|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Dali lažete svom djetetu
28.11.2008 21:05:22   
piggy
Sigurno je da odrasli lažu djeci iz istih razloga iz kojih lažu i sebi: laž je kratkotrajni ili dugotrajni uzmak od suočavanja s problemom. U trenutku kada pribjegavamo laži psihološki nismo u stanju podnijeti sve posljedice suočavanja, znajući da uvid sam po sebi donosi početak promjena. Naravno da postoje situacije kada nam zaista treba malo vremena da pristanemo uz neugodnu istinu. No, sustavno skrivanje ili prešućivanje istine ima daleko teže posljedice od njezina otkrivanja: odnos roditelja i djeteta, kao i ma koji drugi odnos, utemeljen je na ugovoru povjerenja. Laž je duboki, nepogrešivi signal međusobnog otuđenja, straha, pomanjkanja intimnosti.


Djeca, naime, neće biti "sigurnija" niti "zaštićenija" ako ih roditelj podvrgne lažima, među kojima sigurno prednjače zastrašivanja. "Ako izađeš iz vrtića, doći će vuk i pojesti te" nije bitno drugačije od "Bog će te kazniti ako ne ideš u crkvu" ili - "Neću te više voljeti ako ne pospremiš igračke": u sva tri slučaja djetetu ne nudimo informaciju o tome koje realne opasnosti postoje ako dijete iz vrtića istrči na prometnu ulicu, niti mu nudimo vlastite razloge za vjersku identifikaciju, još manje objašnjenje KAKO pospremiti neurednu sobu (ljudska stvorenja nemaju urođene klasifikacijske mehanizme; riječ o stečenim vještinama). U sva tri slučaja roditelj laže zato što je laganje "brže" od objašnjavanja, verificiranja vlastitih prioriteta, praktične poduke o sortiranju.


Dali i vi lažete svojem djetetu?
Zašto im lažete?

_____________________________

šašava,vrckasta,nasmijana i posebna :) :)
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Dali lažete svom djetetu
28.11.2008 21:10:53   
božica
Dali i vi lažete svojem djetetu?
Zašto im lažete?
a da lažemo joj da seka od 8mj ide u mali vrtićuser posted image
lažemo jer smo vidjeli da se bolje osjeća ako i seka ide u vrtić a ne samo onauser posted image user posted image


_____________________________

idem micat rit...

(Odgovor članu piggy)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Dali lažete svom djetetu
28.11.2008 21:33:23   
dami
Lagala sam prvom djetetu nenamjerno ali svremenom djete vas uhvati u laži i nikad to ne oprosti. NIKAD ali NIKAD više ne želim lagati svojoj djeci. Nema za djete nista gore nego kad ih prevare roditelji user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mirko 06.12.1992
Darija 20.02.2008

(Odgovor članu božica)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Dali lažete svom djetetu
28.11.2008 21:35:22   
anne
Nekad moraš lagati kako got to glupo zvući:
Da, i mi idemo spavati.
Tata brzo dođe kući.
Sljedeći put kad dođemo ću ti to kupiti.
...
Ne slažem se baš sa tvojim tekstom. Djeca neke stvari niti mogu niti trebaju percipirati. Male bijele laži ih zavuku ili nama olakšaju život.
U odgoju jedno je teorija, drugo praksa. To, iako sam odgojitelj, vidim tek sad kao roditelj.
Naravno sve ovisi o dobi djeteta.


< Poruku je uredio anne -- 28.11.2008 21:38:43 >


_____________________________

PETRA 19.05.2006.
SAMUEL 19.08. 2008.
1 anđeo
REBEKA 20.07.2012.

(Odgovor članu božica)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Dali lažete svom djetetu
28.11.2008 22:04:33   
ninolina
Nekad moraš lagati kako got to glupo zvući:
Da, i mi idemo spavati.
Tata brzo dođe kući.
Sljedeći put kad dođemo ću ti to kupiti.
...
Ne slažem se baš sa tvojim tekstom. Djeca neke stvari niti mogu niti trebaju percipirati. Male bijele laži ih zavuku ili nama olakšaju život.
  Potpisujem

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu anne)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Dali lažete svom djetetu
28.11.2008 22:32:25   
dami
Neznam, mene je iskustvo naučilo tako. Djete je malo ali nama male laži njima su velike. Vjerujte meni sin dan danas servira neke stvari koje sam ja zaboravila jer su mi se činile banalne, ali očito njemu nisu. To mi je škola. Svako radi najbolje kako zna. Nikoga ne osporavam.

_____________________________

Mirko 06.12.1992
Darija 20.02.2008

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 6
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!