|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Što umjesto batina?
13.2.2009 21:52:02   
božica
Nagrade kao pohvala, nježan dodir, privilegiji kazuju djeci da uvažavamo njihov napor i pokušaje, pomažu u razvijanju djetetovog samopouzdanja, dobre slike o sebi, pokazuju da su oni i to što rade važni

Kad djeca postanu veća davanje džeparca je dobar način da ih se nagradi. Džeparac uči djecu kako biti odgovoran i postupati s novcem. S djetetom se treba dogovoriti o iznosu džeparca i planu postupanja s novcima.

http://www.ringeraja.hr/savjeti-o-disciplini_478.html


_____________________________

idem micat rit...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Što umjesto batina?
13.2.2009 21:53:12   
tikica_69
Iznos uvijek dogovorimo ali nikako da se oni nauce sto je plan potrosnje user posted image

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu božica)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Što umjesto batina?
13.2.2009 22:11:21   
Lady3
e to mrzoim..kad se nadje netko pametan da nam pametuje..treba ovo,nemoj ono..a kad ti dijete svjesno radi nepodopštine i pri tom uživa..Šta bi ja trebala?dati mu novce,poljubac?Ma daj molim te..treba vidjeti moju kćer u akciji i sve i svima će biti jasno..Ne volim kažnjavati batinama ali ponekad nažalost samo to pali..user posted image nije da je sad tučem za sve i svašta..Tu i tamo je znala dobiti jer je stvarno pretjerala i ignorirala moju zabranu(istrčala na cestu ignorirajući moju zabranu)srećom nije bilo auta ali što da je?Objasnila joj na lijep način bez kazne i to je bilo to.Drugi put opet mi je to učinila,jedva sam je sustigla i to s kolicima..E sad je dobila malo po guzici i zapamtila je to,više mi nikad nije to radila.Svaka majka svoje dijete poznaje najbolje i postupa u skladu s tim.. Neki dan je namjerno gurnula bracu jer joj je srušio igračke,pao,razbio se i derao se pol sata..objasnila joj sto puta da je on mali,da ne zna da je to njeno,da ga ne udara..i napravila je to pred mojim očima..Naravno da je dobila po guzi..I ne sviđa mi se to ,ali pokušala sam razgovorom,ukidanjem privilegija i ništa..Nek mi se javi onaj tko nikada,ama nikada nije dijete malo udario..user posted image onako za primjer.. 

_____________________________

Šta je sreća?Znati što se
hoće i to strastveno željeti:)


(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Što umjesto batina?
13.2.2009 22:20:37   
mirna
procitaj cijeli clanak lady3...

i nama ponekad ruka zavrsi na guzi, ali jako rijetko. ja prihvatim svaki savjet kako to izbjeci, jer mi je stvarno krivo kad izgubim zivce.. osim toga po guzi je kod nas kazna totalno bez efekta..  ne treba unaprijed odbiti svaki dobronamjeran savjet.. covjek se uci cijeli zivot.

(Odgovor članu Lady3)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Što umjesto batina?
13.2.2009 22:25:34   
Zvonki
Nikako nisam za fizičko kažnjavanje, ali zaista ima situacija kad je udarac po guzi riješio stvar. Ne smatram da je udarac po guzi kad zaista pretjeraju, odnosno, kad ništa drugo nije upalilo, neka vrsta zlostavljanja ili sl. Kod nas u odgoju zaista funkcionira razgovor, postavljanje jasnih granica i kazna u obliku sjedenja na tabureu za razmišljanje. Ali svi smo mi ljudi od krvi i mesa pa nam se u onoj histeriji sigurno zna zaletiti ruka po guzi. Jednom je moja srednja kći pala, rasjekla usnicu i počela od straha povraćati i histerizirati. Nikako, ama baš nikako je nisam mogla smiriti tako da sam je lijepo lupila po guzici i za tren se vratila u normalu. I opet, puno mi je lakše vidjeti da roditelj lupne dijete po guzi nego po prstima. Ne znam zašto.

(Odgovor članu Lady3)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Što umjesto batina?
13.2.2009 22:57:08   
L.P.
Moja kći je sada 2 god. i 3 mj.Odnedavno je počela puno prkositi i inatiti se,iskušava dokle može daleko ići sa glupostimauser posted image .Puno puta riješimo stvar razgovorom,za sve dobro što napravi pohvalim ju,potičem ju na lijepu igru ali ipak se dogodi da pretjera pa viknem na nju ali ako nastavi s glupostima i dalje prkosi onda dobije po guzi pa bude mir.user posted image Na žalost nekad samo to može riješiti bubice u glavi.user posted image

_____________________________

Nina rodjena 12.11.2006,
braco Marko 7.4.2009.
braco Ivan 2.5.2010.

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Što umjesto batina?
13.2.2009 22:59:43   
božica
i meni ruka poleti

članak mi je bio znamljivuser posted image


_____________________________

idem micat rit...

(Odgovor članu L.P.)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Što umjesto batina?
13.2.2009 23:12:32   
Lady3

IZVORNA PORUKA: mirna

procitaj cijeli clanak lady3...






pročitala sam... i slažem se da je dobro primiti bilo kakav dobronamjeran savjet..ali savjete primam samo od ljudi koji su to sve prošli i isprobali..Moja L.se jednostavno opire autoritetu i sve što piše u članku sam napravila i ne pali.Govorila,bila dosljedna,nagrađivala..bilo ok dan-dva i opet po starome.Neću i ne želim tolerirati nj.neprikladno ponašanje prema meni.Ja sam joj mama i želim da me poštuje,ja poštujem nju kao svoju kćer,nek i ona poštuje mene kao svoju majku.Nije uvijek loša,ali kad je uhvati njena žuta minuta  jooj,izludila bi i svecauser posted image user posted image

_____________________________

Šta je sreća?Znati što se
hoće i to strastveno željeti:)


(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Što umjesto batina?
13.2.2009 23:18:17   
Zvonki
Ja sam jednom kad su stvarno prekrdašile umjesto da se derem, prijetim, šizim lijepo klekla, zagrlila ih i poljubila. Ustvari, htjela sam napraviti kontra- efekt od onoga koji su očekivale. Samo su me zagrlile i pogledale jedna drugu...I počele čistiti sobu...Šutke...user posted image

(Odgovor članu Lady3)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Što umjesto batina?
13.2.2009 23:21:17   
Lady3
svaka čast Zvonki.user posted image .možda i ja tako napravim,,tko zna možda upali katkada..user posted image

_____________________________

Šta je sreća?Znati što se
hoće i to strastveno željeti:)


(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Što umjesto batina?
14.2.2009 9:37:34   
Viky
Ja ju ignoriram kad ju ulovi žuta minuta.Poskrivečki promatram da ne napravi neku glupst.Kod mene pali,jer skuži da je učinila nešto loše.Ja sam za to da se uvijek posluša savjet,pročita nešto novo,ali svatko najbolje poznaje svoje dijete.Mudra mama će primjeniti ono što najviše odgovara njenom djetetu
Svi smo mi ponekad izgubili živce na ovaj ili onaj način.To je normalno,mi mame nismo od kamena.Sve dok radimo za njihovo dobro mi smo najbolje mame na svijetu za njih


< Poruku je uredio sena -- 14.2.2009 9:39:48 >

(Odgovor članu Lady3)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Što umjesto batina?
14.2.2009 11:54:46   
ivanaa
ja radim zabrane plejke,tv-a,kompa...cak imam faze kad bacam cd-e kroz prozor

_____________________________

Prvu polovicu života unište nam roditelji,drugu dijeca.

(Odgovor članu Viky)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Što umjesto batina?
14.2.2009 12:33:25   
dominik
lady3 slazem se sa tobom neka djeca su jednostavno nemoguca...takvi su i gotovo...ja sam sa 18 godina cuvala svoju necakinju od 9.mj. ali to djete je bilo mirno, ona je mogla satima sjediti u kolicima na kavi samnom, das joj kljuceve i ona ih prebire...moj domi je cista suprotnost, nikada nije lezao na ledjima, sjedio mirno, bio u kolicima na mjestu, ctic u svoje 2 i pol godine nijedan nije pogledao...100 vragova u njemu...i sad je takav...a objasnjavam mu i opet on isto...user posted image , samo sto sa lupanjem po guzi se suzdrzavam jer je on nas poceo gristi kad je seku dobio prije 3 tjedna od ljubomore, pa sad u biti radi kaj zeli sam da ne urla i ne kaznjava sve oko sebe.

(Odgovor članu Lady3)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Što umjesto batina?
14.2.2009 13:06:12   
dikac
meni je teško biti dosljedna jer mi nekad situacija  to ne dozvoljava. sve ste se sigurno susrele s manjkom vremena za objašnjavanje, pohvale, nagrade... jer vam se žuri ili će vam izgoriti ručak, netko zvoni na vratima... i što onda? primjer, ivan plače, moram ga presvući i nahraniti a dora neće obući papuče. nemam vremena pola sata baviti se s njom i objašnjavati joj kako će se prehladiti, moram reagirati brzo pa ih joj navučem na silu.
samo nedostatak vremena i ovaj brzi tempo života dovodi nas do toga da izgubimo živce. nisam za to da se djecu lupa po guzi, ali to što sam joj nabrzinu navukla papuče i ona se je derala zbog toga još 15minuta može isto biti pogubno za njezine emocije kao i malo po guzi. Eh, budi ti pametan u takvim situacijama.

(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Što umjesto batina?
14.2.2009 16:05:22   
mirna
zvonki i kod nas cesto pali kad mali nesto histerizira da mu tiho i smireno kazem kaj vices, zasto vices, zasto si ljut.. ali ne uvijek.

ivanaa javi da stanem pod prozor.. mozda imas neke dobre cd-je...user posted image user posted image

dikac slazem se da zbog hektike puno puta ne odreagiramo dobro ili nemamo vremena razmisljati kako odreagirati..

istina je da za svako dijete treba pronaci primjeran nacin discipliniranja jer nisu svi isti... vjerujem da nema nikoga ovdje koji bi namjerno fizicki kaznjavao dijete.

(Odgovor članu dikac)
Neposredna veza do poruke: 15
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

ime za curu
mišica 666

koje vam je lijepše

maja (18%)

luna (33%)

ela (16%)

lea (33%)


Broj svih glasova: 96

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Sve najbolje!