|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   mjesani brakovi
19.3.2010 14:53:58   
adryosijek
eo nakon svih tema  dosla mi i ova na pamet . sta vi mislite o mjesanju vjera kao sto su npr. muslimani i katolici , katolici i pravoslavci  , pravoslavci i muslimaniuser posted image imate li kakvih iskustava kako finkcioniraju takvi brakovi i  veze . ako znate za neke slucajeve podjelite ih sa namauser posted image

< Poruku je uredio cvrčak -- 19.3.2010 16:51:05 >


_____________________________

moja mala cura je moje sve...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: mjesani brakovi
19.3.2010 14:59:22   
ninolina
evo baš sam na temi krštenja napisala za svoju sestričnu ona je krščanka a on pravoslavac i ok funkcioniraju... istina da imaju svoje mušice al to nema veze s vjerom

< Poruku je uredio cvrčak -- 19.3.2010 16:51:20 >


_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu adryosijek)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: mjesani brakovi
19.3.2010 15:01:15   
adryosijek
a dal ko zna posto su muslimani drukciji od nas i pravoslavaca kako to kod njih funkcionira dal se neko mora prebacit na neku vjeru da bi mogli sklopit brakuser posted image

< Poruku je uredio cvrčak -- 19.3.2010 16:51:34 >


_____________________________

moja mala cura je moje sve...

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: mjesani brakovi
19.3.2010 15:02:35   
ninolina
mislim da se mora prebaciti na drugu vjeru ako bi se crkveno vjenčali a za kod matičara ne

< Poruku je uredio cvrčak -- 19.3.2010 16:51:47 >


_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu adryosijek)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: mjesani brakovi
19.3.2010 15:06:35   
ejmama
Pa kod katolika je dovoljno da se ona strana koja nije katolik izjasni da će se djeca odagajti u katoličkom duhu, znači ne mora se prelaziti na katolicizam. Što se tiče muslimana, mislim da ako musl. oženi ženu druge vjere da je ona automatki prihvatila njihovu vjeru(barem ja tako mislim nisam sigurna. a ako muslimanka oženi nekog druge vjere da to znači da se ona svoje vjere odrekla. Bilo je nedavno nešto slično na "Provjereno"
Znam puno mješanih brakova i super funkcioniraju, jedino jedan nije nešto

< Poruku je uredio cvrčak -- 19.3.2010 16:52:01 >


_____________________________

H 07 E 09

(Odgovor članu adryosijek)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: mjesani brakovi
19.3.2010 15:41:18   
mišica 666
ja sam u sličnoj situaciji ja sam katolkinja a muž mi je ateist vjenčani smo u općini a djeci smo odlučili ostaviti na volju kad budu malo veći da odluće što žele u životu da li se žele krstiti ili ne. sve blagdane slavimo mala se zna prekrstiti i zna neke molitve pričam joj o Bogu mm joj priča o svojim  stavovima i nemamo nikakvih problema. bit svega je da smo se na samom početku veze izjasnili o tome i zaključili ako nam veza postane ozbiljnija kako ćemo to urediti i djeluje.user posted image

< Poruku je uredio cvrčak -- 19.3.2010 16:52:14 >


_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

(Odgovor članu ejmama)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: mjesani brakovi
19.3.2010 16:13:41   
mama mery
moja kolegica je katolik a njen muz je musliman
vjencali su se u opcini
imaju dijete ( 2mj) mislim da ce ga uciti obadvjeme vjerama pa da on sam odluci koju ce kad krene u skolu / odraste

< Poruku je uredio cvrčak -- 19.3.2010 16:50:51 >


_____________________________




(Odgovor članu mišica 666)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: mjesani brakovi
19.3.2010 16:25:56   
anna85
ja sam pravoslavne vere a muz katolicke,ja sam svoju veru zadrzala a on svoju  vencali smo se u katolickoj crkvi  a decu cemo da krstimo u katolickoj crkvi,u hrvatskoj zivimo i ne zelim da ih odvajam od druge dece. Nesuglasica izmedju muza i mene ima ali nikad oko vere vise oneko oko nekih zivotnih gluposti. dete cu nauciti da postuje i jedno i drugo(u krajnjem slucaju svaku veru)moze samo na dobitku da bude i po dva puta da prima poklone user posted image

< Poruku je uredio cvrčak -- 19.3.2010 16:46:25 >

(Odgovor članu mama mery)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: mjesani brakovi
19.3.2010 16:37:56   
Nika 24052006
Od moje prijateljice mama je muslimanka,a otac katolik,i super funkcioniraju,što potvrđuje njihovih 30 godina braka.

< Poruku je uredio cvrčak -- 19.3.2010 16:46:44 >


_____________________________

Moje velike ljubavi
Nika 24.05.2006.
Ines 07.05.2010.

(Odgovor članu anna85)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: mjesani brakovi
19.3.2010 17:13:42   
Ninaa
Neznam baš puno slučajeva, jedan par u selu muž katolik a žena pravoslavka, slave i naš i njihov Božić, a djeca su krštena u katoličkoj crkvi. Čini mi se da ako se vjenčaju pravoslavac i katolik ne mora se nitko odreći svoje vjere već se moraju odlučiti u kojoj će se crkvi vjenčati i krstiti djecu. S muslimanskom vjerom je malo teže jel je dosta duga procedura ako želiš promjeniti vjeru. Ima tu kod nas jedna žena muslimanka koja se udavala za katolika i znam da je prošlo par godina dok nije dobila sve papire i pokrstila se u našoj crkvi i vjenčali se.

_____________________________

Mamine srećice 14.03.2009. i 2012.

(Odgovor članu Nika 24052006)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: mjesani brakovi
19.3.2010 17:22:39   
mala pcelica
moji mama i tata su mješani brak i nikad nisu imali problema izmedju sebe,a mnogi su ih pokušali rastaviti ,pogotovo u ratu,al njih to nije bilo briga
ja i sestra smo odgajane da poštujemo i jednu i drugu stranu i nemamo problema sa tim

_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."

(Odgovor članu Ninaa)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: mjesani brakovi
19.3.2010 17:23:17   
anna85
drugacije je kada je muslimanska vera u pitanju jer oni nisu hriscani kao sto su pravoslavci i katolici ne znam kako to ide  u tim brakovima mi nismo menjali nista ni muz ni ja

(Odgovor članu Ninaa)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: mjesani brakovi
19.3.2010 17:51:27   
Anoniman
Muz je katolik, ja sam pravoslavne vere. Nismo vencani u crkvi, a Sara ce biti krstena u pravoslavnoj crkvi, to je moja zelja i on se sa tim slozio bez problema. Jednostavno zelela sam da joj prenesem nesto svoje, imam svoje neke razloge. Naravno, imali smo problema sa njegovima, ali to nije njihova stvar, nase dete- nase odluke. Moji se u to nikad nisu mesali, cak i kad sam se udavala rekli su mi ako ti osecas tako i ako zelis, promeni veru, vencaj se u katolickoj crkvi, odluka je bila samo na meni. Slavimo oba Bozica, oba Uskrsa, i sve praznike, i bice upoznata i postovace obe vere. Ako bude zelela kad poraste da predje u katolicanstvo, ja cu je i tad podrzati, u sta ce ona da veruje to je samo njena licna stvar i ja se tu nikad necu mesati. Ako bude verovala i u Budu, super, samo neka je ona meni ziva i zdrava user posted image

Naravno da postoji pritisak okoline, bilo je tu raznih komentara zato sto sam Srpkinja, pa do toga zasto nisam promenila veru i ostalo, ali mene takve stvari ne doticu jer to nije nicija stvar nego moja i mm-ova, a vidim da se i mm sve bolje nosi sa tim. U sustini najvise problema je pravila svekrva sto nisam promenila veru,sto nismo vencani u crkvi i kako to da ce mala biti krstena u pravoslavnoj. Ali to nije njena stvar, i morace vremenom da se pomiri sa tim, mm je postavio na mesto posle dosta "borbe".

(Odgovor članu anna85)
  Neposredna veza do poruke: 13
   RE: mjesani brakovi
19.3.2010 17:51:37   
evanda
IZVORNA PORUKA: anna85

drugacije je kada je muslimanska vera u pitanju jer oni nisu hriscani kao sto su pravoslavci i katolici ne znam kako to ide  u tim brakovima mi nismo menjali nista ni muz ni ja

Slažem se potpuno
Katolici i pravoslavci su skoro pa iste vjere i slični u puno toga
Za muslimane mislim da je to nešto puno drugačije i nespojivije sa drugim vjerama ( ne zbog druge vjere, nego zbog tvrdoće muslimanskih uvjerenja)

(Odgovor članu anna85)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: mjesani brakovi
19.3.2010 18:16:49   
mala pcelica
najgluplja stvar mi je kad neko promjeni svoju vjeru..pa jbt ti si krsten tako i sta sad imas da mjenjas vjeru(naravno ako nije uslov kad se vjencavas u crkvi)...od mm sestrična kad se udala promjenila je vjeru,za mene je to ko da se posrala sama na sebe ....

_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."

(Odgovor članu evanda)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: mjesani brakovi
19.3.2010 20:11:50   
Gianna



Curke ja se ne bi složila sa vama, moj muž je katolik a ja muslimanka i savršeno funkcioniramo.... Sve dok između dvoje ljudi postoji ljubav, razumijevanje i poštovanje nema nikakvih problema. Kod nas se zna i  kada je Božič, ali i kada je Bajram i mi to sve obilježavamo sa puno veselja i ljubavi... Mene ne interesiraju ničija uvjerenja, ja svoju vjeru nosim u srcu, a sve ostalo  poštujem. Najgore što može postojati su predrasude prema nepoznatom, tako da.... Ne znam, ja svoj život i brak zaista ne bih mijenjala ni za šta na svijetu i samo smatram da sam bogatija osoba zbog svih ljudi koji su u mom životu.


IZVORNA PORUKA: evanda

IZVORNA PORUKA: anna85

drugacije je kada je muslimanska vera u pitanju jer oni nisu hriscani kao sto su pravoslavci i katolici ne znam kako to ide  u tim brakovima mi nismo menjali nista ni muz ni ja

Slažem se potpuno
Katolici i pravoslavci su skoro pa iste vjere i slični u puno toga
Za muslimane mislim da je to nešto puno drugačije i nespojivije sa drugim vjerama ( ne zbog druge vjere, nego zbog tvrdoće muslimanskih uvjerenja)



_____________________________

Nebo strpljive voli....
Dino 06.07.2004.
Kiara 25.11.2010.

(Odgovor članu evanda)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: mjesani brakovi
19.3.2010 20:24:57   
zg_cinik
jako sam znatiželjan...
i živo me interesira...
kolko od vas koje ste komentirale je svaku nedjelju u crkvi... il svaki petak u đamiji





_____________________________

zg_user posted image magda & zg_user posted image franko...(nije mituser posted image )

user posted image

(Odgovor članu Gianna)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: mjesani brakovi
19.3.2010 20:26:27   
adryosijek
IZVORNA PORUKA: mala pcelica

najgluplja stvar mi je kad neko promjeni svoju vjeru..pa jbt ti si krsten tako i sta sad imas da mjenjas vjeru(naravno ako nije uslov kad se vjencavas u crkvi)...od mm sestrična kad se udala promjenila je vjeru,za mene je to ko da se posrala sama na sebe ....
e s ovom se slazem tu si u pravu ostani kako si roden jel ja imam neki osjecaj  da tim mjenjanjem vjere pljujes bogauser posted image ni ja nikad nebi mjenjala vjeru  ni zbog kogauser posted image


_____________________________

moja mala cura je moje sve...

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: mjesani brakovi
19.3.2010 20:48:31   
mala pcelica
IZVORNA PORUKA: zg_cinik

jako sam znatiželjan...
i živo me interesira...
kolko od vas koje ste komentirale je svaku nedjelju u crkvi... il svaki petak u đamiji





gospidine,naši komentari ne znače da po tome trebamo biti svake nedelje u crkvi ili džamiji...(đamija se piše sa dž)

< Poruku je uredio mala pcelica -- 19.3.2010 20:49:12 >


_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."

(Odgovor članu zg_cinik)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: mjesani brakovi
19.3.2010 20:55:22   
anna85
Gianna kada sam rekla da ne znam kako to ide kada je u pitanju muslimanska vera mislila sam da ne znam da li se pri vencanju menja vera a ne na odnos dvoje ljudi u braku mislim da  kao sto kazes ako ima ljubavi i postovanja vera, boja koze,nacionalnost nisu bitni ni medju bracnim parovima ni medju prijateljima.
A sto se odlazaka u crkvu tice DA idem svake nedelje kada sam u Beogradu ali kada sam u Splitu ne idem osim kada mi muz ide idem sa njim u katolicku crkvu ali on samo jednom godisnje ide za bozic eto onako iskreno  ali se ne smatram manjim vernikom zbog toga

< Poruku je uredio anna85 -- 19.3.2010 20:57:07 >

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: mjesani brakovi
19.3.2010 20:56:05   
zg_cinik

IZVORNA PORUKA: mala pcelica

IZVORNA PORUKA: zg_cinik

jako sam znatiželjan...
i živo me interesira...
kolko od vas koje ste komentirale je svaku nedjelju u crkvi... il svaki petak u đamiji





gospidine,naši komentari ne znače da po tome trebamo biti svake nedelje u crkvi ili džamiji...(đamija se piše sa dž)


fala na poduki... (oko "dž"), ipak sam ja strojar...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
al ak neko vezu tretira prema vjeri... a ne prema ljubavi...
oprosti, mislim da bi trebal bit redovit na bogosluženju...

pun mi je k.... velkih vjernika kaj su "vjerni" sam kad im paše... bez obzira koje vjeroispovjesti bili...



_____________________________

zg_user posted image magda & zg_user posted image franko...(nije mituser posted image )

user posted image

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: mjesani brakovi
19.3.2010 21:00:20   
mala pcelica
ajd malo bolje pročitaj sve komentare

_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."

(Odgovor članu zg_cinik)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: mjesani brakovi
19.3.2010 21:13:18   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: zg_cinik

jako sam znatiželjan...
i živo me interesira...
kolko od vas koje ste komentirale je svaku nedjelju u crkvi... il svaki petak u đamiji






Prilicno sam sigurna da tema nije o tome ko je koliki vernik, koliko ide u crkvu, nego da li u mesanim brakovima i vezama postoje problemi oko tih stvari. I da, naravno da je u vezi najbitnija ljubav, postovanje, dobar odnos i sve sto uz to ide, i smatram da je ko u sta veruje najmanje bitna stvar jer je to licna stvar svakog pojedinca. Ali nazalost, kao u mom slucaju ljudi iz blize okoline prave probleme oko toga, sto je po mom misljenju nepotrebno i glupo.

< Poruku je uredio Nellyca -- 19.3.2010 21:16:45 >

(Odgovor članu zg_cinik)
  Neposredna veza do poruke: 23
   RE: mjesani brakovi
19.3.2010 21:19:00   
zg_cinik

IZVORNA PORUKA: mala pcelica

ajd malo bolje pročitaj sve komentare


da nisam čital... nebi se ni javljal na temu...
možda da Ti probaš pročitati...user posted image

jedino kaj možda nisi skukala kaj je pisac htel reči...
user posted image

nema veze... mičem se s teme... idem spat...
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

zg_user posted image magda & zg_user posted image franko...(nije mituser posted image )

user posted image

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: mjesani brakovi
19.3.2010 21:24:32   
leilany
IZVORNA PORUKA: zg_cinik
fala na poduki... (oko "dž"), ipak sam ja strojar...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
al ak neko vezu tretira prema vjeri... a ne prema ljubavi...
oprosti, mislim da bi trebal bit redovit na bogosluženju...

pun mi je k....
velkih vjernika kaj su "vjerni" sam kad im paše... bez obzira koje vjeroispovjesti bili...


http://img41.imageshack.us/img41/7320/popeye01.gif

hihihihiihih.....sala malauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

BEK 27.o5.o9.

(Odgovor članu zg_cinik)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!