|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Čuvati još jedno dijete uz svoje...?
23.9.2010 21:03:33   
jamama
E, cure... kako vam to zvuči? Po struci sam odgajateljica, naravno ne radim ( a mislim da ni neću još neko vrijeme- kriza i to...), imam curicu od godine i pol. Stalno razmišljam kako bi mogla zaraditi još koju kunicu, pa mi je to palo na pamet . Mislila sam da bi uz svoj curetak mogla čuvati još neko dijete u svom stanu. Uz neku pristojnu cijenu dobivali bi jedan topli obrok- ručak! Recimo od 7-8 h do 14-15h?
Za sad je to još samo ideja, ali zanima me vaše mišljenje...!!
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Čuvati još jedno dijete uz svoje...?
23.9.2010 21:16:41   
inesica
Nije ti losa ideja! imat ce i tvoj klinac drustvo, i zaradit ces. Je velika odgovornost, ali zato se i placa...

_____________________________

Ljudi uvijek priželjkuju nekakve promjene, iako ne žele ništa mijenjati.

(Odgovor članu jamama)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Čuvati još jedno dijete uz svoje...?
23.9.2010 21:51:49   
jamama
Koliko bi ti recimo bila spremna platiti za takvo čuvanje... kao mama?
Razmišljala sam o tome koliko bi naplatila takvo čuvanje, ali ne znam ni koliko se inače plaća, npr. po satu?

(Odgovor članu inesica)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Čuvati još jedno dijete uz svoje...?
23.9.2010 21:58:20   
marija0
i ja sam to mislila al zasad mi je još rano jer je moj u fazi kad ga jedva stignem pratit ali za koji misec bi mogla, meni je to super


(Odgovor članu inesica)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Čuvati još jedno dijete uz svoje...?
23.9.2010 22:03:43   
jamama
Moja mala je stalno u pokretu i ja stalno trčim za njom, al mislim se malo... ako bude imala društvo i ako ću ih (kao odgajateljica) moć nešto naučiti i skrenut im pažnju na zajedničku igru i nekakvo učenje (u njihovoj dobi) , da bi ih- barem nju, mogla malo "smiriti". Voli se igrati i voli društvo, a uglavnom smo same doma, pa...

(Odgovor članu marija0)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Čuvati još jedno dijete uz svoje...?
23.9.2010 22:09:58   
marija0
ma meni je to super pogotovo ako su slične dobi, ionako čuvaš a i zaradiš nešto.... hm, pa neznam ni ja koliko bi tražila, oko 1000kn mi se čini ok sa strane odgajatelja al neznam bi li mame dale toliko...

(Odgovor članu jamama)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Čuvati još jedno dijete uz svoje...?
23.9.2010 22:16:48   
Anoniman
draga, mislim da bi uz ručak trebala dati još nešto, recimo doručak i voće za užinu, neće ti biti dosta klincu samo to.
inače ti je ideja jako dobra, i ja sam o tome razmišljala, ali ipak ću tražiti posao jer su mi djeca upala u vrtića ove godine.
želim ti sreću!user posted image

(Odgovor članu marija0)
  Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Čuvati još jedno dijete uz svoje...?
23.9.2010 22:19:10   
jamama
I meni se čini puno 1000 kn jer pravi vrtić dođe cca toliko, možda treba bacit računicu- zapravo sigurno treba napravit računicu pa vidjet di smo i šta smo...  U jedno igraonici teta organizira poludnevno čuvanje grupe djece za 750 kn i to bez obroka- ikakvog, jedino ako sam doneseš. A to onda ne možeš baš biti siguran da li je ona dala djetetu papati ili ne... Za takvo grupno čuvanje bez obroka to je , čini mi se puno previše....
Možda toliko tražiti ????

(Odgovor članu marija0)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Čuvati još jedno dijete uz svoje...?
23.9.2010 22:27:23   
marija0
mislim da ako čuvaš dite više od 4 sata dnevno tribaš mu dat još nešto uz ručak,barem voće.... naj pristojnija cijena mi se za to čini 100eu- npr. dođe u 8 ide u 2, u 10 bi bio neki jogurt ili nešto pa oko 1 ručak al opet nikad neznaš kad je dite gladno neš ga držat gladnoga zato jer ste se dogovorili 1 ili 2 obroka, a neš propast radi jedne jabuke al opet moraš gledat i sebe, tako da je to ope dogovor između tebe i te mame, sve zavisi šta ona želi al ispod 500 kn nebi išla ali samo ako nema obroka a to je neizvedivo.....

(Odgovor članu jamama)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Čuvati još jedno dijete uz svoje...?
23.9.2010 22:29:38   
mamacita
OMG! I meni je ta "sjajna" ideja pala na pamet dva puta u zivotu... prvi put sam imala samo jedno dijete... mislila sam isto kao i ti, em je bebac bio 3 mjeseca star... trajalo je oko 3 mjeseca, od 7 u jutro do 16 po podne. Naime moj sin je postao super ljubomoran na to dijete, postao je jako privrzen meni do te mjere da nisam izdrzala pritisak, plac i ljubomoru svaki put kada sam trebala presvuci to dijete ili ga nahraniti.
Drugi put... imala sam troje djece, najmladje oko godinu dana staro, beba je imala oko 6 mjeseci koju sam cuvala od 8 u jutro do oko 15 sati... To je trajalo isto tako tri mjeseca. Moje najmladje dijete je postalo ljubomorno, starija djeca su me non stop ispitivala kada ce ta beba ici kuci, beba je imala probleme sa probavom, pa je non-stop plakala, onda bi i moje najmladje pocelo plakati skupa s tom bebom... i na koncu konca sam ja pocela vristati na sve oko sebe, posebno ni krivog ni duznog muza, plakala sam od nemoci zadovoljavanja sve djece i njihovih potreba...
Muz mi je rekao da moram prestati to raditi sebi samoj, i djeci pa i tom djetetu koje mi je uruceno u najvecem povjerenju. Neke mame mogu se 100% dati tudjoj djeci, a eto ja sam otkrila da ne mogu i da ne spadam u tu kategoriju. Nakon toga mi niti na pamet nije palo predloziti cak ni frendici da cu joj pricuvati dijete... jer, svako strano dijete u kuci dovodi moju djecu u natjecateljski duh za moju paznju. Nemoguce je zabavljati svoju djecu, brinuti se o potrebama drugog djeteta, spremati u kuci, kuhati i ts. Svoju djecu mozemo posjesti da gledaju crtic kada nam je potrebna minuta mira, no tudje dijete to ne razumije, dakle hoce paznju.
Stoga, evo, barem si ovom prilikom dobila "PROTIV' glas za svoj upit, i to iz prve ruke (dva puta), eto, razmisli pa odluci.

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Čuvati još jedno dijete uz svoje...?
24.9.2010 10:08:34   
ama
lijepo kad je u pitanju zarada....al ja nebi mogla bas iz straha zbog te ljubomore i vremena koje bi trebala posvetit samo za moje djete jer sam kuci...uz to trebate se vas dvoje prilagodit njemu skroz,ustajanje i sve spremno da je jer djete ili djeca dosli su na cuvanje i hoce tetu za sebe da im ponesto objasni kaze prica igra se u tim se slucajevima sigurno vise djete veze jer ste sami i sve ce ocekivat od tebe svremenom ce se prilagodit ko u svojoj kuci i ponasat ce se ko i tvoje djete....na svoje djete mozes da viknes sad nemozes dobit jogurt  to ces posle pojest ili nediraj te stvari a na tudje nemozes.ja nebi mogla i zbog jos dosta razloga koji mi padaju na pamet...al ako se ti osjecas spremnom i da mozes stim da si po struci to zasto ne.

_____________________________

...Osobe koje vas mrze su samo zbunjeni ljudi koji nemogu da razumiju zasto vas svi ostali vole ;)))).....

(Odgovor članu mamacita)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Čuvati još jedno dijete uz svoje...?
24.9.2010 15:26:57   
jamama
mamacita, dobro je znati i drugačije mišljenje..., sve što radiš ima i dobre i loše strane, i ako se upustim u takvo nešto dobro ću izvagat dobre i loše strane takvog posla...
Hvala ti!

(Odgovor članu ama)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Čuvati još jedno dijete uz svoje...?
25.9.2010 14:22:34   
inna
gle, ako si po struci odgajateljica nebi ti trebao biti problem čuvati još jedno dijete. 1000,00kn nije puno jer sam ja svoju sittericu plaćala više, a to bi ti upravo bila na neki način. Što se tiče ljubomore nisam stime upoznata tako da taj dio prepuštam drugima

_____________________________

Dominik - 18.2.2009.

(Odgovor članu jamama)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Čuvati još jedno dijete uz svoje...?
28.9.2010 20:00:06   
jamama
mamacita, a koliko je tvoje dijete bilo staro kad si ti čuvala te male kikiće od 3 mj.? Ako je bila neka veća razlika u dobi, npr. 1 i pol i 3-4 godine, onda mi je potpuno opravdana ljubomora. Ja sam mislila uzeti neko dijete otprilike staro koliko i moja mala. Smatram da bi im bilo zanimljivo družiti se, "natjecat" i učit zajedno, a možda bi čak i meni bilo malo lakše nešto s njima "pametno" radit. Možda bi a možda i ne... tko zna... Čuvala bi samo jedno dijete još, jer bi me više njih sigurno iscijedilo... 

(Odgovor članu inna)
Neposredna veza do poruke: 14
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!