|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Dječji doplatak
13.1.2009 9:06:17   
ninolina
Sigurno ste podnosili zahtjeve, kako to funkcionira nismo nikad predavali, a sad razmišljam, zašto neuser posted image . Šta trebamo i kako funkcionira to sada sa ovim novim jmbg koji dobimo na kućnu adresu. Koji prosjek treba biti. Ko zna raspišite se. Hvala

< Poruku je uredio cvrčak -- 17.5.2010 19:28:13 >


_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: dječji doplatak
13.1.2009 10:07:00   
Ruža
Nisam sigurna, ali mislim da prihod ne smije biti veći od 1800kn po članu kućanstva.

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: dječji doplatak
13.1.2009 10:47:12   
BUMBIKA
Nisam ni ja točno sigurna,pa nebi pisala.Mislim da se godišnji prihodi članova kućanstva zbrojeuser posted image  pa podjele sa brojem članov obitelji, sad koliki iznos ne smije preći neznam...

_____________________________

DINO 04.09. 2007

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: dječji doplatak
13.1.2009 11:53:14   
EMIY
EVO NINOLINAuser posted image user posted image user posted image user posted image Cenzusne grupe
prva - ako prosječni mjesečni dohodak po članu kućanstva ne prelazi 16,33% proračunske  osnovice (543,14 kn)
druga - ako prosječni mjesečni dohodak po članu kućanstva prelazi 16,33% (543,14 kn), a ne prelazi 33,66% (1119,53 kn) proračunske osnovice i
treća - ako prosječni mjesečni dohodak po članu kućanstva prelazi 33,66% (1119,53 kn), a ne prelazi 50% (1663,00 kn) proračunske osnovice.

Svote doplatka za djecu u 2009. godini

U skladu s cenzusnim grupama određene su svote doplatka za djecu i to:
- ako ukupni dohodak po članu kućanstva korisnika mjesečno ne prelazi 543,14 kn), doplatak se određuje u svoti od 299,34 kn
- ako ukupni dohodak po članu kućanstva korisnika mjesečno prelazi 543,14 kn, a ne prelazi 1119,53 kn, doplatak se određuje u svoti od 249,45 kn
- ako ukupni dohodak po članu kućanstva korisnika mjesečno prelazi 1119,53 kn, a ne prelazi 1663,00 kn, doplatak se određuje u svoti od 199,56 kn

_____________________________

LUCIJA 09.03.1997
LEON 27.03.2001
EMILY 28.01.2007

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: dječji doplatak
13.1.2009 12:01:14   
EMIY
i još dobivas plus 500 kuna za thea.

_____________________________

LUCIJA 09.03.1997
LEON 27.03.2001
EMILY 28.01.2007

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: dječji doplatak
13.1.2009 13:17:15   
ninolina
Hvala Emuser posted image user posted image user posted image user posted image . Znaš da nisam nikad predavala a sad brijem da ću predat kaj bude, bude. 

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu EMIY)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: dječji doplatak
13.1.2009 13:27:24   
EMIY
nista te ne kosta predati a ako nista drug dobivat ces za trece 500. bolje ista nego nista

_____________________________

LUCIJA 09.03.1997
LEON 27.03.2001
EMILY 28.01.2007

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: dječji doplatak
13.1.2009 13:29:44   
ninolina
Ma nismo do sada zbog ugovora od mm

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu EMIY)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: dječji doplatak
13.1.2009 21:34:00   
mamulinčica
Sad ste i mene navukle na ovo,nije mi jasno je li ima svak pravo na dječji doplatak ako ima troje djece,i još me zanima,ja sam na porodiljskom i tko mi treba izdati prosjek,moj poslodavac ili hzzo?

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: dječji doplatak
14.1.2009 12:22:45   
tikica_69
Ja nemam pravo zbog prosjeka place user posted image

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu mamulinčica)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: dječji doplatak
18.1.2010 7:46:42   
Joanna
Jutro cure!

Čitam sve ovo al i dalje ne kužim.user posted image

Tko ima pravo na doplatak?

Muž mi je na burzi od 11 mj jer je dobio otkaz kao tehnološki višak a ja sam na porodiljnom. Za sad još imam 3000kn a on još ovaj mjesec 2200kn a onda 1800kn. Po takvom nemamo pravo ili?

Nemam pojimauser posted image


_____________________________

Mamine princeze
11.08.2009. Nina
26.01.2012. Laura

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: dječji doplatak
18.1.2010 7:48:58   
troubled
koliko je meni poznato imaju pravo oni kojima ukupni prihodi podijeljeni s brojem članova domaćinstva ne prelaze 1300kn, tako nekako...
radi toga ga ja nikad nisam ni imala, ni dok sam bila samohrana mama...

_____________________________

imam novi ticker :)

(Odgovor članu Joanna)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: dječji doplatak
18.1.2010 8:54:22   
Duve
Koji je rok da se to preda inače? Ja isto to nisam predavala..

_____________________________

Karlo 8.06.2005.
Ema 8.10.2009.-imamo 16 zubića

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: dječji doplatak
18.1.2010 8:58:16   
pincirotvajler
mi ćemo to obavit skupa kad i sve ostalo kaj moramo kad se bebica rodi, rok neznam točno, al mora se za svaku godinu ponovno prijavljivat

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu Duve)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: dječji doplatak
21.1.2010 9:04:30   
mami 36
IZVORNA PORUKA: EMIY

EVO NINOLINAuser posted image user posted image user posted image user posted image Cenzusne grupe
prva - ako prosječni mjesečni dohodak po članu kućanstva ne prelazi 16,33% proračunske  osnovice (543,14 kn)
druga - ako prosječni mjesečni dohodak po članu kućanstva prelazi 16,33% (543,14 kn), a ne prelazi 33,66% (1119,53 kn) proračunske osnovice i
treća - ako prosječni mjesečni dohodak po članu kućanstva prelazi 33,66% (1119,53 kn), a ne prelazi 50% (1663,00 kn) proračunske osnovice.

Svote doplatka za djecu u 2009. godini

U skladu s cenzusnim grupama određene su svote doplatka za djecu i to:
- ako ukupni dohodak po članu kućanstva korisnika mjesečno ne prelazi 543,14 kn), doplatak se određuje u svoti od 299,34 kn
- ako ukupni dohodak po članu kućanstva korisnika mjesečno prelazi 543,14 kn, a ne prelazi 1119,53 kn, doplatak se određuje u svoti od 249,45 kn
- ako ukupni dohodak po članu kućanstva korisnika mjesečno prelazi 1119,53 kn, a ne prelazi 1663,00 kn, doplatak se određuje u svoti od 199,56 kn

(Odgovor članu EMIY)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: dječji doplatak
21.1.2010 9:13:18   
mariola
IZVORNA PORUKA: tikica_69

Ja nemam pravo zbog prosjeka place user posted image


ni jauser posted image
nije me briga al nije fer. trebala bi sva djeca biti ista.

_____________________________

Sretna i ponosna :)
Toni i Laura
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 16
   [Obrisani korisnik]
21.1.2010 10:52:41   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu mariola)
  Neposredna veza do poruke: 17
   RE: dječji doplatak
21.1.2010 10:55:55   
Bebys
ova tema je jucer bila otvorena ponovo TAMO SAM NAPISALA MASU STVARI PA SI VIDITE..

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: dječji doplatak
21.1.2010 10:59:09   
Bebys












user posted image
Cenzusi i svote doplatka





Dohodovni cenzus
Utvrđivanje dohodovnog cenzusa
Određivanje svote doplatka za djecu
Dohodovni cenzus i svote doplatka za djecu od  1. 1. 2010.


Dohodovni cenzus


Pravo na doplatak za djecu stječe korisnik ako mu ukupni dohodak, ostvaren u prethodnoj kalendarskoj godini, po članu  kućanstva mjesečno ne prelazi 50% proračunske osnovice.

Proračunska osnovica za 2010. godinu iznosi 3.326,00 kn. 



Utvrđivanje dohodovnog cenzusa

Ukupni dohodak kućanstva jest zbroj dohodaka

a)       od nesamostalnog rada
b)       od samostalne djelatnosti
c)       od imovine i imovinskih prava
d)       dohodak od kapitala
e)       dohodak od osiguranja    
f)       od drugog dohotka i
g)      drugih primanja
umanjenih za svotu poreza i prireza koje ostvari korisnik i članovi njegovog kućanstva prema propisima o porezu na dohodak i odredbama ZDD.


Pod drugim primanjima koje ostvari korisnik i članovi njegovog kućanstva,  podrazumijevaju se mirovine ostvarene u inozemstvu, naknade za vrijeme privremene spriječenosti za rad, naknade za porodiljni dopust i naknade zbog nezaposlenosti.

Dohodak, prema Zakonu o doplatku za djecu je:  plaća  ostvarena kod poslodavca za rad u tuzemstvu i inozemstvu, mirovine i drugi dohoci iz prijašnjih odnosa po osnovi rada, dohodak od obrtničke djelatnosti, slobodnih zanimanja, poljoprivrede i šumarstva  i od drugih samostalnih djelatnosti, dohodak od zakupnina i najamnina, dohodak od iznajmljivanja postelja, soba i apartmana putnicima i turistima, dohodak od vremenski   ograničenog ustupa autorskih prava, prava industrijskog vlasništva i drugih imovinskih prava, dohodak od otuđenja i davanja na korištenje nekretnina i imovinskih prava, dohodak od dividende i udjela u dobiti i kamata te dohodak po osnovi osiguranja života i dobrovoljnoga mirovinskog  osiguranja.

Hrvatski zavod za mirovinsko osiguranje u upravnom postupku utvrđuje ukupni dohodak kućanstva na osnovi potvrda isplatitelja prihoda u kojima će biti naveden ostvareni prihod, umanjen za svotu poreza i prireza.

Dohodak od nesamostalnog rada, odnosno od samostalne djelatnosti, dohodak od imovine i imovinskih prava, naknada zbog bolovanja, nezaposlenosti, porodiljnog dopusta i sl., dokazuje se potvrdom  isplatitelja tog dohotka, odnosno naknade (poslodavca, Zavoda za zdravstveno osiguranje, Zavoda za zapošljavanje i dr.) i potvrdom ili rješenjem nadležnoga poreznog tijela o ostvarenom dohotku od samostalne djelatnosti podnositelja zahtjeva i svih članova kućanstva u prethodnoj  kalendarskoj godini.

Ostvareni dohodak kućanstva treba biti prikazan uz odbitak poreza i prireza.

Hrvatski zavod za mirovinsko osiguranje, po službenoj dužnosti, utvrđuje isplaćeno mirovinsko primanje, što znači da podnositelj zahtjeva ne treba dostavljati potvrdu o  isplaćenoj mirovini niti za sebe niti za članove svoje obitelji. Međutim, radi bržeg i ekonomičnijeg postupka, potrebno je dostaviti mirovinsku uputnicu ili presliku rješenja o priznanju prava na obiteljsku mirovinu.


Povratak na vrh


Određivanje svote doplatka za djecu

Svota doplatka  za djecu određuje se ovisno o visini ostvarenoga ukupnog dohotka po članu kućanstva mjesečno.
Ako ukupni dohodak po članu kućanstva korisnika mjesečno ne prelazi 16,33%  proračunske osnovice, korisniku pripada doplatak za djecu u visini od 9% od proračunske osnovice po djetetu.

Ako ukupni  dohodak po članu kućanstva korisnika mjesečno iznosi između 16,34% i 33,66%, od proračunske osnovice, korisniku pripada doplatak za djecu u visini od 7,5% od proračunske osnovice po djetetu.

Ako ukupni  dohodak po članu kućanstva korisnika mjesečno iznosi između 33,67% i 50%, od proračunske osnovice, korisniku pripada doplatak za djecu u visini od 6% od proračunske osnovice po djetetu.


Za dijete bez oba roditelja ili
-      za dijete čija su oba roditelja nepoznata,
-      nepoznatog prebivališta,
-      potpuno nesposobni  za samostalan život i rad,
-      ili ako im je oduzeta poslovna sposobnost,
pripadajuća svota doplatka, određena prema utvrđenom cenzusu, povećava se 25%

a za dijete s jednim roditeljem ili
-      za dijete čiji je jedan roditelj nepoznat,
-      nepoznatog prebivališta,
-      potpuno nesposoban za samostalan život i rad,
-      ili ako mu je oduzeta poslovna sposobnost,
pripadajuća svota doplatka, određena prema utvrđenom cenzusu, povećava se 15%.

Za dijete s oštećenjem zdravlja korisniku pripada doplatak za djecu u 25% većoj svoti od pripadajuće svote doplatka.

Za djecu s težim oštećenjem zdravlja pravo na doplatak za djecu ostvaruje se bez obzira na visinu prihoda koji kućanstvo korisnika ostvaruje, a svota doplatka određuje se u visini od 25% od proračunske osnovice.
 
Određivanje pronatalitetnog dodatka

Korisniku uz utvrđeni iznos doplatka za djecu pripada i dodatak u iznosu po 500,00 kuna za treće i četvrto dijete. To znači da se, uz određenu ukupnu svotu doplatka određenu rješenjem, korisniku dodaje 500,00 kn ako koristi doplatak za troje djece, odnosno 1 000,00 kn ako koristi doplatak za više od troje djece.



Povratak na vrh

Dohodovni cenzus i svote doplatka za djecu od  1. 1. 2010.

Proračunska osnovica za 2010. godinu iznosi 3.326,00 kn

Dohodovni cenzus (50% od proračunske osnovice) iznosi  1.663,00 kn.

Cenzusne grupe
prva - ako prosječni mjesečni dohodak po članu kućanstva ne prelazi 16,33% proračunske  osnovice (543,14 kn)
druga - ako prosječni mjesečni dohodak po članu kućanstva prelazi 16,33% (543,14 kn), a ne prelazi 33,66% (1119,53 kn) proračunske osnovice i
treća - ako prosječni mjesečni dohodak po članu kućanstva prelazi 33,66% (1119,53 kn), a ne prelazi 50% (1663,00 kn) proračunske osnovice.

Svote doplatka za djecu u 2009. godini

U skladu s cenzusnim grupama određene su svote doplatka za djecu i to:
- ako ukupni dohodak po članu kućanstva korisnika mjesečno ne prelazi 543,14 kn), doplatak se određuje u svoti od 299,34 kn
- ako ukupni dohodak po članu kućanstva korisnika mjesečno prelazi 543,14 kn, a ne prelazi 1119,53 kn, doplatak se određuje u svoti od 249,45 kn
- ako ukupni dohodak po članu kućanstva korisnika mjesečno prelazi 1119,53 kn, a ne prelazi 1663,00 kn, doplatak se određuje u svoti od 199,56 kn
- za dijete bez oba roditelja ili za dijete čija su oba roditelja nepoznata ili nepoznatog prebivališta ili potpuno nesposobni za samostalan život i rad ili ako im je oduzeta poslovna sposobnost, pripadajuća svota doplatka, određena prema utvrđenom cenzusu, povećava se za 25 %
(374,18 kn, 311,81 kn ili 249,45 kn)
- za dijete s oštećenjem zdravlja, korisniku pripada doplatak za djecu u 25% većoj svoti od pripadajuće svote doplatka
    (374,18 kn, 311,81 kn ili 249,45 kn)
- za dijete bez jednog roditelja ili za dijete čiji je jedan roditelj nepoznat ili nepoznatog prebivališta ili potpuno nesposoban za samostalan život i rad ili ako mu je oduzeta poslovna sposobnost, pripadajuća svota doplatka, određena prema utvrđenom cenzusu, povećava se za 15%
(344,24 kn, 286,87 kn ili 229,49 kn)
- za korisnike koji pravo ostvaruju prema članku 34. Zakona o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji, svota doplatka iznosi 374,18 kn
- za korisnike koji ostvaruju pravo prema članku 22. Zakona o doplatku za djecu (za djecu s težim oštećenjem zdravlja) svota doplatka iznosi 831,50 kn

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: dječji doplatak
21.1.2010 11:01:18   
Bebys
Doplatak za djecu

  1. PITANJE

Što mi je sve potrebno kako bih ostvarila pravo na doplatak za djecu?

ODGOVOR:
Da biste ostvarili pravo na doplatak za djecu potrebno je podnijeti zahtjev ( ili kupiti tiskanicu u “Narodnim novinama”) mjerodavnoj područnoj službi prema mjestu prebivališta. Uz zahtjev za priznanje prava na doplatak podnose se sljedeći dokazi:
Za podnositelja zahtjeva
• osobna iskaznica – preslika
• rješenje Centra za socijalnu skrb (o skrbništvu, o čuvanju i odgoju djeteta)
• odobrenje za trajno nastanjenje (za strance)
• rješenje centra i odobrenje za trajno nastanjenje samo ako se radi o takvim slučajevima
Za djecu za koju se traži doplatak:
• dokaz o rođenju djeteta (izvadak iz matice rođenih ili rodni list ili potvrda o rođenju)
• potvrda o redovitom školovanju za svu školsku djecu, osim za djecu s utvrđenim oštećenjem zdravlja
• dokaz (nalaz i mišljenje ili rješenje) Centra za socijalnu skrb o postojanju oštećenja zdravlja djeteta
• dokaz o smrti roditelja
• dokaz o postojanju potpune i trajne nesposobnosti za samostalan život i rad roditelja
• dokaz da je prebivalište roditelja nepoznato
• rješenje o oduzimanju poslovne sposobnosti roditelja
• dokaz da je prebivalište roditelja nepoznato
• rješenje o oduzimanju poslovne sposobnosti roditelja
Za članove kućanstva:
•         osobna iskaznica za punoljetnog člana – preslika
•         dokaz o rođenju djeteta za maloljetnu djecu za koju se ne traži doplatak.
Za utvrđivanje dohodovnog cenzusa:
•         potvrdu ISPLATITELJA PRIHODA o ostvarenim prihodima podnositelja zahtjeva i svih članova kućanstva u prethodnoj kalendarskoj godini (za dohodak od nesamostalnog rada, naknada zbog bolovanja, nezaposlenosti, porodnog dopusta, kao i za dohodak od samostalne djelatnosti o kojima Porezna uprava ne vodi evidenciju, tj. dohodak od samostalne djelatnosti za koju ne postoji obveza porezne prijave)
• potvrdu POREZNE UPRAVE za dohodak od samostalnog rada o kojima Porezna uprava vodi evidenciju (dohodak od obrta, od zakupnine i najamnine i dr.
• mirovinsku uputnicu ili presliku rješenja o mirovini za člana kućanstva
Dokaze o prihodima ne podnosi podnositelj zahtjeva koji pravo ostvaruje za dijete s utvrđenim težim oštećenjem zdravlja. Također Vas upozoravamo da pravo na doplatak za djecu pripada od dana podnošenja zahtjeva, što znači da zahtjev trebate predati što ranije.
 


  
2. PITANJE
Imam dijete s umjerenom do težom mentalnom retardacijom koje je u Centru za socijalnu skrb ostvarilo pravo na invalidninu u svoti od oko 1000 kn. Zanima me gdje i kako može ostvariti pravo na dječji doplatak i u kolikoj svoti, u Centru za socijalnu skrb ili kod vas u HZMO?
ODGOVOR:
Upućujemo vas da se obratite mjerodavnoj područnoj službi HZMO-a prema mjestu stanovanja sa zahtjevom za ostvarivanje prava na doplatak za djecu. Uz zahtjev je potrebno priložiti presliku osobne iskaznice za podnositelja zahtjeva i sve punoljetne članove kućanstva; izvod iz matične knjige rođenih za dijete te nalaz i mišljenje Centra za socijalnu skrb o postojanju oštećenja zdravlja djeteta.
Prema odredbama Zakona o doplatku za djecu, neovisno o ukupnom dohotku po članu kućanstva mjesečno, doplatak za djecu korisniku pripada samo za djecu s težim oštećenjem zdravlja, a svota doplatka određuje se u visini od 25% od proračunske osnovice. Pravo na doplatak pripada od dana podnošenja zahtjeva.



Dodatak uz mirovinu hrvatskih branitelja i doplatak za djecu
3. PITANJE
Ulazi li u dohodovni cenzus za ostvarivanje prava na doplatak za djecu i dodatak uz mirovinu hrvatskih branitelja?

ODGOVOR
Prema Zakonu o porezu na dohodak i Pravilniku o porezu na dohodak, dodatak uz mirovinu hrvatskih branitelja ne ulazi u dohodovni cenzus za ostvarivanje prava na doplatak za djecu.
Prava hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji, vezano uz doplatak za djecu.

4. PITANJE
Majka sam djeteta koje prima obiteljsku mirovinu prema Zakonu o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji jer je otac nestao hrvatski branitelj. Mogu li ostvariti pravo i na doplatak za djecu?

ODGOVOR
Pravo na doplatak za djecu možete ostvariti, ako podnesete zahtjev i priložite dokaze o statusu djeteta koji se dokazuje rješenjem nadležnoga županijskog ureda uprave, odnosno nadležnog upravnog tijela Grada Zagreba. Kao dokaz može poslužiti i rješenje o priznanju prava koje je dijete ostvarilo kao član obitelji nestalog hrvatskog branitelja, prema odredbama Zakona o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji.

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: dječji doplatak
21.1.2010 11:03:00   
MILLA
ne smije preć 1100 po osobi da bi dobila max. oko veeellliiikih...290kn cca.....žalosno!user posted image

_____________________________

mm & ja..18.12.2002.
Samuel... 30.12.2008.
Mila....???

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: dječji doplatak
21.1.2010 11:03:31   
Bebys
DOPLATAK ZA DJECU 





ZAKON O DOPLATKU ZA DJECU - [color=#0066cc size=1]NN 94/2001
ZAKON O IZMJENAMA I DOPUNAMA ZAKONA O DOPLATKU ZA DJECU - NN 138/2006
sa stranica [color=#0066cc size=1]www.mirovinsko.hr izdvajamo:

Zakon o izmjenama i dopunama Zakona o doplatku za djecu donesen je na sjednici Hrvatskoga sabora 8. prosinca 2006., objavljen je u "Narodnim novinama" broj: 138/06, i  stupa na snagu 1. siječnja 2007.
Od 1. siječnja 2007. pravo na doplatak ostvaruje se prema novim uvjetima navedenim u Zakonu o doplatku za djecu, što znači da se od 1. siječnja 2007. i za nove i za stare korisnike primjenjuju odredbe novog Zakona.

DONOŠENJE RJEŠENJA PO SLUŽBENOJ DUŽNOSTI O PRERAČUNU DOPLATKA ZA DJECU KORISNICIMA OD 1. SIJEČNJA 2007.

Korisnicima doplatka za djecu, koji su pravo ostvarili prema odredbama Zakona koji je važio do 31. prosinca 2006., od 1. siječnja 2007. pripada doplatak za djecu u iznosu utvrđenom prema novim odredbama Zakona i ovisno o dohodovnom cenzusu utvrđenom prema novim odredbama Zakona, uzimajući u obzir ukupni dohodak kućanstva ostvaren u 2005., a utvrđen u prethodnom postupku donošenja rješenja o priznanju prava za 2006. godinu.
Hrvatski zavod za mirovinsko osiguranje obvezan je donijeti rješenja korisnicima doplatka po službenoj dužnosti. Njima će Hrvatski zavod za mirovinsko osiguranje, po službenoj dužnosti, za prijelazno razdoblje od 1. siječnja 2007. do 28. veljače 2007. preračunati, donijeti i dostaviti novo rješenje na kućne adrese, a doplatak isplatiti na račune banke na koje inače primaju doplatak za djecu.
PODNOŠENJE ZAHTJEVA
Korisnici kojima je u 2006. doneseno rješenje o odbijanju zahtjeva zbog prelaska cenzusa od 1330,40 kn, a kojima utvrđeni cenzus ne prelazi novi cenzus od 1663,00 kn, za ostvarivanje prava prema novim odredbama Zakona trebaju podnijeti nove zahtjeve. Prema tom zahtjevu rješava se o pravu do 28. veljače 2007., a za određivanje dohodovnog cenzusa uračunavaju se prihodi ostvareni u 2005. godini.
U prijelaznom razdoblju od 1. siječnja 2007., tj. od stupanja na snagu Zakona, do 1. ožujka 2007. korisnicima se doplatak određuje prema prihodima ostvarenim u 2005., i prema uvjetima i odredbama novog Zakona. Od 1. ožujka 2007. o pravu se odlučuje na osnovi novog zahtjeva i dohotka kućanstva ostvarenog u 2006. godini jer se radi o novom postupku ostvarivanja prava na doplatak za djecu za 2007. godinu.
Također, svi korisnici kojima je doplatak utvrđen ili priznat prema novim odredbama Zakona u razdoblju od 1. siječnja 2007. do 28. veljače 2007. trebaju podnijeti zahtjev za nastavno određivanje doplatka za djecu u 2007. ( tzv. prevođenje od 1. ožujka 2007.)
Uz zahtjev se podnosi odgovarajuća dokumentacija.

PRIKAZ PROMJENA ZAKONA O DOPLATKU ZA DJECU
Zakonom su uređene sljedeće promjene:
1. dohodovni cenzus iznosi 50% proračunske osnovice ( 1663,00 kn)
2. određene su tri cenzusne grupe umjesto dosadašnje dvije
3. određene su nove svote doplatka za djecu u skladu s novim cenzusnim grupama
4. određen je pronatalitetni dodatak za treće i četvrto dijete
5. omogućeno je produženo korištenje prava na doplatak za dijete na školovanju u osnovnoj školi.
Dohodovni cenzus iznosi 50% proračunske osnovice ( 1663,00 kn)
Dohodovni cenzus povećao se s 1330,40 kn na 1663,00 kn mjesečno, što znači da pravo na doplatak za djecu od 1. siječnja 2007. stječe korisnik čije je kućanstvo ostvarilo ukupni dohodak do 1663,00 kn mjesečno po članu kućanstva.
Određene su tri cenzusne grupe umjesto dosadašnje dvije


  • prva - ako prosječni mjesečni dohodak ne prelazi 16,33% proračunske osnovice (543,14 kn)

  • druga - ako prosječni mjesečni dohodak prelazi 16,33% (543,14 kn), a ne prelazi 33,66% (1119,53 kn) proračunske osnovice

  • treća - ako prosječni mjesečni dohodak prelazi 33,66% (1119,53 kn), a ne prelazi 50% (1663,00 kn) proračunske osnovice.

Određene su nove svote doplatka za djecu u skladu s novim cenzusnim grupama
U skladu s novim cenzusnim grupama određene su nove svote doplatka za djecu i to:

  • ako ukupni dohodak po članu kućanstva korisnika mjesečno ne prelazi 543,14 kn, doplatak se određuje u svoti od 299,34 kn

  • ako ukupni dohodak po članu kućanstva korisnika mjesečno prelazi 543,14 kn, a ne prelazi 1119,53 kn, doplatak se određuje u svoti od 249,45 kn

  • ako ukupni dohodak po članu kućanstva korisnika mjesečno prelazi 1119,53 kn, a ne prelazi 1663,00 kn, doplatak se određuje u svoti od 199,56 kn

  • za dijete bez oba roditelja ili za dijete čija su oba roditelja nepoznata ili nepoznatog prebivališta ili potpuno nesposobni za samostalan život i rad ili ako im je oduzeta poslovna sposobnost, pripadajuća svota doplatka, određena prema utvrđenom cenzusu, povećava se za 25 % (374,18 kn, 311,81 kn ili 249,45 kn)

  • za dijete s oštećenjem zdravlja, korisniku pripada doplatak za djecu u 25% većoj svoti od pripadajuće svote doplatka  (374,18 kn, 311,81 kn ili 249,45 kn)

  • za dijete bez jednog roditelja ili za dijete čiji je jedan roditelj nepoznat ili nepoznatog prebivališta ili potpuno nesposoban za samostalan život i rad ili ako mu je oduzeta poslovna sposobnost, pripadajuća svota doplatka, određena prema utvrđenom cenzusu, povećava se za 15% (344,24 kn, 286,87 kn ili 229,49 kn)

  • za korisnike koji pravo ostvaruju prema članku 34. Zakona o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji svota doplatka nije se promijenila i iznosi 374,18 kn

  • za korisnike koji ostvaruju pravo prema članku 22. Zakona o doplatku za djecu (za djecu s težim oštećenjem zdravlja) svota doplatka nije se promijenila i iznosi 831,50 kn.

      Budući da je određeni broj korisnika, kojima dohodovni cenzus prelazi 543,14 kn, a ne prelazi 665,21 kn, u 2006. godini ostvario pravo na doplatak za djecu u svoti od 299,34 kn, Zakonom je određeno da im se do 28. veljače 2007. neće smanjiti već određena svota doplatka.
      Od 1. ožujka 2007. navedenim korisnicima odredit će se doplatak prema novim odredbama Zakona, a na osnovi dohotka ostvarenog u 2006. godini.
      Određen je pronatalitetni dodatak za treće i četvrto dijete
      Prema novoj odredbi Zakona, korisniku uz doplatak za djecu utvrđen rješenjem pripada i dodatak u iznosu od 500,00 kn mjesečno za treće i četvrto dijete. To znači da se ukupno određena svota doplatka  povećava za 500,00 kn ako korisnik koristi doplatak za troje djece, a za 1000,00 kn ako koristi doplatak za četvero ili više djece.
      Omogućeno je produženo korištenje prava na doplatak za dijete na školovanju u osnovnoj školi
      Prema novoj odredbi Zakona, pravo na doplatak za djecu, do završetka osnovnog školovanja, ostvaruje i dijete koje je navršilo 15 godina života, a pohađa osnovnu školu, ako je razlog pohađanja osnovne škole nakon 15. godine života kasniji upis u prvi razred osnovne škole ili gubitak školske godine zbog zdravstvenih razloga, odnosno duže bolesti. Zahtjev za priznanje prava podnose korisnici kojima je prestalo pravo na doplatak krajem školske godine u kojoj je dijete navršilo 15 godina, a dijete se još nalazi na osnovnom školovanju zbog razloga navedenih u Zakonu.
      OSTVARIVANJE PRAVA NA DOPLATAK ZA DJECU ZA 2007.
      Korisnici doplatka za djecu za svaku godinu moraju podnijeti zahtjev za ostvarivanje prava na doplatak za djecu. Korisnici koji žele ostvariti doplatak za djecu bez prekida u isplati moraju obnoviti zahtjev za ovu godinu do 28. veljače 2007. Svima koji zahtjev za nastavno utvrđivanje prava na doplatak za djecu podnesu nakon 28. veljače 2007., pravo pripada od dana podnošenja zahtjeva.
      Od 1. ožujka 2007. o pravu se odlučuje na osnovi novog zahtjeva i dohotka kućanstva ostvarenog u 2006. godini jer se radi o novom postupku ostvarivanja prava na doplatak za djecu za 2007. godinu (tzv. prevođenje). Uz zahtjev se podnosi odgovarajuća dokumentacija.
      Zahtjev je potrebno podnijeti Hrvatskom zavodu za mirovinsko osiguranje (područnoj službi nadležnoj prema mjestu prebivališta podnositelja zahtjeva), a zahtjevi se mogu poslati i poštom.
      Podsjećamo da se sve dodatne informacije o ostvarivanju prava na doplatak za djecu mogu dobiti svakim radnim danom od 8 do 16 sati, na besplatnom Otvorenom telefonu Zavoda 0800 – 63 63 63 te preko Pozivnog centra – 01/ 4891 – 666, kao i na web stranici Zavoda - www.mirovinsko.hr
       
      PODNOŠENJE ZAHTJEVA ZA DOPLATAK NA DJECU
      Postupak se pokreće podnošenjem zahtjeva nadležnoj područnoj službi HZMO-a.

      Uz zahtjev za priznanje prava na doplatak podnose se sljedeći dokazi:

      Za podnositelja zahtjeva:



      • osobna iskaznica – preslika

      • rješenje centra za socijalnu skrb (o skrbništvu, o čuvanju i odgoju djeteta)

      • odobrenje za trajno nastanjenje (za stranca)

      Za djecu za koju se traži doplatak:


      • dokaz o rođenju djeteta (izvadak iz matice rođenih, rodni list, potvrda o rođenju)

      • potvrda o redovitom školovanju za svu školsku djecu, osim za djecu s utvrđenim težim oštećenjem zdravlja

      • dokaz (nalaz i mišljenje ili rješenje) centra za socijalnu skrb o postojanju oštećenja zdravlja djeteta

      • dokaz o smrti roditelja

      • dokaz o postojanju potpune i trajne nesposobnosti za samostalan život i rad roditelja

      • dokaz da je prebivalište roditelja nepoznato


      Za članove kućanstva:


      • osobna iskaznica za punoljetnog člana – preslika

      • dokaz o rođenju djeteta za maloljetnu djecu za koju se ne traži doplatak.


      Za utvrđivanje dohodovnog cenzusa:


      • potvrdu ISPLATITELJA PRIHODA o ostvarenim prihodima podnositelja zahtjeva i svih članova kućanstva u prethodnoj kalendarskoj godini (za dohodak od nesamostalnog rada, naknada zbog bolovanja, nezaposlenosti, porodnog dopusta, kao i za dohodak od samostalne djelatnosti o kojima Porezna uprava ne vodi evidenciju, tj. za dohodak od samostalne djelatnosti za koju ne postoji obveza porezne prijave)

      • potvrdu POREZNE UPRAVE za dohodak od samostalnog rada o kojima Porezna uprava vodi evidenciju (dohodak od obrta, od zakupnine i najamnine i dr. )

      • mirovinsku uputnicu ili presliku rješenja o mirovini za člana kućanstva.


      Dokaze o prihodima ne podnosi podnositelj zahtjeva koji pravo ostvaruje za dijete s utvrđenim težim oštećenjem zdravlja.
      Uz ZAHTJEV za nastavno utvrđivanje prava na doplatak za djecu od 1.ožujka tekuće godine dostavljaju se:


      • dokazi o ostvarenom dohotku svih članova kućanstva u protekloj godini

      • dokazi o nastalim promjenama u statusu korisnika i djece

      • dokazi o nastalim promjenama u broju i svojstvu članova kućanstva.

      OVO JE MOZDA STARO ali cini mise ako je na stranicama mirovinskog da je jos vazece....pa vi si vidite...

      (Odgovor članu Bebys)
    • Neposredna veza do poruke: 22
         RE: dječji doplatak
      18.2.2010 20:25:39   
      MILLA
      šta mi je potrebno za produženje dječjeguser posted image prošle godine sam morala brdo toga...mislim da za produženje nije potrebno ko za prvi put. treba li opet izvlačit rodni list?

      _____________________________

      mm & ja..18.12.2002.
      Samuel... 30.12.2008.
      Mila....???

      (Odgovor članu Bebys)
      Neposredna veza do poruke: 23
         RE: dječji doplatak
      18.2.2010 20:27:56   
      BruMa
      trebaš potvrdu o primanjima za 2009.za sve članove kućanstva i ispuniti zahtjev za dječji doplatak.

      _____________________________

      Bruno 26.04.2006.♥♥♥
      Mateo 18.12.2009.♥♥♥
      http://www.youtube.com/watch?v=_1_MydgRFZw&feature=player_embedded


      (Odgovor članu MILLA)
      Neposredna veza do poruke: 24
         RE: dječji doplatak
      18.2.2010 21:27:43   
      MILLA
      a gdje ja podižem potvrdu ,s obzirom da sam bila cijelu godinu na porodiljnomuser posted image moram na socijalno?

      _____________________________

      mm & ja..18.12.2002.
      Samuel... 30.12.2008.
      Mila....???

      (Odgovor članu BruMa)
      Neposredna veza do poruke: 25
      Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
      Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
      Idi na:







      Anketa

      Nos.
      пеперутка16

      Kako čistite nos maloj djeci?

      Oznake

      Sve najbolje!

      Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

      Čestitamo!