|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Hodalica
3.8.2008 0:04:40   
njanja
Od mm-a kolege sa posla su nam kupili hodalicu za jana...ja sam bila sva sretna.....Bila je taj dan kad smo o tome pričali od kolege žena u posjeti i rekla da su hodalice jako štetne i naravno da KONDORI (znate o kome pišem, tako ih Iva Piva zove) i kiropraktičari to ne dozvoljavaju....Znam puno djece koja su bila u hodalici, npr nećakinja je bila 2 mjeseca i sa 10 mj je već prohodala....I ništa joj ne fali.... Šta vi mislite, kakva su vaša iskustva? naravno da ću za savijet kada za to dođe vrijeme pitati i pedijatricu, ali za sada ne vidim ništa loše u hodalici....

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Hodalica
3.8.2008 0:18:14   
Ruža
Ma mislim da se ipak malo pretjeruje u svemu tome, malo se nešto preporuča, pa za par mjeseci ni za živu glavu i tako u krug. Pa široko povijaj, pa ipak ne povijaj, pa cijepi pa ne cijepi, pa nek beba spava na trbuhu, pa neka ipak ne spava.... user posted image
Jedni pobijaju druge, u ovisnosti koji su u većini.  
I mi smo generacija hodaljki ( koje nisu bile anatomske), blata, kruha i paštete, umjetnog mlijeka i svega onoga što se danas poprijeko gleda pa smo ipak odrasli i živi i zdravi.
Nije da sam protiv svih tih silnih savjeta, u svemu tome ima istine,  ali mislim da u svemu treba pronaći neku zlatnu sredinu i prilagoditi se svom djetetu i njegovim potrebama.



_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Hodalica
3.8.2008 7:20:24   
božica
http://www.ringeraja.com.hr/forum/Kada_po%C4%8Deti_sa_hodalicom%3F/m_13015/tm.htm

evo njanja i ovdje smo malo pisali o hodaliciuser posted image


_____________________________

idem micat rit...

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Hodalica
3.8.2008 7:51:50   
troubled
paula nije bila u hodalici - radi svega toga što se priča nisam je ni nabavljala....
ogradica mi je zakon....
i kažem ja nekidan - neće dijete u hodalicu......i odmah me dragi prozvao za isključivost....
user posted image

(Odgovor članu božica)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Hodalica
3.8.2008 8:06:56   
anne
 Pročitaj link što je Božica napisala. Ako ti se ne da reči ću samo da sam za strikno ne. Dijete ima svoj normalni razvoj i ne bi se trebali u njega mješati, ako je normalan naravno. Dakle ne stavljati dijete da sjedi dok se samo ne počne okretati u sjed, ne stavljati na noge dok se ne počne samo dizati...
Mislim da je to fiziološki najbolje. To je moje mišljenje.

_____________________________

PETRA 19.05.2006.
SAMUEL 19.08. 2008.
1 anđeo
REBEKA 20.07.2012.

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Hodalica
3.8.2008 8:10:21   
troubled
anne, ja se s tobom potpuno slažem..... user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu anne)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Hodalica
4.8.2008 16:58:01   
njanja
Hvala svima na odgovorima, uspijela sam se zbuniti.....za sada još uvijek ne vidim ništa loše u njoj, ali svakako ću pitati pedijatricu kada za to dođe vrijeme.....

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Hodalica
4.8.2008 20:31:54   
Krky
      Također se slažem (protiv) hodalice iako sam je koristila za B1 i vrlo rijetko za B2. Daniel (B2) je morao na vježbice pa nam je fizijatrica izričito napomenula da hodalica nije poželjna zbog svega što je Anne napomenula, ali sam ga povremeno (jako kratko) ipak stavljala. Blizanci nikad nisu upoznali tu napravicu, a ne poznaju ni ogradicu (kutić ili vrtić), zanimalo me kako izgleda kad sve ide prirodnim putem. Od 3. mjeseca su bili na podu, na spužvastim puzzlama, okruženi igračkama....i tako su se i sami učili i vježbali, od dizanja glavice preko puzanja do dizanja uz namještaj. prohodali su s 13,5 mj, dakle ništa prije ili kasnij, ali su bili jako stabilni, a bilo ih je zanimljivo promatrat  kako napreduju bez ičije pomoći. B5 neće upoznat hodalicu, ali ogradicu najvjerojatnije hoće, čisto da je zaštitim od dva turbo-hahara. osobno, ne mislim ni da je hodalica tako jako štetna. Sjetih se da sam pitala fizijatricu zašto je njihovo mišljenje protiv objasnila mi je da se u hodalici dijete odgurava a ne uči nositi svoju težinu, i da kasnije ne uči hodati na ispravan način (na prstima, uspomoć ruku, nestabilni i bla, bla...), te da zbog generacija hodalica puno ljudi danas ima problema s bolovima u leđima?!user posted image user posted image user posted image Joj, sad stvarno mislim da nikom baš nisam puno pomogla al bar da vam javim što se priča. Eh da, navodno su u Danskoj ili sl. strogo nepreporučljive, i to sam čula



_____________________________

MAMA SA 6 ******

(Odgovor članu anne)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Hodalica
4.8.2008 20:44:23   
Amelie
Samo bi prenjela svoje (ne)iskustvo sa hodalicom.Moje danas već veliko djiete
nije  nikada upoznalo hodalicu(prohodao je tjedan dana prije prvog rođendana) ,ali je zato bio puno puno na rukama i sreća pa sam pri ruci imala (dobru) svekrvu ,pa sam se mogla mirne duše posvetiti klincu. Znam iz priča poznanica i prijateljica da im je hodalica prije svega bila nužno zlo da mogu kad su same sa djetetom nešto napraviti po kući,a imati i klinca na oku.
Osim toga...nabavili smo i gajbicu za igru,ali moje zlato nije sve skupa u njoj proveo ni jedan sat...nije mu se sviđalauser posted image


(Odgovor članu Krky)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Hodalica
4.8.2008 22:13:40   
njanja
IZVORNA PORUKA: Krky

te da zbog generacija hodalica puno ljudi danas ima problema s bolovima u leđima?!

 Slažem se sa mišljenjem fizijatra, drži vodu....I cure OBOŽAVAM VAS i hvala svima za svijete!!!!ALI.... ako u eri kada djeca sa 3-4 godine već znaju instalirat igrice na kompjuteru i provode sa 10 godina ne znam koliko sati pred kompom, mislim da će jednog dana biti suludo kriviti hodalicu, u kojoj su max 2 mjeseca, za bolove u leđima.....user posted image  dajte pogledajte nas, svaki dan skačemo ko blesave da bi par sati provele na raji, sjedimo pred kompom u ne baš tako dobrim poloćajima, rukama pilimo po tastaturi....A da ne pričam na poslu.....

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu Krky)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Hodalica
4.8.2008 22:55:12   
Ruža
IZVORNA PORUKA: njanja
ALI.... ako u eri kada djeca sa 3-4 godine već znaju instalirat igrice na kompjuteru i provode sa 10 godina ne znam koliko sati pred kompom, mislim da će jednog dana biti suludo kriviti hodalicu, u kojoj su max 2 mjeseca, za bolove u leđima...


Potpisjem Njanja. Ni meni nije jasna ta hajka na hodalice, zašto su onda još u prodaji?user posted image
A za bolove u leđima definitivno krivca treba tražiti negdje drugdje, današnja djeca premalo se igraju i bave sportom, većinu vremena provode u kući, pred tv_om ili kompom što je po meni veći problem za kralježnicu od hodaljke.

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Hodalica
4.8.2008 23:28:15   
božica
sve to stoji drage cure al opet ovisi od roditelja kako se postave prema tim stvarimauser posted image

Nama je za malu Viki htjeo krsni kum kupiti hodalicu-ja sam mu rekla da ne treba jer neznam dali će djete uopće htjeti biti  u njoj(neznaš ak ne probaš) kako  uopće poćinje hodanje-htjela sam da vidim kako to uopće sve ide sa djecom-

Oću reći da nisam davala važnosti hodalici ni dudi-nisam gledala na to kao beba mora ućiti hodati uz hodalicu ili beba nije beba ako nema dudu-

Naravno da su jako štetne nebi bile u prodaji


_____________________________

idem micat rit...

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Hodalica
4.8.2008 23:32:56   
njanja
Ma baš tako Božo....znaš šta ja kažem-ako mi Jan sa 5. godina bude dudao dudu, neka me netko zabije za zid da malo dođem pameti...li dok je ovako mali i dok mu to pomaže na 10 minuta i tješi ga pa zašto ne....Pa čak i stomalozi kažu (na tečaju) da se dude mogu koristiti, ali da se treba posvetiti pažnja čiščenju i pranju zuba....

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu božica)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Hodalica
4.8.2008 23:36:45   
božica
IZVORNA PORUKA: njanja

Ma baš tako Božo....znaš šta ja kažem-ako mi Jan sa 5. godina bude dudao dudu, neka me netko zabije za zid da malo dođem pameti...li dok je ovako mali i dok mu to pomaže na 10 minuta i tješi ga pa zašto ne....Pa čak i stomalozi kažu (na tečaju) da se dude mogu koristiti, ali da se treba posvetiti pažnja čiščenju i pranju zuba....


kada gledaš sve je u biti dobro ali u granicama normale-ne treba sa nićim pretjerivati-niti uvelićavatiuser posted image


_____________________________

idem micat rit...

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Hodalica
10.8.2008 14:56:38   
božica
Na određenom tipu Magma hodalice postoji mogućnost da se s medvjedića odvoji plastično ogledalce koje tako postaje dostupno djetetu. Proizvođač savjetuje - skinite medvjedića.
Američka tvrtka za dječju opremu Graco upozorila je Magmu na mogući problem s medvjedićem koji se nalazi na igraćoj podlozi, sastavnom dijelu dječjih hodalica Discovery (serijski broj A4872) koje su se mogle kupiti u Turbo Limač trgovinama.

Tijekom nadzora kvalitete utvrđeno je kako postoji mogućnost da se s medvjedića odvoji plastično ogledalce koje tako postaje dostupno djetetu. Kako bi spriječili svaki potencijalni problem, Magma preporuča roditeljima da skinu medvjedića s hodalice.

Kupci će medvjedića moći zamijeniti u svim Turbo limač trgovinama nakon 1. rujna 2008. godine kada će tvrtka Graco dostaviti zamjenske medvjediće.

Potencijalno opasni model hodalice Discovery prodaje se od 2005. godine i od tada do danas na tržištima Hrvatske, Slovenije, Srbije, BIH i Mađarske u Turbo limač trgovinama prodano je 688 komada. Magma posjeduje kontakt podatke svih kupaca koji su hodalicu kupili koristeći Magma klub loyalty karticu i oni će biti pismeno kontaktirani, upozoreni na problem i pozvani na zamjenu medvjedića. Ostale kupce izvijestit ćemo preko medija, weba i obavijesti u Turbo limač trgovinama.

Ovaj problem ne utječe na stabilnost i sigurnost hodalice koja je višestruko ispitivana i zadovoljava europske sigurnosne standarde EN1273 i EN71.


_____________________________

idem micat rit...

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Hodalica
10.8.2008 21:25:57   
tiha
da vam iskre no kazem nisa mi je bila dosta u hodalici jer je htjela ali mia je bila samo par puta njoj se vise svida hodanje oko stola. ali kad moram nesto nabrzaka napravit a moram je ostavit samu ubacim ju u hodalicu ali nije odusevljena bude 5 min i pocne se derat jer nista nemoze dirati!

ali denissa je bila prezadovoljna hodalicom i dosta je vremena provodila u njoj!
svako je djete drugacije!!!!

(Odgovor članu božica)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Hodalica
10.8.2008 21:32:16   
anne
Cure stvar i je u tome da su u nekim zemljama hodalice zabranjene - sigurno znam za Kanadu, a možda i Danska kako Krky kaže. Ne smiju se ni proizvoditi, ni uvoziti ni prodavati. Onda valjda i nisu tako bezopasne. Pošto mi za razvijenim svjetom kasnimo 20-30 godina, vjerojatno će i to kod nas onda biti praksa.

_____________________________

PETRA 19.05.2006.
SAMUEL 19.08. 2008.
1 anđeo
REBEKA 20.07.2012.

(Odgovor članu tiha)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Hodalica
10.8.2008 23:08:10   
mamita
Kad smo bili na standardnoj kontroli kukova rekli su nam HODALICA NE. I to svakome preporucuju. Ipak su oni doktori i znaju sta rade. Njihov savjet jeste da dijete provodi na podu vrijeme i kad samo bude spremno ustati ono ce to uraditi. Moja malena vec puze i pomalo se dize uz namjestaj.
Nakraju, svaka mama ce uraditi po svom nahodjenju i hodalice ce se uvijek prodavati i to sve lijepse i bolje, samo da mame kupuju takve po meni nepotrebne stvari jer je to njihov nacin zarade. Neke firme cak prodajeu i kengure uz natpise 3mjuser posted image , a mozemo vidjeti i djeciju hranu u teglicama koje se po njima jako rano uvode. Sve su to marketinske kampanje i ne treba sve kupovati. Ja sam zastupnih prirodnog odgoja djece uz sto manje neprirodnih stvari, od igracaka i ostalog. Mi koristimo i platnene pelene.

(Odgovor članu anne)
Neposredna veza do poruke: 18
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!