|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Jeste li roditelj kakav ste sebi obečali biti?
14.9.2008 17:59:57   
anne
Dijete odražava stanje u svojoj obitelji.
Ne pada jabuka daleko od stabla.
Odgajamo kako su nas odgajali.

Sve to govori da ne možemo utjecati na svoje postupke, pogotovo u roditeljstvu.
Slažete li s sa tim? Što ste si kao dijete rekli da nikad nećete raditi svom djetetu? Sjećate li se uopće toga? Uspjevate li u tome?

Ja sam si rekla da nikad neću:
- udariti dijete jer sam ja nervozna - nažalost dogodi se ponekad
- igrati s njima kad me traže - uspjeva mi ponekad
- tjerati svoju djecu da nose papuće - Petru tjeram, pod je ipak hladan :)

Rekla sam si da ću se uvijek ispričati kad vidim da sam u krivu. Ta me nepravda kao dijete jako dirala. To zbilja pokušavam. Mnogi mi se zato smiju - što se ispričavam dvogodišnjakinji, ali dijete odražava stanje u obitelji i što nauči sada znati će cijeli život.

< Poruku je uredio anne -- 14.9.2008 18:00:16 >


_____________________________

PETRA 19.05.2006.
SAMUEL 19.08. 2008.
1 anđeo
REBEKA 20.07.2012.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Jeste li roditelj kakav ste sebi obečali ...
14.9.2008 19:17:12   
mlada mama
mislim da je jos rano da odgovorim na to pitanje,ali trudim se zbilja se trudim, puno puta se sjetim da sam rekla necu ovo ili ono u biti jos je mal da sada to vidim vidjet cu kad krene izlazitiuser posted image user posted image  jucer sam pitala muza :"sto on misli kakav cemo imati odnos s malim i hocemo li biti dobri roditelji?" i on i ja nadamo se da cemo ga dobro odgojiti i da cemo imati dobar odnos,ali to ce se tek kasnije otkritiuser posted image user posted image vidjet cemo!

(Odgovor članu anne)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Jeste li roditelj kakav ste sebi obečali ...
14.9.2008 19:52:39   
troubled
iz svog iskustva pažljivog promatrača
jabuka ne pada daleko od stabla...ponekad....
ponekad padne jako daleko user posted image

ne sjećam se svih obećanja koje sam sebi zadala....
ali se sjećam onoga što mi je jako smetalo....
to dosad nisam ponovila...
user posted image

nitko nije savršen....
ali mislim da mi za sad dobro ide user posted image

< Poruku je uredio troubled -- 14.9.2008 19:53:18 >

(Odgovor članu mlada mama)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Jeste li roditelj kakav ste sebi obečali ...
14.9.2008 20:03:42   
tikica_69
U principu jesam, samo sto si zamjeram sto preko tjedna premalo vremena posvecujem djeci. Uzasno malo. Ali posao i ritam zivota je takav da ne mogu sebe samu kriviti za to. Ono malo vremena sto imam odmaram ali i nastojim bar pola sata dnevno razgovarati sa njima o necemu sto je njima vazno jer mislim da njima puno znaci i pola sata ako su tih pola sata vrlo kvalitetno provedeni. A najvaznije im je (koliko god da su vec veliki) da ih izgrlim i izljubim prije spavanja. Isto tako, ja se ne osjecam dobro ako im slucajno prije spavanja zaboravim reci "Volim te"...nekako, nikad ne znam sto ce donijeti sutra pa zelim da to svaku vecer znaju. Preko vikenda se druzimo puno vise...cak i kuhaju sa mnom i vikendom i zajedno ucimo user posted image

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Jeste li roditelj kakav ste sebi obečali ...
14.9.2008 21:06:42   
ZVRK
ja sam si kao manja obečala-zaželjela DA IMAM SVOJU FAMILIJU.razlog je ovaj:moji su se rastali kada sam je bila jaaaako mala(oko 2-3god)i stalno san bila kod moje bake(sada pokojne)i rekla sam da ne želim da se to desi mojoj djeci -seljakanje-još k tome mama mi je ONDA bila jako bolesna.                                           .za sada uspijevam u mojo odluci .u braku smo 4god i skoro 5mjeseci.i nadam se da će biti još mnogo godina za brojanje zajedničkog života

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Jeste li roditelj kakav ste sebi obečali ...
14.9.2008 21:13:12   
mirna
Pa mislim da jesam.. imam i svoje mane: brzo puknem, pa znam biti glasna... Ali i ja se uvijek ispricam malome , ako pogrijesim.. To mi dodje inuitivno.. ali ponosna sam da i mali uvijek kaze oprosti, ako me razljuti..user posted image

Najvise oduvijek zelim da odgojimo dijete u normalnoj okolini punoj ljubavi bez teskih trauma: svadjanje, alkoholizam, prijevare i slicno.. za sada nam to uspijeva..user posted image

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Jeste li roditelj kakav ste sebi obečali ...
14.9.2008 21:32:23   
lelo
mislim i ja da jesam,pokušavam sve na miran način riješiti bez puno dernjave(ponekad se dogodi).ne vjerujem da je "batina iz raja izašla" kako su govorile naše bake,sve se riješi mirno ako se hoće.glavno je da leon osjeća da ga volimo.user posted image

_____________________________

Leon 19.04.2007

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Jeste li roditelj kakav ste sebi obečali ...
14.9.2008 21:56:26   
koka
Rekla sam si da nebi voljela biti ili da MM bude ovisan o alkoholu. Mene je moja nona odgojila, i u ono vrijeme nije bilo da će me ona mazit i igrat samnom zato što sam ja htijela, nije imala vremena . Iako mi ništa nije falilo neću si zaboravit kad sam se jednom osiječala loše ( sad ni neznam zašto) i nisam imala s kim pričat, rekla sam si kad budem roditelj slušat ću svoju dijecu. I moram reći da i sad kad mi Roko prepričava bilo koju sitnicu dajem sve od sebe da ga slušam. Ah,da obečala sam da će moja djeca imati bicikluuser posted image , jer meni su je obečali i nikad ju nisam dobila user posted image .

(Odgovor članu lelo)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Jeste li roditelj kakav ste sebi obečali ...
14.9.2008 22:01:00   
lelo
Ah,da obečala sam da će moja djeca imati bicikluuser posted image , jer meni su je obečali i nikad ju nisam dobila user posted image .
[/quote] a joj.............user posted image  baš mi je žao.

_____________________________

Leon 19.04.2007

(Odgovor članu koka)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Jeste li roditelj kakav ste sebi obečali ...
14.9.2008 22:24:50   
njanja
IZVORNA PORUKA: anne

Dijete odražava stanje u svojoj obitelji.
Ne pada jabuka daleko od stabla.
Odgajamo kako su nas odgajali.

Što ste si kao dijete rekli da nikad nećete raditi svom djetetu? Sjećate li se uopće toga? Uspjevate li u tome?

 Prerano je da govorim što sam obećala, a što sam napravila....Ali znam da mi se sviđa način na koji su mene odgojili moji roditelji, možda ružno zvuči, ali "sistem nagrade i kazne"-uvijek sam bila nagrađivana za dobro, a "kudili" su me za ono loše....Nikada neću zaboraviti što su mi rekli kada sma došla sa jedinicom iz škole (još u osnovnoj), a ja sam im rekla: šta se sada ljutite, kada dobijem petice, kažete mi bravo, a kada sada dobijem 1, vi se ljutite....Oni su rekli: mi tebe i šaljemo u školu da dobivaš petice, dajemo ti sve na svijetu pa čak i kada mi nemamo, ali od tebe očekujemo da nam vratiš dobrim uspijehom u školi..."  Ovo je samo jedan banalni primjer, ali obećala am sebi da ću i ja na taj njihov način odgajati djecu i da ću pri tome biti pravedna kao što su moji roditelji..... p.s. a ono što sam rekla: ako me netko vidi da mi dijete sa 4 godine na cesti dudla dudu i vozim ga u kolicima, neka me netko zabije za zid!!! user posted image  To mi je jako ružno vidjeti....Sada Jan ima dudu, ali i 3 mjeseca....nadam se da ću ostati dovoljno trezvena da ne hoda naokolo sa dudom u ustima u dobi od 4 godine kada vlastito ime i prezime bude mogao napisati na papir user posted image  

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu anne)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Jeste li roditelj kakav ste sebi obečali ...
14.9.2008 23:34:48   
Dora04
Ja sam se na puno stvari zgražala kod mojih prijateljica i evo mi sad.
Uvijek sam govorila neće moje dijete spavat s nama u krevetu a ova kad god ugrabi priliku se uvali.
Pa onda neće dudat do 4 god. i evo mi, istina samo prije spavanja ali opet.....
Neće mi zapovijedat što će obuć, a mi svako jutro vodimo rat prije vrtića.
Još bi mogla nabrojit milijun stvari koje sam sebi obećala, ali jednostvno popuštam i to je jače od mene.user posted image
Mislim da je ona prava lavicauser posted image tvrdoglavica, a ja obična djevica koja popušta.user posted image

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Jeste li roditelj kakav ste sebi obečali ...
15.9.2008 14:15:40   
MILLA
često sretnem ljude koji čine ono što su mrzili kod svojih roditelja.mislim da čemo svi mi sami sa sobom naletiti na to isto... ali se nadajmo da če to biti nešto što neče zadati prevelike glavobolje... i dok se mi budemo trudili ne kiksati tamo gdje su oni kiksali sa nama-nači če nam naša djeca sutra nšto drugo gdje smo fulali i mislili tada da je to ispravno....i tako u krug.mislim da su mnoge stvari neizbježne... 

_____________________________

mm & ja..18.12.2002.
Samuel... 30.12.2008.
Mila....???

(Odgovor članu Dora04)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Jeste li roditelj kakav ste sebi obečali ...
3.10.2008 16:29:10   
božica
jesam li roditelj kakv sam si obećala..user posted image
nastojim biti što bolje mogu
kako anne kaže ispriićam se Viktoriji ako vidim da sam pretjerala(ako drecnem na nju nevezano sa njom)
nastojim se max baviti sa djećicom(pogotovo dok sam doma)i puno puno lijepih trenutaka im pružiti

ja volim kod djece red a tako volim im dati puno ljubavi i 100 puta reći i pokazati da ih volim

mogu reći TRUDIM SE

< Poruku je uredio božica -- 3.10.2008 16:30:10 >


_____________________________

idem micat rit...

(Odgovor članu MILLA)
Neposredna veza do poruke: 13
   [Obrisani korisnik]
12.5.2009 11:29:10   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu mirna)
  Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Jeste li roditelj kakav ste sebi obečali ...
12.5.2009 11:40:36   
Njofra
Moš mislit, naravno da nisam onakva kakva sam planirala. Valjda ne moram obrazložiti jer svi smo si roditelji pa znamo o čemu se tu radi.
Ali usprkos svemu trudim se i dajem najbolje što mogu.


_____________________________

mama

Princezica 13.11.1998.
i
Njofra 14.8.2006.

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 15
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!