadu ali opet kontam da li je moguce ako se srce nije culo sad da se iduci tjedan cuje?user posted image user posted image

(Odgovor članu anaxx)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Missed abortion?!
27.10.2011 16:36:35   
modesty blaise
Kako su ti cure rekle, najprije miruj i smiri se, te pričekaj tjedan dana kako ti je i dr savjetovao pa ćete bolje znati na čemu si...
Ako je došlo do spontanog napravit će ti kiretažu. Ja sam imala spontani u 10 tjednu (ljetos) , dogodio mi se doma pa su mi u bolnici samo to potvrdili i napravili kiretažu. Anestezirali su me općom anestezijom, očistili maternicu(kiretirali) i ostavili 24 sata u bolnici da vide da je sve OK. Sam zahvat trajao je nekih 45 min skupa s uspavljivanjem. Ništa nije bolno, osim  duše , na žalost... nije lijepo iskustvo, to sigurno ,ali ako je slučajno to i kod tebe slučaj- preživjet ćeš i krenut iznova...Jake smo mi žene!

To sve ne bi trebalo biti prepreka da uskoro ne pokušate ponovo

Sretno!

< Poruku je uredio modesty blaise -- 27.10.2011 16:38:44 >


_____________________________

Sebastian, 01.09.2010

...I believe in pink... I believe in being strong when everything seems to be wrong...I believe in kissing, kissing a lot...I believe that tomorrow is another day...and...I believe in miracles...

(Odgovor članu pahuljicaa)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Missed abortion?!
27.10.2011 17:01:45   
Zvonki
Nadam se da će trudnoća ipak biti u redu. O kiretaži bolje neka se jave cure koje su prošle. user posted image

_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu modesty blaise)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Missed abortion?!
27.10.2011 19:29:46   
sina
možda još nije sve izgubljeno,smiri se. što se kiretaže tiče ja sam ju radila u petrovoj,(trudnoća izgubljena sa 10 tj) dali su mi samo lokalnu anesteziju,no svejedno me boljelo i tad i  malo kasnije,a u bolnici su me zadržali samo 1 sat poslije toga. dok sam ležala u zajčevoj žene koje su došle na AB bile su uspavane,ništa ih nije boljelo i išle su za 2 sata kući bez problema.mene su kiretirali i taj put ali ne zbog ab nego mi ostala posteljica isto uspavali i kasnije ko da ništa nije bilo, niti b od bolova. sretno i javi se


_____________________________

16.03.2012- Korana
09.10.2013- Ivan

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Missed abortion?!
27.10.2011 20:58:46   
papir
ja sam isla dva puta i oba su me uspavali, i nije bas bilo bolno,pustili su me kuci navecer a ujutro sam dosla na odjel.nakon toga mozes probati za 3 mj,ja sam odmah pokusavala  posto meni teze ide, izatrudnila sam za 10 mj.pa opet kiretaza pa zatrudnila za 9 mj  i sada me strah sta ce biti sa ovom trudnocom ali nekako ide.
i znam da ti je tesko ali proci ce....samo treba malo vremena...
zelim ti puno srece i da srceko prokuca..

(Odgovor članu sina)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Missed abortion?!
28.10.2011 8:25:10   
jana_1979
nadam se da će sve biti ok, drži se, ukoliko dođe do toga, a ponavljam, nadam se da neće, traži opću anesteziju, ja sam imala  kiretažu ovu ljeto pod lokalnom i sve sam detalje napisala i na ovom forumu u drugoj temi i na forum.hr u temi spontanih pobačaja i mislim da je lakše proći kroz sve to s općom anestezijom. Inače ne bi trebalo biti nikakvih zapreka da ponovno ostaneš trudna, meni je to dokotor nekoliko puta ponovio u bolnici, ostala si trudna i opet ćeš i držim se toga, čekam da prođu tri ciklusa pa ću pokušati opet, prije je upalilo otprve i nadam se da će opet. Od cura koje ja znam nijedna nije imala problema s ponovnim zatrudnjivanjem.



















(Odgovor članu papir)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Missed abortion?!
28.10.2011 21:05:23   
Sunshine28
kao sto cure kazu, trudi se misliti pozitivno, mozda jos uvijek sve bude ok user posted image
ja sam imala missed ab. u 8. tjednu...ali mi nije bilo kao tebi...nije bilo nikakvog iscjetka, samo me uhvatila jaka bol i pristisak i desom jajniku koja se iz sata u sat povećavala, otisla na hitnu, hospitalizirali me, dva dana mi ujutro vadili beta hcg i kada su vidjeli da pada morala sam na kiretažu, ne želim te plašiti, ali ni lagati...meni  je bilo uzasno, lokalna anestezija za koju nisu ni cekali da pocne djelovati...nije bol toliko jaka, koliko je postupka ekstremno neugodan...traze od tebe da "tiskas" kao da radjas sto je gotovo nemoguce....dobro, kod mene je najveći problem bio sto je doktorica bila neugodna, oštra i vikala na mene svo vrijeme...Uglavnom, postupak po mojoj procjeni traje oko 20 min., nakon toga dobijes tablete koje pijes koji dan...pokretna si vec nakon nekoliko sati, mozes na wc i to, ali bolje je da lezis...ja sam ostala u bolnici jos taj dana i jos jedan...opet su mi vadili betu dva jutra za redom da vide jer sve otislo....nakon toga kuci i na bolovanje 2 tjedna...
moja preporuka, ako ikako mozes trazi opću anesteziju, da sam imala pameti ili da sam ista znala o postupku ja bi ju sigurno trazila! nadam se da te nisam jako uzrujala, napisala sam ti samo ono sto bi voljela da je netko rekao meni prije nego sam otisla na zahvat...
jos jednom, iskreno se nadam da nece doci do toga, ja sam isto izgubila prvu bebu, znam sta je to...
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

I + G = E & L


(Odgovor članu jana_1979)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Missed abortion?!
29.10.2011 21:37:17   
monyy
Ej chiao,jako mi je žao zbog toga šta prolaziš nemoj gubiti nadu,nadam se da će sve biti u redu.samo se smiri i budi jaka imaj vjere.ja sam imal spontani u 8mj bila sam trudna 9tj.išla sam na kiretražu nisam ništa osjetila osim boli u duši.ali skupila sam snage za dalje i ne gubim nadu.želim ti puno sreće i da sve bude ok.drži se

(Odgovor članu pahuljicaa)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Missed abortion?!
29.10.2011 21:52:55   
stars777
Nadam se da će sve biti u redu,što se kiretaže tiče ja sam je imala prije dvije godine sa 13tjedana(blizanačka trudnoća) pod opčom anastezijom i tamo sam bila dva dana,poslije 7mjeseci ponovo ostala trudna i sve je bilo ok.Nikad,ali nikad ne gubi nadu!!!!!


_____________________________

Matija 28.09.1994.
Ivona 12.06.1999.
Lana 22.08.2010.

(Odgovor članu monyy)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Missed abortion?!
29.10.2011 22:45:55   
mamacita
Nazalost, moja jedna prijateljica je imala situaciju kada je u ranoj trudnoci otisla do ginekologa, culo se srce i sve to, to je na samom pocetku, jedan od prvih pregleda. Nakon tri tjedna opet je isla na pregled, no tada vise otkucaja nije bilo, bio je samo plod, koji se zaustavio rastom na odredjenom stupnju. Cekala je sigurno jos dva tjedna dok joj se nije pocela pojavljivati bol spontanog pobacaja. Tada je, dok sam ju ja osobno vozila u bolnicu, bila u jakim bolovima, dok je dosla u bolnicu, uspjeli su ju uspavati, i pomoci joj da se rijesi ostatka ploda. Eto, ima i tuznih rezultata iz slicne situacije. Evo, danas ta ista prijateljica, je opet trudna, i treba roditi u 1/2012.

(Odgovor članu stars777)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Missed abortion?!
31.10.2011 15:52:24   
pahuljicaa
hvala na podrsci svima! evo u subotu sam dobila krvarenje-doduse ne jako-kao kad imam menstruaciju, bolovi su poceli tokom noci-bili su izdrzivi do jutra kada su postali sve jaci i jaci u donjem djelu stomaka. odmah sam zvala doktora. rekao mi da dodjem u bolnici. na ultrazvuku su jos jednom provjerili situaciju-isto-nema otkucaja i dalje:( odmah su mi radili kiretazu-pod opcom anestezijom. uspavali su me zaista nisam nista osjetila. trajalo je 15-tak min. kad sam se probudila bilo mi je jako mucno, vrtoglavica..-posljedice anestezije-malo sam i povracala. nakon 1h pustili su me kuci. jucer sam imala krvarenje nakon zahvata ali vec je stalo sredinom dana i danas ga evo nemam nikako a nisam popila tabletu protiv krvarenja danas. pijem antibiotke i tablete protiv bolova. imam bolove oko jajnika-donji dio trbuha tako da pijem brufen. zanima se koliko je vama koje ste prosle isto ovo trajalo krvarenje nakon kiretaze-ja sam mislila da traje bar par dana ali... i da, nakon koliko ste dobile prvu mengu. ja idem na kontrolu za tjedan dana i btw. doktor mi je rekao da nakon3 do 6 mjeseci mozemo se bacit na posao. koliko ste vi cekale?

(Odgovor članu mamacita)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Missed abortion?!
31.10.2011 15:57:35   
sina
iskreno ne sjećam se kad sam dobila  user posted image nakon kiretaže,a na posao smo se bacili nakon 2 mj. ako je trudnoća bila mala i sve je kasnije u redu sa ciklusima i tobom nema potrebe čekati 6 mj.

_____________________________

16.03.2012- Korana
09.10.2013- Ivan

(Odgovor članu pahuljicaa)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Missed abortion?!
31.10.2011 17:01:33   
modesty blaise
Meni je krvarenje nakon kiretaže trajalo jedno 8-9 dana ....nešto kao  malo jača menga
Menstruaciju sam dobila uredno odmah nakon 28 dana jedino kaj mi je bila dan kraća al nakon toga se ustalila

_____________________________

Sebastian, 01.09.2010

...I believe in pink... I believe in being strong when everything seems to be wrong...I believe in kissing, kissing a lot...I believe that tomorrow is another day...and...I believe in miracles...

(Odgovor članu sina)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Missed abortion?!
31.10.2011 20:52:05   
mala pcelica
zao mi je sto je sve tako zavrsilo user posted image moja sestra je krvarila samo jedan dan i to nesto malo i sve ok poslje

(Odgovor članu modesty blaise)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Missed abortion?!
31.10.2011 21:00:48   
stars777
Jako mi je žao što si i  to morala proći,meni je krvarenje trajalo 12 dana a mengu sam dobila nakon 6 tjedana,a ponovo začela poslije 7mjeseci.

_____________________________

Matija 28.09.1994.
Ivona 12.06.1999.
Lana 22.08.2010.

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Missed abortion?!
1.11.2011 13:05:50   
heda
halo... žao mi je sto si to morala proći, ja, nažalost dva puta u 6 mjeseci. Radili su mi kiretažu u općoj anesteziji, tako da nemam bar tih trauma. user posted image
Oko toga koliko cekati, svatko ima svoju teoriju, ima o tome cijela rasprava na raji, vidi
Inace, ja krvarila oko 3 tjedna nakon kiretaže. user posted image I sve bilo u redu poslije toga, menstruacija 6 tjedana nakon kiretaže. Tako da ako dugo potraje, nemas brige. Meni su samo na živce išli ulošci user posted image

(Odgovor članu stars777)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Missed abortion?!
1.11.2011 16:35:10   
monyy
Ej jako mi je žao zbog toga što si prošla,znam kako ti je.ja sam isto tako krvarila dan dva po malo.Menstuaciju sam dobila nakon mj dana.i dalje ciklusi su mi uredni i navrjem.nemoj gubit nadu kada ćeš bit spremna možeš pokušati opet meni je doktor rekao nakon 4 do 6mj.do sada su prošla 3 ciklusa.moram priznat da me malo strah ali kada osjetim da sam spremna pokušat ćemo opet.tako i ti uzmi si vremena koliko trebaš.želim ti puno sreće.

(Odgovor članu pahuljicaa)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Missed abortion?!
2.11.2011 9:20:17   
jana_1979
Meni je krvarenje trajalo 9 dana, a prvu m sam dobila nakon 24, drugu nakon 30 dana. Čekat ću da prođe još jedna i onda u nove pobjede. Meni je jedan gin rekao tri mjeseca, drugi tri ciklusa, a treći pet mjeseci. Odlučila sam se za tri ciklusa, trudnoća je bila jako mala 6+6 i nadam se da je to dovoljno. 

(Odgovor članu monyy)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Missed abortion?!
13.11.2011 23:39:40   
pahuljicaa

IZVORNA PORUKA: jana_1979

Meni je krvarenje trajalo 9 dana, a prvu m sam dobila nakon 24, drugu nakon 30 dana. Čekat ću da prođe još jedna i onda u nove pobjede. Meni je jedan gin rekao tri mjeseca, drugi tri ciklusa, a treći pet mjeseci. Odlučila sam se za tri ciklusa, trudnoća je bila jako mala 6+6 i nadam se da je to dovoljno. 


krvarenje mi je prestalo nakon 11 dana. bila sam na kontroli. jedan doktor mi je rekao da vec nakon prve menstruacije mozemo opet radit na bebi, ali jedan prije njega mi je rekao nakon 3 mjeseca. to sam rekla svom doktoru na sto mi je on odgovorio: samo ces bezveze gubit vrijeme, slobodno mozes nakon 1 mentrs.-mala je trudnoca bila 8 tjedana tako da.. ja sad ni sama ne znam koliko da cekam nesto kontam 2 mjeseca-sporazumno:)

da vas jos pitam kad ste prvi put nakon kiretaze imali odnose s mm? jel postoji neko odredjeno vrijeme i za to da se ceka ili???... meni nije ni naumpalo na kontroli da pitam doktora, a zanima me sad jer jos nismo-nekako se bojim iako se osjecam ok-krvarenje je stalo a ni bolova nema hb.

(Odgovor članu jana_1979)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Missed abortion?!
14.11.2011 11:05:45   
monyy
Ciao pahuljice,meni je krvarenje jako brzo stalo.prvih tjedan dana me je onako srednje bolilo.i onda sve ok.ali sa spolnim odnosom sam malo prićekala jedno 3tj otprilike,ćisto radi sebe ćekala sam da budem spremna.drži se pusauser posted image

(Odgovor članu pahuljicaa)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Missed abortion?!
15.11.2011 16:21:17   
heda
pahuljice, ja sam svaki puta krvarila tri tjedna nakon kikretaze, pa mi ni nije bilo do nekih odnosa. nakon prestanka krvarenja, skoro odmah user posted image . A sto se čekanja tiče, kako želiš user posted image

(Odgovor članu monyy)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Missed abortion?!
13.7.2012 11:02:13   
mare19746
e ovako, nova sam na forumu. prije tjedan dana desila mi se nesreća da sam izgubila bebu u 9 tjednu trudnoće, dijagnoza missed ab. i kiretaža. ovo mi je druga trudnoća, ali nakon 14 godina, ovo mi je također i novi početak u životu i sve je bilo idealno do toga. bilo mi je teško, i nisam vjerovala, išla sam na tri uzv pregleda da se uvjerim da možda doktor nije previdio nešto. međutim, ništa. znam da treba krenut dalje,i odlučni smo da idemo na novu bebu. osjećam se dobro fizički, malo sam još u nevjerici i uhvatim sebe da si masiram stomak i zagledam. zanima me kad se mogu vratit normalnom životu, plivanje, vježbanje, ofarbat kosu, odnosi i sl.

(Odgovor članu pahuljicaa)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!