|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Jan dobio po nosu u vrtiću :(
13.4.2010 11:03:03   
njanja
Jučer je Jana ugrizla L. za nos i izgleda kao da se boksao....Razgovarali smo s tetama, to se desilo kada je teta presvlačila 1 dijete i ona se zaletila i ugrizla ga....To joj je već 2. put unutar 3-4 mj, prvi put ga je ispod oka i ja sam mislila da je to ljubav jer ona mami govori da joj je jan dečko....ali sad sam ljuta pogotovo nakon što sam čula od tete da nije bilo "ljubavno" i da L. tako udara i napastvuje i 2. djecu....Oni su razgovarali sa mamom i mama je svjesna toga....Čak je teta i rekla da su janov tata i mama bili jako ljuti, a mala gleda i kuži, ali...... Šta da radim?

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Jan dobio po nosu u vrtiću :(
13.4.2010 11:05:03   
ejmama
Nemam savjet, ali ga je dobro ugrizla. Dali ga boli ?

_____________________________

H 07 E 09

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Jan dobio po nosu u vrtiću :(
13.4.2010 11:08:05   
maja
A sreća mala user posted image pusa Janovom nosiću, a te cure su postale nekakve napasne user posted image
Ne znam šta bi ti pametno rekla, nisam još bila u takvoj situaciji, vjerovatno bi prvi puta prešutjela, ali drugi baš i ne, pogotovo ako je curica inače takva, razgovor sa roditeljima ili nešto. Koliko je stara ona? Možda nisu ni roditelji toliko krivi, nego je jednostavno nedokazano dijete

_____________________________

"Dok je prije postojalo samo jedno bez čega ne mogu živjeti, sada je nastalo dvoje.
Nije bilo diobe - moja se ljubav nije sada podijelila između njih; nije to bilo tako. Prije kao da mi je srce naraslo, nabujalo do dvostruke veličine u tom trenutku."

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Jan dobio po nosu u vrtiću :(
13.4.2010 11:08:32   
ninolina
ja znam da to nije u redu, ali neznam koji bi ti savjet dala...jer ako mama priča sa maleckom ako nisu oni od roditelja baš ih briga....stvarno neznam kaj napraviti, jer ja nisam mama koja će na takve stvari reagirati vikom, tužbom ...kao neki...Mislim da se u vrtiću može svašta dogoditi....još su mali a i nedaj bože to isto tvoj može napraviti nekome...stvarno nisam od neke pomoći, znam ali probaj pričati s Janom da se mora braniti, neka ju odmakne od sebe ako to hoće opet napraviti...razgovaraj sa svojim djetetom kako da se obrani u takvoj situaciji...ljubi ga puno od nas

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Jan dobio po nosu u vrtiću :(
13.4.2010 11:10:28   
pako
miš mali, jer ga boli? neznam kaj bi ti rekla, jedino da probaš razgovarati ti sama sa  roditeljima od male!

_____________________________

PATRICK 30.04.2008. 01:55h
MATEO 06.03.2010. 01:17h

(Odgovor članu ejmama)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Jan dobio po nosu u vrtiću :(
13.4.2010 11:10:39   
mirna
Nista ne mozes napraviti... u grupi od mog malog je jedan decko koji stalno sve tuce. ove godine se malo smirio.. vjerojatno ce se smiriti i ta cura cim malo poraste, naravno roditelji joj trebaju objasniti da se to ne radi. Nauci Jana da se brani, cim mu se priblizi neka se odmakne ili je odgurne. Ja sam maloga naucila da ga odgurne i da se brani ako ga udari. Prije vrtica odgajala sam ga ko malog hipija, ali su nas ostala djeca prisilila da se naucimo i braniti...

(Odgovor članu ejmama)
Neposredna veza do poruke: 6
   [Obrisani korisnik]
13.4.2010 11:15:40   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu ninolina)
  Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Jan dobio po nosu u vrtiću :(
13.4.2010 11:27:54   
pako
Mislim da je u današnje vrijeme žalosno to što se očito razgovorom nemože postiči ništa u večini dijece nego upravo suprotno!
Zašto? Tko je tu kriv?
Dječija tvrdoglavost i narav, roditelji,tko?

_____________________________

PATRICK 30.04.2008. 01:55h
MATEO 06.03.2010. 01:17h

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Jan dobio po nosu u vrtiću :(
13.4.2010 11:40:23   
cuba
user posted image user posted image user posted image user posted image za Jana i njegov mali ranjeni nosić user posted image user posted image

_____________________________

Roko i Dino user posted image

(Odgovor članu pako)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Jan dobio po nosu u vrtiću :(
13.4.2010 12:25:32   
Bebys
jel ima sanse da ide u drugi vrtic...ako ima prebaci ga...

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Jan dobio po nosu u vrtiću :(
13.4.2010 12:27:00   
pepeljuga
IZVORNA PORUKA: cuba

user posted image user posted image user posted image user posted image za Jana i njegov mali ranjeni nosić user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Ništa u životu nije tako loše, da nebi moglo biti i gore, ali ni tako dobro da nebi moglo biti bolje!! :))


(Odgovor članu cuba)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Jan dobio po nosu u vrtiću :(
13.4.2010 12:38:18   
Gogule
Janu pusa od nas  user posted image user posted image user posted image user posted image

i moja šogorica je već luda. F. je krenuo u jaslice sad u 2 mjesecu i svaki tjedan je nešto. te ga netko gurne s tobogana, pa kao sam padne sa stolice... prošli tjedan je došla po njega a on ima ugriz ...onako ispod oka i iznad... tete kao nisu stigle reagirati, a uvijek isti dječačić radi "frke".... sad je pop..... i rekla da neće više s tetama onako fino nego ljuto. Znam da toga uvijek ima i moj R je dolazio ugrižen i on je grizao no zato su tamo tete da paze , pa kad već ima takvo dijete koje "napada" onda se obrati pažnja malo više na to dijete... i nema isprike... naše u jaslicama su znale to dijete uzeti sa sobom dok nekog presvlače.

_____________________________

ROKO 20.10.2005.
KLARA 20.08.2009.

(Odgovor članu pepeljuga)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Jan dobio po nosu u vrtiću :(
13.4.2010 12:51:02   
xxl
pusa Janu

_____________________________

Patrik 04082000
Paolo 30092008
Paula ili Pacifik
Ivanaa

(Odgovor članu Gogule)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Jan dobio po nosu u vrtiću :(
13.4.2010 13:08:58   
novamama
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu xxl)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Jan dobio po nosu u vrtiću :(
13.4.2010 13:13:14   
curice
velika pusa Janu user posted image user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Jan dobio po nosu u vrtiću :(
13.4.2010 13:17:08   
njanja
IZVORNA PORUKA: Bebys

jel ima sanse da ide u drugi vrtic...ako ima prebaci ga...
 u svakom vrtiću ima makar jedna L.malo bi bilo preglupo seliti ga po cijeloj Rijeci, jelda?  Ono što mene muči je da li da ja razgovaram s mamom (mama jako simpa cura mojih godina) ili tete. Jer ja smatram da ako sam dala dijete na čuvanje 8 h tetama u vrtiću da ih one moraju paziti, a eventualne probleme riješavati one jer one ne čuvaju samo, nego i odgajaju.To je odgojna ustanova (i djece i roditelja :)Na kraju krajeva, da Jan mlati okolo, ja bi voljela biti pozvana na sastanak da mi kaže šta Jan radi i da me savjetuje kako da to riješimo jer ni ja ne moram baš znati sve i ja učim svaki dan....  p.s. ne boli ga.. srećom p.s.. Istina, danas prvo što sam pitala tetu je da li se obranio....ova teta nije znala jer se to nije desilo u njenoj smjeni....  hvala na srčekima i hugićima u Janovo ime user posted image

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Jan dobio po nosu u vrtiću :(
13.4.2010 13:19:47   
božica
Puse nosekuuser posted image

A jaslice i mali klinci...neko dijete više, neko dijete manje, neko dijete nikada to ne napravi...
Vjerujem ako je mama svjesna toga da nešto i poduzima.

Bitno je da ti Jana usmjeriš da se makne od bilo koga ko ga želi ugristi ili sl.
Da kaže da to nije lijepo..to buba
user posted image

_____________________________

idem micat rit...

(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Jan dobio po nosu u vrtiću :(
13.4.2010 13:57:06   
Miau
Definitivno bi ti trebala nazvati mamu. Teta neka obavi svoj dio - sluzbeni razgovor s roditeljima i na tome inzistiraj, ali i ti popricaj s mamom te male osobno. Ja radim s djecom i iz iskustva znam da njima svasta pada na pamet, a roditelja ima svakakvih. Na zalost danas vecina ljudi smatra da je njihovo dijete svetac i ako je bilo sta i napravio to je zato jer je bio izazvan. Iskreno mislim da je bio red da ta mama sama tebe nazove i pita kako je Jan, a koliko sam skuzila ona to nije napravila. Samim tim meni je upitna njezina svijest o njezinom djetetu i problemu s kojim se susrela. A dijete nije krivo, ona je mala i svasta joj pada na pamet, a nije svjesna posljedica i ako je se ne uci i ne usmjerava to moze ici samo na gore. Drugo je kad dijete povremeno napravi neku nepodobstinu, ali koliko sam shvatila mala je sklona agresivnom ponasanju. I moram se jos osvrnuti na ono :"Čak je teta i rekla da su Janovi mama i tata bili jako ljuti...". Teti pedagogija nije bas jaca strana, njena duznost je da maloj objasni razliku izmedu onog sta se smije i sta se ne smije raditi i jasno postavi granice, a ne reci joj Janovi mama i tata su bili jako ljuti. Kakvu je ona tu poruku poslala toj maloj??? 

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Jan dobio po nosu u vrtiću :(
13.4.2010 14:27:19   
njanja
IZVORNA PORUKA: Miau

I moram se jos osvrnuti na ono :"Čak je teta i rekla da su Janovi mama i tata bili jako ljuti...". Teti pedagogija nije bas jaca strana, njena duznost je da maloj objasni razliku izmedu onog sta se smije i sta se ne smije raditi i jasno postavi granice, a ne reci joj Janovi mama i tata su bili jako ljuti. Kakvu je ona tu poruku poslala toj maloj??? 
 Sama mi je rekla da to nije pedagoški.Ali ja se slažem da nekada pedagoške metode ne funkcioniraju i da su bolje "zdravo seljačke".    

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu Miau)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Jan dobio po nosu u vrtiću :(
13.4.2010 14:32:31   
BUMBIKA
Jao,miš moj maliuser posted image user posted image user posted image user posted image
Od moje prijateljice mali isto stalno grize kad je ljut,to mu je kao nek vrsta obraneuser posted image


_____________________________

DINO 04.09. 2007

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Jan dobio po nosu u vrtiću :(
13.4.2010 14:35:05   
Dora04
Kod nas u vrtiću je 2 puta tjedno psihologica i ako imamo neki problem samo ga iznesemo i onda ona i tete to riješe na odgovarajući način. U svakom vrtići ili grupi postoji barem jedno tako problematično dijete. Da sam na tvom mjestu porazgovarala bih sa mamom od male i onako u razgovoru natuknula problem, pa ako je pametna znat će što joj je činiti.
Puse slatkom Janu od čuvalice Dore i Katje.user posted image

_____________________________

DORA 27.07.2004.
KATJA 23.11.2008.

(Odgovor članu Miau)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Jan dobio po nosu u vrtiću :(
13.4.2010 14:38:02   
Miau
IZVORNA PORUKA: njanja

IZVORNA PORUKA: Miau

I moram se jos osvrnuti na ono :"Čak je teta i rekla da su Janovi mama i tata bili jako ljuti...". Teti pedagogija nije bas jaca strana, njena duznost je da maloj objasni razliku izmedu onog sta se smije i sta se ne smije raditi i jasno postavi granice, a ne reci joj Janovi mama i tata su bili jako ljuti. Kakvu je ona tu poruku poslala toj maloj??? 
 Sama mi je rekla da to nije pedagoški.Ali ja se slažem da nekada pedagoške metode ne funkcioniraju i da su bolje "zdravo seljačke".    

user posted image user posted image user posted image Da je vise tih "zdravo seljackih" metoda bilo bi manje ovakvih problema! Ali to treba i njenoj mami objasniti. user posted image

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Jan dobio po nosu u vrtiću :(
13.4.2010 14:42:38   
njanja
IZVORNA PORUKA: Dora04

Puse slatkom Janu od čuvalice Dore i Katje.user posted image
 znam da je off topic, ali stvarno moram pohvaliti jučer Doru koja je na RR spojaku riječanki čuvala Jana u parkiću vani, jan se spuštao po toboganu pa kada bi htio natrag po toboganu, a ne stepenicama bi ga usmjeravala i govorila mu: ajde jan daj ruku da idemo kod mame (ja čekala na vrhu stepenica).....

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu Dora04)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Jan dobio po nosu u vrtiću :(
13.4.2010 17:16:49   
dominik
i mi smo imali takav slucaj sa domiem...imao je otisak svih zuba na obrazu tjedan dana...iskreno nisam nikoga krivila jer to su klinci u pitanju i nitko nije kriv...ako je djete takvo mozes ti danima pricati ali nema svrhe...jednostavno ta faza mora proci a jan ce nauciti da je se kloni...user posted image da brzo prodje

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Jan dobio po nosu u vrtiću :(
13.4.2010 17:48:02   
anuska08
Je,je baš mu je nosić jadan plavi!!!
user posted image user posted image user posted image da brzo prođe!!

_____________________________

Nika 26.08.2009.

(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!