|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   "Tvoje dijete"
16.9.2009 10:20:42   
Florijan Jakov
Za početak mi je teško smisliti ime temi, a još teže definirati situaciju i pitati za savjet. Naime, jučerašnja situacija u vrtiću gdje je FJ ugrizao dječaka u vrtiću, prilično jako, izazvala je diskusiju (koja je tek u početku) između mm-a i mene. Mm mi je rekao "Tvoje dijete je ugrizlo prijatelja u vrtiću". Doživjela sam situaciju "kada je dijete zločesto i napravilo je nešto loše - onda je to tvoje dijete". To me jako zaboljelo. Još nisam našla način da s mm-om oziljno porazgovaram o tome i riješimo tu situaciju. Rekao mi je kako ne smatra da su moje metode dobre ... odnosno ne slaže se s time da se dijete upozori (1-2 puta) kad napravi nešto loše i neprimjereno. Ja tek nakon upozorenja primjenjujem kaznu, lupim poguzi i sl., dok mm smatra da te mjere moraju biti oštrije i odmah primjenjive. Ne znam je li to ponašanje produkt modela po kojem je on odgajana, ali mi se ne sviđa.

Jeste li ikada imale sličnu situaciju gdje ste se s mužem razilazile u načinu i metodama odgoja? Kako postupiti da djete ne bude zbunjeno jer mama radi ovako, a tata onako?

< Poruku je uredio Florijan Jakov -- 16.9.2009 15:31:44 >


_____________________________

FJ JE FRAJER
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: "Tvoje dijete je ugrizlo prijatelja ...
16.9.2009 10:25:07   
Anoniman
Draga moja... kužim te, i  ja se uvelike razilazim s mm u načinu odgoja djece i baš potpuno isto - kad se desi nešto loše, ja sam kriva...
ne znam je li to svugdje tako, ali meni često ide para na uši i ni sama ne znam kako bih to riješila...user posted image

(Odgovor članu Florijan Jakov)
  Neposredna veza do poruke: 2
   RE: "Tvoje dijete je ugrizlo prijatelja ...
16.9.2009 10:28:08   
Florijan Jakov
kad se desi nešto loše, ja sam kriva...


Ne znam uopće kako im pada na pamet i kako ih nije sram tako nešto izgovoriti, jer su i sami svjesni da smo 100000000000000 puta više uložile, napravile, žrtvovale za djecu nego oni. Obožavam kad već poluizgrađeno dijete (3-5 god) uzmu i onda se ili hvalendrišu s njim ili ovako pametuju.


_____________________________

FJ JE FRAJER

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: "Tvoje dijete je ugrizlo prijatelja ...
16.9.2009 10:29:02   
natalijax
draga moja,ja vec vidim sebe u tvojoj situaciji,a mog muza u situaciji i ponasanju kao razmisljanje tvoga muza,tako da neznam ni sto bi rekla,ali ovo sasvim nije u redu,TVOJE DIJETE,nije mi jasan,i mene bi povrjedilo i izbacilo iz takta

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: "Tvoje dijete je ugrizlo prijatelja ...
16.9.2009 10:45:22   
ejmama
FJ, ja se isto ponašam kao i ti par puta upozorim i onda kaznim i mislim da si tu  u pravu, a što se tiče njegovog mišljenja, takvo zna imati moj, uglavnom sam ja kriva. Uglavnom nikad nisam čula od njega pohvalu na račun mog odgoja.

_____________________________

H 07 E 09

(Odgovor članu natalijax)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: "Tvoje dijete je ugrizlo prijatelja ...
16.9.2009 11:14:21   
CallamityJane
To ja radim svom muzu user posted image
Kada nesto dobro napravi onda kazem vidi kako je zlato mamino pametno na mamu svoju, a u zadnje vrijeme je pocela biti sebicna sto se tice igracaka i odmah je na tatu. Ali to je stvarno istina, otac joj je bio kao mali strasno sebicno dijete user posted image  
Ali slozili smo se kada bude malo veca da odluku koju jedan roditelj donese mora da se pridrzava i drugi, bar pred njom a nasamo ako smatramo da nismo u pravu to reci drugome user posted image
Sada u teoriji to je super, ali vidjecemo u primjenu u praksi...
a vidjela sam puno djece kojima jedan roditelj kaze jedno a drugi suprotno od tog i  to nigdje ne vodi...
dijete se obicno prikloni jednom roditelju, obicno onome ko mu vise popusta i drugo ne ferma ni 5%

(Odgovor članu ejmama)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: "Tvoje dijete je ugrizlo prijatelja ...
16.9.2009 11:27:11   
mirna
POnekad je i kod nas takva situacija... I MM bi na neke stvari prije odreagirao s kaznom, ali ja sam većinu vremena s njim, pa vidim koje stvari imaju smisao i koje nisu učinkovite. Ako MM postupi na način s kojim se ne slažem, o tom porazgovaramo ali tek kada mali nije s nama. Valja saslušati i njegove i tvoje argumente pa se onda odlučiti za najprimjereni način kažnavanja.

To da je nekoga ugrizao nije toliko strašno- mislim ne smiješ zbog takve stvari dovoditii u pitanje cijeli tvoj odgoj. Jedino mu moraš dati do znanja da takvo ponašanje ne toleriraš. Sada će toga biti sve više (barem je tako kod nas) i čovjek stvarno ne zna kako da dijete disciplinira, pogotovo ako se trudiš odgajati sa što manje batina.. Mi svaki dan vodimo rasprave, svaki dan ponavljam NE za neke stvari koje nisu prihvatljive.. Nakon toliko svakodnevnog truda se nadam da ce uskoro postati "najpristojnije dijete" u gradu...user posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio mirna -- 16.9.2009 11:29:25 >

(Odgovor članu CallamityJane)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: "Tvoje dijete je ugrizlo prijatelja ...
16.9.2009 11:27:47   
mami 36
Izgleda da je svima isto.Kad je nešto loše ili cendra bez veze-tak si ju naučila,razmažena je,sve joj daš kaj hoće...user posted image  Ali kad ju hvale da je pametna,itd. onda se pretvara u pauna s pet raširenih repova.Halooo ...

(Odgovor članu ejmama)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: "Tvoje dijete je ugrizlo prijatelja ...
16.9.2009 11:30:05   
Florijan Jakov
dijete se obicno prikloni jednom roditelju, obicno onome ko mu vise popusta i drugo ne ferma ni 5%


Kod nas to nije slučaj, FJ će poslušati i mene i muže, samo što će svaki od nas cilj postići na drugi način - ja na nježniji, muž na grublji. Moram naglasiti da niti jedno od nas nije popustljivo i kada se nešto odluči onad je to tako. Mislim da mužev stav ne donosi dugoročni rezultat jer će ga FJ slušati zato što ga se boji, a ne zato što ga poštuje.

No mene još uvijek muči "Tvoje dijete..."...


_____________________________

FJ JE FRAJER

(Odgovor članu CallamityJane)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: "Tvoje dijete je ugrizlo prijatelja ...
16.9.2009 11:33:32   
Florijan Jakov
mislim ne smiješ zbog takve stvari dovoditii u pitanje cijeli tvoj odgoj


mirna, ne dovodim odgoj u pitanje, jer vjerujem da dobro postupam.. niti u jednom trenu nije bilo upitanju da je loše to što je FJ napravi, samo što ću ja s njim o tome na jedan, a mm na drugi način - i to je ok.

ali opet se vraćam na ono "zločesto dijete je tvoje dijete", a "dobro dijete je moje dijete" ... cijeli dan razmišljam o argumentima i načinu na koji ću s mm-om o tome razgovarati.


_____________________________

FJ JE FRAJER

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: "Tvoje dijete je ugrizlo prijatelja ...
16.9.2009 11:35:03   
FIONA
imala sam te priliku vidjeti na djelu kao i tvog princa koji je jako dora i odgojen...faza grickannja bude prošla a ti samo nastavi svojim načinom...
kaj se muža tiče...mislim da nema puno mjesta da diskusije jel na kraju oper dođe na to da se mi svađamo i pametujemo a oni zanju o odgoju najviše...svi imamo svoje odnose i pričale smo o tome i vjerujem da buš kao ovnica i tu našla način da mu daš do znanja kaj treba...

kaj se tiče malog šarmera...upozori, objasni...ako ponovi sankcioniraj strože....razgovaraj s tetom i neka ona prema svojim odgojnim metodama da mu do znanja da to ne smije...ja volim da probleme u vrtiću ako može riješiti teta tako i ostane...ili se priklonila možda istom načinu....

vjerujem da on mora sam znati tko je gazda gdje...što znači u vrtiću teta, doma roditelji...

ali to sam ja!


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu Florijan Jakov)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: "Tvoje dijete je ugrizlo prijatelja ...
16.9.2009 11:37:18   
mirna
IZVORNA PORUKA: Florijan Jakov

Mislim da mužev stav ne donosi dugoročni rezultat jer će ga FJ slušati zato što ga se boji, a ne zato što ga poštuje.

No mene još uvijek muči "Tvoje dijete..."...



Ono prvo se meni uopce ne svidja i ne bi voljela da imaju dijete i otac takav odnos. Kako ćeš se u  obitelji osjećati sigurnim ako se bojiš...

Ne znam s kakvim tonom je rekao tvoje dijete... Mi to obično kažemo kada se šalimo. Ako je mislio ozbiljno, trebate porazgovarati. Pa nije samo mama ona koja je odgovorna za odgoj dijeteta...user posted image

< Poruku je uredio mirna -- 16.9.2009 11:38:24 >

(Odgovor članu Florijan Jakov)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: "Tvoje dijete je ugrizlo prijatelja ...
16.9.2009 11:40:09   
Florijan Jakov
razgovaraj s tetom i neka ona prema svojim odgojnim metodama da mu do znanja da to ne smije...ja volim da probleme u vrtiću ako može riješiti teta tako i ostane...


baš sam jutros razgovarala s njom i na istom smo kolosjeku. objasnila mi je situaciju, rekla kako su one postupile, savjetovala mi je kako da razgovaram i što da radim s FJem, tako da što se njih tiče imamo jako dobru suradnju.


_____________________________

FJ JE FRAJER

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: "Tvoje dijete je ugrizlo prijatelja ...
16.9.2009 11:58:30   
FIONA
IZVORNA PORUKA: Florijan Jakov

razgovaraj s tetom i neka ona prema svojim odgojnim metodama da mu do znanja da to ne smije...ja volim da probleme u vrtiću ako može riješiti teta tako i ostane...


baš sam jutros razgovarala s njom i na istom smo kolosjeku. objasnila mi je situaciju, rekla kako su one postupile, savjetovala mi je kako da razgovaram i što da radim s FJem, tako da što se njih tiče imamo jako dobru suradnju.



onda kad budeš osjećala da je trenutak reci to mužu i reci da ona izjava ako je bila ozbiljna nije na mjestu...da drugi put prepuštaš sve od odlaska u vrtić do odgojnih mjera i sankcija njemku pa nek osjeti težinu..reci da se nemaš namjeru natezati i svađati ali da te povredil tom izjavom...pa buš vidla reakciju...user posted image


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu Florijan Jakov)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: "Tvoje dijete je ugrizlo prijatelja ...
16.9.2009 12:06:33   
zaba
Kod nas to nije slučaj, FJ će poslušati i mene i muže, samo što će svaki od nas cilj postići na drugi način - ja na nježniji, muž na grublji. Moram naglasiti da niti jedno od nas nije popustljivo i kada se nešto odluči onad je to tako. Mislim da mužev stav ne donosi dugoročni rezultat jer će ga FJ slušati zato što ga se boji, a ne zato što ga poštuje
ovako je i kod mene,identično!!!

_____________________________

lucija je svjetlo u mom životu
07.05.2005.

(Odgovor članu Florijan Jakov)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: "Tvoje dijete je ugrizlo prijatelja ...
16.9.2009 12:14:58   
zaba
htjela sam reći da Lucija sluša i mene i muža,samo ja pričam,pričam,pričam,a muž bi da odmah ako npr. ne posluša zveknem po ritici.Ja tak nemrem,nisam za "po ritici",to mi je skroz na kraju.Ma nije ni muž strogoća i vika,dapače,al je "čvršči".   

_____________________________

lucija je svjetlo u mom životu
07.05.2005.

(Odgovor članu zaba)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: "Tvoje dijete je ugrizlo prijatelja ...
16.9.2009 12:35:14   
FIONA
a kako je to zapravo dobra situacija...ako se složno pristupi...ti pokušaš pričati i razumjeti...ako se ponovi objasniš da to nije u redu i da ste ti i tvoj muž jako razočarani...sad je i on uključet treći put daješ nje,u inicijativu!...zapravo to nije loše...kao loš i dobar murjak...kužiš...user posted image

_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu zaba)
Neposredna veza do poruke: 17
   [Obrisani korisnik]
16.9.2009 15:10:15   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu Florijan Jakov)
  Neposredna veza do poruke: 18
   RE: "Tvoje dijete je ugrizlo prijatelja ...
16.9.2009 15:24:40   
cokolada
vidim da kod svih ista prica...
Za sve lose su mame krive, ulazem puno strpljenja kao i vi ostale, nisam za "po guzi", a muzevi jednostavno nemaju strpljenja i misle da pricama razmazimo dijete, ali to proizlazi iz njihovog odgoja.
Mislim da je ok razgovarati sa dijetetom i 100 puta ponoviti bolje i dugorocnije i na kraju se stvori psihicki zdraviji odnos sa djetetom nego udaranjem, u tome necu nikada popustiti i dozvoliti mm da ga udara pa makar i pod cijenu da slusam "tvoje dijete".
Razgovaraj  FJ sa mm i reci mu sto te zasmetalo, mi stalno razgovaramo i ponekad se pravdamo, izbjegavam pred djeteom, ali ponekad izleti.
Jednu vecer smo se posvadali jer mis nije htio spavati i izlazio je iz kinderbeta i palakao (inace vodimo rat oko spavanja), a meni mm "eto ti tvoje odgojne metode, nis ne slusa", nije taj dan slusao i ja sam ga nekoliko puta odvodila u sobu, pa pricu ispricala itd a on je zivcanio, nema strpljenja. Inace vecinom ode bez puno  problema na spavanje.


(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: "Tvoje dijete je ugrizlo prijatelja ...
16.9.2009 16:02:10   
božica
Florijanka
znaš kaj
ja znam mužu nabaciti na nos kada naprave cure neku glupost da je to na njega
al eto tako velim iz neke ljutnje

onda on meni kaže da da na mene su loše
a od tebe su pokupile sve najbolje

razgovaraj ti sa svojim mužem

ili bolje klepni ga sa ružinom tavom po
user posted image

_____________________________

idem micat rit...

(Odgovor članu cokolada)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: "Tvoje dijete je ugrizlo prijatelja ...
16.9.2009 19:37:52   
Njofra
I meni to mm zna reči. Iskreno. Ne znam više kako da smirim malenog jer je 100 na sat, ne znam kako da s mm razgovaram i kada (umoran je jer radi), ne znam kako da odgojim kčer i pitam se često da li sam na dobrom putu, bojim se da "ne odluta"da ostane onakva kakva je bila do sada u školi i da se uštima u društvo.


_____________________________

mama

Princezica 13.11.1998.
i
Njofra 14.8.2006.

(Odgovor članu božica)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: "Tvoje dijete je ugrizlo prijatelja ...
16.9.2009 23:00:33   
mirna
njofra nemoj se bojati, i moj je divlji, ali svi kazu da se oko pete godine djeca smire...

(Odgovor članu Njofra)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: "Tvoje dijete je ugrizlo prijatelja ...
17.9.2009 6:43:39   
sanjalica
da.... kod svih je podjednako... ali... klinci ispituju naše granice... i moram priznati da su metode mm čestp djelotvornije nego moje... ja tisuću puta ponovim i na kraju dobiju po guzici... oni plaču, a ja sam umorna od svega... on kada se sjuri, čak i ako ih niti ne takne na brzinu je mir... puno ga ozbiljnije doživljavaju nego mene...
čujem i ja, naravno: tvoji sinovi... ali ne shvaćam to tragično... više kao liniju lakšeg otpora... kao da mi to kaže kada je on sam bespomoćan i ne zna šta bi, pa prebacuje lopticu.... na kraju: činjenica jest da sam ja većinu vremena s njima i da je njihov odgoj (bio dobar ili loš) moja zasluga....
ono što mi je bitno jest da u određenom trenutku, kad ja nešto zabranim, a oni otrče pitati njega on kaže samo: a šta je rekla mama ?... čak i ako se razilazimo oko nekih bitnih stvari, rješimo to kasnije...

ajme... što sam opširna.... user posted image

_____________________________

Ja nisam luzer, ne, naprotiv
Meni je osmijeh light motiv...
P 2001
M 2003
K 2009

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 23
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!