|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kako se to u Hrvatskoj radi!
31.8.2009 19:18:46   
tikica_69
Evo da vam opisem svoje danasnje iskustvo i zasto sam zvala novinare RTL-a da ovo snime. Na zalost, sad su se roditelji vec razbjezali pa ekipa ipak nece doci.

O.Š. Trnsko - Zagreb

Prvog tjedna u 8. mjesecu na skoli je osvanuo popis udzbenika za sve razrede (skupni). Par dana iza toga eto popisa po razredima.
Djeca sretna dosla kuci jer roditelji napokon znaju koje knjige da im nabave.
Do jucer na skoli stoji obavijest da ce se u skoli vrsiti razmjena knjiga 31.08. od 18 - 20 sati.
Ljudi danas nahrupili, kad gle cuda, teta na porti ne pusta u skolu i kaze - Ministarstvo prosvjete zabranilo razmjenu knjiga u skoli i upucuju roditelje na Zagrebacki Velesajam, paviljon ne znam koji jer mi je u tom trenu vec pao mrak na oci....
Naime, na Velesajmu nema razmjena udzbenika, vec se uzdbenicima iskljucivo trguje, kao i na burzi skolskih knjiga i inim web stranicama na koje nas upucuju.
Dakle dragi roditelji, poruka naseg Ministarstva je - krepajte sirotinjo ili kupite djeci knjige jerbo razmjene nema.
MA, SRAM VAS BILO!!!!!!!!!!!!

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kako se to u Hrvatskoj radi!
31.8.2009 19:41:11   
mrkvač
Joj katastrofa, još nemam tih problema ali svugdje oko mene samo se priča o knjigama i tim problemima!


_____________________________

sara, 20.04.2004
dora, 18.11.2008

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kako se to u Hrvatskoj radi!
31.8.2009 19:46:09   
koka
Sram ih bilo, ovo je prešlo svaku mjeru user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Idi Ga Mama - klikni me :D
Mila Puže - klikni me :D


(Odgovor članu mrkvač)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kako se to u Hrvatskoj radi!
31.8.2009 19:51:53   
dominik
meni je jasno da je situacija teska i nije ok da se takve dezinformacije sire...ali cure moje tko je nama kupovao knjige??????? a na kraju krajeva cije su te knjige kojima sada ljudi trguju? nemojte se ljutiti na mene zbog ove izjave ali...isto tako naravo ako je skolovanje obavezno onda treba pruziti djeci sve potrebno za to...

(Odgovor članu koka)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kako se to u Hrvatskoj radi!
31.8.2009 19:53:37   
tikica_69
Ali koji je razlog da se u skoli ne smiju istovariti knjige koje ce nekom pomoci i na hrpi knjiga ispregledati jel tebi trebaju koje user posted image  user posted image  user posted image
Samo me zanima razlog.....


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kako se to u Hrvatskoj radi!
31.8.2009 19:55:48   
MaTana
Dominik uopce nisam shvatila sto si htjela reci! 

_____________________________

princeza br.1 - 18.11.2008,
princeza br.2 - 16.04.2013

(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kako se to u Hrvatskoj radi!
31.8.2009 19:56:38   
dominik
IZVORNA PORUKA: tikica_69

Ali koji je razlog da se u skoli ne smiju istovariti knjige koje ce nekom pomoci i na hrpi knjiga ispregledati jel tebi trebaju koje user posted image  user posted image  user posted image
Samo me zanima razlog.....



zato jer moraju isfuravat hrvatsko tj sivu ekonomiju, kradju, lopovluk...slazem se sa tobom...na kraju ce puno puno knjiga biti bacene...a to kaj rabljene prodaju za 15 kn jeftinije nego nove mislim radije bi djetetu kupila novu nego da pola stranica nema i sl

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kako se to u Hrvatskoj radi!
31.8.2009 19:58:22   
dominik
IZVORNA PORUKA: MaTana

Dominik uopce nisam shvatila sto si htjela reci! 


ljudi prodaju knjige koje nisu oni kupili vec im ih je drzava dala...meni nije drzava dala nista, zivjeli smo za vrijeme rata na kruhu i vodi ali mama mi je kupila knjige i meni i seki na rate...a trece ako je obavezo osnovna i srednja skola onda trebaju osigurati djeci knjige

(Odgovor članu MaTana)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kako se to u Hrvatskoj radi!
31.8.2009 20:00:53   
tikica_69
IZVORNA PORUKA: dominik

IZVORNA PORUKA: MaTana

Dominik uopce nisam shvatila sto si htjela reci! 


ljudi prodaju knjige koje nisu oni kupili vec im ih je drzava dala...meni nije drzava dala nista, zivjeli smo za vrijeme rata na kruhu i vodi ali mama mi je kupila knjige i meni i seki na rate...a trece ako je obavezo osnovna i srednja skola onda trebaju osigurati djeci knjige



Pa kad smo kao sto je vidljivo prisiljeni na to. Ne znam bas da se ne bi radije bez ovih svih peripetija besplatno zamijenili....


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kako se to u Hrvatskoj radi!
31.8.2009 20:32:47   
MaTana
mi smo za vrijeme rata dobili besplatne knjige, i to ono sto je bilo, vecinu ih nismo imali, niti smo bili obavezni nositi knjige. Znalo se kakva je situacija i nitko nije inzistirao na tome, nosili smo i kopirane udžbenike.
I u to vrijeme smo se snalazili i posudjivali i razmjenjivali (mame na poslu) jedina razlika je da sada profesori inzistiraju da svi imaju knjigu i sto ima milijun razlicitih knjiga pa nije moguce osigurati razmjenu u firmi nego treba djelovati na sirem podrucju.
Da me se krivo ne shvati drago mi je da si imala knjige u skoli, ali nisu svima mogli priustiti u to doba knjige, cak ni na kredit


_____________________________

princeza br.1 - 18.11.2008,
princeza br.2 - 16.04.2013

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kako se to u Hrvatskoj radi!
31.8.2009 20:42:54   
dominik
IZVORNA PORUKA: MaTana

mi smo za vrijeme rata dobili besplatne knjige, i to ono sto je bilo, vecinu ih nismo imali, niti smo bili obavezni nositi knjige. Znalo se kakva je situacija i nitko nije inzistirao na tome, nosili smo i kopirane udžbenike.
I u to vrijeme smo se snalazili i posudjivali i razmjenjivali (mame na poslu) jedina razlika je da sada profesori inzistiraju da svi imaju knjigu i sto ima milijun razlicitih knjiga pa nije moguce osigurati razmjenu u firmi nego treba djelovati na sirem podrucju.
Da me se krivo ne shvati drago mi je da si imala knjige u skoli, ali nisu svima mogli priustiti u to doba knjige, cak ni na kredit



u zg-u se nisu dobivale besplate knjige i ne da smo ih trebali imati nego ni tjelesni nismo smjeli vjezbati u bilocemu, zivjeli smo od jednne place i to drzavne koja je onda bila mizerija i sada je...mora vidla nisam ali moja mama nije kukala ko ove zene na tv-u kako se nema novaca i koliko oprema za skolu kosta...sestar je u ono vrijeme puno vise kostao nego sada, tempere nisi mogao naci ovak jeftine ko sada, tako da...nitko te nije pitao kako ces nitko se nije brinuo...a sad svi cekamo da am drzava omoguci i sjedimo lijepo na spici u birtijama na kavi...cast izuzecima

(Odgovor članu MaTana)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Kako se to u Hrvatskoj radi!
31.8.2009 20:45:29   
lueman
dominik POTPISUJEMuser posted image

_____________________________

28.12.95 L
27.03.97 E
24.04.05 A
**

(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Kako se to u Hrvatskoj radi!
31.8.2009 20:47:06   
tikica_69
Ljudi ja samo zelim svoje knjige nekome pokloniti i od nekoga kome ne trebaju dobiti

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu lueman)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Kako se to u Hrvatskoj radi!
31.8.2009 20:53:32   
lavica81
ma ovo je prešlo sve granice. ok ako država nema para pa dijeli besplatne uđbenike ali zabraniti razmjenu knjiga koje vrijede da bi se roditeljima barem malo olakšalo u ovoj krizi mi je totalno suludo
e, kad razni "rodjaci" otvaraju tiskare onda moraju i zaraditi na "raji"


(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Kako se to u Hrvatskoj radi!
31.8.2009 20:54:09   
ZVRK
tiki izgleda da imaš (nažalost)preveliku željuuser posted image
možda se budu klinci sami u školi uspijeli šta izdogovarati za promjenuuser posted image

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Kako se to u Hrvatskoj radi!
31.8.2009 21:00:08   
dominik
tiki stavi u oglas ali opet neces biti sigurna da netko nece zaradjivat na tebi...svaka ti cast a nesebicnosti

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Kako se to u Hrvatskoj radi!
31.8.2009 21:51:16   
ivanaa
ja pak nemogu vjerovati da knjiga jos nema u prodaji??a zna li itko ko tiska knjige??mm je prije radio po tiskarama i sada koga god nazove u bilokoju tiskaru da nam nabavi knjige nitko ih ne stampa??user posted image

_____________________________

Prvu polovicu života unište nam roditelji,drugu dijeca.

(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Kako se to u Hrvatskoj radi!
31.8.2009 22:07:07   
Zvonki
Ivanaa, kako misliš da nema knjiga u prodaji? Ja evo obišla na internetu stranice i nude se svi udžbenici koje trebam. user posted image
Ja sam odustala od toga natjeravanja knjiga. Nešto sam dobila a ostale ću kupiti. Što da radim? Da kumim i plačem, smisla nema. Djetetu knjige trebaju. Nadam se samo da će gamad dopustiti da te knjige ima moje mlađe dijete koje za dvije godine iza ide u isti razred a ne da promijene sve autore tako da si ni unutar obitelji ne možeš poslužiti knjigama koje imaš. To me ljuti user posted image

_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu ivanaa)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Kako se to u Hrvatskoj radi!
31.8.2009 23:24:59   
mali_macic
IZVORNA PORUKA: Zvonki

Nadam se samo da će gamad dopustiti da te knjige ima moje mlađe dijete koje za dvije godine iza ide u isti razred a ne da promijene sve autore tako da si ni unutar obitelji ne možeš poslužiti knjigama koje imaš. To me ljuti user posted image


s ovim se slazem!

da li treba "trgovat" s knjigama koju su djece dobili na poklon o tome se moze danima raspravljat. ako ih je drzava poklonila neka ih onda opet skupi i nek ih onda opet podjeli. po meni je najveca glupost da se tiskaju 5-6 razlicitih knjiga za isti predmet i onda da profesor odluci koju ce koristit. ili zbog par promjenjih recenica ili slicica se opet mora kupit novu knjigu. to mi je totalna nebuloza. nek se gospoda iz ministarstvo konacno odlucu za odredjenu knjigu za svaki predmet tako da se moze proslijedit knjigu iz godinu u godinu. a tko hoce i moze nek si kupi novu ako ne zelji rabljenu knjigu.
ma totalno me ljuti cijela ta situacija. jest da tek cekam da mi se rodi prvo dijete ali kad vidim koje odluke donesu tkz. obrazovani ljudi i ministri s placama da nam boli glava ja poludim. lako njima rec kupite nove knjige kad ionako ne znaju di ce s parama, haaaaaa user posted image user posted image user posted image user posted image . necu nastavit o ovomu jer ova nasa politika je najveca kurva koja nije vrijedna spomena i nije dostojna nasih zivaca!!!!


_____________________________

nasa "mrvica" Ella - 04.10.2009
E very day and night
L ooking at you makes me smile
L oving you is what I do
A ll my heart belongs to you...


(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 19
   [Obrisani korisnik]
31.8.2009 23:28:04   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu mali_macic)
  Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Kako se to u Hrvatskoj radi!
1.9.2009 11:51:00   
ivanaa
ja sam ih narucila i nista

_____________________________

Prvu polovicu života unište nam roditelji,drugu dijeca.

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Kako se to u Hrvatskoj radi!
1.9.2009 16:43:38   
tikica_69
Otislo na Min., naravno da nitko nista nije odgovorio user posted image  Postovani,  Majka sam dvojice osmoskolaca u Osnovnoj skoli Trnsko.Prvog tjedna u 8. mjesecu na skoli je osvanuo popis udzbenika za sve razrede (skupni). Par dana iza toga eto popisa po razredima.
Djeca sretna dosla kuci jer roditelji napokon znaju koje knjige da im nabave.
Do jucer (znaci cijeli kolovoz) na skoli stoji obavijest da ce se u skoli vrsiti razmjena knjiga 31.08. od 18 - 20 sati.
Ljudi danas nahrupili, kad gle cuda, teta na porti ne pusta u skolu i kaze - Ministarstvo prosvjete zabranilo razmjenu knjiga u skoli i upucuju roditelje na Zagrebacki Velesajam, paviljon ne znam koji jer mi je u tom trenu vec pao mrak na oci....
Naime, na Velesajmu dragi moji nema razmjena udzbenika, vec se uzdbenicima iskljucivo trguje, kao i na burzi skolskih knjiga i inim web stranicama na koje nas upucujete. Cijene se krecu od 20 - 60kn po udzbeniku, sto je blizu cijeni nove knjige u knjizari. Da li vi to poticete sivu ekonomiju ili?
Dakle, mi kao roditelji mozemo jedino zakljuciti koje je poruka naseg Ministarstva - krepajte sirotinjo ili kupite djeci knjige jerbo razmjene nema. 
Mozete li mi molim Vas dati neki suvisli razlog zasto roditelji ne bi knjige koje im ne trebaju i s obzirom da smo ih besplatno dobili, ostavili u skoli i poklonili nekome kome trebaju i sebi uzeli one koje nama trebaju?!
 Hvala i LP

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu ivanaa)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Kako se to u Hrvatskoj radi!
1.9.2009 16:45:35   
Zvonki
Ja upravo ispunila narudžbenicu od Tisak medie.

_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Kako se to u Hrvatskoj radi!
1.9.2009 16:46:28   
tikica_69
Bas nas sile da ih kupimo....e pa necu

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 24
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!