|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Škrgutanje zubima(bruksizam)
25.11.2008 0:17:00   
piggy
škripanje,škrgutanje zubima dovodi do toga da se na zubima javlja atricija(trošenje zubnog tkiva),a kao rezultat toga dolazi da spuštanja zagrizaja.Kasnije se javljaju bolovi u donjoviličnom zglobu,čak može doći  do preloma nekih zuba.Mogu se napraviti splintovi koji se nose noću i na taj naćin se štite zubi i sprjećavanju gore navedeni  problemi.BRUKSIZAM je škrgutanje ili stiskanje zuba , često nesvjesno. Neki ljudi škrguću zubima samo tokom spavanja , ova pojava se naziva noćni briksizam. Drugi škrguću zubima u toku dana. Vrlo često u toku situacija koje ih čine napetim ili nervoznim.Ljudi koji boluju od ozbiljnog oblika bruksizma mogu oštetiti zubne ispune ili prouzrokovati drugi vid zubnog oštećenja. Ozbiljan oblik bruksizma se smatra odgovornim za neke slučajeve temporomandibularne disfunkcije , misterioznih jutarnjih glavobolja i neobjasnjivih facijalnih bolova.

Dali vaša djeca škrguću zubima.
Dali ste vi ikada škrgutali zubima.

Ja sam se jednom probudila zbog škrgutanja,al tada sam bila toliko umorna pa mi je to valjda prouzročilo škrgutanje.
Poslije toga nikada više nisam škrgutala zubima.
Imala sam u razredu jednu curu koja je i preko dana i preko noć škrgutala i to je tako iritantan zvuk i svaki put bi se naježila i zubi bi mi se zaledili.

< Poruku je uredio piggy -- 25.11.2008 0:19:56 >


_____________________________

šašava,vrckasta,nasmijana i posebna :) :)
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Škrgutanje zubima(bruksizam)
25.11.2008 13:19:46   
Ruža
Po noći škripim zubima, izluđivala sam time sve cimerice, a ponekad i mm_a, ako ne zaspi prije mene. Nadam se da Markić neće to naslijediti od mene.user posted image

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu piggy)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Škrgutanje zubima(bruksizam)
25.11.2008 16:33:02   
spužvasta
KATASTROFA!!!  MM škrguće kljovama i to mi je nešto odvratno!   To tako jako stišće zube da imam feeling da će mu popucat svi isti tren.....grozno.....svaki put dobije lakat u rebra-jednom čak i čvegera po nosu da se probudi.....grrrrrrr!!!!  user posted image user posted image user posted image


_____________________________

SVEN - 22.09.2008.
ZUBATI MOJ MALI.....

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Škrgutanje zubima(bruksizam)
6.2.2009 14:14:08   
Zvonki
Cure pomagajte! Primjetila sam da mi curica ima skroz istrošene donje zubiće. Kao da im je netko prerezao nožem jednu trećinu. Pretpostavljam da je to zbog toga što jako škripi zubićima dok spava. U ponedjeljak idemo zubarici pa ćemo vidjeti kakva je njena dijagnoza. Ima netko kakvih iskustava s tim? Naime, još uvijek ima sve mliječne zube ali moram nešto poduzeti prije trajnih. user posted image

(Odgovor članu spužvasta)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Škrgutanje zubima(bruksizam)
6.2.2009 14:22:22   
sanjarica
pa ponekad ga uhvatim da to radi,a ja se jaaaaako jezim na to...gr isto kao na stiropor..........user posted image .........

_____________________________

Ljubav! Citava knjiga u jednoj rijeci,cijeli okean u jednoj suzi,
sedam nebesa u jednom pogledu,
vihor u jednom uzdahu,grom u jednom dodiru,hiljadu godina u jednom trenu."

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 5
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!