|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Soor, ilitiga mlječac
23.4.2011 12:17:50   
Meduza
Drage moje...pozdrav!!!

U nedoumici sam.user posted image

Naime, imam bebonju starog mjesec dana, i još sam pred petnaestak dana primjetila početak soora na njegovom jezičku...tek manja bjelkasta mrljica se pojavila, i ja sam odmah krenula s terapijom Daktarin gelom, i za dan dva to je nestalo. user posted image
No, nekoliko dana nakon toga primjetila sam dvije bijele točkice na mjestu na desnima gdje trebaju izbiti prednja donja dva sjekutića...I to tretiram otad...i nikako se ne miče. Stoji na mjestu.user posted image Nit se povećava, niti potpuno nestaje...Stoji unatoč Daktarinu.
E sad...možda je to zato što mi bebač stalno trpa rukice u usta (a na njima ima uvijek rukavice protiv grebanja), pa se možda te gljivice zato teže miču s tog mjesta jer on te rukavičice poteže s tim desnima...kao da grize.

S druge strane, malo je nezgodno mjesto...dok stavim gel on ga otuda poliže...čini mi se da se možda ne stigne dovoljno upiti na to mjesto...user posted image


Molim vas, ako ste imale slično iskustvo recite mi koliko je trebalo vama da se to izlječi...I postoji li nešto efikasnije od Daktarina?user posted image

Svaki odgovor je zlata vrijedan i unaprijed vam svima hvala!!!!!!

Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Soor, ilitiga mlječac
23.4.2011 13:16:45   
Meduza
user posted image Pa kako to nitko ne odgovara? Što smo jedini s gljivičicama?

(Odgovor članu Meduza)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Soor, ilitiga mlječac
23.4.2011 13:38:46   
maryanne
Moji oboje su imali soor, ali ja sam koristila nistatin kapi. Omotaš na prst sterilnu kompresu i natopiš sa tim kapima i onda trljaš dok ih ne skineš do kraja. Sa malom sam ih riješila za par dana i više se nisu ponavljale, ali sa sinom sam imala borbe skoro dva mjeseca. Te gljivice su dosta otporne i vraćaju se dok bebi malo imunitet ne poraste, tak mi je rekla pedijatrica. Ako dojiš možeš si i bradavice povremeno obrisati sa tim, tako su bar meni rekli. Sretno!

(Odgovor članu Meduza)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Soor, ilitiga mlječac
23.4.2011 13:52:54   
berny
ti si ih locirala, što je super. mi smo počeli s terapijom kad je on počeo plakati na ciki a mene cika boljela. koristili smo Rojazol oralni gel. sterilnu gazu bi omotala oko štapića i namazala gelom. s tim bi mu trljala po ustima a on bi sisao i grickao. i tako 3 puta dnevno poslije podoja. mazala sam si i bradavice. možeš mu dati malo tog gela i na dudicu. nestalo nakon 10tak dana. pedica rekla da se može opet pojaviti i da se pojavljuje dok god beba nosi pelene (isto kao i pelenski osip).i eto, pojavilo se opet.user posted image isti simptomi. on isto stalno trpa rukice u usta (a svi mu se vole javljati baš tako da ga prime za rukicu). i tako... niste jedini user posted image

(Odgovor članu maryanne)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Soor, ilitiga mlječac
23.4.2011 14:03:42   
Meduza
Da...uh, otporne su za izluditi. Potrošila sam skoro cijelu tubu Daktarina...što na jezik ono prije desetak dana, što sad na ovo. Lijepo ne znam više što bih. Dobro je da se ne širi...ali ipak.Nego reci, kad ti je prešlo na ciku...Kako si nju izlječila?

(Odgovor članu berny)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Soor, ilitiga mlječac
23.4.2011 21:04:52   
berny
jednostavno me počela boljeti bradavica dok dojim i sa strane na dodir. gljivice se uvuku u kanaliće. nije ugodno.user posted image mažem bradavice kremom i to ti je to. uglavnom simptomi prođu kroz nekoliko dana ali nastavi mazati desetak.

što ti kaže pedijatrica? jesi li bila na kontroli? jel ti bebač plače dok jede i odbija ciku?

(Odgovor članu Meduza)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Soor, ilitiga mlječac
24.4.2011 19:27:26   
tita
mi smo koristili rojazol mast,trajalo je par dana pa sve prošlo!


_____________________________

Ne idi ispred mene,mogu te ne slijediti,Ne idi iza mene,mogu te ne voditi,Jednostavno-idi pored mene i budi moj prijatelj....

(Odgovor članu berny)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Soor, ilitiga mlječac
24.4.2011 20:56:51   
Ketica
Mi isto koristimo Rojazol gel za oralnu upotrebu ali nikako da se rijesimo te bijele mrlje na jezikicu! Bebac ima 40 dana i mi se s tim bakcemo vec gotovo mjesec dana i nikako na zelenu granu. Nama je patronazna rekla da mu na dudu namazemo te kreme i damo da cucka. Mazemo mu vise puta na dan ali nisam primjetila da te gljive imaju ikakvu tendenciju povlacenja user posted image .

_____________________________

D - mamina miska 17.5.2009.
D - mamin misonja 15.3.2011.

(Odgovor članu tita)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Soor, ilitiga mlječac
25.4.2011 12:43:46   
Meduza
Moj bebonja ne plače na ciki. Dapače, cica kao luduser posted image Kažem, nemamo ništa na jezičku jer smo onu bijelu točkicu na njemu riješili u nastanku još prije dva tjedna...Jedino nam je ostala malena točkica na prednjim desnima koja uporno stoji tu gdje je. Mislim, kažu mi da sam picajzla i da me to ne triba toliko smetati jer se točkica jedva primjeti...ali ja imam fobiju od širenja i htjela bih je se pošto poto riješiti...A ne ide.
Inače, i ja sam primjetila još prije par dana da me lijeva bradavica boli iza podoja, iako nije izgledala ništa drugačije od desne...Ipak, odmah sam je počela mazati isto Daktarinom. Do sad mi je to prošlo...i više ne osjećam peckanje. No, mislim si...džaba i da sam izliječila ako malenom ostane išta u ustašcima...
user posted image Joj, joj.


(Odgovor članu Ketica)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Soor, ilitiga mlječac
3.5.2011 9:58:09   
Tink
mi smo soor dobili odmah po izlasku iz bolnice, mazali 2x dnevno 3 dana s rojazol masti i sve se povuklo

_____________________________

...od kada te znam ja virujem u anđele, od kada te znam ja virujem da postoje <3 24.04.

...stigao mali braco <3 22.02.

(Odgovor članu Meduza)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Soor, ilitiga mlječac
26.7.2011 16:32:34   
alegro
da li se kreme mogu kupit na slobodnoj prodaji ili se mora na recept.

(Odgovor članu Tink)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Soor, ilitiga mlječac
26.7.2011 16:34:32   
berny
mi smo na recept. rojazol gel.

(Odgovor članu alegro)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Soor, ilitiga mlječac
26.7.2011 17:05:01   
Bebač i ja
rojazol,malu količinu na dudu.uspješno zalječeno.
kupljeno bez recepta.

(Odgovor članu berny)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Soor, ilitiga mlječac
26.7.2011 17:13:15   
alegro
hvala.sad cu otic pitat u ljekarnu...

(Odgovor članu Bebač i ja)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Soor, ilitiga mlječac
30.7.2011 14:10:36   
kikica82
Prije par dana sam i ja primjetila da mi bebica ima dvije bijele točkice na mjestu gdje trebaju izrasti donji zubići, pa sam isto pomislila da se radi o sooru, ali pedijatrica mi je rekla da sam u krivu i da je to koštani grebeni da će se povući kroz par dana. Bez ikakvom liječenja, točkice su nestale. :)

(Odgovor članu alegro)
Neposredna veza do poruke: 15
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Mazne bebe.
пеперутка16

Da li vaše bebe (6-12mes) vole da se maze? Moja ni da čuje, samo me odguruje, penje se po meni, čupa,... neće čak ni da se nosi, samo gleda da zbriše. Bas mi je to čudno.. Kakve su vaše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!