|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kako djecu riješiti kompleksa?
28.3.2009 0:15:08   
tikica_69
Psiholozi savjetuju da prilikom svađa i nesuglasica među supružnicima nikad ne tjeramo svoje dijete da bude posrednik. Odnos među roditeljima nije tema koja se razmatra u prisustvu djeteta. Majka ne smije oca suprotstavljali sinu. Recimo, ne bi smjela koristiti izjave poput "tata nam je malo grub, a ti si skroz na mene, tih i nježan." Ogroman je teret na majkama koje djecu odgajaju same. One nesvjesno očekuju da joj dijete bude oslonac i zaštita, a dijete to ne može ma koliko god se trudilo.

Kompleks se javlja i kod one djece koja smatraju da ih roditelji ne vole zbog onog što jesu, već zbog uspjeha koji postižu. Od djece često zahtijevamo da budu bolji od svojih vršnjaka jer smatramo da ih tako potičemo da se usavršavaju. Njima to jako teško pada jer misle da neće biti voljeni ako ne postignu primjerice dobar uspjeh na nekom natjecanju. Dijete ne smijete ponižavati. Primjećujemo ih samo kad rade nešto što mi ne odobravamo. Međutim, puno je jednostavnije dijete pohvaliti. treba ih voljeti sa svim manama i nedostacima.

Morate im pomoći na izgradnji što boljih odnosa s drugim ljudima. Vodite računa da osjetljivo i povučeno dijete ne tjerate da se previše javno eksponira. Recimo, izbjegavajte izjave poput: "da samo čujete kako on divno pjeva." Na taj način još više će se povući u sebe. Teško je djeci čije su majke previše zaokupljene same sa sobom. To se dešava kada majka optužuje dijete za vlastite neuspjehe naprimjer: "Zbog tvog rođenja nisam diplomirala." Takva se djeca osjećaju odgovorna i uvjerena su da im.nešto duguju.

Jedan od kompleksa koji se formira u predškolskom uzrastu je narcisoidnost. Tada dijete teži da bude idealno i savršeno da bi udovoljilo roditeljima. Ako djetetu nešto ne polazi za rukom reći će: "Svi ste vi glupi, ja sam najnesretniji na svijetu." Ovakvi slučajevi javljaju se u obiteljima u kojima roditelji nisu brak sklopili iz ljubavi, već iz nužde i koje imaju financijskih problema.

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kako djecu riješiti kompleksa?
28.3.2009 8:30:35   
božica
ovaj tekst me više vodi
kako roditelji ne priuštiti djetetu kompleks?user posted image

Da sve ide od nas roditelja



_____________________________

idem micat rit...

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kako djecu riješiti kompleksa?
28.3.2009 9:15:40   
Ruža
Većina tih savjeta prekrasno zvuči u teoriji, ali na žalost teško su primjenjivi u praksi.user posted image

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu božica)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kako djecu riješiti kompleksa?
30.3.2009 22:23:53   
Ruža
IZVORNA PORUKA: Ruža

Većina tih savjeta prekrasno zvuči u teoriji, ali na žalost teško su primjenjivi u praksi.user posted image



Kad opet čitam, nikako nije lako biti roditelj.user posted image
Bome posao za mirovinu zaraditi samo na tome.

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kako djecu riješiti kompleksa?
30.3.2009 22:25:44   
tikica_69
A kad ja ovo citam, ispada da sam uzasan roditelj user posted image

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kako djecu riješiti kompleksa?
30.3.2009 23:43:54   
božica
dok je sve u granicama normale sve se da user posted image


_____________________________

idem micat rit...

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 6
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!