|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Da li ih je najvažnije voljeti??
11.1.2011 10:12:16   
njanja
Nisam dugo otvarala temu na raji, ali neki dan sam gledala 1 seriju i čula interesantnu tezu...U glavnoj ulozi Glen Close...Razgovara sa svojom suradnicom i priča kako ima 17-godišnjeg sina i iz konteksta izlazi da je problematičan...I kaže GC: mislim, stvarno ga volim, na što joj suradnica odgovara: DA TO JE NAJVAŽNIJE, a GC joj odgovara: NE, TO JE NAJJEDNOSTAVNIJE, izađe iz tebe i već ga voliš, voljeti je jednostavno, sve ostalo je teško....

Moram priznati da se slažem s njom....Pogotovo sada u Janovoj fazi 2/3 godišnjaka...Gledam koliko truda je potrebno svakodnevno ulagati u to malo-veliko biće, koliko je potrebno razumijeti ga, pravilno usmjeravati...A ne znaš uvijek sve...I da, ljubav je zaista važna, ali ljubav od nikoga neće učiniti dobrog čovjeka, nego će to učiniti stalni rad i trud u odgoju i životu s djetetom....

Što vi mislite?

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Da li ih je najvažnije voljeti??
11.1.2011 10:17:04   
ninolina
da, slažem se...najlakše ih je voljeti...još dok nisam ni bila trudna već sam voljela svoje buduće djete, u trudnoći je ta ljubav samo rasla a kad su se rodili nema više smisla bez njih...a ostalo e to je teško....
Koliko straha, davanja, nebi rekla odricanja ali i njega....za to malo-veliko biće...daš mu sve od ljubavi do materijalnih stvari a ko ti garantira kakav će biti....
Mislim da večina griješi kad kaže...roditelji su krivi jer je takav-takva.....Možda kod nekih i je istina ali ja nekako gledam od sebe...toliko im se daje, posvečuje iako ih je 4 za sad....za svakog se nađe vreman, imaju aktivnosti i onda se mali potuće u školi i ko je kriv...mama i tata.....ima tu puno toga za razmišljati i mislim da nikad na to nećemo naći odgovore


_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Da li ih je najvažnije voljeti??
11.1.2011 10:27:39   
DEA
slažem se sa obje prethodnice...........

mislim da je jaaaaaaaaaako bitno kvalitetno provoditi vrijeme s djecom,ma kako malo ga bilo.......

životni tempo je katastrofalan,zaposleni roditelji su ograničeni samim radnim vremenom,i mora se i skuhat ručak,i oprat rublje,i radit na kompu8mm recimo,ali dijete to ne shvaća kao tako...........vidim koliko manje se sti9žem bavit starijim otkad je manji tu i duša me boli jer ne mogu koliko bih htjela-on bi se igrao sa mnom dok beba doji isl...sve češće odlazi u prizemlje kod bake,a kako tek kad opet odem raditi.................user posted image

zato,smatram da je ljubav ogromna stavka ali takva da ju dijete osjeća....i to vrijeme provedeno s njima..................
pišem držeći švrću na sebi pa i ne stignem sve što mislim napisati,ali,skužile ste šta oću reći...........user posted image user posted image

_____________________________

Ne činim drugima ono što ne želim da se meni čini..........

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Da li ih je najvažnije voljeti??
11.1.2011 11:07:42   
pincirotvajler
uf moj je još mali pa mi je kadkad  teško sve drugo osim voljeti--user posted image

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu DEA)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Da li ih je najvažnije voljeti??
11.1.2011 12:17:06   
Bebys
jakko jako je bitan odgoj i trud i vrijeme ulozeno u djete i njegov odgoj...znam to...vec odavno...

NAMA JE LAKO VOLJETI...

a koliko roditelja ima...sto ne vole i ne zele djecu...znaci UMIJECE JE LJUBAV..I TO VELIKA..NIJE TO LAKO...tu se bas i neslazem..

zamislite sina kriminalca kasnije u zatvoru ili nedaj boze ubojicu...teskko je voljeti...i tekako tesko...
nazalost...ali tako je...

to je nama lako jer smo mi mame koje vole svoju djecu...ali nije bas svima tako...

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Da li ih je najvažnije voljeti??
11.1.2011 12:30:03   
crex
IZVORNA PORUKA: njanja

Nisam dugo otvarala temu na raji, ali neki dan sam gledala 1 seriju i čula interesantnu tezu...U glavnoj ulozi Glen Close...Razgovara sa svojom suradnicom i priča kako ima 17-godišnjeg sina i iz konteksta izlazi da je problematičan...I kaže GC: mislim, stvarno ga volim, na što joj suradnica odgovara: DA TO JE NAJVAŽNIJE, a GC joj odgovara: NE, TO JE NAJJEDNOSTAVNIJE, izađe iz tebe i već ga voliš, voljeti je jednostavno, sve ostalo je teško....




Hm...a što je drugo ljubav nego "sve ostalo".
Mislim da se ljubav ogledava u tome svemu ostalome što svakodnevno radimo za svoje dijete. Od toga da se potrudimo da zadovolji sve fiziološke potrebe, da se igramo što više, da svoje želje i potrebe u razumnoj mjeri podredimo njegovim, da mu "zabranimo" neke stvari koje su za njih opasne itd. E ako to sve uspijem, a da se ne osjećam umorna i iscrpljena fizički i psihički onda znam da sam uspjela u svojoj ljubavi prema njoj.


(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Da li ih je najvažnije voljeti??
11.1.2011 13:50:12   
ELENA35
IZVORNA PORUKA: crex

IZVORNA PORUKA: njanja

Nisam dugo otvarala temu na raji, ali neki dan sam gledala 1 seriju i čula interesantnu tezu...U glavnoj ulozi Glen Close...Razgovara sa svojom suradnicom i priča kako ima 17-godišnjeg sina i iz konteksta izlazi da je problematičan...I kaže GC: mislim, stvarno ga volim, na što joj suradnica odgovara: DA TO JE NAJVAŽNIJE, a GC joj odgovara: NE, TO JE NAJJEDNOSTAVNIJE, izađe iz tebe i već ga voliš, voljeti je jednostavno, sve ostalo je teško....




Hm...a što je drugo ljubav nego "sve ostalo".
Mislim da se ljubav ogledava u tome svemu ostalome što svakodnevno radimo za svoje dijete. Od toga da se potrudimo da zadovolji sve fiziološke potrebe, da se igramo što više, da svoje želje i potrebe u razumnoj mjeri podredimo njegovim, da mu "zabranimo" neke stvari koje su za njih opasne itd. E ako to sve uspijem, a da se ne osjećam umorna i iscrpljena fizički i psihički onda znam da sam uspjela u svojoj ljubavi prema njoj.



crex,u potpunosti se slažem sa tobom...


_____________________________

VEDRANA-21.10.1996.
IVAN-30.12.1999.
JAN I SARA- 9.5.2009.

"Knjige koje majke pišu nitko ne čita,one se vide i čuju kada njihova djeca ulicom prolaze..."

(Odgovor članu crex)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Da li ih je najvažnije voljeti??
11.1.2011 13:56:59   
natalijax
moj mali je uistinu težak,hiperaktivan,koliko vremena provedem s njime al baš kvalitetnog vremena,neide baš sve po pesu što se tiče odgoja,a možda če bit mirniji kad bude stariji,Kao što kažete najlakše je voljeti,I kad sve sebi nekad skontam kad me naljuti,odljutim se jer si uvijek kažem kakvi god da je neumoran,zločest bitno da je on meni zdrav,A valjda to sve tako mora bitiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu crex)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Da li ih je najvažnije voljeti??
11.1.2011 14:25:36   
njanja
IZVORNA PORUKA: crex


Hm...a što je drugo ljubav nego "sve ostalo".
Mislim da se ljubav ogledava u tome svemu ostalome što svakodnevno radimo za svoje dijete.


I slažem se i ne....
Ono što sam željela reći je da postoji velika razlika između ljubavi koju sam osijećala za jana kada je imao npr 5 mj i ona koju osijećam sada kada ima 2,5 godine...

S 5 mj je bila čista ljubav, nemojmo se pretvarati i reći da dijete od 5 mj odgajamo....Uživamo s njima, učimo s njima, igramo se, šećemo, zbilja, nekog velikog odgoja tu nema....Na kraju u toj fazi dijete samo otkriva svijet-ne učimo ga puziti, ono uči samo, ne učimo ga hodati, ono to uči samo....
Ljubav djeteta od 2,5 god sa sobom nosi ogromnu odgovornost, učite ga kako se ophoditi prema drugima, kako jesti, učite ga navikama, da kaže hvala, mislim bubetam banalne stvari, ali RAZLIKA POSTOJI. Ona ljubav koju sam osijećala s janovih 5 mj je bila bezbrižna, kao neka dječja ljubav, a ova sada je odrasla, ozbiljna i vrlo odgovorna.

Slažem se crex da postaviti granice i odgojiti dijete proizlazi iz ljubavi, ali po definiciji to je više odgovornost, nego ljubav....


_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu crex)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Da li ih je najvažnije voljeti??
11.1.2011 16:20:44   
leilany
IZVORNA PORUKA: njanja


I slažem se i ne....
Ono što sam željela reći je da postoji velika razlika između ljubavi koju sam osijećala za jana kada je imao npr 5 mj i ona koju osijećam sada kada ima 2,5 godine...

S 5 mj je bila čista ljubav, nemojmo se pretvarati i reći da dijete od 5 mj odgajamo....Uživamo s njima, učimo s njima, igramo se, šećemo, zbilja, nekog velikog odgoja tu nema....Na kraju u toj fazi dijete samo otkriva svijet-ne učimo ga puziti, ono uči samo, ne učimo ga hodati, ono to uči samo....
Ljubav djeteta od 2,5 god sa sobom nosi ogromnu odgovornost, učite ga kako se ophoditi prema drugima, kako jesti, učite ga navikama, da kaže hvala, mislim bubetam banalne stvari, ali RAZLIKA POSTOJI. Ona ljubav koju sam osijećala s janovih 5 mj je bila bezbrižna, kao neka dječja ljubav, a ova sada je odrasla, ozbiljna i vrlo odgovorna.

Slažem se crex da postaviti granice i odgojiti dijete proizlazi iz ljubavi, ali po definiciji to je više odgovornost, nego ljubav....



tu se slazem s tobomuser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

BEK 27.o5.o9.

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Da li ih je najvažnije voljeti??
11.1.2011 18:23:10   
Zvonki
Ja sam dijete koje je vrlo maleno ostalo bez prisutnosti majke. Oca nikada nisam ni poznala. Danas, nakon 30-ak godina amatram da sam odgojena, dobra osoba. Tko je to učinio od mene? Ne znam...Sama? Možda user posted image

Ako mene pitaš, trebalo mi je samo jedno...Ljubav user posted image



_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Da li ih je najvažnije voljeti??
11.1.2011 22:20:46   
uciteljica
IZVORNA PORUKA: njanja

N.I kaže GC: mislim, stvarno ga volim, na što joj suradnica odgovara: DA TO JE NAJVAŽNIJE, a GC joj odgovara: NE, TO JE NAJJEDNOSTAVNIJE, izađe iz tebe i već ga voliš, voljeti je jednostavno, sve ostalo je teško....



Što vi mislite?


Ja se slažem i potpisuje citat.


_____________________________

Ja sam PAUVA!!!!
30.01.2009.




(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 12
   [Brisano sporočilo]
11.1.2011 22:35:18   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(Odgovor članu njanja)
  Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Da li ih je najvažnije voljeti??
11.1.2011 23:56:44   
Wukovarka
IZVORNA PORUKA: Zvonki

Ja sam dijete koje je vrlo maleno ostalo bez prisutnosti majke. Oca nikada nisam ni poznala. Danas, nakon 30-ak godina amatram da sam odgojena, dobra osoba. Tko je to učinio od mene? Ne znam...Sama? Možda user posted image

Ako mene pitaš, trebalo mi je samo jedno...Ljubav user posted image




Ja bi se nadovezala na Zvonki s kojom se slažem, ali ne kažem da vi druge niste u pravu.

Puno je gledišta...istina da voljeti 5-tomjesečnu bebu i 2-godišnje djete je velika razlika, ali mislim da sam odgoj ne čini dobrog čovjeka.
Svatko ima svoj karakter i svatko ima svoju savjest, kako 10-godišnjak, tako 30-togodišnjak.

Tatu sam izgubila sa 7 godina, mama je bila s nama vikendima...znači, sama sam učila, oblačila se, jela i pisala zadaće. Samo zato  jer sam znala da je to za moje dobro i jer me bilo sram da dobijem lošu ocjenu ili budem lošije odjevena od drugih.
Evo primjera: kćer moje sestre (12 godina) je djevojčica koju ništa, ali baš ništa ne zanima iako mi je sestra pravi hitler. Do 6 godina bila je umiljata i pristojna djevojčica.
Ne želi učiti, nikad ništa ne zna od zadaće...lektire se sjeti zadnji dan. Oblačenje joj je zadnja rupa na svirali...obući će ono što joj je na dohvat ruke, pa makar bilo prljavo. Menstruaciju je jako rano dobila, ali ni dan danas ne zna kada treba dobiti, a kamoli kakve uloške koristi. Bahata je, bezobrazna i užasno prgava.
Sestra unatoč strogoći, batinama i kaznama ne zna kako ju potaknuti na bolje. Išli su na savjetovanja, psihologu, na društvene aktivnosti, ali bez rezultata...

Moje mišljenje je da je karakter upravo to....karakter
Volimo ih bezuvjetno i odgajamo najbolje što možemo...ali mislim da su oni sami ti koji će si odrediti svoje ja!


< Poruku je uredio Wukovarka -- 11.1.2011 23:59:08 >

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Da li ih je najvažnije voljeti??
12.1.2011 0:09:18   
crex
uf wuki..., ne znam cijelu priču, ali da se moja mama ponašala ko "hitler" kad sam ja bila u pubertetu vjerojatno ni ja ne bih ništa htjela, osim joj lupat kontru, što više i zešće.

(Odgovor članu Wukovarka)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Da li ih je najvažnije voljeti??
12.1.2011 0:21:16   
crex
elina mama, slažem se s tobom.
A striček Fromm je napisao cijelu knjigu o Umijeću ljubavi, a na webu sam je našla na linku http://www.scribd.com/doc/8676666/Erich-Fromm-Umijece-Ljubavi
 pa koga zanima....

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Da li ih je najvažnije voljeti??
12.1.2011 9:28:43   
njanja
Ne želim "tjerati mak na konac", ali budući da sma otvorila temu, rezimirati ću i svoje mišljenje...

Ima jedna poslovica koja mi se jako sviđa: Ljubav ne pokreće svijet. Ljubav je ono što daje smisao vrtnji...

Svaki dobar odnos, tako i dečka i cure, roditelja i djece, prijateljstva, nastaje iz simpatije, ljubavi, privlačnosti. ALI LJUBAV NIJE DOVOLJNA. Ona je za mene osnov i vrlo je lako voljeti. Izgraditi iskreno prijateljstvo, duboku povezanost muža i žene, povjerenje, partnerstvo, odgajati dijete i usmjeravati ga, za to treba puno TRUDA, ŽIVACA, KOMPROMISA, UČENJA, RAZUMIJEVANJA i iako to sve proizlazi iz ljubavi, po meni je to čak i veća instanca od nje.

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu crex)
Neposredna veza do poruke: 17
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!