|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Integracija djece sa posebnim potrebama
17.3.2009 7:36:17   
anne
Ima li u vrtičkoj skupini ili razredu vašeg djeteta koje dijete sa posebnim potrebama?

Ja sam u skupini imala hiperaktivno dijete, dijete sa laganom retardacijom i dijete sa celebralnom paralizom. A u objektu su bila i djeca sa Down sindromom i nagluho dijete.
Ostala djeca nakon početnog straha su pomagala toj djeci, pazila ih.
Mislim da bi gotovo sva djeca (osim u ekstremnim slulčajevima) trebala biti integrirana jer u tim situacijama i djeca s posebnim potrebama i "zdrava" djeca jako profitiraju.user posted image


_____________________________

PETRA 19.05.2006.
SAMUEL 19.08. 2008.
1 anđeo
REBEKA 20.07.2012.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Integracija djece sa posebnim potrebama
17.3.2009 8:05:57   
dominik
slazem se, mislim da se djecu sa posebnim potrebama nebi trebalo "skrivati" kako to u nasim okolinama inace biva...

(Odgovor članu anne)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Integracija djece sa posebnim potrebama
17.3.2009 8:43:35   
Florijan Jakov
u FJevoj grupi nema djece s posebnim potrebama, ali slažem se da ih maksimalno treba uključivati u interakciju s drugom djecom

_____________________________

FJ JE FRAJER

(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Integracija djece sa posebnim potrebama
17.3.2009 13:17:34   
dikac
svakako bi djeca sa posebnim potrebama trebala biti integrirana s ostalom djecom

sjećam se da je bilo takve djece u mojoj srednjoj školi, ne sa mnom u razredu

(Odgovor članu Florijan Jakov)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Integracija djece sa posebnim potrebama
28.11.2010 22:30:12   
CallamityJane
Kod nas u parkicu ima jedan maleni koji se po mojoj procjeni ne doima bas kao ostala djeca. Bilo mi je previse neugodno pitati majku o cemo se radi ali taj maleni koji je tri godine stariji od moje Disney se uvijek odvajao i ispustao je umjesto govora strasne neartikulisane glasove, ponasao se uvijek dosta grubo prema opremi na igralistu i moram priznati da me je uvijek bilo strah kada pridje mojoj curici da ju nece ozlijediti user posted image
Inace podrzavam integrisanje djece sa posebnim potrebama medju ostalu djecu ali ne i po cijenu ugrozavanja sigurnosti ostale djece nebitno bila ona u jednoj ili drugoj skupini!

(Odgovor članu dikac)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Integracija djece sa posebnim potrebama
28.11.2010 22:39:29   
ELISABETH
U mojoj srednjoj se postojali tzv. pp razredi u kojima su uglavnom bila djeca s poteškoćama u razvoju i moram vam reći da takva integracija nije bila dobra za nikoga a pogotovo za tu djecu jer su ih uglavnom maltretirali, vrijeđali i krali im novce...
S druge strane, radila sam u osnovnoj školi u kojoj smo imali puno djece s posebnim potrebama, uglavnom se radilo o lakoj i umjerenoj mentalnoj retardaciji...njih se ostali učenici super prihvatili (većina), pomagali im u učenju i slično...
Ono što sam zapravo htjela reći je da odgajateljice u vrtićima, učitelji i profesori igraju veliku ulogu u tome kako će ostala djeca prihvatiti onu s posebnim potrebama i kad shvate da su oni svi slični, integracija je odlično rješenje.

_____________________________

Ivona, 17.06.2009.

While we try to teach our children all about life, our children teach us what life is all about.
Angela Schwindt

(Odgovor članu CallamityJane)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Integracija djece sa posebnim potrebama
28.11.2010 22:47:47   
CallamityJane
Po meni Elisabeth sustav u tvojoj skoli nije dozvoljavao integraciju, imala sam i ja u svojoj skoli takve razrede, zamislite oni su cak imali posebno krilo zgrade i da nisu hodnici bili svi u staklu ne bi ni znali mi ostatak djaka da postoje user posted image  To mi nije ok, zasto ih odvajati ako vec mogu funkcionisati sa ostatkom drustva uz laganu pomoc?
Znam da ce se naci sada nekakvi argumenti da se time onda usporava razvoj ostale djece ali smatram da ostala djeca vise dobijaju ako imaju par takvih djaka u razredu i pomazu im savladjivanje nastavnog gradiva! Uce se solidarnosti, razumijevanju, toleranciji, strpljenju. Naravno opet mislim na lakse slucajeve.

(Odgovor članu ELISABETH)
Neposredna veza do poruke: 7
   [Obrisani korisnik]
28.11.2010 23:26:56   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu CallamityJane)
  Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Integracija djece sa posebnim potrebama
28.11.2010 23:30:24   
danery
općenito? teorija jedno,praksa drugo....
iz iskustva? uspješno odrađeno,djeca i roditelji zadovoljni,dobri rezultati...
ali sve u svemu,jako individualno od slučaja do slučaja...


_____________________________

...bejb...our be(a)st.....

....mini gospa....

bogo....priti pliiiiiiiiiz,očuvaj me od baba u životu,od ostalog ću se sama čuvati..... ;)

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Integracija djece sa posebnim potrebama
28.11.2010 23:32:49   
CallamityJane
Ok, to stoji ali zasto ne prilagoditi  malo program samo za njih, tipa ako se daju zadatci iz matematike njima se daju najlaksi i ocjenjuju se po stepenu njihove sposobnosti! Znam da bi to iziskivalo puno vise truda i rada sa takvom djecom ali smatram da bi iz toga mogli samo profitirati kako ostatak djaka uceci se da su razlike potrebne i prihvatljive tako i toj djeci da mogu biti prihvacena...
Po meni bi to bilo puno bolje nego ih odmah bacati u kos sa ostalima koji imaju ozbiljnije teskoce i tako i tu djecu unazaditi i ne potaknuti sve njihove potencijale i mogucnosti user posted image

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 10
   [Obrisani korisnik]
28.11.2010 23:33:58   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu CallamityJane)
  Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Integracija djece sa posebnim potrebama
28.11.2010 23:38:22   
CallamityJane
Sumnjam da se promijenilo cvrle, ako nije u puno razvijenijim zemljama od nase, ne zelim ni zamisliti kakvo je stanje u Hrvatskoj user posted image

Danery isto se slazem da puno zavisi od odgajatelja i profesora na samom terenu, mozda bi takvi razredi ili vrticke grupe trebali imati nastavnika sa zavrsenom pedagogijom pored i uciteljske naobrazbe da bi se lakse nosili sa tim user posted image

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Integracija djece sa posebnim potrebama
28.11.2010 23:44:59   
danery
ja sam položila edukaciju za rad sa djecom s posebnim potrebama,bila je organizirana preko našeg cpo u suradnji sa kolegicama iz zg...

a osim toga,moj brat je od rođenja invalid pa sam i odmalena bila u udruzi invalida,volonter na moru i na terapijskom jahanju sa osobama sa posebnim potrebama,pa mi je ipak lakše raditi s njima...


< Poruku je uredio danery -- 28.11.2010 23:47:25 >


_____________________________

...bejb...our be(a)st.....

....mini gospa....

bogo....priti pliiiiiiiiiz,očuvaj me od baba u životu,od ostalog ću se sama čuvati..... ;)

(Odgovor članu CallamityJane)
Neposredna veza do poruke: 13
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!