|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Danas se tek svako deseto dijete igra vani
2.4.2009 17:32:15   
tikica_69
Istraživanje koje je provela organizacija Natural England pokazalo je da su današnja djeca uskraćena za nedužna zadovoljstva koja su do prije desetak godina bila posve normalna i, dapače, poželjna, poput penjanja po drveću, izrade kolačića od blata i sličnih dječjih igrica.

Glavni krivci za to su roditelji koji se ponašaju previše zaštitnički, a 81 posto djece kaže da bi željelo imati više slobode i igrati se na otvorenom. Čak i kad im roditelji to dopuste, samo njih 20 posto smije se određeno vrijeme igrati bez nadzora odrasle osobe.

Upravo zato stručnjaci upozoravaju roditelje da danas odgajaju djecu pod staklenim zvonom, uskraćujući im neovisnost, stjecanje iskustava i obrazovanje koje stječu istražujući vanjski svijet.

Istraživanje je obavljeno na 1.150 odraslih osoba i 502 djece u dobi od sedam do 11 godina, te je pokazalo da je 40 posto danas odraslih imalo priliku igrati se vani u djetinjstvu. Tek 24 posto današnje djece igra se u prirodi, a u ispitivanje su uključena i ona koja žive u njezinoj neposrednoj blizini.

Većina roditelja, njih 85 posto, rekla je da bi voljela da se njihova djeca mogu slobodno igrati vani bez nadzora, ali se boji da bi im mogle nauditi nepoznate osobe ili ih pregaziti auto.

Organizacija Natural England započela je kampanju tijekom koje će u sljedeće tri godine preko milijun djece potaknuti da posjete farme i prirodne rezervate te da se počnu baviti vrtlarstvom. Stephen Moss, Britanac koji se bavi ovom problematikom, izjavio je: 'Briga za sigurnost djece je sama po sebi razumljiva, ali kada djeca ne mogu izaći van i slobodno istraživati svijet prirode, riskiramo odgajanje generacije djece čije će iskustvo definirati isključivo internetske stranice i kompjutorske igrice.'


Kako vi stojite sa time? Pustate li djecu van bez nadzora?

Ja svoje pustam. Ne bi im uskratila taj mali komadic slobode a i misljenja sam da moraju proci i neugodnu stranu ulice i nadam se da ce taj dio biti minimalan ali ucinkovit jer to je dio odrastanja i zivotne skole.


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Danas se tek svako deseto dijete igra vani
2.4.2009 18:12:02   
Ruža
Sigurno ću ga puštati!user posted image

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Danas se tek svako deseto dijete igra vani
2.4.2009 18:17:36   
novamama
trudit ću se da što više vremena provodi vani, a što manje ispred tv-a...

i bez ovih statistika, koje su poražavajuće, osjećam kako danas nešto ne štima u državi 'danskoj'....

u belgiji, gdje sam bila neko vrijeme, živjela blizu centra, nisam vidjela NITI JEDNU majku belgijanku da šeta sa djetetom....samo doseljenici su tako vani, domaći ne....i bilo mi je to grozno...tek tada sam shvatila koliko je važno da i djeca budu vidljivi građani....

_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Danas se tek svako deseto dijete igra vani
2.4.2009 18:18:55   
ivanaa
vise zena sece cucke nego djecu.mislim volim ja pse ali..

_____________________________

Prvu polovicu života unište nam roditelji,drugu dijeca.

(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Danas se tek svako deseto dijete igra vani
2.4.2009 18:21:51   
novamama
IZVORNA PORUKA: ivanaa

vise zena sece cucke nego djecu.mislim volim ja pse ali..



user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu ivanaa)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Danas se tek svako deseto dijete igra vani
2.4.2009 18:23:11   
Candy
Ja ne pamtim kada sam zadnji put vidjela klince da se igraju vani...Uopće ih nema,gdje su ta djeca?Svi su doma pred kompjuterima i play stationima?Meni je to zabrinjavajuće user posted image ...

_____________________________

Ono što će davati svjetlo,mora izdržati izgaranje.
(V.E.Frankl)

(Odgovor članu ivanaa)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Danas se tek svako deseto dijete igra vani
2.4.2009 18:24:26   
tikica_69
Moj stariji bi non-stop bio vani i na igralistu ganjao loptu pa ga nekad moram i malo skulirati, a mladji izadje jednom tjedno i jedva ga istjeram iz kuce user posted image

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Candy)
Neposredna veza do poruke: 7
   [Obrisani korisnik]
2.4.2009 20:34:33   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu tikica_69)
  Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Danas se tek svako deseto dijete igra vani
2.4.2009 20:39:26   
Nika 24052006
Mi smo usli u kucu prije pol sata,cijelo poslijepodne smo vani,i tako stalno,gad god je lijepo vrijeme. Preko zime isto idemo van,ali ipak ne budemo bas toliko dugo. Ali proljece i ljeto su nasi. Naravno,preko ljeta ipak pripazim da ne idemo u pol podne,kad je sunce najopasnije.

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Danas se tek svako deseto dijete igra vani
3.4.2009 10:28:42   
cokolada
mi volimo biti vani, relativno puno vremena provodimo vani, ali slabo vidam djecu da se igraju vani. ja sam svoje djetinjstvo provela vani igrajuci se u prirodi, voljela bih da i moje dijete tako odrasta, ali fali mu djecje drustvo. nas je bilo hrpa djece u susjedstvu, a sadauser posted image

(Odgovor članu Nika 24052006)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Danas se tek svako deseto dijete igra vani
3.4.2009 10:34:14   
tikica_69
Kad su moji bili mali pa mi smo cijele dane provodili u parku...nekad smo cak i vecerali slance i mlijeko na zraku....gdje je to nestalo user posted image

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu cokolada)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Danas se tek svako deseto dijete igra vani
3.4.2009 12:03:44   
Zvonki
Ja ludim na to. Ja sam djete sa sela. Cijelo djetinjstvo sam bila vani. Morali su me tjerati unutra. A ja danas svoju djecu moram tjerati van. Zabiju se u stan i igraju se. Ma brišite na zrak, na rolanje. Uopće nemaju naviku igrati se skrivača, lovice i svih tih divnih igara koje im pomažu da se razvijaju u zdravu osobu. Radije bi sjele za računalo ili pogledale neki crtić po 100 put. I ja ih doslovce stjeram van kad to vidim. Pa nek' si nađu zabavu. Nek' im proradi mašta.

_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Danas se tek svako deseto dijete igra vani
4.4.2009 12:13:31   
božica
vise zena sece cucke nego djecu.mislim volim ja pse ali..
/quote]user posted image user posted image user posted image

ajme a ja sretna kad kod mogu sa njima vanuser posted image sa DJECOMuser posted image

_____________________________

idem micat rit...

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 13
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!