james412 u 23:19
VIDEO: Zašto se rađa sve manje dječaka?
Uredništvo Ringeraje, 3.10.2022Često se pitamo koje kreme koristiti za nježnu dječju kožu, posebice za najosjetljivija područja poput genitalija i lica. Koja odjeća i pelene bolje pristaju bebinoj koži i omogućuju joj disanje. Svakako da svaka majka želi svom djetetu dati samo najbolje, ali mišljenja o tome što je najbolje su prilično podijeljena čak i među majkama.
Industrija (kozmetička, farmaceutska...) je izuzetno moćna, a sudeći po reklamama možemo zaključiti koliko se u ovoj industriji zarađuje. Sve je više kozmetičkih, farmaceutskih pripravaka i proizvoda od sintetičkih materijala ili plastike, uključujući i one namijenjene bebama i maloj djeci, a učinci svih tih proizvoda na naše zdravlje jednostrano su poznati.
Obično znamo njihova pozitivna svojstva i dobrobiti koje nam donose u život, ali premalo znamo o negativnim učincima koje mogu izazvati, uglavnom zato što proizvođači ne žele da negativni rezultati dođu u javnost.
PROČITAJTE JOŠ: Za mušku neplodnost krive su i kemikalije u kući
Dokumentarni film "Muškarac koji nestaje" govori o iznimno važnoj i malo poznatoj činjenici koja se događa našoj populaciji, o otrovnim tvarima koje su svuda oko nas i ugrožavaju sposobnost reprodukcije muškaraca. Posljednjih desetljeća vidjeli smo spor, ali dramatičan porast genitalnih nedostataka i problema kod dječaka i mlađih dječaka, s nižim brojem spermija kod muškaraca, abnormalnom strukturom sperme i porastom raka testisa. Istovremeno, dječaci su puno skloniji ADHD-u, autizmu, Tourettovom sindromu, cerebralnoj paralizi i disleksiji.
Dokumentarac pokazuje gdje se najvjerojatnije krije razlog koji je, prema mnogim liječnicima i istraživačima, glavni uzrok sve većeg broja tegoba kod dječaka i muškaraca. To su kemikalije koje nas svakodnevno okružuju jer se nalaze u sasvim običnim stvarima kao što su šamponi, kreme, igračke, pelene, dječje bočice, sunčane naočale, odjeća, tepisi, meso, mliječni proizvodi i tako dalje.
Kemikalije, koje se nazivaju i hormonski disruptori ili endokrini disruptori, koriste se u predmetima i proizvodima kojima smo svakodnevno izloženi i navodno izravno štete muškoj plodnosti te broju i zdravlju muške djece.
Dokazano je da kemikalije koje se nalaze u plastici, ponajviše u onoj koja se koristi za predmete, stvari i proizvode namijenjene najmlađima, sadrže štetne tvari koje uzrokuju neplodnost, a često i smrt muških embrija. U dokumentarcu možete pogledati svjedočanstva pojedinih stručnjaka i žrtava koji imaju problema zbog štetnog djelovanja ovih tvari.
PROČITAJTE JOŠ: Muška plodnost: 8 namirnica za povećanje količine sperme
Možda je to još jedna teorija zavjere, ali činjenica je da se danas u svijetu rađa oko 3 milijuna dječaka manje nego djevojčica, a taj broj stalno raste. Značajno je porastao i postotak neplodnih parova, a prije svega izrazito je visok postotak muške neplodnosti. Pogledajte dokumentarac, istražite i budite oprezni. Dobro je znati s čime imamo posla, pogotovo ako želimo zaštititi svoje najdraže, djecu.
Dokumentarni film traje nešto više od 40 minuta i na engleskom je jeziku. Možete ga pogledati na ovom linku.
Izvor: Ringaraja.net
Klikni “Like” i dodaj svoj komentar na članak:
Istražujući, otkrili smo između ostalog i da sperma sprečava depresiju kod žena, kao i da služi za njegu ženske kože, a ... 4
Sve se više žena bori protiv neplodnosti. Doznajte koje su najčešće teškoće i kako ih pobijediti. 4
Izgleda da sperma ne služi samo za oplodnju jajne stanice, kažu nova istraživanja. Ovo ustvari znači da je izvantjelesna... 4
Ako tijekom bolova za vrijeme ovulacije ne možete obavljati uobičajene svakodnevne zadatke, ovo je definitivno alarmanta... 3