|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   iskustva naših trudnica
13.5.2014 13:50:41   
eternity
fino molim naše trudnice koje nas ovdje prate da ostave svoj trag i na ovoj temi i da zamole svoje cure sa podforuma trudnoća da nam i one ispričaju svoj put do user posted image

-kako su se "trudile"
-što su od lijekova pile u tom i u ciklusima prije
-koje čajeve su pile
-koje vitamine su uzimale
-koje su pretrage radile
- ... sve što misle da je pomoglo da ugledaju user posted image i postanu user posted image

znači samo stvarni simptomi bez pitanja bil moglo biti/šta mislite i sl. i samo osobna iskustva a ne od rodicine prijateljice kolegicauser posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio daxy -- 1.12.2014 10:20:45 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: iskustva naših trudnica
13.5.2014 14:30:15   
daxy
Ja bih još nadodala sljedeće:

Koliko dugo su pokušavale?
Kad su radile test na trudnoću?

_____________________________

One step closer.

4xAIH = 0
9/16 IVF imamo user posted image user posted image
Čekamo naša 2 čuda.

(Odgovor članu eternity)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: iskustva naših trudnica
13.5.2014 15:44:42   
PinkyFunkyBirdy
Probat ću skratit na glavne crte, a za detalje imate negdje moju temu gdje sam opisivala sve i svašta. Dodala sam što mislim da fali. user posted image

-kako su se "trudile": praćenje najprije bolnih sisa (bole me od dan, dva prije O do M) pa uvođenje mjerenja BT, pa praćenje iscjetka pa još dodatno LH trakice. Akcije u neplodnim danima rijetko, a u plodnima obavezno dan prije O i na dan O.
-što su od lijekova pile u tom i u ciklusima prije: u dobitnom ciklusu pila Klomifen (slabo reagiram na njega pa je O bila nakon 24.dc). Ranije isto jednom pila Klomifen, ali bez uspjeha. Duphastone sam pila samo nakon plusa (jednom je trudnoća otišla, drugi put je sve bilo ok). Pokušala sam regulirati ciklus Evinim kapima, Femisan A, povećati iscjedak kapsulama ulja noćurka, pila sam prah Peruanske mace, ...
-koje čajeve su pile: tijekom cijelog razdoblja izmjenjivalo se nevenov cvijet, stolisnik, zdravac, vrkuta, marulja, sladić, list maline, Evin čaj, čaj za zdravlje žene, kopriva, matičnjak, kadulja, ...
-koje vitamine su uzimale: najduže Prenatal od Natural Wealtha, pa Folic plus, pa Folic acid od TwinLaba i trenutno Elevit. Neko vrijeme za imunitet kapi Citrofit te tablete Beta glukan i Immunosal.
-koje su pretrage radile: PAPA, cervikalni brisevi, spolni hormoni, hormoni štitnjače, prolaktin, OGTT, inzulin, MM spermiogram
-dijagnoza: ja PCOS (dugi i neredoviti ciklusi te jajnici puni malih cista) zbog inzulinske rezistencije, MM blaga oligoastenozoospermija (malo ispod granice po broju spermića i pokretljivosti, ali bio je pod temperaturom koji dan prije davanja uzorka pa je to vjerojatno uzrok).
-da li je bilo potrebe liječiti nešto i što: candidu (gljivice) vaginaletama Rojazol i kasnije Canesten te kantarionom (kao prirodnim sredstvom) te ureaplasmu (Doxiciklinom i MM i ja) i trebala sam krenuti s Metforminom zbog inzulinske rezistencije. Nakon spontanog pila Ergomerin za čišćenje maternice te Doxiciklin da ne dobim upalu.
-da li ste bile na nekim operacijama ili postupcima: bila sam na kiretaži nakon spontanog te na ponavljaju kiretaže jer prvom nije bilo sve očišćeno. Da nije ove trudnoće išla bi na MPO (AIH za početak).
-koliko dugo su pokušavale: do uspješne trudnoće 2,5 g., no redosljedno: 1.g. do prve biokemijske, pa 4 mj. do trudnoće koja je završila spontanim, pa nakon kiretaža 4 mj. do sljedeće biokemijske te 5 mj. do ove uspješne trudnoće.
-kad su radile test na trudnoću: većinom 12 dpo pa 14 dpo. Vidjele su se sjene uglavnom i kod trudnoća je 14 dpo bila jača crtica, a kod biokemijskih slabija ili je nestala.
-smatram da je pomoglo: točno određivanje dana O i obavezna akcija dan prije O i dizanje nogu nakon akcije te spavanje u te dane sa spermićima (bez odlaska na WC).

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu daxy)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: iskustva naših trudnica
13.5.2014 16:03:35   
eternity
zaboravila sam napisat nama trudilicama najvažnije - simptomi !!!user posted image user posted image user posted image prije test i nakon user posted image

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: iskustva naših trudnica
13.5.2014 16:22:42   
PinkyFunkyBirdy
-simptomi: svaki put drugačiji. Trebalo bi ih naći negdje u starim postovima, ali evo koliko se sjećam.
1.(biokemijska - 8/2012) sam dobila jaku candidu (gljivice) i malo krvi na 5 dpo i odmah sam znala da sam trudna jer to dvoje nisam nikad ranije imala. Još sam od tog 5 dpo imala lagane grčiće te sam jače osjećala mirise. Mislim da mi se i ponekad malo zavrtilo. Prokrvarila sam na 18 dpo.
2. (spontani - 12/2012) sam imala isto te lagane grčiće od nekih 5 ili 6 dpo te sam bila užasno zbunjena i nespretna i nakon plusa je krenula mučnina i žgaravica. Par dana prije testa znam da sam plakala kao kišna godina jer su mi zagorile papaline. user posted image
3. (biokemijska - 9/2013) isto lagani grčići i lagana mučnina, ali ona mi je postala PMS simptom od spontanog (nešto se valjda promijenilo u organizmu od tada). Spotting dobila 14 dpo, a prokrvarila dan kasnije.
I sad 4. (uredna trudnoća - 1/2014) nije bilo grčića, nije bilo ničega posebnog osim ove lagane mučnine koju ne mogu pripisati simptomu. Iskreno, mislim da sam sad imala najmanje simptoma. Jedino mi je iscjedak bio sve jači kako se bližio dan testa - nešto kao da sam se upiškila, ali mliječnog izgleda. Nakon plusa mi je u 6 tt krenula mučnina i žgaravica.
Evo, dopisala sam mjesec i godinu kad je što bilo pa koga zanimaju detalji mogu ići istraživat stare postove. user posted image Nisam pisala simptome koji su mi i PMS simptomi poput bolnih sisa, napuhnutosti, gladi i sl. jer to imam oduvijek od O do M.

< Poruku je uredio PinkyFunkyBirdy -- 13.5.2014 16:32:40 >


_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu eternity)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: iskustva naših trudnica
14.5.2014 8:34:59   
vucica
evo da podijelim s vama svoje iskustvo:

-kako su se "trudile": pokusavali smo razne metode, od pokrivanja svakog drugog dana, pokrivanja svakog dana u vrijeme plodnih dana, pokrivanja svakog treceg dana, plodne dane određivali smo uz pomoc lh trakica, lezanje nakon odnosa, međutim u dobitnom ciklusu nista od toga nismo primjenili, odnose smo taj mjesec imali samo dva puta, nisam ni pratila kada su mi bili plodni dani, niti sam dizala noge, jos uvijek ne vjerujem da smo uspjeli i to bas taj mjesec kada se nismo ni najmanje nadali

- od lijekova, cajeva i vitamina nismo nista koristili

- na pretrage smo taman htjeli krenuti taj mjesec, koji je ispao dobitni

- dijegnozu nismo imali, osim sto ja inace imam problema sa stitnjacom, hipotireoza

- koliko dugo su pokušavale: malo vise od godinu dana

-kad su radile test na trudnoću: prvi dan nakon izostanka m, jasno se vidjela druga crtica, nakon dva dana sam ponovila test i bio je plus kao kuca

-simptomi: osim izostanka m apsolutno nikakvi drugi simptomi, niti su me grudi boljele, nit jajnici, cak do 8og tjedna nisam vjerovala da sam trudna jer nista nisam osjecala, e onda su pocele mucninine user posted image

- sta je kod nas utjecalo da dodje do trudnoce stvarno neznam, a vec sam bila spremna da nas cekaju silne pretrage i postupci potpomognute i samo sam cekala da dodje m da se narucim kod G, a ono od vjestice ni v!
- svim trudilicama zelim da sto prije i vi ovdje iznesete svoja iskustva kako ste dosle do zeljenog plusica i da se prebacite na trudnicki podforum user posted image

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: iskustva naših trudnica
14.5.2014 8:54:40   
nutella2009
Evo i nešto moga ;

I. trudnoća ( pokušavali 3 mjeseca zdravi smo oboje tako da nikada nisam koristila ništa također O pratila samo preko sluzi.Simptomi ništa osim 5 dana kašnjenja izrazite vene na grudima )
II. trudnoća ( neplanski tako da zbilja nismo pokušavali .Simptomi opet 4-5 dana kašnjenja mučnina i to sam ustala popit kavu bez koje nemogu funkcionirati i odmah povratila tada sam znala da nešto neštima ali na trudnoću nisam sumnjala , također uz mučninu imala sam jake bolove kao pred menstruaciju svih 9 mjeseci i krvarenje desnih )
III.trudnoća ( e ovdje sam zbilja bila iznenađena, Dakle MM na putu došao na dva dana kući imali samo jedan odnos u cijelom mjesecu i još pazili ( mislim kako je lijepo pazio user posted image user posted image ) Menstruacija kasni 25 dana ja ni u ludilu nisam posumnjala u trudnoću , kroz glavu mi je prošlo sto bolešćina koje sam možda ulovila kad ono user posted image .Simptoma nikakvih ali zbilja drage nikakvih svih 9 mjeseci .

Sve tri trudnoće sam testirala nakon debelog kašnjenja trudnoće.

A sad smo krenuli na još jednu bebolinu pa valjda će se uhvatit samo sam sad dosta opterećena a gledajuć svoja prijašnja iskustva neznam kako oslušnit tijelo .

(Odgovor članu eternity)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: iskustva naših trudnica
14.5.2014 11:46:59   
Pomalo
-kako su se "trudile": racunanje plodnih dana i pokusavanje odgonetnuti kada je to ovulacija
-što su od lijekova pile u tom i u ciklusima prije: nista od ljekova
-koje čajeve su pile: samo planinski(mix trava)
-koje vitamine su uzimale: multivitamine i magnezij, ali nista bas odredeno za trudnocu
-koje su pretrage radile: PAPA i krv i urin(jer sam imala E. coli prije pa sam htjela biti sigurna da je sve ok)
-koliko dugo su pokušavale: 3 mjeseca.. Napravila sam pauzu prvo kroz ljeto jer sam pila antibaby, a ciklus mi se nakon toga skroz poremetio, bilo je bas tesko pogoditi ovulaciju jer mi je u ova 3 mjeseca svaki ciklus trajao drugacije..
-kad su radile test na trudnoću: prvi sam napravila 2 dana prije nego sto mi je(otprilike) trebala doci menstruacija jer su me prsa toliko boljela i osjecala sam se skroz cudno, bila sam uvjerena da sam trudna i stvarno, bio je pozitivan.. Ali nisam se htjela prebrzo radovati pa sam ga ponovila opet za tjedan dana.. Mislim da sam ovaj prvi radila nekih 15ak dana od dana zacetka
-smatram da je pomoglo: odredivanje O cca, akcija oko O, dizanje nogu i lezanje pola sata nakon.. user posted image

(Odgovor članu nutella2009)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: iskustva naših trudnica
14.5.2014 12:55:32   
micikaMala
Moja prva trudnoća : prije 6 godina.
Dragi pita: Hoćemo napraviti bebu?
Ja: Aha!
I napravili je od prve.
4 dana prije O i dan prije O su bili odnosi.
Jastuk ispod guze na 10 min

® što su od lijekova pile u tom i u ciklusima prije: Ništa

® koje vitamine su uzimale: Ništa; nakon što je test pokazao +, počela sam piti folnu kiselinu

® kad su radile test na trudnoću: Nisam mogla dočekati da mi kasni M. Kupila sam test Intim plus na putu do posla (4 dana prije očekivane M) i na poslu popiškila. Plus je došao isti tren.

® simptomi prije testa: umor, veliki umor- nisam mogla držati oči otvorene, grčenje u trbuhu kao pred mengu, ali slabije.

® simpomi nakon plusa: još kojih par dana očekivanje M za koju sam znala da neće doći, mučnine- neke blage, ali sam zato stalno jela pomalo i dok sam jela mi je bilo ok. Pa tako sam stalno jela. Dobila 23 kg. Ginekologica se zabrinula pa me slala na idem vaditi šećer pod opterećenjem, na koji nisam nikad otišla jer sam znla da te kile nisu od zraka, već od zubi.
Termin poroda= datumu poroda, školska trudnoća, završetak carskim jer mi je zdjelica preuska. Ali to su tek shvatili nakon 10 sati "doooobrih" trudova.

Sad čekam drugu….

(Odgovor članu Pomalo)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: iskustva naših trudnica
14.5.2014 13:08:12   
Snjeguljica_83
Moja prva i za sada jedina trudnoća:
Odmah poslije vjenčanja, drugi ciklus +, praćenje sluzi, ne znam koliko su bile česte akcije, noge malo u zrak, to da....

® što su od lijekova pile u tom i u ciklusima prije: Ništa

® koje vitamine su uzimale: Ništa; nakon što je test pokazao +, počela sam piti Elevit na svoju ruku, vidjela sam reklamu

® kad su radile test na trudnoću: M. kasnila 3 dana. Ponovila test nakon 7 dana
® simptomi prije testa: pojačana žeđ, grčenje u trbuhu kao pred mengu, malo osjetljive grudi, nisu se ni povećale, sve do petog mj. trudnoće
® simpomi nakon plusa: isto kao gore

Trudnoća školska, da školskija nije mogla biti user posted image

Dostav fina T., malo mučnine od 6-8 tjedna, nikad povratila... Sve za poželjeti!

Ovo je ukratko, ostavljam prostor novopečenim trudnicama (tako sam ja shvatila temu)



_____________________________

Velika cura user posted image
Mali veliki dečko user posted image
"Bog ne stavlja u srce želje koje ne misli ispuniti."

My Ovulation Chart

(Odgovor članu micikaMala)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: iskustva naših trudnica
14.5.2014 14:28:39   
eternity
hvala cure na iskustvimauser posted image user posted image user posted image user posted image

snjeguljice draga, mislila sam na sve trudnice ikaduser posted image user posted image user posted image user posted image ne samo trenutne nego i vas koje već imate svoja malena zlata domauser posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu Snjeguljica_83)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: iskustva naših trudnica
14.5.2014 16:06:06   
raffica
-kako su se "trudile": Nisam se nešto izrazito trudila, jednosatvno smo rekli da želimo maloga bebača, i nakon drugog pokušaja se dogodilo.

-koje čajeve su pile: što se tiče čajeva ja ih inače jako volim, pa ih stalno pijem, a baka mi radi domaće, tako da sam stalno pila domaću bazgu, kamilicu, neven, mentu, zeleni čaj... Inace mi je jako uredan iklus bio, ali bolan, pa bi mi ovi čajevi pomogli. Čula sam da se za podnost preporučuje vrkuta!!

-koje vitamine su uzimale: prije same trudnoće ništa, a ni sada tijekom trudnoće ništa, jer se zdravo hranim, a sami nalazi su mi super.. jedino ponekad uzmen onaj bombončić grožđanog šećera jer mi to podigne jako nizak tlak..

-koje su pretrage radile: nakon što sam saznala za trudnoću: PAPA, cervikalni brisevi, kra, pa će ih biti još)vna slika kompletna, urinokultura, i test za krvnu grupu..to je za sada (na polovici sam put pa će ih biti još)

-kad su radile test na trudnoću: na dan kad mi je vještica trebala doći, i odmah mi se pokazao plusić :)

-smatram da je pomoglo: redoviti sexualni odnosi tijekom plodnih dana. osobito tijekom ovulacije (tko ne zna i ne osjeća kad mu nastupa neka kupi one trakice koje to pokazu). Izbjegavanje alkohola, cigara, i cure moje MANJEEE STRESA!!

simptomi: inače imam jaki PMS, koji je ovaj put bio nešto izraženiji, dakle bolne grudi, jako vruće i natečene, napuhnutost, živčanost, bolni jajnici, toliko da nisma mogla niti kihnuti, tjeskoba, nervoza, prištići, masnoća na koži. No, dan kad sam radila test dobila sam laganu temperaturu, i mama mi je odmah rekla da sam trudna, tako je i bilo!! Pa cure mjerite i temperaturu :)

Nadam se da sam pomogla, iako sam ja recimo "školski primjer trudnoće"-. AkO vas išta više zanima slobodno pitajte.


< Poruku je uredio raffica -- 14.5.2014 16:08:20 >


_____________________________

18.10.2014. očekujem svoju prvu mrvicu <3

(Odgovor članu eternity)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: iskustva naših trudnica
14.5.2014 17:42:59   
kim626
Drage moje prvo..svima vam zelim srecu da sto prije ostanete trudne i da postanete majke!!!
Moja prica je krenula sa policisticnim jajnicima i izostanka ciklusa po 9-10 mjeseci,dobivala sam Diane 35 i tako 7 godina..onda smo poceli raditi na bebi i nikako,nikako! Zatim smo krenuli na sv.Duh na humanu i tamo smo suprug i ja prosli sva testiranja..uglavnom posto smo mladi trebalo bi to ic ali malo teze! I tako smo se trudili ali nista...strah,zelja,ljutnja...svi ti osjecaji su se mjesali!
Bas pred sami prvi postupak odlucila sam se za kompletnu endokrinolosku obradu i pocela piti tablete za secer zbog jajnika i inzulinske rezistencije ...i ostala sam trudna ali bez ijednog simptoma sam dosla do 12 tjedna kada je trudnoca otkrivena na pregledu za inseminaciju...nazalost doslo je do spontanog user posted image
Nakon toga trebalo je vremena danse psihicki oporavimo i krenemo,dalje..probali smo tri puta inseminacije,jednom umjetnu...nista..za to vrijeme muz je pio caj od piskavice ,cink i bioastin dok sam ja pila cajj od vrkute i folnu

onda sam ja odlucila instalirat aplikaciju na mob koja prati cikluse..plodne dane..i znate sta...nakon dva mjeseca meni je kasnola men.odma sam radila test..jedan..drugi
eti ...svi su pokazivali + .......srecaaaa do neba...nakon toga sam pratila rast bete i uz malo krvarenje na pocetku i sve silne probleme i prepreke danas drzim najveci i najljepsi dar od Boga! Zelim vam svima punooo srece i vj...biti majka nesto je najljepse...isplati se svakia muka!

(Odgovor članu raffica)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: iskustva naših trudnica
15.5.2014 11:32:00   
bebac24
evo i nase friske price :-)
KAKO SU SE TRUDILE: nista specijalno zapravo niti sam mjerila BT,niti koristila LH trakice...jednostavno smo imali odnose kad nam se htjelo,ponekad bi ostala lezat,ponekad ne,noge su bile u zraku mozda svega 5-6 puta...
sad predzadnji i zadnji a dobitni ciklus skinula sam aplikaciju za plodne dane..oznacilo je cca 8-10.4.tada i dan prije sam ostajala lezat i samo 9. su nogice bile u zraku i upalilo je :-)
LJEKOVI.:na srecu nista nije bilo potrebno
CAJEVI: pocela vrkutu ali i brzo prestala nije mi se dalo
VITAMINI:na pocetku folnu jedan mj i odonda nista
PRETRAGE: e svasta pomalo... PAPA,btisevi,hormoni,na PAPI pronaden cin2 i hpv,hormoni TSH povisen...
ali uz sve to smo uspjeli
SVE STA JE POMOGLO:dugo sam bila pod jakim stresom,i zadnja 3 mj sam skroz promjenila razmisljanje za neke probleme,opustila se i ne mislila na nista...
KOLIKO DUGO SMO SE TRUDILI: godinu i 4mj.
KAD SMO RADILE TEST:posto mi je zadnji ciklus bio cudan cekala sam 31
dc i u sekundi je dosao plus
SIMPTOMI: manje vise kao obican PMS ... osim sta mi se nije jelo slatko,cice su jace bolile,grcilo me nekako malo drugacije nego inace i dan prije je jednostavno neki osjecaj dosao da je to to ..
GODINE:evo krajem 6. napunit cu 25 god..
nadam se da sam kome pomogla :-)

(Odgovor članu kim626)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: iskustva naših trudnica
15.5.2014 12:05:08   
Sunshine28
kako smo se trudili - stvarno svakako, kombinacija slijedeceg - u tjednu koji obuhvaća ovulaciju odnosi svaki drugi dan, samu ovulaciju sam pokušavala detektirati uz pomoć praćenja sluzi, predovulacijskog krvarenja koja sam znala imati 2-3 dana prije izbacivanaj folikula - ali na zalost ne svaki mjesec i na kraju korištenjem ovulacijskog mikroskopa Fertil Focus, kada smo uključili mikroskop uspjeli smo od prve....uz to trudili smo da u odnosima stvarno uzivamo i da svakako dozivimo vrhunac u cca. isto vrijeme i mislim da je to također bilo dobitno jer sam citala negdje da grcenje zene koje uzrokuje orgazam brze i uspjesnije prenosi spermije do cilja....takoder sam nakon odnosa neko vrijeme drzala zdjelicu i noge na povisenom i obavezno se potrudila da ne moram na wc poslije odnosa barem dva sata ili do jutra....
ljekovi/vitamini - samo Prenatal od Natrual Wealtha, kada sam uspjesno ostala trudna odmah duphstone jer sam prije vec imala spontani
pretrage - doslovno nista, taman smo trebali ici na prvi razgovor u ambulantu za humanu reprodukciju kada smo ugledali +..osim standrade PAPE i nekoliko puta UZV-a jajnika u pokusaju procjene kada ce biti ovulacija...
pokušavali: gotov dvije godine, prva trudnoca se uhvatila nakon 6. mjeseci ali završila spontanim, a onda smo se za drugu bome nacekali...
test - dobitni test je rađen na prvi dan kada mi je izostala M, druga crtica je bila jasno vidljiva....ali mjesecima prije toga nisam mogla izdrzadti napetost niti sam psihički više mogla raditi testove u koje onda nisam vjerovala kada bi bili negativni pa sam se i dalje nadala...isla sam na prvi dan izostanka M u Sunce na vađenje krvi i testiranje na betu...to je kostalo 80kn i bilo je sto posto sigurno....to me rjesilo puno stresa....ovaj dobitni test sam napravial jer mi je prvi dan izostanka bio petak sto je znacilo da rezultate u Suncu ne bi dobila do ponedjeljka...i eto...bio + (sacuvala sam ga kao pravi manijak i imam fotku testa na prvoj stranici albuma moje curke user posted image )
dobitni simptomi - tjedna dana pred ocekivanu M imala sam osjecaj kao da bi trebala dobiti M, ali kao da znam da necu dobiti....ne znam to opisati...neki osjecaj kao da menga stize, ali nema boli iako su npr. grudi bolne....osim toga bas nista.....mucnine i svi drugi razvikani simptomi trudnoce dosli su tek cca. u 8. tjednu...
savjet - definitivno ovulacijski mirkoskop, mirovanje i nepiskenje nakon odnosa i ne ocekivati ne znam kakve simpotome trudnoce u ranoj fazi kao sto je prvi tjedan izostanka M....to je jako nerealno, 90 posto zena ne osjeca nista ili osjeca tek kao da ce dobiti mengu, a ne dobije ju....
i da, kada krenu prve kapljice M oko datuma kada ju ocekujete treba se pomiriti da je to M i nista drugo...ja sam cijelu znanost razvila oko implantacijskog krvarenja i ubijala se time, a zapravo je ono jednako rijetko kao i sto je mucnina i odbijnost na mirise i ukus u prvim tjednima trudnoce.....

SRETNO CURE! nadam se da sam pomogla....

< Poruku je uredio Sunshine28 -- 15.5.2014 12:13:48 >


_____________________________

I + G = E & L


(Odgovor članu bebac24)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: iskustva naših trudnica
15.5.2014 14:32:42   
Snjeguljica_83

IZVORNA PORUKA: eternity

hvala cure na iskustvimauser posted image user posted image user posted image user posted image

snjeguljice draga, mislila sam na sve trudnice ikaduser posted image user posted image user posted image user posted image ne samo trenutne nego i vas koje već imate svoja malena zlata domauser posted image user posted image user posted image


A dobro onda, već sam mislila da ne pripadam ovdje. user posted image

Inače, kad sam zatrudnjela imala sam 26 godina i 8 mjeseci (da budem precizna), a rodila s 27,5 g. user posted image

_____________________________

Velika cura user posted image
Mali veliki dečko user posted image
"Bog ne stavlja u srce želje koje ne misli ispuniti."

My Ovulation Chart

(Odgovor članu eternity)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: iskustva naših trudnica
16.5.2014 11:45:50   
eternity
trudniceuser posted image ,zaboravih napisat pa su me drage trudilice napomenule- vaše godine kad ste ugledaliuser posted image

< Poruku je uredio eternity -- 16.5.2014 11:46:29 >

(Odgovor članu Snjeguljica_83)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: iskustva naših trudnica
24.5.2014 23:13:43   
ikaaa
evo konačno i ike da napiše svoje iskustvo.....user posted image ...hvala bogu utakmica je pa mogu doći do kompićauser posted image
kako smo se trudili i koliko: trudili smo se punih pet godina..... prva godina dana je protekla bez opterećenja, kad bude bit će..... praćenje O i mjerenje BT.... Druga godina dana krenula sam na obični ginekološki pregled čisto da vidim jeli sve ok.... zaključak mog bivšeg ginekologa je bio, da su mi mjesečnice ne redovite i da je to NORMALNO (sa 21guser posted image ono kasni po 40/50-60 dana), upala janika, antibiotik, rojazol vaginalete, i one grozne vaginalete sa jodom.... i tako sam svakih mjesec dana išla na kontrolu, stalno je bila upala za upalom, gljivice...nikako na zelenu granu..... bebe nigdje.... Na početku treće borbene godine u prvom mjesecu mi je bivši ginić rekao citiram: DA NEZNA ŠTO ĆE SAMNOM, DA IMAM KRONIČNU UPALU JANIKA I DA SUMNJA NA TUMOR NA MATERNICI, DA NA TRUDNOĆU ZABORAVIM I DA BIH NAJBOLJE BILO DA TO SVE LIJEPO RIJEŠIM I DA SE NE MUČIM VIŠE!!!! sva onako u šoku ipak mi je bilo čudno da kako mi može postviti dijagnozu nečega ako mi u 2 godine nikad nija dao da vadim hormone, papa je bio dobar, a jajnici me ne bole.....ipak ako je upala jajnika moralo bih barem malo boljeti...Odlazim po drugo mišljenje i dobivam ga - sve je u najboljem redu!!!!!mislim po uvz-u nema upale, malo tu i tamo cistica koja, vadim betu jer mi je tada kasnila dobrih 3mj, u nadi da je user posted image , ali beta 1,20....dobivam dufastone i pijem ih tri dana, user posted image došla....svi sretni i zadovoljni.... eh sad tek počinje prava pravcata borba..... odlazim kod prvatnika ujedno divni ljudi i ja i mm smo im zahvalni do neba što su imali strpljenja za nasuser posted image .... ginekološki sve dobro, papa uredan, brisevi uredni, vadim hormone, sve ok osim jednog malog hormonića PROLAKTINAuser posted image , tad još nisam znala što je to.... odmah dobivam terapiju bromengon, 2 na dan, pijem mj dana, koma živa loše podnosim, muka, slabost povraćanje, vadim za mj dana prolaktin super pao je...... prekidam terapiju za mj dana, vadim prolaktin nalaz koma veći nego prije..... i to troduplo...hitno MR hipofize, na MR sve ok...idem edokronologu za danje upute, nastavljam sa terapijom 3 bromengona na dan pijem tri mj, prolaktin super, kad prestanem piti prolaktin naglo skoči i naravno visoki prolaktin O ni u talonu....dijagnoza HYPERPROLCTINEMIA.... i tako prošla skoro 3 godine, s time da sa u prekidima kad nisam pila bromengon pila klomifen od 3-5 dc....i te godine sam ga pila 4 puta...od bebice ništa.... ja i mm ulazimo u 4 godinu borbe, ginić nas šalje u petrovu na s-gram, u prvom mj, ja vadim hormone, hormoni super, pijem pola bromengona na dan, prolaktin u normali...s - gram diagnoza oligoasthenozosprmia, odlazimo andrologu, vadi sve moguće briseve, dobiva vitamne b i cink..... vadimo ponovno s-gram opet ništa od pomaka.... odlazimo u trećem mjesecu na kozultacije za MPO, prvi postupak je u 10mj, prije toga moram raditi hsg koji je uredan ali bolna pretraga.... u 10mj pijem klomifen odlazim na isemniciju beta 1,20..... bebe nema...ja i mm odlučujemo se za postupak vantijelsne oplodnje, IVF.... krajem 11mj odlazimo u postupak.....pikalice su sljedeće od prvog dana mc Decaseptyl 0,1 u trbuh, vagianlete 5 dana u rodnicu, ja i mm pijemo 3 dana po jednu kapsulu Hiramyxina....4 dan ciklusa uz pikalice decasptyla koristim i pikalice gindola..... 14 dan ciklusa napravljena punkcija janih stanica 8 komadauser posted image user posted image , uz gondole koje još koristi i pikalice si stavljam vag utrogestan 3x2.... za 3 dana je transfer oplođeno je 5 jajnih stanicauser posted image , varćene 2...... utrogestan koristim i dalje, pikam se sa bravitidom, decapeptyl.... radim betu dan prije badanjaka i beta je 1081...TRUDNI SMO.....user posted image
priča je podugačka...znači
trudili se 5 godina......
od ljekova sam pila svašta zbog upala jajnika, vaginalete rojazol, jodove..... bromengon zbog visokog prolaktina.....za stimulaciju klomifen, dufaston
od čajeva sam pila vrkutu i marulju.....ali na kraju zadnje dvije godine pila sam čaj za žene od pčelarstva radošević odličan je, mjesečnice ne bole traju 4 dana i krvarenja su umjerena....
od vitamina sam uzimala bioprovital od radoševića super je, žličicu ujutro ja i mm. muž je korstio cink i vitamine b, ali nije urodilo polodm....
PRETRAGE: pap test, brisevi, hormoni, hsg, test na hiv i hepatitis c, test na toxsmoplasmozu, progestreon, mm s-gram, hormoni, brisevi, test na hiv i hepatitis c, test na mikrodeleciju Y kromosoma i kariogram....
Drage moje samo budite uporne, naoružajte se velikim živcima, preplakala sam noći i noći, svaka user posted image za nas je bila bolan trenutak i više me je boljela psihički nego fizički..... budite jake, borba za ono najlijepše u životu se svaka isplati, nemojte odustajati, svaki početak je težak i ono najvažnije je da ne posustajete i da vjerujete u ono za čime težite...npr ja kad sam išla na prvi postupak iseminacije u sebi sam odmah znala da nije uspjelo...ali kad smo kraje godine krenuli u postupak IVF-a, rekla sam sama sebi sad bih bilo dosta, mislim pozitivno i to je to.... osmijeh je uz sve to bio na licu, jest da su pikalice koje sam svaki dan sama sebi davala bile psihički teške za svaku ženu ali u sebi sam znala da je to to i da će uspijeti....mora...i evo nas prije dva dana ušli u punih 6mj t..... drage moje budite jake, hrabre i snažne jer mi smo žene i uz sve te čajeve, vitamnie, BT, praćenja O, pretrage mi to možemo...mis mo carice....
sorka na podužem postu.....ali ja se raspisala...hormončeki djelujuuser posted image user posted image


_____________________________

Ne budi uvjeren da si sam i da živiš samo za sebe, za nekog si rođen i netko je rođen za tebe...I&G31.07.2010.....
Naša mala curica 15.08.2014.

(Odgovor članu eternity)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: iskustva naših trudnica
6.6.2014 19:54:28   
andydea
Evo da i ja u miru napišem :
1.dijete - nisam ni znala kad sam zatrudnila (desilo se)..saznala tek u 16 tj.,
simptomi jedino bolne grudi i za 2 br.veće,pojačan apetit,mengu sam imala oskudnu do tada..
porod preko termina-vaginalni
2.dijete- pila sam folic plus,trudili se 3mjeseca,test nisam radila-nisam htjela..čekala sam da prođu 2mj.izostanka..otišla na pregled i rekli mi da sam trudna
simptomi: izostanak menge,mučnine i vrtoglavice
porod 5 dana prije termina-vaginalno (najlakši)

3.dijete- najduže planirano(skoro 2 god.,ali smo se trudili samo 3 ciklusa) ...međutim bila je biokemiska,je opet prošo jedan ciklus i sljedeći je bio dobitan...
-pila sam folnu,čaj vrkutu-i dan danas sam uvjerena da mi je ona pomogla da ostane trudna,mjerila sam bazalnu temp.,računala plodne dane,dizala noge i imala odnose svaki drugi,ako ne i svaki dan..
Test sam radila na dan očekivane tj.neočekivane vještice i ugledala crtice
simptomi: bijeli gusti iscjedak,glavobolja
porod- prenjelatjedan dana,-vaginalno (jako težak porod,najteži od njih troje)

4.trudnoća- pokušavali 3 ciklusa,pila vrkutu i koprivu,elevit
test radila na dan neočekivane,pozitivan
simptomi:mučnine,glavobolja,bolovi u zdjelici
-u 10tj. po utz ili 13.tj. po normalnom računanju izgubila sam svog anđelauser posted image ,očistila se sama kod kuće i proživjela pakao od bolova..mogu reći još jedan porod obavilauser posted image

4 beba-5 trudnoća:
-nakon 3 ciklusa čekanja od ab-a,4 ciklus (zapravo ni ne znam za koliko jer su mi menge dolazile svakih 60dana)..uz vrkutu čaj i elevit,koprivu čaj..ponovno sam ostala trudna
simptomi: najgori do sada-mučnine,bolovi u zdjelici,iritirajuće bradavice,glavobolje..osjećaj da sam trudna
test sam radila po nekakvom svom osjetu i izračunu kad bi se mogl pokazati crtica,s obzirom na moje poremečene cikluse (takvi su jer dojim još svog sina 21.mj.)
-i eto uspješno za sada trudna...18.tj...želja mi je ovaj puta roditi kod kućeuser posted image

_____________________________

LAURA 11.01.2002
LANA 23.05.2006
DIAN 21.08.2012-mamin lavić (4180g,50cm)
Mrvica (anđeo)- 29.10.2013
MARIA ROSA 4.11.2014 -4,460 g, 54cm (mamina bumbarica )

(Odgovor članu ikaaa)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: iskustva naših trudnica
9.7.2014 8:55:50   
mamo
1. trudnoća

-kako su se "trudile": skoro svih 11 godina veze nezaštićeni odnosi, odnosno korištena samo metoda prekinutog snošaja. 7-8 mjeseci prije trudnoće prestali smo koristiti bilo kakvu zaštitu
-što su od lijekova pile u tom i u ciklusima prije: ništa prije, osim duphastona i utrogestana u 6. tt zbog krvarenja
-koje čajeve su pile: vrkuta
-koje vitamine su uzimale: selen, ulje noćurka
-koje su pretrage radile: hormoni, brisevi, papa, spermiogram, folikulometrija. S 23 godine sumnja na PCOS, iako su svi UZV nalazi bili uredni. Redovno sam hodala kod gin od svoje 18. godine zbog jaaaako neredovitih i produženih ciklusa. Dijagnoza sekundarna oligomenoreja, anovulatorni ciklusi (ne svi). Endokrinolog koji mi je dijagnosticirao PCOS na temelju nalaza hormona (povišen slobodno testosteron) i na temelju pojačane dlakavosti, rekao mi je da nikad prirodnim putem neću moći ostati trudna user posted image (op.a. imam dvoje djece, prirodno :))
-da li ste bile na nekim operacijama ili postupcima: nekoliko godina prije trudnoće kolposkopija zbog dijagnosticiranog HPV-a i CIN II
-koliko dugo su pokušavale: 8 mjeseci
-kad su radile test na trudnoću: po savjetu ginekologice, 7 dana nakon očekivane M
-smatram da je pomoglo: folikulometrija najviše, a vjerojatno i vrkuta i ulje noćurka. Imam sreću da imam genijalnu ginekologicu koja je stvarno dala sve od sebe da ugledamo naš prvi user posted image user posted image . U dobitnom ciklusu svaki drugi dan sam išla na folikulometriju i 11 dc (petak) je rekla da do nedjelje nemamo odnose i da u nedjelju navečer imamo odnos i da nakon odnosa ostanem ležati i dignem noge u zrak. 38. dc smo ugledali drugu crticu user posted image
- simptomi: prije testa - nevjerojatna glad i potreba da ju odmah istog treba utažim user posted image , osjetljive i bolne cice, pojačan iscjedak; nakon testa: oko 6.tt mučnine - jake i prekomjerne, od 8. tt povraćanje nakon svakog obroka čak i nakon tekućine. Hospitalizirana zbog dehidracije i gubitka kilograma - 5 dana na infuziji (glukoza, torekan). Nakon toga malo bolje, ali povraćanje stalo tek oko 16.tt, a mučnine tek iza 20.tt. U 6. tt smeđi spotting - na duphastonima i utrogestanima do 12. tt

2. trudnoća

-kako su se "trudile": 7 mjeseci nakon rođenja prvog sina, ugledali smo ponovno user posted image . Ne mogu reći da nije planirano, ali iznenadili se jesmo user posted image jer sam zatrudnila iz prvog pokušaja. S obzirom na to koliko smo se trudili za prijašnju trudnoću, rekli smo da ćemo početi cca 6 mjeseci prije nego što želim ostati trudna, za svaki slučaj i eto dogodilo se odmah, a odnos je bio oko 22. dc (tek prva menga nakon poroda)
-što su od lijekova pile u tom i u ciklusima prije: ništa
-koje čajeve su pile: ništa
-koje vitamine su uzimale: ništa
-koje su pretrage radile: samo papa nakon 1. poroda
-da li ste bile na nekim operacijama ili postupcima: ništa
-koliko dugo su pokušavale: 0
-kad su radile test na trudnoću: 10 dana nakon očekivane M, ali trudnoća je bila 10 dana manja po UZV tako da je vjerojatnije da je to bilo cca 10-15 dpo
-smatram da je pomoglo: to što sam rodila samo 6 mjeseci prije - kažu da je žena najplodnija u godini nakon poroda user posted image
- simptomi: prije testa - izostanak M i "osjećaj" da sam trudna user posted image , nakon testa - opet mučnine oko 6. tt po UZV, ovaj put još jače i s još više povraćanja (preko 10 puta dnevno) isto od 8. tt. Izgubila 5 kg u prvih 10 tt. Hospitalizirana 2 puta po 5 dana, na infuziji (glukoza, torekan, normabel). Mučnine prestale tek nakon 25. tt. U 7. tt po UZV opet lagano krvarenje - utorgestan do 12. tt

< Poruku je uredio mamo -- 9.7.2014 9:02:11 >

(Odgovor članu andydea)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: iskustva naših trudnica
12.8.2014 7:48:21   
nutella2009
Već sam pisala od prije pa samo da dodam ovu novu trudnoću ;
1. KOLIKO SMO SE TRUDILI ?
Mislim ovaj period 6 mjeseci ...
2. ŠTO SAM PILA ?
Samo Heferol za željezo jer sam čula da slabo željezo također utječe na user posted image , i kao i uvijek godišnje jednom dozu matične mlječi koju toplo preporučijem svima ...
3. KOJE PRETRAGE SMO RADILI ?
MM je napravio kompletnu krvnu sliku, urin, snimljena prostata i spermiogram u Citu , sve je bilo OK.Ja sam napravila papa test.
Akcija je pala kroz jutro kad sam osjetila pikanje jajnika i to je jedina promjena u ovim 6 mjeseci ....

(Odgovor članu eternity)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: iskustva naših trudnica
12.8.2014 13:26:26   
tealitas
Evo i mene drage moje cure...
Prvi puta kada sam ugledala svoje user posted image nisam se trudila ostala sam iz prve to je bilo za moj rođendan 19,03 prije 2,5 godine ali ta trudnoča završila je sa spontanim pobačajem.
Nakon to ga radimo na bebi uzastopno, a posto imam samo 26 godina nisu me htjeli slati na razne kontrole prije ,trebala sam sada početi u 9 mjesecu i ja i mm sa pregledima.
Međutim ja sam u svojoj 17 godini imala teški hormonalni poremečaj, krvarila i bila u bolnici 1 mj. nakon toga imala 3 puta cistu na jajniku veličine naranče koja se sama povlačila, prije 3 godine otkrili su mi cin 3, bila na biopsiji i nakon 4 mj samo se povuklo. Rečeno mi je da ako nejdem na dijete u roku od godinu ,dvije da pitanje dal ču imati dijete.Do ljeta sam pila Vrkutu, i to je sve šta sam koristila, prestala sam pušit i ja i mm.
I evo sada prije 5 dana ugledah svoje user posted image napokon. Sada sam radila test 7 dana prije očekivane menstruacije, i sigurna sam da sam začela odma poslje prošle menstruacije.

(Odgovor članu nutella2009)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: iskustva naših trudnica
15.8.2014 14:54:09   
ema55
I. trudnoća - zatrudnjela iz prve, nisam ništa pila, test radila 3 dana nakon očekivane menstruacije. nisam imala mučnine ali sam imala hematom pa sam priležala prva 3 mj. poslije se povukao. rodila 7 dana nakon termina (inducirani porod)

2. trudnoća - zatrudnjela nakon 4. mjeseca, isto ništa nisam pila, test isto radila nakon 3 dana, i sad idem na prvu kontrolu za 4 dana. za sada neman mučnine samo sam umorna.



_____________________________

princezica mamina najdraža, i ljubav najveća:)-09.11.2009.

(Odgovor članu tealitas)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: iskustva naših trudnica
14.9.2014 17:42:36   
Romela
Vi koje pisete o iscjetku. Kad je krenuo,kakav je bio? Hvala

_____________________________

04.08.2012.~ L
15.10.2013.~andjeo
30.3.2014~andjeo

(Odgovor članu ema55)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: iskustva naših trudnica
21.10.2014 13:38:12   
nina1210
-Koliko dugo su se trudile 6mjeseci
-Kako su se trudile pratila sAm ovulaciju, nisam koristila ni trakice ni mjerila temp ni ista znala bi po sluzi jer je ima puno i grcevima, dan prije ovulacije inace imam bolove pa po tom znam
-kad su radile test ovaj dobitni ciklus na 28 dc, znaci dan prije menge, koristila sam clearblue digitalni
-sto su od lijekova pile u tom i proslom ciklusu : nista
-cajevi samo sam pila dosta caja od mente, neznam zasto al na svakom koraku mi je tijelo trazilo mentu
-koje vitamine Samo folacin koji pijem zadnje dvije godine jer pijem tablete za epilepsiju
-koje pretrage bila sam na redovnom pregledu dan prije ovulacije jer me uzasno presijeklo sto sam znala da se sprema ovulacija sto je i ginekolog potvrdio, pa smo se tad bacili na posao
-sto misle da je pomoglo ovaj ciklus opustenost, nismo uopce mislili da radimo dijete, opustili se.. Dosad bolji sex nisam imala 😂 ovako savjet mog ginekologa je bia imas zavaljenu maternicu put natrag pokusaj doggy style, nakon toga lezi. I ako je npr on gore, stavi jastuk pod guzu nek svrsi u tebe i ostani s jastukom lezat.
-simptomi Ajmo pocet.. Od 20dc pocela osjecat ta neka probadanja, nisu bolovi al ka i da jesu. Nije bilo stalno vec u intervalima, imala sam osjecaj kA da me nekom nozem zarize i pusti.. Cice su me bolile, bile su bas pune. Iscjedak je bia obilan i bijel. Do 24dc tad sam imAla neki smede rozi iscjedak, pojavia se tad i to je to. I stalo. I da taj dan sam zvala muza u split da po povratku doma donese cevape s kapulom i ajvarom. Uzas. Nisam bila mirna dok ih nisam pojela. Nakon tog tri dana zuti iscjedak. I stalno sam mokrila, svako pola sata trcala u wc.. I da prosli tjedan sam bila grozna nepodnosljiva. Samu sebe nisam prepoznavala. Nikad do sad. Pms na ntu!! 😂😂 i navece bi se smrzavala ka da imam fibru, a bila sam vrila, muz bi mi reka sta ti je, goris.

(Odgovor članu eternity)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!