|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   [Obrisani korisnik]
30.10.2008 14:20:40   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]
  Neposredna veza do poruke: 1
   RE: jesam li preblaga?
30.10.2008 14:28:48   
FIONA
IZVORNA PORUKA: lilivana

da ne duljim, evo par situacija, kako vi reagirate:
1. sruši čašu sa stolića i razlije sok po stoliću, podu... (vodu... kaj već), ja kažem da nema veze, budemo skupa to pobrisale (smatram da sam ja kriva jer sam ju tu ostavila a tu joj nije mjesto, pogotovo jer znam da se tuda igra)
2. prolije po sebi ili se zašara (nekad i namjerno-zanimljivo pisat po hlačicama koje nemaju nikakvu sliku ni uzorak), nema veze, bude se posušilo, opralo...
3. zaigra se i ne stigne na vrijeme do wc-a, pobjegne joj i zapiški se, ja kažem "ma nema veze, nije to niš strašno"
4. dok zaprlja robu koja nije za svaki dan, ne špotam ju nego kažem opet da nema veze, bude se opralo...
neki u mojoj blizini ne reagiraju baš tako, pa me zanima jesam li po vašem mišljenju preblaga



ako baš na sve veliš nema veze stara moja ne bu ti lako!!! DA, JA MISLIM DA SI PREBLAGA...
Hlače nisu za crtanje, ne nebu se samo opralo, i da strašno je ako ti malo malo pobegne kada si ti zaigran/na...sve ima svoje zašto pa tako i kvocanje djetetu...
Mnoge se možda samnom ne slože i ja nisam od onih koja bi na svaku skakala ko suri orao ali da se mora znati što je ok a što nije mora...ti sa svojim "nema veze" baš ne daješ tu sliku djetetu...
Ponavljam to sam JA!!!!!


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: jesam li preblaga?
30.10.2008 14:31:39   
maja
Ja Lilić nebum komentirala, jer sam već sto puta rekla ja nebum ovo nebum ono, sve dok nije došlo malo stvorenje pa se i neke stvari promjenile. Kakva ću biti kad dođe u Gabrijeline godine stvarno ne znam, tako da i jesi i nisi preblaga.

_____________________________

"Dok je prije postojalo samo jedno bez čega ne mogu živjeti, sada je nastalo dvoje.
Nije bilo diobe - moja se ljubav nije sada podijelila između njih; nije to bilo tako. Prije kao da mi je srce naraslo, nabujalo do dvostruke veličine u tom trenutku."

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: jesam li preblaga?
30.10.2008 14:33:44   
ZVRK
slažem se sa fionom.inače ja za sebe kažem da sam babaroga,ali ima i u tome prednosti.mog muža mama nije naučila puno toga a sada ga uči sin i onda napravi(spremiti prljavu robu na mijesto,patike......iidr)

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: jesam li preblaga?
30.10.2008 14:42:06   
cokolada
mislim da nisi preblaga ali mozda da joj kazes da to nije u redu sto je napravila umjesto samo "u redu".
To sto je srusila casu, ti si kriva jer si je tamo ostavila, dijete koje je zaigrano u igri ne moze predosjetiti sve opasnosti ali joj treba reci  to nije u redu, moras paziti, idemo po krpu i zajedno cemo pobrisati.
To sto se popiski, ne mozes je kriviti jer djeci jednostavno pobjegne, dogodi se.
To sto zamaze robu koja nije za svaki dan, ona ne moze znati sto je finija roba sto ne, i zasto djete opterecivati da u igri razmislja da li je obuceno za van ili za svaki dan.
A kada robu namjerno posara, i ako nakon upozorenja to ponavlja ja bih je kaznila.
Eto tako ti ja reagiram sa svojim zvrkicem.

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: jesam li preblaga?
30.10.2008 14:43:06   
FIONA
IZVORNA PORUKA: ZVRK

slažem se sa fionom.inače ja za sebe kažem da sam babaroga,ali ima i u tome prednosti.mog muža mama nije naučila puno toga a sada ga uči sin i onda napravi(spremiti prljavu robu na mijesto,patike......iidr)



zvrk...ja sam svoju mamu nekada tako mrzila jer sam morala peglati, pomoći u kuhunji, pospremati i sl.
Danas to gledan drugačije...hvala Bogu inače ne bi znala ni jaje na oko ispeć...
Jesti u gostima...kao mali buraz i ja morali smo doma pojesti i ni slučajno da se ne bi grabili za kekse ili kolače ili hranu!!! Danas kad vidim pohlepnu djecu nije mi to lijepo jer znam da postoji način kako da se to spriječi! To nije da su djeca željna ili gladna već im nije objašnjeno da je to nekulturno i ružno!!!
Ma tisuću stvari ima takvih i suludo je nabrajati ali po meni one se uče od najranijih nogu...pa tako i spremanje, obavljanje nužde na vrijeme, da djete bude oprezno kada je pored njega voda ili sokić u čaš i sl.....i da nekada metoda nije objašnjavanje u nedogled nego strogi pogled i oštra riječ...sve je to individualno od djeteta do djetea ali opet!!!!


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: jesam li preblaga?
30.10.2008 14:44:03   
mirna
mislim da si preblaga jedino u stvarima koje gabrijela napravi namjerno: ako se namjerno polije ili namjerno prolije sok onda nema veze nije dovoljno.. ja takodjer ne dozvolim da sara po odjeci.. crtamo po papiru- ova rjecenica se kod nas svaki dan cuje..user posted image

a sto se tice toga da se vani zaprlja: pa dijete je.. zato je i meni bez veze djetetu oblaciti neku finu robicu..
ako joj pobjegne piskiti: dobro odreagiras.user posted image i ja kazem nema veze, jedino sam malo dosadna ako mu pobjegne 2 puta za redom...

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 7
   [Obrisani korisnik]
30.10.2008 14:44:49   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu ZVRK)
  Neposredna veza do poruke: 8
   RE: jesam li preblaga?
30.10.2008 14:45:38   
FIONA
IZVORNA PORUKA: cokolada

mislim da nisi preblaga ali mozda da joj kazes da to nije u redu sto je napravila umjesto samo "u redu".
To sto je srusila casu, ti si kriva jer si je tamo ostavila, dijete koje je zaigrano u igri ne moze predosjetiti sve opasnosti ali joj treba reci  to nije u redu, moras paziti, idemo po krpu i zajedno cemo pobrisati.
To sto se popiski, ne mozes je kriviti jer djeci jednostavno pobjegne, dogodi se.
To sto zamaze robu koja nije za svaki dan, ona ne moze znati sto je finija roba sto ne, i zasto djete opterecivati da u igri razmislja da li je obuceno za van ili za svaki dan.
A kada robu namjerno posara, i ako nakon upozorenja to ponavlja ja bih je kaznila.
Eto tako ti ja reagiram sa svojim zvrkicem.



draga zato MM u novoj Nike trenirci cjepa drva i u cipelama od 800Kn kosi travu!!!! Djete mora znati u čemu se smije igrati po blatu a u čemu ne... djete mora znati da igra nije razlog da se smije popiškiti...PONAVLJAM DA NISAM OSOBA KOJA JE ZA DERNJAVU ILI KAZNU ALI DA SE MORA OBASNITI A NE REĆI MA NEMA VEZE!!!


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu cokolada)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: jesam li preblaga?
30.10.2008 14:46:14   
mirna
zasto se ja mucim s mojim hrv kad mogu jednostavno podpisati cokoladu...user posted image user posted image

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 10
   [Obrisani korisnik]
30.10.2008 14:50:50   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu FIONA)
  Neposredna veza do poruke: 11
   RE: jesam li preblaga?
30.10.2008 14:52:31   
FIONA
MALO NAS ČITAM I MISLIM DA SE NE KUŽIMO....
Ja samo kažem da izraz NEMA VEZE nije ok za odgoj i iza toga stojim!!!
Ja nisam da se djeca tuku i das ena njih dere da bi neke stavri kak ti naučili
da se sa njima mora raditi jako puno, mora se!!!
Da sve ima granicu pa tako kada i zašto i gdje ima i ona se mora postaviti rano!

Imala sam iskustvo sa malim od bivšeg kojem je malo malo pobeglo u gaće zbog igre...prvi puta lijep...drugi puta zabrinuto ali stara moja tri puta za redom a tebi je 5 godina nije ok!
Lijepo je sam mora sve skinuti, oprati se u kadi ja mu držala tuš...sam uzeti čisti robicu i ibući se... otišli na bide i rekl asada operi gačice jer i meni smrdi ko tebi...stavila bu omekšivač i mali je prao...kada je bio gotov morao je do tate i reći kako je bio dobar i da je veliki dečko koji neče više zaboraviti ići na WC...više nikada nije zakasnio!!! To je trajalo skoro sat vremena...ja sam bila u jednoj vodi...nisam se niti derala niti slično ali je imalo učinka!!!


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: jesam li preblaga?
30.10.2008 14:59:18   
Florijan Jakov
hm, kod nas se svako malo čuje "Jakoveee, nemoj ovo; Jakoveeeeeeee, to nije lijepo; Jakoveeeee, zašto si napravio ovo..."
no, to nije iz razloga da ga kudim ili kažnjavam, nego da ukažem na neke pogreške i ne lijepo ponašanje...za sad to dobro prihvaća, vidjet ćemo dalje.


_____________________________

FJ JE FRAJER

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: jesam li preblaga?
30.10.2008 15:00:04   
cokolada
Djeci u igri od veselja i zaigranosti pobjegne mokraca i to nije nista cudno niti za kaznjavati jer je to fizioloska pojava i s medicinske strane je normalna.
Meni nakon poroda ponekad pobjegne, kako da onda djete radi toga kaznjavam?????

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: jesam li preblaga?
30.10.2008 15:03:39   
FIONA
IZVORNA PORUKA: Florijan Jakov

hm, kod nas se svako malo čuje "Jakoveee, nemoj ovo; Jakoveeeeeeee, to nije lijepo; Jakoveeeee, zašto si napravio ovo..."
no, to nije iz razloga da ga kudim ili kažnjavam, nego da ukažem na neke pogreške i ne lijepo ponašanje...za sad to dobro prihvaća, vidjet ćemo dalje.




slažem se sa tobom!!!

Kaj se tiče povremeno da ti pobegne mokraća u igri ne mislim da je to uredu ne reagirati...ali da će se djetetu dogoditi hoće samo kaj smatram da se u takvoj situaciji ne može reči samo MA NEMA VEZE...


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu Florijan Jakov)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: jesam li preblaga?
30.10.2008 15:10:36   
mirna
Mozes reci i "Dogodi se"...user posted image

Ali kazne za takve stvari po meni nisu ok.. djetetu bi mogle ostati traume.. jer na to stvarno ne moze utjecati.. vidjet ces fiona..


(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: jesam li preblaga?
30.10.2008 15:14:13   
FIONA
Ja nisam ni spominjala kaznu...Bože sačuvaj ako djetetu pobegne ali da se ono mora suočiti sa svime što to donosi mora!

Meni je moja mama uvijek rekla...ojmo brzo u kadu i operi se...obavezno presvuci u čiste gačiće...nesmiješ biti popišana jer bi se mogla razboljeti...nije lijepo to što se dogodilo i drugi puta pazi...ako trebaš ići na wc idi a ne čekaj zadnji tren da se opet nešto slično ne desi!!!
Moja mama meni nije rekla MA NEMA VEZE ili samo DOGODILO SE!!! Da dogodilo se ali zašto i što iz toga može proizač!!!


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: jesam li preblaga?
30.10.2008 15:24:09   
mlada mama
i ja mislim da si preblaga,ali u onom smislu sto je mirna vec gore navela,ako joj se dogodi ne treba odmah reagirati visokim tonom i nama se desi da srusimo casu i tako,ali,ako namjerno to radi, mislim da joj to ne smijes dozvoliti inace ona nikada nece znati sto smije sto ne smije... i nikada nece postivati sto ima jer ce misliti da sve sto ona zaprlja,posara.pokida da je to sve u redu jer ce to sve mama popraviti...ocistiti...mozda ce te jednom doci u goste ona ce misliti da sve moze pa ce proliti sok po podu, posarati ljudima kauc...iz tog razloga mislim da dijete mora znati sto se smije sto se ne smije,bar ja tako moga maloga odgajam,i to je moje misljenje,a opet svatko drugacije razmislja...ja mislim da i ti sama znas da si preblaga prema njoj, zato si i otvorila ovu temuuser posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: jesam li preblaga?
30.10.2008 15:30:29   
tiha
nemam vremena sve citati samo cu reci da rijec nema veze nebi trebali koristiti jer ce oni to iskoristavali....ja obisno pojasnim bez te rijeci npr....ono za casu....ja bi rekla mama je kriva sto je to tu stavila ali nije bilo to u redu od mene-bez onoga nema veze. cisto da kuzi da sam ja pogrijesila!
...za saranje....odma kazem da to uopce nije ljepo i da to nije bilo u redu od nje i da ce se to tesko oprati....
a sto se tice samog prljanja nevolim kad namjerno obrise ruke u majicu ali ako joj nesto kapne nepravim drame!

smatram da nisam stroga mama jer puno toga toleriram


_____________________________

``````sitna i dinamitna :) :)´´´´´´

Denissa 19.06.2004.
Mia 09.11.2007.

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: jesam li preblaga?
30.10.2008 15:34:09   
mirna
IZVORNA PORUKA: FIONA

Ja nisam ni spominjala kaznu...Bože sačuvaj ako djetetu pobegne ali da se ono mora suočiti sa svime što to donosi mora!

Meni je moja mama uvijek rekla...ojmo brzo u kadu i operi se...obavezno presvuci u čiste gačiće...nesmiješ biti popišana jer bi se mogla razboljeti...nije lijepo to što se dogodilo i drugi puta pazi...ako trebaš ići na wc idi a ne čekaj zadnji tren da se opet nešto slično ne desi!!!
Moja mama meni nije rekla MA NEMA VEZE ili samo DOGODILO SE!!! Da dogodilo se ali zašto i što iz toga može proizač!!!



Trebamo jos jedino uzeti u obzir da su to jos mala djeca.. gabrijela je malo starija od mog vladimira i njima se to cesto dogadja... Oni sami skuze da nije ok ako si mokar... i sami si skinu hlace, ako im pobjegne.. zbog toga mislim da nije potrebno puno debatirati oko toga i mislim da mu s tim samo nabijas osjecaj krivnje.  stavis mu druge hlace i to je to..


(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: jesam li preblaga?
30.10.2008 15:42:24   
FIONA
ispada da bum jako stroga prema djeci....
imala sam prilike skoro 7 godina odgajati klince od bivšeg i vjerujte mi puno je teže nego vlastite!
Nisam imala problema sa pojašnjavanjem i bila su samnom bliža nego sa vlastitim ocem...
To mi je samo jedan od pokazatelja da nisam bila u krivu sa načinom odgoja...
Svi smo različiti i sada kad sve bolje pogledam suludo je komentirati jer su to tako osjetljive i za svakok pojedinca individualne situacije!

Svima želim da dječicu odgojite najbolje što možete jer danas ima jako puno roditelja koji se ne pitaju niti mali dali griješe...mi bar radimo to!!!user posted image user posted image user posted image


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: jesam li preblaga?
30.10.2008 15:46:13   
ninolina
Ima razlika u svemu tome ako djete to radi često treba ga i kazniti jednog dana će napraviti nešto gore i mama će reći nema veze. Super za takve mame. Nisam za batine već za razgovor ali takvo učestalo ponašanje djeteta neće naškoditi malo po guzi. Ako se ne varam dječica su stara oko tri godine i mislim da se već moglu do nekle kontrolirati. Nisu veliki ali zato smo mi tu da ih učimo. Mom tinu je znalo "pobječi" do pete godine i razgovori i igračke ništa nije to promjenilo ali da će dobiti po guzi ne zato što je zaboravio otići na wc već jer je ljen skinuti se i popiškiti to je uspjelo. Njima je najjednostavnije mama će me presvuč, mama će počistiti za mnom, mama neće vikati... Super zašto da se terudim biti dobra-dobar?

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: jesam li preblaga?
30.10.2008 15:46:30   
mirna
IZVORNA PORUKA: FIONA


Svima želim da dječicu odgojite najbolje što možete jer danas ima jako puno roditelja koji se ne pitaju niti mali dali griješe...mi bar radimo to!!!user posted image user posted image user posted image



potpisujem.

istina je: svi smo razliciti i nasa djeca se razlikuju...

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: jesam li preblaga?
30.10.2008 15:48:49   
ninolina
Fiona ne brini, svaka odgaja svoje djete drukčije. U potpunosti se slažem s tobom

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: jesam li preblaga?
30.10.2008 16:44:22   
božica
IZVORNA PORUKA: cokolada

mislim da nisi preblaga ali mozda da joj kazes da to nije u redu sto je napravila umjesto samo "u redu".
To sto je srusila casu, ti si kriva jer si je tamo ostavila, dijete koje je zaigrano u igri ne moze predosjetiti sve opasnosti ali joj treba reci  to nije u redu, moras paziti, idemo po krpu i zajedno cemo pobrisati.
To sto se popiski, ne mozes je kriviti jer djeci jednostavno pobjegne, dogodi se.
To sto zamaze robu koja nije za svaki dan, ona ne moze znati sto je finija roba sto ne, i zasto djete opterecivati da u igri razmislja da li je obuceno za van ili za svaki dan.
A kada robu namjerno posara, i ako nakon upozorenja to ponavlja ja bih je kaznila.
Eto tako ti ja reagiram sa svojim zvrkicem.

volim čokoladeuser posted image a i slažem se s čokoladomuser posted image


_____________________________

idem micat rit...

(Odgovor članu cokolada)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!