|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Alergijska testiranja za djecu
23.3.2009 8:34:52   
Florijan Jakov
Razmišljam FJa voditi na alergijsko testiranje, no nisam sigurna gdje. Klaićeva, Srebrnjak....ima li tko iskustva?

_____________________________

FJ JE FRAJER
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Alergijska testiranja za djecu
23.3.2009 9:06:44   
BUMBIKA
Joj,o tome i ja razmišljam.Ja sam alergična na puno toga,pa se bojim da će biti i on.
Baš danas smo bili kod doktora jer je noćas kašljao i ona mu da sirup Rinolabn za smirenje kašlja i alergijeuser posted image user posted image
Od koliko godina se to smije ići raditi i dali se može otići bez preporuke pedijatra?

_____________________________

DINO 04.09. 2007

(Odgovor članu Florijan Jakov)
Neposredna veza do poruke: 2
   [Obrisani korisnik]
23.3.2009 9:48:24   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu Florijan Jakov)
  Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Alergijska testiranja za djecu
23.3.2009 10:26:41   
PRINCEZINA MAMA
Petra je do 2 god.stalno vukla bronhitise i teško je disala. Svi su bili uvjereni kako ima alergiju na neki od inhalatornih alergena. Po preporuci naručili smo se na Srebrnjak . Došli gore kod Dr.Richtera . Počeo on mene ispitivati šta? kako? zašto? i tako ja pričam i u razgovoru spomenem riječ katar, a on dreku na mene da ne upotrebljavam riječ koja ne znam što znači user posted image  nastavim ja pričati i opet kažem katar, a on na mene još višim tonom počne se derati . Ja sam pukla i kažem "a šta da Vam kažem da mi dijete zvuči kao traktor?" Uzeo mi je dijete stavio jedanput slušalicu na pluča, skine i kaže on meni "Gospođo draga a zašto ste vi došli pikati vaše dijete ? ona nije alergičar, ako njoj šta bude pozitivno ja ću skočiti sa 3 kata ove zgrade!!!" a ja u sebi : ma skači b..... samo mi reci šta mi je dijetetu? odemo mi na pikanje i stvarno ništa . Na pregledu nakon pikanja opet me iznapadao da djetetu ne dajem više antibiotike (tada je u 2 mjeseca popila 3 antibiotika od čega je jedan bio sumamed) ja joj dajem user posted image user posted image user posted image  da izbaci sve lijekove osmi sljez u nos ne duže od 4-5 dana i da ne krcam dijete ljekovima......... kao ja sama odem u apoteku i dobijem!!!!!! bravo majstore!!!!!!!
Ali sve u svemu kada sam izašla iz ambulante rekli su mi drugi roditelji da je bilo i puno neugodniji situacija (da su čak padale i šake) ali da nema večeg stručnjaka od njega .
To ti je FJ moja priča. Svima hvalim Srebrnjak i Prim.dr.Richtera jer iako ljiga od čovjeka veliki je stručnjak user posted image user posted image
Imam i frendicu koja je malog stalno furala u Pulu i dok ga nije odvela na Srebrnjak nije imala pojma na šta joj dijete sve nije alergično. Mali je teški alergičar ali npr. u Puli je bilo da je mali alergičan na jaje, a na Srebrnjaku su rekli samo na bjelanjak, a svi znam koliko je žutanjak zdrav .
Znači stvarno svaka im čas, ljubaznost i profesionalnost na visini
sretno

(Odgovor članu Florijan Jakov)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Alergijska testiranja za djecu
23.3.2009 10:28:23   
Florijan Jakov
Baš danas smo bili kod doktora jer je noćas kašljao i ona mu da sirup Rinolabn za smirenje kašlja i alergije


evo i mi od doktora, dobio istu terapiju te uputnicu za testiranja, jer sam i ja alergičar. upravo dogovaramo testiranje na Srebrnjaku, z ašto smo dobili uputnicu od pedijatra.


_____________________________

FJ JE FRAJER

(Odgovor članu BUMBIKA)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Alergijska testiranja za djecu
23.3.2009 10:46:26   
BUMBIKA
Meni nije ni spomenila ništa u vezi testiranja i ona nema pojma da sam ja alergična na puno toga.
Ajde javi kako je prošlo testiranje i na kakvo idete,bockanje ili?

_____________________________

DINO 04.09. 2007

(Odgovor članu Florijan Jakov)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Alergijska testiranja za djecu
23.3.2009 10:48:55   
Florijan Jakov
ne znam kakvo će biti...mislim da je premali za bockanje, navodno da postoji neka metoda gdje mu izvade krv pa izazivaju rekcije...svakako javim kako je prošlo i što su radili


_____________________________

FJ JE FRAJER

(Odgovor članu BUMBIKA)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Alergijska testiranja za djecu
1.4.2009 21:22:04   
Florijan Jakov
danas smo cijelo prijepodne proveli na Srebrnjaku, krenulo je sa mjerenjem težine, visine, pulsa i temperature. Alergijsko testiranje se za sve provodi na isti način, kapanjem tekućina na ruku i pikanjem...bilo je to vrlo bolno i traumatično iskustvo, no kako svi tako je i FJ plačljivko preživio... na sreću nije potvrđena niti jedna alergija; doktor ga je pregledao uzduž i popreko, dijagnosticirao akutni bronhitis, između ostalog. Nakon toga su mu radili bris nosa i vadili krv, još jedno traumatično iskustvo, te smo naručeno sljedeću srijedu na kontrolu, a kada će biti i nalazi svih silnihih pretraga. Nastavak slijedi user posted image

_____________________________

FJ JE FRAJER

(Odgovor članu Florijan Jakov)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Alergijska testiranja za djecu
1.4.2009 21:24:23   
BUMBIKA
A joj,jadan mali mišić,kako su ga izmučili...user posted image user posted image
Javi kad drugi nalazi stignu

_____________________________

DINO 04.09. 2007

(Odgovor članu Florijan Jakov)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Alergijska testiranja za djecu
2.4.2009 14:27:21   
lelo
mišić mali, puno ga izljubi od nas.user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Leon 19.04.2007

(Odgovor članu BUMBIKA)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Alergijska testiranja za djecu
2.4.2009 14:28:52   
ejmama
Znam kako mu je ja se svog bockanja i trakica još uvijek sjećam.

_____________________________

H 07 E 09

(Odgovor članu lelo)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Alergijska testiranja za djecu
28.2.2010 12:09:16   
BUMBIKA
Ja sam isto čula da je srebrenjak jako dobar što se tiče tih alregija,da jako dobro itemeljito pregledaju dijete.Mi smo za sada bili samo ovdje,ali tko zna ,možda i tamo odemo.znam dosta judi odavde što vodi djecu tamo na preglede i testiranja

_____________________________

DINO 04.09. 2007

(Odgovor članu ejmama)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Alergijska testiranja za djecu
3.4.2010 22:54:28   
dikac
IZVORNA PORUKA: Florijan Jakov

danas smo cijelo prijepodne proveli na Srebrnjaku, krenulo je sa mjerenjem težine, visine, pulsa i temperature. Alergijsko testiranje se za sve provodi na isti način, kapanjem tekućina na ruku i pikanjem...bilo je to vrlo bolno i traumatično iskustvo, no kako svi tako je i FJ plačljivko preživio... na sreću nije potvrđena niti jedna alergija; doktor ga je pregledao uzduž i popreko, dijagnosticirao akutni bronhitis, između ostalog. Nakon toga su mu radili bris nosa i vadili krv, još jedno traumatično iskustvo, te smo naručeno sljedeću srijedu na kontrolu, a kada će biti i nalazi svih silnihih pretraga. Nastavak slijedi user posted image


joj, jadničak. čitajući ovaj post svoju curicu sam naručila na alergo testiranje na Srebrnjak, termin je 7.05. super je što detaljno pregledaju dijete, ali mi je slabo od tog bockanja, pogotovo od "bolnog i traumatičnog" iskustva.
ne znam kako ćemo to mi izdržati.

baš me zanima što će vam reći u srijedu.
da li postoji mogućnost da test nije točan? ne znam koje sve probleme ima tvoj malecki, ali čudno mi je da ni jedan alergen nije izoliran. bolje da nije alergičar.

(Odgovor članu Florijan Jakov)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Alergijska testiranja za djecu
3.4.2010 23:05:33   
Duve
moj Karlo je išao na testiranja sada prije 2mj. i alergičan je na grinje, na hranu nije...sad prima cijelo vrijeme flixotide do 5mj. iako nema nikakvih simptoma, niti je bolestan, pa idemo u 5mj. na kontrolu.

_____________________________

Karlo 8.06.2005.
Ema 8.10.2009.-imamo 16 zubića

(Odgovor članu dikac)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Alergijska testiranja za djecu
4.4.2010 11:23:08   
lidac0605
Srebrnjak je ZAKON!!!Ja sam svoje dečke oboje gore vodila,s tim da sam sa Brunom išla prvo u Klaićevu,skoro 1,5 god i nisam bila zadovoljna...sestre živčane,on beba od 1,5 god,šopali ga Flixotidom bezveze-na kraju se ispostavilo ne Srebrnjaku jer opće nije imao nikakvu alergiju,radili mu 3x alergo-test u 6 mj.,a da ne velim da su hteli se tam učit veliku medicinu na njemu i stavljat mu duodenalnu kapsulu user posted image user posted image user posted image
Na kraju otišla s njim na Srebrnjak-totalno druga pjesma,odma mu ukinuli svu terapiju,ostavili samo Ventolin po potrebi i rekli mi da je jednostavno preosjetljiv i da na svaki virus koji pokupi reagira bronhitisom...toliko o velikoj medicini-danas ima 7,5 god od bronhitisa više ni b,zdrav ko dren...Marcela sam vodila zato odma gore kad je dobio urtikariju 2x u roku 6 mj-napravili mu alergo test,tam se doslovno smijao,žena mu crtala aviončiće po rukama,suzu nije pustio...isti dan dobili dijagnozu i terapiju,sad samo idemo na kontrole svaka 4 mj.

_____________________________

"Children will not remember you for the material things you provided,but for the feeling that you cherished them"


(Odgovor članu Duve)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Alergijska testiranja za djecu
11.4.2010 9:03:59   
dikac


Na kraju otišla s njim na Srebrnjak-totalno druga pjesma,odma mu ukinuli svu terapiju,ostavili samo Ventolin po potrebi i rekli mi da je jednostavno preosjetljiv i da na svaki virus koji pokupi reagira bronhitisom...toliko o velikoj medicini-danas ima 7,5 god od bronhitisa više ni b,zdrav ko dren...


sumnjam da je kod moje dore također prisutna preosjetljivost na viruse, više nego neka alergija, ali kako problem vučemo 6 mjeseci, moramo obaviti testiranje. bila sam kod specijalista ORL-a koji mi je rekao da je presitna, ima malenu glavicu i da će sve proći kada malo naraste, naravno da sam imala veliki upitnik poslije tog pregleda.

(Odgovor članu lidac0605)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Alergijska testiranja za djecu
23.9.2010 16:03:42   
Anoniman
Upravo sam došla sa Srebrnjaka sa Paulinom.

Procedura je bila ovakva:
najprije mjerenje visine, težine, temperature i još nečega - stavili su joj nešto na kažiprstuser posted image
onda je išla spirometrija, tj. puhanje balončića i ribica
onda tek alergotest - kapanje kapljica na ruku i utiskivanje štapićem. 
To smo držali 15 minuta i nije se smjela grebati, smjela je samo puhati po tome, jer to jako svrbi. Nakon 15 min. smo išli na očitavanje. Test je bio pozitivan na grinje i pelud trava. Onda smo išli kod doktorice. Ona nam je dala novu terapiju i poslala nas još na vađenje krvi i išle smo kući.

Sviđa mi se kod njih što su totalno umreženi, i ti tek što stigneš pred vrata ambulante u koju trebaš ući, već sestra otvara vrata i pozove dijete po imenu da uđe.
Svi su bili super! Paulina je dobila diplomu za hrabrost jer je bila odlična!!!

Zato sam još više ljuta na našeg "divnog" ministra Bezmozgovića koji je ovu evropsku, ma ne evropsku, svemirsku bolnicu, totalno prilagođenu djeci, isključio iz hzzo-a! Ma, bravo, ministre! Divno ste to učinili!
Hvala Bogu, oni su nas danas primili normalno, sa uputnicom, jer smo se naručili prije 3 mjeseca, a kako će oni dalje raditi, baš me to brine.user posted image

(Odgovor članu dikac)
  Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Alergijska testiranja za djecu
24.9.2010 7:59:01   
mami 36
Mariachi kak to misliš da je izvan hzzo-a?To mi je prvi glas,jest da baš ne pratim tv.Pitam jer sam Saru naručila na srebrnjak i dobile smo termin u 12 mj.Na potvdi narudžbe piše donesti uputnicu i tu potvrdu,jel se to sad nekaj događa?

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Alergijska testiranja za djecu
28.9.2010 9:03:59   
Anoniman
oni i dalje rade kao da se ništa nije dogodilo, najvjerojatnije će to rješavati sudskim postupkom. budi mirna, riješit će se to, i mi smo naručeni opet 28. 10. s uputnicom.

al ministra bi trebalo nalemati!
on je htio spojiti srebrnjak i sveti duh, a sv. duh nema odjel pedijatrije niti se tim bavi a ovo je dječja bolnica i onda je nastalo srauser posted image nje. ma, nek si rješavaju to kak znaju... samo me zanima kako nitko ne vidi da ovaj ministar radi takve gluposti i šta ga ne smijene već jednom!user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu mami 36)
  Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Alergijska testiranja za djecu
8.10.2010 12:52:12   
BUMBI
Koliko se dugo čeka kad te naruče na Srebrnjak?
U ponedjeljak bi nazvala i naručila D,pa me zanima


_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Alergijska testiranja za djecu
11.10.2010 21:54:53   
BUMBI
Naručila sam D na Srebrnjak na kompletan pregled 11.11user posted image user posted image user posted image

_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

(Odgovor članu BUMBI)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Alergijska testiranja za djecu
18.10.2010 9:39:34   
BUMBI
E sad,ja naručila svojevoljno D na pregled,sad još moram otići kod njegove pedijatrice tražiti uputnicu,bit će veselo ako mi nebude dala?

_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

(Odgovor članu BUMBI)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Alergijska testiranja za djecu
6.11.2010 19:15:43   
BUMBI
Prvo da javim da sam dobila uputnicu,a sad me zanima dali će smetati tim pretraga antibiotik?
D mi malo kašlje,pa me zanima,nismo bili kod doktora jer nije tako strašnouser posted image


_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

(Odgovor članu BUMBI)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Alergijska testiranja za djecu
6.11.2010 20:22:18   
Wukovarka
Jooj...čitam kako se to radi na srebrenjaku...

Moram u ponedjeljak naručiti Luciju i sve me strah, jer još ima traume od bolnice user posted image

(Odgovor članu BUMBI)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Alergijska testiranja za djecu
6.11.2010 20:30:00   
BUMBI
Wuki nadam se da će biti sve ok..mi idemo u četvrtak pa javim kako je prošlo

_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

(Odgovor članu Wukovarka)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!