|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   respirator
20.7.2011 12:55:51   
uspavana
Drage moje, jel mi možete reći da li je čije dijete bilo na respiratoru poslije rođenja?
Koliko dugo, kako je trajalo odvajanje od respiratora?

Jučer nam je doktorica rekla budući je Marta već dugo na respiratoru da su praktički pluća počela ovisiti o respiratoru, i da će vjerojatno trebati raditi neku terapiju za odvajanje od respiratora i to kortikosteroidima. Rekla je da je to neko njihovo trenutno mišljenje, za koje nam trebaju reći, jer ta terapija ima određenih nuspojava.
Da li znate kojih?
Jučer smo na kraju to zaboravili pitati, jer je bilo drugih stvari koje su bile u danom trenutku važnije.
hvala puno!!

_____________________________

...ne postoje nemoguće stvari,
postoji samo nedovoljno jaka želja...

Marta - ljubav naša - 10.06.2011.
Neposredna veza do poruke: 1
   [Obrisani korisnik]
20.7.2011 13:10:03   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu uspavana)
  Neposredna veza do poruke: 2
   RE: respirator
20.7.2011 13:14:52   
uspavana
hvala ti!!

Jučer je doktorica rekla da su je skinuli sa svih antibiotika, lijekova koje je dobivala... da još dobiva samo jedan za želudac i crijeva.... user posted image

morat ću ja "poguglati" malo... al sam mislila staviti i temu ovdje, ipak je drugačije dok čuješ nekoga tko je prošao isto ili slično...nego da čitam po netu i padam u depresiju...

_____________________________

...ne postoje nemoguće stvari,
postoji samo nedovoljno jaka želja...

Marta - ljubav naša - 10.06.2011.

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: respirator
22.7.2011 14:00:59   
ivanicapeca
Šimun je bio nekih 2 tj. na respiratoru, kombinirano intubiran i na nos kad mu je bilo bolje. No respirator je njemu davao samo impuls jer se zamarao kod disanja.
Stvar je u tome što su djeca na respiratoru podložnija težim infekcijama i kasnijim problemima u životu tipa astma (ne znam od kud mi to, negdje sam čula). Dosta sam informacija našla ovdje:
http://www.healthline.com/yodocontent/pregnancy/premature-baby-lung-problems.html
Šimunu se dogodilo da se od sluzi zaštopao tubus, a zbog krvarenja na mozgu je izreagirao konvulzijama koje dodatno oštete mozak. Zato se djeca skidaju s respiratora što prije je to moguće i da bi im se olakšalo disanje, pušta se kisik u inkubator. Od skidanja s respiratora pa do skidanja s kisika u našem slučaju je trebalo 2 tj, a dodatnih 10 dana smo proveli u inkubatoru samo zbog izolirane atmosfere, dok još malo nije stasao. Koliko se ja sjećam, nisu mu davali kortizone. Nakon što mu se zaštopao tubus dr. se naljutio i stavio mu taj nasalni respirator, jednostavno ga je skinuo.

< Poruku je uredio ivanicapeca -- 22.7.2011 14:09:29 >

(Odgovor članu uspavana)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: respirator
3.8.2011 21:18:09   
uspavana
imam ja opet pitanje - pokušavam naći na netu, a više ne znam što upisati u tražilicu...
htjela bi znati na monitoru od respiratora postoje 3 "trake" - plava gornja, crvena srednja i zelena donja... i pokraj svake te pišu brojevi, koji se mijenjaju s obzirom na grafove koje se crtaju prilikom udisaja..

probala sam pitati doktoricu, ali ona je rekla da se ne moramo opterećivati s tim... a sad već malo predugo gledam te grafove i brojeve, i jako bi htjela znati što koji od njih znači...

jel ima koja medicinska sestra ili netko tko bi mi to mogao objasniti??
hvala vam!!!

_____________________________

...ne postoje nemoguće stvari,
postoji samo nedovoljno jaka želja...

Marta - ljubav naša - 10.06.2011.

(Odgovor članu ivanicapeca)
Neposredna veza do poruke: 5
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!