|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Dijete i odgovornost
22.11.2010 9:30:10   
mirna
Ovo mi se čini jako zanimljiv članak, pa da vas upozorim na njega:

http://www.ringeraja.hr/clanak/odgovornost-djece_1034.html

Jedan jako poučan ins_ert:

A što je to osobna odgovornost? To je pojam o kojem se malo raspravlja, a smatram da je to nešto o čemu ponekad propuštamo podučiti našu djecu. Dobro je poznato da djeca uče od roditelja prvenstveno – oponašanjem. Dijete će većinu vremena propustiti poslušati ono što roditelj kaže, ali će nepogrešivo oponašati roditeljske riječi i ponašanja. Iako to ponekad roditelje može malko uplašiti, to je zapravo najmoćnije „oružje“ koje roditelj ima u odgoju. Čineći ono što želimo da naša djeca čine, osiguravamo našoj djeci najboljeg učitelja.Kako će moje dijete naučiti reći NE nekim stvarima, ako ja kao roditelj nisam sposoban njemu reći NE kada me traži nešto što mu ne mogu dati, nego smišljam svakojake „izgovore“? Kako će moje dijete naučiti se nositi s frustracijom, ako mu ne „priuštim“ pokoju situaciju frustracije, tako da pustim da neke svoje obaveze odradi samo? I ponekad ne uspije u tome?

Nema potrebe ušutkavati djetetov bunt i plač jer se time uništava u djetetu fantastična ljudska osobina da se bori za ono sto hoće...



Što mislite? Da li vas dijete omekša svojim plačem ili ga pustite da plače kada ne može dobiti što želi? Mi se trudimo da mu ne udovoljimo u svemu... Ponekad mu ipak uspije omekšati nas...

< Poruku je uredio mirna -- 22.11.2010 9:32:42 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Dijete i odgovornost
22.11.2010 9:34:56   
danery
hah,naša je još uvijek mala,pa nema baš nekog omekšavanja za koješta...
ali kad malo očvrkne pa skuži koješta,tko zna...user posted image
nadam se da neće biti bacanja po podu u suzama...ni njenog,ali ni mog user posted image



_____________________________

...bejb...our be(a)st.....

....mini gospa....

bogo....priti pliiiiiiiiiz,očuvaj me od baba u životu,od ostalog ću se sama čuvati..... ;)

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Dijete i odgovornost
22.11.2010 15:57:56   
Ninaa
Ja sam u principu ustrajna, zna što smije i nesmije i toga se većinom pridržavam, nema slatkiša prije jela i tak neke stvari. Rijetko kad se smekšam jedino kad mi bude jako umiljata ili ako imamo goste a ona je nervozna i nešto izvoljeva onda popustim da se ne hiti na pod i ne počne histerizirati jel imam malu tvrdoglavku mudricu s kojom već sad nije lako.

_____________________________

Mamine srećice 14.03.2009. i 2012.

(Odgovor članu danery)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Dijete i odgovornost
23.11.2010 8:13:29   
božica
Istina da oni sve sve ali sve uče od nas roditelja.

Ja ih volim pustiti da se izdreče, ako je to plač radi konjica kojeg sam ja stavila gore tj. nisam joj taj tren dala, onda ju jos i u sobu posaljem da se malo ohladi.
Nakon hladenja joj velim neka mi sada kaze kaj hoće.

user posted image
pozz

_____________________________

idem micat rit...

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Dijete i odgovornost
23.11.2010 8:57:49   
ZVRK

IZVORNA PORUKA: mirna

Što mislite? Da li vas dijete omekša svojim plačem ili ga pustite da plače kada ne može dobiti što želi?




ja ću ovako odgovoriti na ovo pitanje...
-ja za sebe kažem da sam babarogaaaaaaaaaaaaaaa

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Dijete i odgovornost
23.11.2010 23:53:42   
dikac
dori popuštam jer kada plaće napuni joj se nosić i pojača joj se kašalj, inače ima alergijski rinitis pa je onda sve to gore. ivanu popuštam jer kad počne plakati to su neke krokodilske suze koje mene tjeraju na plač. popuštam i vozaju me.

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 6
   [Brisano sporočilo]
24.11.2010 7:42:07   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(Odgovor članu dikac)
  Neposredna veza do poruke: 7
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!