|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   KAKO to da se nitko ne buni?
6.3.2012 17:24:02   
Anoniman
Razmisljam o 2 djetetu, ali nikako nam sada ne odgovara onih drugih 6 mjeseci, niti da ja ostanem, niti suprug....Prvi put je suprug ostao na rodiljnom, ja sam isla raditi jer imam vecu placu, a sada? Ljuta sam na porodiljne naknade. Necemo moci platiti kredit, a kome ostaviti dijete? Pitam se imaju li i drugi parovi iste dileme? Ljuta sam na zakone. Tko su oni da me drugih 6 mjeseci stave na minimalac? Sto ako dijete sisa? Pitam se kako svi sute o tome....Kako majke trpe taj minimalac i otkuda taj zakon - iz EU? Voljela bih da se javi netko tko zna vise....
  Neposredna veza do poruke: 1
   RE: KAKO to da se nitko ne buni?
6.3.2012 21:07:36   
pepeljuga
Kad vidim kako je vani nama je jos i dobro,imam dvi frendice ,jedna zivi u Americi a druga u Monaku,porodiljni im traje 3-4 miseca,mi ipak imamo mogucnosti biti godinu dana domauser posted image

_____________________________

Ništa u životu nije tako loše, da nebi moglo biti i gore, ali ni tako dobro da nebi moglo biti bolje!! :))


(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: KAKO to da se nitko ne buni?
6.3.2012 22:22:47   
mišica 666
Pepe slažem se s tobom.

_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

(Odgovor članu pepeljuga)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: KAKO to da se nitko ne buni?
6.3.2012 23:07:54   
modesty blaise
I ja se slažem s vas dvije...user posted image

_____________________________

Sebastian, 01.09.2010

...I believe in pink... I believe in being strong when everything seems to be wrong...I believe in kissing, kissing a lot...I believe that tomorrow is another day...and...I believe in miracles...

(Odgovor članu mišica 666)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: KAKO to da se nitko ne buni?
7.3.2012 7:48:49   
lidac0605
A ne znam kaj bi se trebala bunit?! Pa nemam djecu radi novca il države...da sam gledala na razinu por.naknade imala bi ih možda dvoje,a imam ih 4.U jednom porodiljnom me kačila i ona odluka Račanove vlade o 1600 kn za drugih 6 mj...i opet smo preživjeli i plaćali kredite,kartice i ostalo.Kak? Jako teško..al jesmo.
I da slažem se s curama...vani je to još gore regulirano.

_____________________________

"Children will not remember you for the material things you provided,but for the feeling that you cherished them"


(Odgovor članu modesty blaise)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: KAKO to da se nitko ne buni?
7.3.2012 8:16:36   
chichina
Moja frendica živi u Švicarskoj. Oni imaju porodiljni mjesec i pol, pa ako ćeš se vratiti ne posao vrati se, ako nećeš moraš dati otkaz. Kod njih žene mogu zaboraviti na karijeru dokle god rađaju, naravno ako ne žele ostaviti bebu od mjesec i pol.

_____________________________

06.10.2010. - mamina i tatina princeza

(Odgovor članu lidac0605)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: KAKO to da se nitko ne buni?
7.3.2012 8:17:13   
BUMBI

IZVORNA PORUKA: chichina

Moja frendica živi u Švicarskoj. Oni imaju porodiljni mjesec i pol, pa ako ćeš se vratiti ne posao vrati se, ako nećeš moraš dati otkaz. Kod njih žene mogu zaboraviti na karijeru dokle god rađaju, naravno ako ne žele ostaviti bebu od mjesec i pol.


Ajme,pa ovo je strašnouser posted image

_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

(Odgovor članu chichina)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: KAKO to da se nitko ne buni?
7.3.2012 12:58:34   
Bebys
Svicarska je zemlja zlata i novaca...nema veze sa socijalizacijom i to je MENI OSOBNO najgora drzava na svijetu...

Svedska je sto se toga tice ok.
imate 480 dana + 10 dana tata nakon samog poroda
ovih 480 dana idu pola pola
ili jedan roditelj moze darivati dane drugome i to nemorate uzeti odmah nego
u 8 godina zivota djeteta...obicno roditelji uzmu sve dok je beba mala..i ja sam ZADOVOLJNA
radio ili ne radio ovo je tako


(Odgovor članu BUMBI)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: KAKO to da se nitko ne buni?
7.3.2012 13:23:35   
Zvonki
Najveći uspjeh i ove i one Vlade je što je uspjela stvoriti masu koja šuti. Kad vidim za kakve sitnice se vani rade prosvjedi, muka mi je kakav smo narod. Ajmo ovce u red u red...Tako nam i treba. Ne znamo svojom glavom onda ćemo po njihovom. Buni se nekolicina, ali ju nitko ne sluša. Jer je malena i tiha.

_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: KAKO to da se nitko ne buni?
7.3.2012 13:30:13   
modesty blaise

IZVORNA PORUKA: Zvonki

Najveći uspjeh i ove i one Vlade je što je uspjela stvoriti masu koja šuti. Kad vidim za kakve sitnice se vani rade prosvjedi, muka mi je kakav smo narod. Ajmo ovce u red u red...Tako nam i treba. Ne znamo svojom glavom onda ćemo po njihovom. Buni se nekolicina, ali ju nitko ne sluša. Jer je malena i tiha.


Tak ti je to najčešće u životu jer je tako i najlakše...na žalost!
I na ovom forumu obično se buni nekolicina ali ju ni tu nitko ne sluša i odma ju poklopi masa....
nadajmo se da bu se to jednog dana promjenilo i da bu nam svima ljepše i bolje...

_____________________________

Sebastian, 01.09.2010

...I believe in pink... I believe in being strong when everything seems to be wrong...I believe in kissing, kissing a lot...I believe that tomorrow is another day...and...I believe in miracles...

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: KAKO to da se nitko ne buni?
10.3.2013 12:14:58   
lanac3101
Imas mogucnost vratiti se na pola radnoga vremena nakon 6 mjeseci porodiljnoga, tako sam ja. Jedino sto ti poslodavac mora odobriti tu soluciju, meni je , tako da sam bila tako radila godinu dana. Dobijes pola place od poslodavca I pola od ta naknade tj. 1300 I nesto kn. Meni se isplatilo jer stvarno imam dosta veliku placu, a I dogovorila sam se sa seficom da radim svaki drugi dan po 8 sati jer mi je tako bilo laksr, radila sam jedan tjedan 2 dana ,a drugi 3 dana. Ako ti ova moja situacija pomaze ista, raspitaj seo tome. Ako sam pomogla mojim primjerom super.

_____________________________

Matija 04.06 2010.
Domagoj 25.03.2013
Eva 08.08.2014

(Odgovor članu modesty blaise)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: KAKO to da se nitko ne buni?
28.11.2014 10:08:48   
monstrum
IZVORNA PORUKA: lanac3101

Imas mogucnost vratiti se na pola radnoga vremena nakon 6 mjeseci porodiljnoga, tako sam ja. Jedino sto ti poslodavac mora odobriti tu soluciju, meni je , tako da sam bila tako radila godinu dana. Dobijes pola place od poslodavca I pola od ta naknade tj. 1300 I nesto kn. Meni se isplatilo jer stvarno imam dosta veliku placu, a I dogovorila sam se sa seficom da radim svaki drugi dan po 8 sati jer mi je tako bilo laksr, radila sam jedan tjedan 2 dana ,a drugi 3 dana. Ako ti ova moja situacija pomaze ista, raspitaj seo tome. Ako sam pomogla mojim primjerom super.

Ovo si si super organizirala. Ali naravno mora i druga strana biti raspoložena da ti izađe u ususret, a uglavnom tako nije. user posted image

(Odgovor članu lanac3101)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: KAKO to da se nitko ne buni?
28.11.2014 10:15:52   
vandax
Sve to stoji ali ako si kod privatnika nemaš nikakva prava, nego radiš po njegovom zakonu.

(Odgovor članu monstrum)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: KAKO to da se nitko ne buni?
28.11.2014 10:30:21   
monstrum
IZVORNA PORUKA: vandax

Sve to stoji ali ako si kod privatnika nemaš nikakva prava, nego radiš po njegovom zakonu.

Upravo to...radila sam kod jednog gdje mi je jedini slobodni dan bio -Božić i Uskrs...da psihički pukneš..

(Odgovor članu vandax)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: KAKO to da se nitko ne buni?
28.11.2014 17:55:49   
hipo
U Austriji mogu ostat dvije godine ako žele, bar je tako bilo pred par godina kad je seka isla na porodiljni.

_____________________________

Mama najslađe mišice
GRAF

(Odgovor članu monstrum)
Neposredna veza do poruke: 15
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!