|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   zna li netko??
6.2.2010 11:19:07   
marija0
sa 3 mjeseca karlo je dobio neke crvene lišajeve ispod vrata, doktorica je rekla da je od vrućine. sada ima 6 mjeseci i to mu je izbacilo po cijelom tijelu. sada kaže da mu je od neke harne ali nezna koje (ali prije tri mjeseca sam samo dojila tek mu mjesec dana dodajem sokiće i kašice a ponekad i svježe voće). kaže da ima osjetljivu kožu i  da u ljekarnoj kupim šampon pa da isprobam koji mu odgovara jer ih ima više......ali meni to sve nekako.... ma neznam..... jeli netko imao sličnu situaciju?....
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: zna li netko??
6.2.2010 11:20:41   
Bebys
ako ti jede kasiku mora biti alergija ne nesto...moras provijeravati na sta...neznam ti dalje pomoci...to moras mozda ici na alergo testove pogotovo ako je po cilom tilu...

(Odgovor članu marija0)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: zna li netko??
6.2.2010 11:22:54   
Zimic
nemam slicnu situaciju, ali u obitelji smo svi alergicari. kupi u ljekarni najblazi sampon koji imaju ili jos bolje ne kupaj sa samponon nego samo savodom (mozda malo kamilice otopit) -ne mazati bebu sa uljem po tim plikovima(rade nek lagana krema) i izbjegavaj sokove . daj samo frisko voce/povrce

_____________________________

PRESRETNA!
Leo-18.1.2009.
4:28h

(Odgovor članu marija0)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: zna li netko??
6.2.2010 11:27:22   
lidac0605

IZVORNA PORUKA: marija0

sa 3 mjeseca karlo je dobio neke crvene lišajeve ispod vrata, doktorica je rekla da je od vrućine. sada ima 6 mjeseci i to mu je izbacilo po cijelom tijelu. sada kaže da mu je od neke harne ali nezna koje (ali prije tri mjeseca sam samo dojila tek mu mjesec dana dodajem sokiće i kašice a ponekad i svježe voće). kaže da ima osjetljivu kožu i  da u ljekarnoj kupim šampon pa da isprobam koji mu odgovara jer ih ima više......ali meni to sve nekako.... ma neznam..... jeli netko imao sličnu situaciju?....


moj najmlađi sin je dobio prvi put osip samo po nogama,pio lijek za alergiju,al mislim da se to više spontano povuklo jer je to trajalo mjesec dana...pola godine od toga osipao se od glave do pete uz svrbež,dobio 2 injekcije,isto sirup za alergiju-ali nas je pedijatrica odmah kad se to povuklo poslala alergologu-rekla je da na prvi osip ne treba reagirat,al ak se ponovi da moraš sa djetetom alergologu...

_____________________________

"Children will not remember you for the material things you provided,but for the feeling that you cherished them"


(Odgovor članu marija0)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: zna li netko??
6.2.2010 11:41:19   
ejmama
Mojoj su počeli ti lišajevi s 3mj, dr. je govorila da je neka alergija i ništa nam nije dala ili nas negdje uputila, s 5mj joj se jako pogoršalo ,isopod vrata, i obrazi, i malo na šakama, onda nm je rekla da je od mlijeka . Sad već mjesec dana pije Pregomin i lice joj se očistilo. Ja sam za test joj probala dati onu kašicu za laku noć što se pravi na vodi, ali u njoj ima mlijeka  i navečer joj se odmah jedan obraz osuo.

_____________________________

H 07 E 09

(Odgovor članu lidac0605)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: zna li netko??
6.2.2010 11:44:48   
plavka
draga, moja je dobila sa 6 mj. crvene lišajeve al samo po licu.... nisam išla kod pedice jer znam da bude rekla da je to dermatitis koji je učestao kod male dijece, čitala sam da se zna pojaviti i od 6-12 mj..... uzroci su i alergija, hrana, voda-kupanje,  pa suhi zrak, pa toplo hladni zrak, od neke odjeće a može biti i nasljedno....
Baka nam je rekla da je moj muž imao isto tako kad je bio mali da je imao jako suhu kožu, ja sam to uspijela sanirat tako što ju sad kupam umjesto svaki dan, svaki drugi, češće luftam i koristim doduše tester koji sam tražila u ljekarni od mustele dermo-pediatrie stelatopia cleasing cream s tim je operem i namažem sa weledinom kremicom za osijetljivu kožu i to po 3-4 puta na dan  i skoro pa više nema ničega...
pogledaj si ovaj link imaš dosta o njegi kože:
www.djecji-centar.org/njega%20koze%20dojencadi_A5_3.pdf




_____________________________

26.06.2009. naša ljepotica
stigla nam još jedna curka13.07.2013

(Odgovor članu marija0)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: zna li netko??
6.2.2010 11:48:43   
lidac0605

IZVORNA PORUKA: lidac0605


IZVORNA PORUKA: marija0

sa 3 mjeseca karlo je dobio neke crvene lišajeve ispod vrata, doktorica je rekla da je od vrućine. sada ima 6 mjeseci i to mu je izbacilo po cijelom tijelu. sada kaže da mu je od neke harne ali nezna koje (ali prije tri mjeseca sam samo dojila tek mu mjesec dana dodajem sokiće i kašice a ponekad i svježe voće). kaže da ima osjetljivu kožu i  da u ljekarnoj kupim šampon pa da isprobam koji mu odgovara jer ih ima više......ali meni to sve nekako.... ma neznam..... jeli netko imao sličnu situaciju?....


moj najmlađi sin je dobio prvi put osip samo po nogama,pio lijek za alergiju,al mislim da se to više spontano povuklo jer je to trajalo mjesec dana...pola godine od toga osipao se od glave do pete uz svrbež,dobio 2 injekcije,isto sirup za alergiju-ali nas je pedijatrica odmah kad se to povuklo poslala alergologu-rekla je da na prvi osip ne treba reagirat,al ak se ponovi da moraš sa djetetom alergologu...

I bila je posrijedi alergija...još i sad pije Singulair-al otkad je dobio terapiju od alergije ni a...Živjeli doktori na Srebrnjaku,stvarno su stručnjaci i znaju svoj posel user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Children will not remember you for the material things you provided,but for the feeling that you cherished them"


(Odgovor članu lidac0605)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: zna li netko??
6.2.2010 12:26:27   
marija0
to mu je izbacilo sa 3 mj a samo sam dojila znači ne bi trebala biti hrana?? nee oblačim ga puno- bodi kratkih rukava (kao podkošulja kod nas) i jedan kombinezonić i to je to.a nije ni prevruće u kući 19-20 stupnjeva. jedno vrijeme sam ga kupala samo vodom jednom tjedno al opet isto..... na alergološke testove nemože prije 3. godine... pa sam izbacila vl. maramice- malo mu se smanjilo oko piše ali još ima ispod vrata i po tijelu.... user posted image uzela sam a-derma šampon pa smo sad počeli sa tim... nada se da će mu pomoći...........user posted image

(Odgovor članu lidac0605)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: zna li netko??
6.2.2010 12:48:13   
mišica 666
može samo se če
na alergološke testove nemože prije 3. godine..
šće rade jer se brzo mjenjaju stvari na koje je dijete alergično.

_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

(Odgovor članu marija0)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: zna li netko??
6.2.2010 12:49:44   
BUMBIKA
Može on ići na testiranje,mo jd je išao..doktori govore da nisu pouzdani prije 3 godine,ali meni moj doktorica na kožnom je rekla da može

_____________________________

DINO 04.09. 2007

(Odgovor članu mišica 666)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: zna li netko??
6.2.2010 12:50:34   
Bubu
Možda zvuči glupo al znalo je biti...deterđent za robicu?

(Odgovor članu mišica 666)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: zna li netko??
6.2.2010 14:21:40   
marija0
i ja sam pomislila na detrdžent ali ima i ispod pelene a tu ga odjeća ne dira tako da sam to prekrižila

(Odgovor članu Bubu)
Neposredna veza do poruke: 12
   [Obrisani korisnik]
6.2.2010 14:24:54   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu marija0)
  Neposredna veza do poruke: 13
   RE: zna li netko??
6.2.2010 14:28:19   
M.B.
Meni mali ima sad pet mj. i to mu se prvi put pojavilo sa tri tjedna. Dr kaže da je dermatitis i da to prođe do nekih četiri mj. ali nama nije. Dala nam je kremu Elocom od koje to stvarno sve prođe ali kažu da nije dobro s tim stalno mazati jer stanjuje kožu. Kupam ga u kupki od A-derme ali to mu samo pogorša. Evo danas su mu nogice i ruke pune tih crvenih flekica kao lišajevi.user posted image

(Odgovor članu marija0)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: zna li netko??
6.2.2010 14:30:12   
marija0
oblačim mu samo 100% pamuk odkad mu se to pojavilo, pelene i maramice su pampers. izbacila sam maramice skroz sad ga operem samo vodom....taj dio koji pokriva pelena povlači se ali po trbuhu i vratu a sad i po licu još ima te točkice i nekoliko velikih suhih crvenih flekica

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 15
   [Obrisani korisnik]
6.2.2010 14:33:11   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu marija0)
  Neposredna veza do poruke: 16
   RE: zna li netko??
6.2.2010 14:42:38   
marija0
tako je i mome... kupila sam mu a derme i kupam ga s tim al čini mi se gore jer je sad dobio i po licu... on po rukama i nogama nema puno možda 3 4 te suhe flekice al po tijelu mu je sve crveno a pod vratom i suho skroz user posted image

(Odgovor članu M.B.)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: zna li netko??
6.2.2010 14:45:45   
Duve
Probaj sa kremom od A-derme za tijelo, ona je baš za dermatitis, nama je pomogla i lišajevi su se povukli, a od mustele ne.

_____________________________

Karlo 8.06.2005.
Ema 8.10.2009.-imamo 16 zubića

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: zna li netko??
6.2.2010 14:46:45   
M.B.
Mom nekad izbije po tijelu, a nekad po rukicam i nogama, po licu u oba slučaja. Ali ima i ispod kosice nešto kao tjemenjača. Samo ga dojim, nije još počeo papati ništa drugo, baš nisam pametna više.

(Odgovor članu marija0)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: zna li netko??
6.2.2010 14:49:00   
Duve
M.B. to ispod kosice ima i moja ema, malo kao tjemenica-al kolko znam to nema veze sa lišajevima, ja kupila ulje za tjemenicu pa joj prije kupanja stavim

_____________________________

Karlo 8.06.2005.
Ema 8.10.2009.-imamo 16 zubića

(Odgovor članu M.B.)
Neposredna veza do poruke: 20
   [Obrisani korisnik]
6.2.2010 14:49:32   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu M.B.)
  Neposredna veza do poruke: 21
   RE: zna li netko??
6.2.2010 14:52:33   
Bubu
Probaj shampoo&washlosion od Welede, odličan je, jako blag. I probaj umjesto vlažnim maramicama guzu čistiti baby uljem (weledino je također odlično) i blazinicama, ili mlakom vodom i blazinicama.

(Odgovor članu M.B.)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: zna li netko??
6.2.2010 20:05:25   
mišica 666
Dala nam je kremu Elocom



samo u krajnjoj nuždi taj elocom i nadam se da ti ga je dala razblaženoga, a što se tiče kupke ako ti nije dobra traži nešto drugo nemoj ga više kupati u toj kupki.


_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

(Odgovor članu Bubu)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: zna li netko??
6.2.2010 21:12:40   
novamama

IZVORNA PORUKA: mišica 666

Dala nam je kremu Elocom



samo u krajnjoj nuždi taj elocom i nadam se da ti ga je dala razblaženoga, a što se tiče kupke ako ti nije dobra traži nešto drugo nemoj ga više kupati u toj kupki.




ja oliveru koristim elocom od 4 mjeseca. ima neurodermitis. mazala sam svim i svačim, od kremica do maslinovog s kantarionom.
pedijatrica čim ga je vidjela rekla je da je to neurodermitis - suha flekica kraj uha, iza uha napukline, flekice na nogicama i rukicama.

e sad, ima puno vrsta neurodermitisa, a ja mislim d ami imamo neki blagi oblik.

elocom smo dobili u obliku emulzije koju smješaju u apoteci, to su ustvari kortikosteroidi (neka vrsta hormona).
dosta je dva mazanja navečer da mu prođe sve što se pojavi eventualno, naravno da nije dobro pretjerivati, ali NAS JE TO SPASILO...i ja nemam ništa protiv toga.

baš sam potrošila bočicu i u pon idem po recept za novu.

ne stanjuje to kožu nego neki kažu da se učestalom primjenom (velike količine i dugotrajno dana za danom) mogu stvoriti problemi sa pigmentacijom na tom dijelu kože, ali to je SAMO u slučaju kad se nanosi tijekom dana i kada se s tim ide na sunce. zato se nanosi NAVEČER.

niš ti ne brini, neće mu ništa biti od toga, samo ga namaži pa će mu koža biti lijepa mekana i neće ga svrbiti ništa.

još nešto, oliver ponekad znaju izbiti na kažiprstima mjehurići, kao neki plikići od neurodermitisa, pa mu i sa time namažem isto i prođe odmah...

što se kupanja tiče, sada ga kupam u chiccu i odličan nam je. nivea mu NIKAKO ne odgovara, prejaka je...
ljeti sam ga kupala u babylove uljnoj kupki, onoj bez mirisa, boja, konzervansa i parfema i bilo je ok.
praškove sam mijenjala ništa nije pomoglo (ali to ti je individualno, moraš probati, kao i sa kupkama) niti odmoglo. ne koristim omekšivač.

eto, nadam se da je pomoglo, javi kako prolazi..

user posted image

_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu mišica 666)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: zna li netko??
7.2.2010 9:24:45   
mišica 666
pročitaj malo o tim kortikosteroidima pa onda razmisli o upotrebi elocoma meni su to doktori rekli da pazim kako ga upotrebljavam ali novamama ti kako hoćeš. 

_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!