|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Mame oprez
2.3.2011 9:30:14   
jagodicabobica
Mame oprez!!!

[/align]Ljeto bi trebalo biti vrijeme uživanja i radosti, ali slušajući činjenicu da je ove godine već 19 djece umrlo u zatvorenim vrelim automobilima, strašan je podsjetnik na ovu katastrofu koja se često dešava. Lako je reći da vi svoje dijete ne biste nikada zaboravili na sjedištu u vrelom autu, ali takva smrt djece je posljedica grešaka koje može napraviti bilo koji roditelj. Oko polovine djece koja su umrla usljed hipertermije je upravo bilo zaboravljeno na sjedištu auta. Ostalih 30% smrti se desi usljed nepažčjive igre djece u autima. Mala promjena rutine, važan poziv u toku vožnje i slično može uzrokovati da roditelj zaboravi da mu je dijete još uvijek u autu. Ali ostatak ljeta se potrudite da vaše dijete bude sigurno tokom vrućina, tako što ćete praktikovati sljedeće:

1. Uvijek prije nego zaključate auto i okrenete se, dobro pogledajte na prednje i zadnje sjedište auta. Neka vam to bude stalna navika.
2. Ukoliko vi i vaš partner naizmjenično vozite dijete na neko odredište, pobrinite se da vam treća osoba javi ukoliko je sve proteklo po planu
3. Zamolite da vam osoblje vrtića, dadilja ili neko drugi javi ukoliko dijete nije na vrijeme stiglo na odredište
4. Stvari koje ćete morati ponijeti sa sobom pri izlasku iz auta (mobitel,aktovka i sl.) držite na sjedištu na koje stavite i dijete
5. Koristite plišane igračke kao podsjetnike. Kad god imate dijete na sjedištu, neka ta igračkica bude negdje gdje je možete vidjeti da vas podsjeća da u autu imate dijete
6. Auto držite zaključanim ako se ne vozite 

ukoliko bilo gdje vidite samo dijete u nekom autu, odmah nazovite hitnu  a ako
dijete pokazuje bilo kakve znakove hipertermije ; crveno je, ne znoji se, čudno se ponaša, u nesvijesti je, latergično ili pak djeluje zbunjeno, odmah to dijete vadite iz auta.

U zatvorenom, vrućem automobilu, potrebno je samo 10 minuta da temperatura poraste za 19 stepeni. Osoba će dobiti toplotni udar kada temperatura tijela prelazi 40 stepeni. Budite savjesni i pomozite da se ovakve tragedije ne dešavaju ovo ljeto.
Nermina Aziri
user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Mame oprez
2.3.2011 9:33:14   
Točkica28
nemrem sebi doc kad vidim da deca budu sama u autuuser posted image user posted image

_____________________________

Točka do točke točkica...
11.10.2010.Šimac <3, 17.1.2013. Mini Šimac <3
Naše sve <3 <3

(Odgovor članu jagodicabobica)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Mame oprez
2.3.2011 10:26:50   
MaTana
ja ne mogu vjerovati da bi netko mogao zaboraviti dijete u autu...

_____________________________

princeza br.1 - 18.11.2008,
princeza br.2 - 16.04.2013

(Odgovor članu Točkica28)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Mame oprez
2.3.2011 10:27:30   
cuba
IZVORNA PORUKA: MaTana

ja ne mogu vjerovati da bi netko mogao zaboraviti dijete u autu...

Da, ni jauser posted image  to mi je prestrašno..

_____________________________

Roko i Dino user posted image

(Odgovor članu MaTana)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Mame oprez
2.3.2011 13:59:05   
jagodicabobica
sebi mogu vjerovati ali drugom nebi!

(Odgovor članu cuba)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Mame oprez
2.3.2011 14:08:32   
njanja
ja jana niti ne ostavljam samog u autu u one 2 minute što idem platit benzin...


_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu jagodicabobica)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Mame oprez
2.3.2011 14:10:31   
mariola
IZVORNA PORUKA: njanja

ja jana niti ne ostavljam samog u autu u one 2 minute što idem platit benzin...



Ni ja T, ni sekunde, ne kužim uopće kako netko može zaboraviti da mu je dijete u autuuser posted image


_____________________________

Sretna i ponosna :)
Toni i Laura
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Mame oprez
2.3.2011 14:14:54   
natalijax
mm lijetos u konzumu,gužva svi nervozni jedva čakaju da odu sa kase,kad ispred muža se ugura neki frik,i mm njemu hej kakvo je to ponašanje i kultura svi čekaju i ti uletiš,a on joj žurim dijete mi je samo u autuuser posted image kad je ova njemu na kasi što radi očitala sve po spisku,Da ima svakakvih ima ,nisam nikad niti bi ostavila i nedaj bože da zaboravim na dijete

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 8
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!