|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Dječje štednje?
19.1.2013 12:06:59   
BUMBI
Zanima me u vezi recimo Hypo limač štednji i takvih.Novce od grada ćemo dobiti na Hypo limač štednju.E,sad mene zanima dali se ti novci mogu dizati ili ne?Znam da se nisu mogli,a neznam dali se to promjenilo.
Nadam se da ćemo mu moći štediti i ne dizati,ali nikada se nezna.Ako se nemože dizati,onda ostale novce što bude dobio nismo mislili stavljati na to,nego bi otvorili neki drugi račn,gdje se može.
To mi je baš glupo,mi mu uplačujemo koliko možemo i kad možemo i onda ti oni nedaju te novce da digneš ako ti budu trebali...to me baš živcirauser posted image

< Poruku je uredio Renata RR -- 19.1.2013 16:55:18 >


_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Dječije štednje?
19.1.2013 12:19:43   
andydea
ajoj...ne znam za Hipo,ali mi smo u Erste-medo štedo...(medin brlog)...dobili smo za svakoga kartice sa njegovim računom user posted image ...tako da tko god hoće može staviti novaca koliko želi...Super je kaj mi štedimo i uplačujemo kad hoćemo i koliko hoćemouser posted image ...
Uvijek dobimo neke poklončiće i curke se zabave u tom malom brlogu-to je baš dječija bankauser posted image
a i čula sam da je ona No 1. po svim kriterijima dječije štednjeuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

LAURA 11.01.2002
LANA 23.05.2006
DIAN 21.08.2012-mamin lavić (4180g,50cm)
Mrvica (anđeo)- 29.10.2013
MARIA ROSA 4.11.2014 -4,460 g, 54cm (mamina bumbarica )

(Odgovor članu BUMBI)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Dječije štednje?
19.1.2013 12:21:06   
BUMBI
Mislim da je to isto.A jel možeš podići novce kad hočeš i koliko hočeš ili ne?
Gdje su tebi isplatili novce od grada što si dobila?

_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

(Odgovor članu andydea)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Dječije štednje?
19.1.2013 12:49:55   
andydea
ne Bumbi ,mi smo štednju oročili na 3 god...pa čemo vidjeti,a dalje mislimo nastaviti svejedno štedjeti...a lovu od grada smo dobili na tekući račun...

_____________________________

LAURA 11.01.2002
LANA 23.05.2006
DIAN 21.08.2012-mamin lavić (4180g,50cm)
Mrvica (anđeo)- 29.10.2013
MARIA ROSA 4.11.2014 -4,460 g, 54cm (mamina bumbarica )

(Odgovor članu BUMBI)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Dječije štednje?
19.1.2013 15:37:07   
Kony
Mi smo isto dobili na tekuci racun. A stënju za djete ne mozes dizati dok ne istekne ugovor inace gubis poticaj i kamatu. A sada po novom navodno ces morati ici u centar za socijalnu skrb da ti oni odobre dizanje stednje. Ma glupost

_____________________________

2.12.2007 seka Lu
1.05.2012 braco Lu

(Odgovor članu andydea)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Dječije štednje?
19.1.2013 20:38:25   
BUMBI
Ovo nije takva stednja,ustvati nije nikakva klasicna stednja,nemoras uopce uplacivati i nisi vezan nikakvim ugovorom.
Saznala sam danas da se moze podici novac,nemoras ici u centar i traziti da podignes i da doneses racune na sta si potrosio novcr

_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

(Odgovor članu Kony)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Dječije štednje?
19.1.2013 20:39:52   
lottta
Kad otvorite stambenu štednju na ime djetea, po isteku roka, najčešće je to 5 godina, možete podići štednju zajedno sa poticajnim sredstvima i kamatom.
No međutim, taj novac se u večini slučajeva isplačuje na tekući račun koji glasi na ime djeteta. kod podizanja novca s tekućeg računa na šalteru banke, u principu treba odobrenje centra za socijalnu skrb. Ministarstvo financija svake godine da iznose koje roditelj može mjesečno podići sa računa djeteta. A kako oni to izračunaju, nemam pojma. Uglavnom, iznos ovisi o godinama djeteta. (Tako je barem bilo dok nisam otišla na porodiljni.)

Ali ima i caka...

Novac možete podići i na bankomatu jer vam to nitko nemre zabraniti. Samo ste limitirani maksimalnim dnevnim limitom koji bankomat može isplatiti.

Ali evo, moja topla preporuka, da izbjegnete silnu adminstrciju i komplikacije kod centra za socijalnu skrb, vam je: otvarajte štednje na svoje ime. Vi ćete znati da je za dijete. Nisu te kamate koje se daju na dječju štednju nešto bogznašto veće od običnih, a opet do svojih sredstava možete uvijek i bez ikakvih prepreka.

Akad stambenu štednju otvorite na ime punoljetne osobe, poslije isteka štednje od 5 godina, ta ušteđevina vam isto tako može poslužiti i kao depozit kod stambenog kredita i po povoljnijim uvjetima. Ako je netko u takvoj potrebi, naravno.

Evo, nadam se da sam vam pomogla.

(Odgovor članu Kony)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Dječije štednje?
19.1.2013 20:57:04   
zara77
Sad se promijenio zakon pa je max iznos koji se mjesečno može podići sa dječjih računa 10.000,00 kn.

(Odgovor članu lottta)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Dječije štednje?
20.1.2013 15:30:35   
Sunshine28
Bumbi novac koji dobijes od Grada Osijeka (2.000kn) i OB Županije (500kn) možeš podići u hypu u cijelosti samo taj dan kada sa pismom od župana i gradonačelnika dođeš u banku "aktivirati" novce, u roku 24 sata ti prebace lovu sa djetetove štednje na tvoj tekući račun (iako to tehnički ne bi smjeli, ali nesto su si oni sredili da samo tu lovu smiju unutar 24 sata nakon sto ju sluzbeno preuzmes)...uglavnom, ako kazes da ne bi podizala novca vec da hoces da ostane na stednji kasnije ga vise ne mozes podici samo tako...
ja imam dosta negativan stav preka dječjoj štednji, moja sestra štedila za sina i kada se preselila htjela malcu konačno srediti njegovu sobu, kupiti dječji namještaj, komp i ostalo pa joj nisu dali da podigne novce, morala socijalnoj sluzbi pisati zamolbu i obrazlozenje zasto joj novac treba, ma uzas...mislim da joj na kraju nisu dali da podigne ne pola koliko joj je trebalo....tak da dok se to ne promjeni - čarapa....

_____________________________

I + G = E & L


(Odgovor članu zara77)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Dječije štednje?
21.1.2013 9:20:58   
BUMBI
Ma da?Meni neki dan rekli da s emože podići iznos do 10.000 kn bez problemauser posted image ...tko je sad tu lud.
Mi smo zasada dobili pismo od gradonačelnika,od župana još ne.
Ja ću kad budemo išli u banku za svaki slučaj pitati.
Znam i ja da je dosada tako bilo,jer su ljudi valjda masovno uplaćivali velike iznose novaca jer su velike kamate,pa su zato to uveli,ali da su sad to ukinuli.

_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

(Odgovor članu Sunshine28)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Dječije štednje?
12.7.2015 20:48:21   
FIGICA FIFINANKICA
Imamo Medo Štedo

(Odgovor članu BUMBI)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Dječije štednje?
12.7.2015 20:50:25   
Ela28

IZVORNA PORUKA: FIGICA FIFINANKICA

Imamo Medo Štedo


I mi medo stedo user posted image

(Odgovor članu FIGICA FIFINANKICA)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Dječije štednje?
15.7.2015 15:51:08   
mirjana1703
Mislili smo kad smo dobili prvo, ali na kraju nismo

(Odgovor članu Ela28)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Dječije štednje?
16.7.2015 8:28:02   
vandax
Imamo Wustenrot štednju. Dobro je kaj možeš prekinuti ako ti nedaj Bože zaškripi, gubiš samo poticaj i kamatu.
Frendica je ugovorila Medo Štedo i rekla joj je kuma koja radi u drugoj banci da ne možeš prekinuti štednju kad želiš, nego onda moraš tražiti potvrdu od socijalne skrbi ili tako nešto i onda je nekako prebacila štednju u Wustenrot.

(Odgovor članu mirjana1703)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Dječije štednje?
16.7.2015 8:45:08   
ReaM
Mi jos ništa ali se raspitujemo pomalo i iskustva su uglavnom pozitivna.

(Odgovor članu vandax)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Dječije štednje?
16.7.2015 23:40:09   
zima1995
Nemamo dječiju štednju. ali u nekom idealnom svijetu bi to bilo odlično. Na žalost, sve manje se može štedjeti. Uštedjeli smo sve dječije novce koje smo dobili id grada, Hzzo itd i nedavno im uredili dječiju sobu user posted image

(Odgovor članu ReaM)
Neposredna veza do poruke: 16
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!