|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kompjuter i ovisnost u djeteta
25.11.2008 21:32:13   
tikica_69
Koliko im dozvoljavate da "vise" na kompu? Da li pratite koje stranice posjecuju?Osjecate li agresiju kod njih ako im ga zabranite?Koriste li ga samo za zabavu ili i za ucenje?Da li vise pomaze ili odmaze nasoj djeci?

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kompjuter i ovisnost u djeteta
25.11.2008 21:38:04   
mirna
mi jos nemamo tog problema, ali ako je na tatu, sigurno cemo ga i kod nas na silu vuci od kompjutera..

bili smo neki dan na kavi kod poznanika.. mali od 12 godina je nedavno zavrsio na klaicevoj jer mu se vid od igrica toliko poremetio da nije mogao normalno funkcionirati.. pedijatar ih je upozorio da ne smije biti na kompjuteru duze od  sat.. ali on i dalje nastavlja sa igricama.. imaju neki cudan odgoj, pa mu ne zabrane nego samo prigovaraju..user posted image on ih naravno ne slusa..

ja mu sigurno ne bi dozvolila da cijeli vikend visi na kompu..

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kompjuter i ovisnost u djeteta
25.11.2008 21:39:30   
ninolina
Moj Tin je počeo jako rano sa 2god je več sam znao instalirati i pržiti cd, igrice. Danas sa 7 god ne igra često zasitio se a i kad sjedne za njega igra ove nove walle-a, star wars ili samo crtkara. Tata mu je stavio programe pa dečko polako kreće tatinim stopama. Inače je na kompu od sat do dva nekad cijeli tjedan ni ne pogleda ga a i kad je u kazni ne smije ga paliti

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kompjuter i ovisnost u djeteta
25.11.2008 21:39:36   
mirna
nisam odgovorila na pitanja: kompjuter da, jer bez njega se ne moze, ali ne kao zamjena za realnost i drustveni zivot...

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kompjuter i ovisnost u djeteta
25.11.2008 21:45:47   
ninolina
bili smo neki dan na kavi kod poznanika.. mali od 12 godina je nedavno zavrsio na klaicevoj jer mu se vid od igrica toliko poremetio da nije mogao normalno funkcionirati.. pedijatar ih je upozorio da ne smije biti na kompjuteru duze od sat.. ali on i dalje nastavlja sa igricama.. imaju neki cudan odgoj, pa mu ne zabrane nego samo prigovaraju.. on ih naravno ne slusa..

ja mu sigurno ne bi dozvolila da cijeli vikend visi na kompu..
  To je bolesno da roditelji tako reagiraju, pa to je najlakše djete za komp i mir. Aha bi ga ja. Samo neznam koga prije mamu i tatu ili njega. Bolesno

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kompjuter i ovisnost u djeteta
25.11.2008 21:46:51   
tikica_69
Ja svojima dam sat vremena dnevno za igru, ali pod mojom kontrolom jer su otkrili "Larin chat" pa se bojim svakakvih pedofila i drugih bolesnika. Srecom, do sada su zaista komunicirali sa djecicom i raspravljali o klasicnim pubertetskim boljkama.I koriste ga ako trebaju napisati kakav referat, prepisati neciju biografiju...i tako te stvarce za skolu.Primjetila sam da su ljuti kada im istekne tih sat vremena za igru na kompu, ali sam pocela primjenjivati taktiku da ako primijetim agresiju zbog kompa, drugi dan ga nema....i za sada klapa user posted image

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kompjuter i ovisnost u djeteta
25.11.2008 21:49:49   
mirna
super ideja tikica!user posted image  moram zapamtiti..

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kompjuter i ovisnost u djeteta
26.11.2008 12:28:37   
Elena
evo mene na ovu temu,neko zna neko ne ali moj kom je "pokvaren"bar tako zna Martina.Pocela je jos s dvije god na kom,ali nista opsednuto igrala neki Dino nasa mak.edukativna strana,ucila bojeve,bukve,ali pak kazem sat vremena na dan max,ali unazad koi mjesec ona se ni9je dvoila s kom,postala je tako nervozna,placliva,sta reci.....a da je pomeris s kom,pa to je nemoguce,i kad sad pre nedelju dana primetim joj jedno oko sve krvavo,puklo mi je i stavila sam kraj,dok je spavala samo iskljucila sam ekran,i to je to,kom vise za nju ne radi....user posted image ustala od spavanje i trci za kom,kad on se ne pali,ekran je crn i dolazi i kaze kupe nece,....e nece sreco pokvario seuser posted image user posted image user posted image i tako sad kod kuce imam opet ono staro veselo djete koje opet cita slikovnice,gleda crtane,igra u njezinu kuhinju,sve sto je zaboravila dok je sedela za kom....moj savet je samo drzite djete dalje od kom,mislim za ove malene,a i one starije bas trebaju znati kolko ce sedjeti,sat,dva i dosta je,i naravno obavezno pod nadzorom oko vamo ovo onamouser posted image user posted image user posted image jer danas sve i svacega ima po internetu.

_____________________________

volim vas sve

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kompjuter i ovisnost u djeteta
26.11.2008 14:54:41   
Krky
A-ha! A da progovorimo i na temu "Kompjuter (Raja) i ovisnost u mama"user posted image Moj 1/2 ni upravo visi za vratom i guti me ručicama (grli). Mislim da me upozorava da je dosta bilo...

_____________________________

MAMA SA 6 ******

(Odgovor članu Elena)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kompjuter i ovisnost u djeteta
26.11.2008 16:29:13   
Dajana
Moji klinci bi bili čitav dan na kompu da im to dozvolim, čak se često i svađaju kad će koji na red. Tako da im to zbilja kontroliram i niti jednome ne dam duže od 1 sat. Vrlo često im zabranim paljenje kompa po tjedan dana tako da se svi odmorimo od toga.

(Odgovor članu Krky)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kompjuter i ovisnost u djeteta
26.11.2008 19:40:01   
Krky
Kod nas je uvijek neki od 3 upaljen. Ne limitiram više na sat, ali kad primjetim da pretjeruju, gase. I koristim ga , naravno, kao sredstvo za kažnjavanje (čitaj: discipliniranje)

_____________________________

MAMA SA 6 ******

(Odgovor članu Dajana)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Kompjuter i ovisnost u djeteta
1.12.2008 12:52:06   
tikica_69
eto, jucer im dozvolila malo duze, al stvarno su bili dobri...al odmah me stariji pitao na vecer jel imam tabletu za glavobolju...eto, moraju malo i posljedice osjetiti da bi razumjeli stetnost stalnog blejanja u ekran user posted image

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Krky)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Kompjuter i ovisnost u djeteta
29.1.2009 13:18:17   
istina_77
hmm da....evo odgovorit cu na ovu temu,moram priznat da sve sto sam proctiao ovdje su same gluposti...pisete o tome kako djecu boli glava od ekrana kako im se oci crvene,sto se tice igrica a za internet naravno spomienjete pedofile i slicno...to je ustavri jedna hrpa gluposti i stereotipa...koje napahuju mediji koji nemaju pametnijeg poslat neg pisat o tom kak je neki pedofil napravio neznam sta ili kako racunalo zatupljuje vasu djecu...jedina stvar koj ih cini glupim ste VI sami iz jednog jednostavnog razloga...a to je usmjeravanje...pretpostavljam da vam klinci igraju raznorazne girice u kojima sve vrvi bojama koje se svake sekunde izmjenjuju a protagonist igrice leti na sve strane...e pa to nisu jedine racunalne igrice posoje igrice vecinom strategije u kojima stvari teku puno lakse a i moze se puno nauciti jer je svaka igra vezana za određeno povijesno razdobolje i slicno...a sto se tice interneta...chatovi su najgora stvar koj postoji na svijetu... cojvke koji visi tamo ce kad tad zamijeniti stvarnot za virutlani svijet i upoznat hrpu budala koje nemaju pamtnijeg posla nego visjet na netu i pricat o glupostima...a sto se tice pedofila hmm da moguce je da i na njih naletite...al veca je mogucnost da ce vam dijete poginut pri udaru automobila dok prelazi zebru nego da ce naletit na pedofila koj c ga ostetit...osim toga dijete treba biti jako slabih sbosobnosti zakljucivanja da razluci perverzne poruke od onih normalni...no da se varim na chatove...dakle kao sto sam reko to je najgora opcija no postoje tu i druge stvari vjerovali ili ne...postoji svima dobro znana wikipedija na kojoj mozete procitat bas svasta...postoje raznorazni forumi za komuniciranje istomisljenika(npr...koji dijele ista uvjerenja sto se tice glazbe i slicno) to je za recimo od nekih 11 godina a oni malđi neznam dal opce imaju sta radit na netu osim zaigrat neku drustvenu igru na playtoyu...to bi bilo to...i da negdje sam procito da kad je zabranila dijetetu racunalo da je opet dobila ono staro veselo dijete koje cita slikovnice...to je cisti debilizam i slaboumnost...dijete ce do 15 godine citat slikovnice i biti potpuno zatupljeno odnosno bit ce ono sto vi zelite a to ne treba biti tako...svaki covjek treba imati pravo na odabir a roditelj je taj koj ce mu reci posljedice svakog odabira...a ne odlucivati umjesto njega...inace ce postati poput vas: 20-30 godina bez ikakvog zivotnog uspjeha i razglabati na internetu o odoju svoje djece..eto to ce postati.

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Kompjuter i ovisnost u djeteta
29.1.2009 13:25:37   
tikica_69
Nadam se da ti je sad lakse user posted image

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu istina_77)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Kompjuter i ovisnost u djeteta
29.1.2009 13:33:22   
ninolina
U jednom se slažem s tobom da djetetu ne treba postavljati granice ali ovdje je rečeno toliko gluposti. Sorry ali stavljaš usporedbe koje nemaju veze s mozgom. Moji su na kompu koliko žele biti, ne kontroliram ih ali znam i šta rade jer poznajem svoju djecu. Kada mama ima doma pubertetliju kojeg sve zanima... a ti očito nemaš pojma o tome treba postaviti neke granice. Neznam šta će ti druge mame reći ali ja ti kažem da griješiš i osuđuješ nas koje imamo o čemu pričati... o našoj djeci, budučnosti... A TI lutaš po forumu i nas osuđuješ, pa šta ti radiš onda u životu kad imaš vremena za ovakve bedastoče... Tražiš ženu... očito si na krivom mjestu.. A da i promjeni stav ako misliš biti nešto u životu

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu istina_77)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Kompjuter i ovisnost u djeteta
29.1.2009 13:38:29   
istina_77
i to kaze jos jedna neobrazovana zena koja vodi besprijekorno linearan zivot...

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Kompjuter i ovisnost u djeteta
29.1.2009 13:43:45   
tikica_69
Ah, a sto reci o nekome tko se registrira na forum pa su prve teme koje posjeti recimo ova, pa "sexy haljinice za djevojcice" i sl. da ne nabrajam jer ne bi bilo ok, kao sto nije ok blebetati nesto o nekom ne poznajuci tu osobu (obrazovanost/neobrazovanost) ..nego user posted image i adio takvoj nuli. 

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu istina_77)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Kompjuter i ovisnost u djeteta
29.1.2009 13:55:30   
Thea
Po čemu ti zaključuješ da je ona neobrazovana žena? Zato jer je udana ,ima djecu i posvetila se njima?Po tvojoj pismenosti nisi ni ti bolji..Ali ne želim se spuštati na tvoju razinu.

_____________________________

T & R - 28.09.1996.
Klaudia - 14.01.1997.
Antonio - 11.09.2000.
Valentino - 04.02.2009.

(Odgovor članu istina_77)
Neposredna veza do poruke: 18
   [Brisano sporočilo]
29.1.2009 13:58:35   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(Odgovor članu Thea)
  Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Kompjuter i ovisnost u djeteta
29.1.2009 14:02:13   
tikica_69
Bravo za moderatora user posted image



_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Kompjuter i ovisnost u djeteta
29.1.2009 14:03:13   
EMIY
IZVORNA PORUKA: istina_77

i to kaze jos jedna neobrazovana zena koja vodi besprijekorno linearan zivot...

ma kako ti samo znas kakva je ona zena????? mi nismo ovdje da se vrijeđamo.............jesi možda zalutao ili nemas pamtnijeg posla............user posted image user posted image user posted image user posted image  

_____________________________

LUCIJA 09.03.1997
LEON 27.03.2001
EMILY 28.01.2007

(Odgovor članu istina_77)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Kompjuter i ovisnost u djeteta
29.1.2009 14:05:51   
cvilidreta
ja samo mogu reći SRAMI SE,i od kudti pravo da osuđuješ nekoga i usput vrijeđaš....zapravo nevrijeđaš nego sve ovo što govoriš o drugome pričaš sam o sebi...strašnouser posted image

(Odgovor članu Thea)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Kompjuter i ovisnost u djeteta
29.1.2009 14:07:14   
tikica_69
Dobro cure...sve ok. Nemojte se uopce obazirati na provokacije. Ignoriranje je najbolji nacin. Da nije poput nas, ne bi bio/bila ovdje na ovom forumu user posted image

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu cvilidreta)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Kompjuter i ovisnost u djeteta
29.1.2009 14:09:36   
Thea
Radije navratite u birc na kavu i opuštanjeuser posted image user posted image

_____________________________

T & R - 28.09.1996.
Klaudia - 14.01.1997.
Antonio - 11.09.2000.
Valentino - 04.02.2009.

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Kompjuter i ovisnost u djeteta
29.1.2009 14:13:54   
Candy
Uf,ovdje je bilo napeto user posted image ?


(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!