|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: na kojoj ruci nosite prsten?
21.1.2009 11:54:03   
teaa
Vjenčani prsten danas je u našem, zapadno-europski orijentiranom kulturnom krugu gotovo nedjeljiv dio obreda vjenčanja. Bilo da je zaručnički ili vjenčani, obično je okrugao. Oblik kruga je od davnina simbol savršenstva i vječnosti. Drevni Egipćani su vjerovali da život, sreća i ljubav nemaju niti početak niti kraj. Prsten se nosi na desnoj ili na lijevoj ruci, ovisi o običajima u toj zemlji ili čak u pojedinoj regiji zemlje. Također je zanimljivo objašenjenje zašto se prsten nosi baš na četvrtom prstu lijeve ruke? Zbog vjerovanja da baš tim prstom prolazi vena koja vodi direktno do srca, pa je čak nazivana vena amoris (vena ljubavi).

< Poruku je uredio teaa -- 21.1.2009 11:55:36 >

(Odgovor članu tina1602)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: na kojoj ruci nosite prsten?
21.1.2009 11:55:30   
tikica_69
Ja se s time ne moram zamarati kad zivim u nevjencanom braku pa prstenje ni nemamo. Doduse ja sam svom kupila prsten za jedan rodjendan i nosi ga stalno.

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu teaa)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: na kojoj ruci nosite prsten?
21.1.2009 11:58:14   
tiha
aha ti si njega zarucila user posted image sala iznenadit ce on tebe tikiceuser posted image user posted image

_____________________________

``````sitna i dinamitna :) :)´´´´´´

Denissa 19.06.2004.
Mia 09.11.2007.

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: na kojoj ruci nosite prsten?
21.1.2009 12:07:05   
teaa
Na desnoj ruci vjenčano prstenje nosi većina u Njemačkoj, Norveškoj, Poljskoj, Rusiji, Bugarskoj, Indiji, Čileu, Španjolskoj. Na desnoj ruci prstenje također nose pravoslavni kršćani, istočno-europske zemlje i Židovi. U Nizozemskoj svi koji nisu katolici također nose prstenje na desnoj ruci, međutim katolici u Austriji prsten nose na desnoj ruci. Grci također nose prsten na desnoj ruci. Zanimljivo je da, kao što sam spomenula, većina bračnih drugova u Španjolskoj prsten nosi na desnoj ruci, osim u Kataloniji – gdje se prsten nosi na lijevoj ruci. Nošenje prstena na desnoj ruci navodno potiče iz drevnoga Rima – naime na latinskom riječ za lijevu ruku jest ‘sinistra’, a značenje izvedeno iz  te riječi – ‘sinister’ (u suvremenom engleskom, npr.) jest ‘zao, loš’, dakle negativna konotacija za ruku. Latinska riječ za desnu ruku jest ‘dextra’, od čega je izvedeno ‘dexterity’ što ima značenje ‘ispravnost’, pa je tako konotacija puno ‘pogodnija’.
evo tolko sam uspjela saznat...

(Odgovor članu tiha)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: na kojoj ruci nosite prsten?
21.1.2009 12:38:36   
sanjarica
ups,ja ne nosim sada nikako.sta znam malo mi smetaju kad sta radim il zakacim malca a sve je stvar navike.

_____________________________

Ljubav! Citava knjiga u jednoj rijeci,cijeli okean u jednoj suzi,
sedam nebesa u jednom pogledu,
vihor u jednom uzdahu,grom u jednom dodiru,hiljadu godina u jednom trenu."

(Odgovor članu teaa)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: na kojoj ruci nosite prsten?
21.1.2009 14:26:14   
Candy
IZVORNA PORUKA: tikica_69

Ja se s time ne moram zamarati kad zivim u nevjencanom braku pa prstenje ni nemamo.


Isto tako...ali,nadam se da ću ga staviti na prst uskoro user posted image ...

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: na kojoj ruci nosite prsten?
10.3.2009 11:19:05   
Anoniman
Ja sam pravoslavne vere, i kod nas se nosi na desnoj, ali posto sam se udala za katolika i zivim u takvoj okolini, nosim na levoj..ali vidim da ovde mnogi nose i na desnoj, ocigledno nema pravila...

(Odgovor članu Florijan Jakov)
  Neposredna veza do poruke: 57
   RE: na kojoj ruci nosite prsten?
10.3.2009 11:54:26   
zaba
4. prst lijeve ruke 

_____________________________

lucija je svjetlo u mom životu
07.05.2005.

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: na kojoj ruci nosite prsten?
10.3.2009 23:06:44   
lavica81
vjenčani na lijevoj a zaručnički na desnoj ruci

(Odgovor članu zaba)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: na kojoj ruci nosite prsten?
9.4.2009 11:54:47   
uspavana
vjenčani prsten na lijevoj ruci...

(Odgovor članu lavica81)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: na kojoj ruci nosite prsten?
9.4.2009 12:11:46   
Ninaa
Nama je svećenik rekao da se nosi na lijevoj, prije sam nosila zaručnički na lijevoj jel mi je tak više odgovaralo, pa sam ga prebacila na desnu. Trenutno ni jedan ne nosim jel su mi prsti u trudnoći oticali i još ih ne mogu staviti. Vidjela sam da većina parova koji su se vjenčali prije 25 i više godina nose na desnoj pa valjda nema pravila. Bitna je ljubav, a ne prstenje.

_____________________________

Mamine srećice 14.03.2009. i 2012.

(Odgovor članu uspavana)
Neposredna veza do poruke: 61
   [Obrisani korisnik]
14.4.2009 8:24:20   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu Ninaa)
  Neposredna veza do poruke: 62
   RE: na kojoj ruci nosite prsten?
18.4.2009 9:23:42   
elina
prvi puta cujem da neko nosi prsten na desnoj ruciuser posted image ,a kamoli da je to svecenik preporuciouser posted image !user posted image Nosim na lijevoj kao i svi ljudi koje sam dosad srela i koje znam...user posted image

(Odgovor članu Florijan Jakov)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: na kojoj ruci nosite prsten?
18.4.2009 13:29:38   
Tilly
IZVORNA PORUKA: elina

prvi puta cujem da neko nosi prsten na desnoj ruciuser posted image ,a kamoli da je to svecenik preporuciouser posted image !user posted image Nosim na lijevoj kao i svi ljudi koje sam dosad srela i koje znam...user posted image

potpisujem
prvi put ovdje čujem za prsten na desnoj ruci. ja nemam zaručnički, ali imam nešto kao, nosila ga na lijevoj,jer znam da se sav nakit nosi na lijevoj...sat,narukvice.. a i praktično je, na desnoj smeta, ako ništa, za pisanje. to je moje mišljenje,iako trenutno ne nosimo ni ja ni muž, ali kad jesmo in kad budemo opet, bit će to lijeva ruka. Eto, meni moja desna ruka uvijek mora biti slobodna user posted image user posted image

(Odgovor članu elina)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: na kojoj ruci nosite prsten?
22.4.2009 15:14:44   
pufna*
zarucnicki prsten nosim na desnoj, a cini mi se da cu i vjencani.

_____________________________

moja pepita - 31.05.2010.
još jedno malo - 11.05.2012.



(Odgovor članu Florijan Jakov)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: na kojoj ruci nosite prsten?
21.9.2010 1:37:58   
beba1710
trenutno na desnoj jer mi se na desnoj izbaci neka alergija jer mi je malo mali user posted image

_____________________________

07.04.2010. <3 Tina <3

(Odgovor članu Florijan Jakov)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: na kojoj ruci nosite prsten?
21.9.2010 9:12:56   
lidac0605
Na lijevoj.Dobro se sjećam da nam je pred vjenčanje svećenik reko da je vj.prsten na desnom prstenjaku bogohuljenje,da samo papa nosi prsten na tom prstu jer kao to znači da si vjenčan sa samim Bogom...

_____________________________

"Children will not remember you for the material things you provided,but for the feeling that you cherished them"


(Odgovor članu beba1710)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: na kojoj ruci nosite prsten?
21.9.2010 9:16:24   
Gianna
Ja i vjenčani i zaručnički nosim na lijevoj, nisam znala da bi se trebao nositi na desnoj.....

_____________________________

Nebo strpljive voli....
Dino 06.07.2004.
Kiara 25.11.2010.

(Odgovor članu lidac0605)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: na kojoj ruci nosite prsten?
21.9.2010 10:23:08   
Fever
Vjenčani na livoj, zaručnički na desnoj user posted image

(Odgovor članu Gianna)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: na kojoj ruci nosite prsten?
21.9.2010 13:20:47   
inesica
Htjelasam nositi kako treba, ali ipak mi je zgodnije na lijevoj, na desnoj je zarucnicki, i ne nosim vise ni jedan. To su mi dva najdraza user posted image

_____________________________

Ljudi uvijek priželjkuju nekakve promjene, iako ne žele ništa mijenjati.

(Odgovor članu Fever)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: na kojoj ruci nosite prsten?
21.9.2010 13:23:20   
Bebys
na LIJEVOJ kao da sam zarucena..hehe
al udana sam
jer mi je lakse kada nesta radim radim desnom ai desna mi uvijek natekne malo od posla...tako da mi je lakse na ljevoj..

(Odgovor članu teaa)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: na kojoj ruci nosite prsten?
21.9.2010 13:23:56   
Bebys
IZVORNA PORUKA: Fever

Vjenčani na livoj, zaručnički na desnoj user posted image
a ti si dobra...

(Odgovor članu Fever)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: na kojoj ruci nosite prsten?
21.9.2010 13:26:04   
Bebys
IZVORNA PORUKA: Tilly

IZVORNA PORUKA: elina

prvi puta cujem da neko nosi prsten na desnoj ruciuser posted image ,a kamoli da je to svecenik preporuciouser posted image !user posted image Nosim na lijevoj kao i svi ljudi koje sam dosad srela i koje znam...user posted image

potpisujem
prvi put ovdje čujem za prsten na desnoj ruci. ja nemam zaručnički, ali imam nešto kao, nosila ga na lijevoj,jer znam da se sav nakit nosi na lijevoj...sat,narukvice.. a i praktično je, na desnoj smeta, ako ništa, za pisanje. to je moje mišljenje,iako trenutno ne nosimo ni ja ni muž, ali kad jesmo in kad budemo opet, bit će to lijeva ruka. Eto, meni moja desna ruka uvijek mora biti slobodna user posted image user posted image


od vijeka i pamtivjeka ZARUCNICKI IDE NA LIJEVO A VJENCANI NA DESNO SVIMA TAKO

oduvijek i za navijeke...
sve ostalo ljudi cine kako im se hoce...
kada se vjencavanje obavlja jedno drugome se stavlja na desnu ruku....to je tako oduvijek...
i tako ide i crkveni i maticni oblik vjencanja i u hr. a i svijetu vidila sam isto tako pa i tu di sad zivim...


(Odgovor članu Tilly)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: na kojoj ruci nosite prsten?
21.9.2010 13:27:38   
Bebys
Baš ste me "zapalili" za temu pa sam malo pronjuškala. Vjenčani prsten se nosi na desnoj ruci(tako je nama matičarka rekla) jer se desnom rukom polaže zakletva pred zakonom i desnu ruku se stavlja na križ na prisegu i zato je to "službena"ruka.
Teško je otkriti što je izvorno,ali vjerojatno su si predstavnici crkvenih i svjetovnih vlasti dali slobodu da izmišljaju lijevo-desno po različitim dijelovima lijepe naše.
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

odlicno cvrle...bas tako
tako stoji u zakonu i crkvenom i drzavnom
sluzbena ruka je desna...i vjencani prsten SA LJEVE ZARUCNICKE IDE NA DESNU user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: na kojoj ruci nosite prsten?
21.9.2010 13:30:56   
mama mery
zarucnicki na lijevoj a vjencani na desnoj

_____________________________




(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!