|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   živac
27.3.2010 22:28:13   
lukici
Moj mali ima 20 mj.zadnje vrijeme stalno grize,lupa i protestira.To ne radi u ispadu bijesa nego onako iz "dosade".Krene da će nas ljubit i onako svom snagom nas zagrize.Dode mi da ga lupimuser posted image ,ponekad mi ruka pobjegne i onda mi bude zao.user posted image .Kazne ne pomažu,igračkama se ne sluzi nego cijele dane skače i trčara po kući.user posted image jedino sto mu odgovara je bit van.Jučer smo bili u gradu i on je krenuo do neke gos.onako dignu nogu kao da će je sutnut,nasmije se i krene dalje.Mislila sam propast u zemljuuser posted image .Toliko sam bila iznenadena njegovim ispadom da nisam znala kako reagirati.Šta sam trebala napravituser posted image user posted image

_____________________________

Djeca su za sve ljude njihov život
P-18.06.2008
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: živac
27.3.2010 22:33:42   
novamama
probaj sve osim da ga lupiš...

to znači, pomaknuti sa strane i objasniti ozbiljnim tonom glasa;

kada te lupi, probati:

viknuti (ne sad ono prejako)
uloviti ga za ruke i reći strogo NE mamu tući
početi plakati kao fol


meni je najveći efekt za lupanje imalo tek to da sam ga odgurnula od sebe (ležali smo na krevetu, a on uporan s pljeskama) i rekla da neću pričati s njim...i nisam, nego tek kada sam bila sigurna da me shvatio...

od tada, ok, lupne me koji put ali je dovoljan jedan pogled, odmah me zagrli....

sretno!

p.s. znam da ti ruka može lako poletit, ali grižnja savjesti je još gora, zar neuser posted image ...budi svjesna svoje ruke...


< Poruku je uredio novamama -- 27.3.2010 22:34:26 >


_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu lukici)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: živac
28.3.2010 18:48:36   
evanda
Imaš pametno i  živo dijete koje tako reagira na dosadu
Ili ga zabavljaj, jer koliko vidim, ne zna se sam zaigrati, ili ga puno vodi van
Mislim da je on ipak jako dobar i dobro odgojen jer nije lupio tetu u šetnji, nego je zamahnuo i nasmijao se
Mali je bistar i pametan
Takvi je djecu relativno  teško odgajati
(A ovaj savjet za plakanje nama nije pomogao,moj malac se samo jako, jako  uplašio kad sam ja, ko bajagi, zaplakala)
Samo strpljivo, već ćeš ti smisliti načine kako s njim
Sretno vam, simpa mi je tvoj kikač, jakouser posted image


< Poruku je uredio evanda -- 28.3.2010 18:49:36 >

(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: živac
23.4.2010 22:17:09   
lukici

IZVORNA PORUKA: lukici

Moj mali ima 20 mj.zadnje vrijeme stalno grize,lupa i protestira.To ne radi u ispadu bijesa nego onako iz "dosade".Krene da će nas ljubit i onako svom snagom nas zagrize.Dode mi da ga lupimuser posted image ,ponekad mi ruka pobjegne i onda mi bude zao.user posted image .Kazne ne pomažu,igračkama se ne sluzi nego cijele dane skače i trčara po kući.user posted image jedino sto mu odgovara je bit van.Jučer smo bili u gradu i on je krenuo do neke gos.onako dignu nogu kao da će je sutnut,nasmije se i krene dalje.Mislila sam propast u zemljuuser posted image .Toliko sam bila iznenadena njegovim ispadom da nisam znala kako reagirati.Šta sam trebala napravituser posted image user posted image

evo bas nedavno sam ja imala sličam problem,jednostavno ga proslouser posted image user posted image .ALI sad se borimo jer
svima plazi jezik i govori mrš i piku materinuuser posted image user posted image

_____________________________

Djeca su za sve ljude njihov život
P-18.06.2008

(Odgovor članu lukici)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: živac
23.4.2010 23:47:00   
FIONA
IZVORNA PORUKA: novamama

probaj sve osim da ga lupiš...

to znači, pomaknuti sa strane i objasniti ozbiljnim tonom glasa;

kada te lupi, probati:

viknuti (ne sad ono prejako)
uloviti ga za ruke i reći strogo NE mamu tući
početi plakati kao fol


meni je najveći efekt za lupanje imalo tek to da sam ga odgurnula od sebe (ležali smo na krevetu, a on uporan s pljeskama) i rekla da neću pričati s njim...i nisam, nego tek kada sam bila sigurna da me shvatio...

od tada, ok, lupne me koji put ali je dovoljan jedan pogled, odmah me zagrli....

sretno!

p.s. znam da ti ruka može lako poletit, ali grižnja savjesti je još gora, zar neuser posted image ...budi svjesna svoje ruke...



potpisujem,

čuj a da on jednostavno ne zna iskazati osjećaje?...probaj kako novamama kaže igrom da vidiš jel suosijeća ili će biti flegma kad "ko fol" počneš plakati


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: živac
24.4.2010 7:06:22   
Puli
potpisujem novamamu i fi
tako i ja radim




_____________________________

mamin najljepši Cvijet stigao je 6.1.2008.

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: živac
29.7.2010 15:21:12   
Mama Petra
tražila sam po forumu nekoga sa istim ili sličnom problemom i kada sam već mislila odustati, misleći kako jedino ja imam dijete koje prolazi kroz jednu vrlo čudnu fazu, naiđem na ovu temu. iako mi je drago čuti da nisam sama u ovome, nije mi drago da se još mama muči sa svojim malim vragovima.
naime, moja mala curica, stara 22 mjeseca, prolazi kroz jedno "ludo" razdoblje. većinom je jako dobra (vrlo je pametna, zaigrana, bistra, zvrckava i sve ostalo što dijete treba biti)... ali... u slučajevima kada "nije po njezinom", totalno se promijeni. postane drugo dijete. plače. cvili. itd. naravno da ne može uvijek biti po njezinom, pa na sve moguće načine pokušavamo "riješiti" problem. ponekad nam to uspije, a ponekad baš i ne.
isto tako, ima trenutaka kada, iz čistog mira, kao da joj je netko sklopku u glavici pomaknuo, "podivlja". nekoga udari ili nešto baci sa stola (nedavno je to bila vruća šalica kave koja se prolila po cijeloj dnevnoj sobi) ili baci što god u tom trenutku nađe u ruci ili svojoj blizini.
ne znam kakva je to faza!?!?!?! user posted image  od nas (mama, tata, baka, deda, bliža i daljnja okolina...) to nikada nije vidjela. TV ne gleda jer ju uopće ne zanima, a iako u parku ima svakakve djece i roditelja do sada nismo vidjeli da se netko tako ponašao. zaista ne znam što to mog malog anđela potakne na takvo nešto!?! mi jako pazimo na to kako se pred njom ponašamo i što govorimo i kako se razgovaramo jer znamo da sve upija k'o mala spužvica.

kada će to proći? da li će to ikada proći ili će samo postati još gore? kako uopće reagirati? user posted image  imam osjećaj kao da se cijelo vrijeme borim sa vjetrenjačama? kao da žongliram s jajima.

Mama Petra. 

(Odgovor članu Puli)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: živac
29.7.2010 15:53:35   
njanja
jan se slično ponaša kada mu je dosadno i isto digne ruku na mene da bi me udario...probala sam sve pristupe od lijepog objašnjavanja da to nije lijepo, to se ne smije bla bla bla...jedino pali ako ga tresnem po guzici....tada me zagrli kao znak da mu je žao i onda to više ne ponovi... uopće me nije sram što ga lupim po guzi tj peleni, sram bi me bilo da me lupa, a da ja ne reagiram....Doduše, ne lupim ga iz čistog mira, nego mu prvo kažem da se to ne smije, a ako on onako zločesto ne odustaje tada ga lupim.... Sve fore o pedagoškim metodama znam, ali nekad pale samo zdravo seljačke... Inače, divim se roditeljima koji nikada nisu digli ruku na djecu, a još se više divim takvoj djeci koja prihvaćaju iz prve ono što mu roditelj govori... 

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu Mama Petra)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: živac
29.7.2010 17:05:13   
mare i gogo
moja ne tuče druge ona sama sebe tuče po glavi šakamauser posted image i to kad se sili kad nešto ne može dobiti ili nešto kad joj nejde moja biserna sveki meni govori moraš lijepo sa njom kod mene ona nema takve ispade AHA ja juče naveče zalijevam cvijeće ia mala ošla kod babe u kuću a ja kroz prozor vidim da se isto sili ko kod mene user posted image user posted image user posted image hahaaha najpametnija baba ja svoju ne tučem ostavim ju da se tuče sama

_____________________________

31.10.2008
02.05.2010god.

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: živac
29.7.2010 17:12:13   
Imra
moja D je takodjer znala iz cista mira opaliti samar, udariti, ...najcesce mm, ponekad mene, a i ostale ljude s kojima dodje u kontakt, stvarno me to nerviralo jer ipak ona nije vise mala....objasnjavala sam danima da to nije ok raditi,ponekad ignorisala kao da nista nije uradila, pokusavala na raznorazne nacine da prestane s tim, al nista nije upalilo...onda sam ubrala sibu i pucnula je par puta po nogicama, vise se ne udara

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: živac
18.8.2010 23:32:03   
janad
e napokon da sam pronašla ovu temu.user posted image moj klinac ima 22 mj. na dane bi ja kroz prozor skakala. user posted image toliko je živ da se ja umorim do podne samo govoreći NE.  tv ne gleda,igračke mu služe da bi ih rastavio i odnio sam u smeće. da i to radi kad nitko ne gleda i onda kao dođe u wc prat ruke. kad nije po njegovom čuje cijeli kvart jer stvarno,ali stvarno ima jak glas i vrišti.  zabavi se ponekad sam ali samo ako dohvati koju knjigu pa kida list po list. miruje jedino dok spava. user posted image   neko vrime me znao lupit ali ga je to prošlo. sad sve baca po kući( i kroz prozor) i želi stvari koje nisu za djecu tipa laptop,mob i sl. a kad to ne dobije onda viče. s drugom djecom se nezna družit ali nije navikao jer ih nema baš u blizini.  pokušala sam kao fol plakati a on udri u smij i ode u drugu sobu. ponekad ga ignoriram a on se objesi meni o nogu i mama,mama. sad ga u zadnje vrijeme kaznim na način da ga stavim u krevetić i pritvorim vrata. tada plače iz petnih žila ali to radim kad stvarno napravi nešto što ne smije i kad to ponovi nakon mojih NE. npr penje se po stolicama i padne redovito na leđa ili čak na glavu. tada se ja toliko pripadnem da bi ga najradije još po guzi ali to ne činim jer me strah da imam pretešku ruku.
samo se pitam kad će ga proći ta fazauser posted image


_____________________________

moja srečica mala 3.10.2008

(Odgovor članu Imra)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: živac
18.11.2010 11:10:24   
Vjeverica ST
draha janad kao da si opisala mog malog...a u jaslicama tete kažu da je super...pa vi to shavtite!
valjda tam o ima društvo ili šta ja znam......
Kako postupit? i meni se čini da, kako je janja rekla nekad moram upotrijebit isključivo seljačke fore :-(

_____________________________

U dobro vjeruje samo malo onih koji ga čine

(Odgovor članu janad)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: živac
18.11.2010 11:16:43   
leilany
IZVORNA PORUKA: njanja

jan se slično ponaša kada mu je dosadno i isto digne ruku na mene da bi me udario...probala sam sve pristupe od lijepog objašnjavanja da to nije lijepo, to se ne smije bla bla bla...jedino pali ako ga tresnem po guzici....tada me zagrli kao znak da mu je žao i onda to više ne ponovi... uopće me nije sram što ga lupim po guzi tj peleni, sram bi me bilo da me lupa, a da ja ne reagiram....Doduše, ne lupim ga iz čistog mira, nego mu prvo kažem da se to ne smije, a ako on onako zločesto ne odustaje tada ga lupim.... Sve fore o pedagoškim metodama znam, ali nekad pale samo zdravo seljačke... Inače, divim se roditeljima koji nikada nisu digli ruku na djecu, a još se više divim takvoj djeci koja prihvaćaju iz prve ono što mu roditelj govori... 


bas si ovo super napisala (tek sad vidla)user posted image user posted image


_____________________________

BEK 27.o5.o9.

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 13
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!