|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prehrana u vrtićima u Rijeci?
11.9.2012 11:30:19   
seraphyme
IZVORNA PORUKA: Lenovo

da se ja ne pravim pametan evo pa citajte

http://www.covermagazin.com/zanimljivost.php?NID=3988

sponzorirala "Zvijezda" ? trebam ja tebi slikati svoje posinke i pokazati što čine pizza, majoneza, pomfri, hambiji, ..... bi te šlag strefio. isti sistem, nek proba.... pa se proba pretvori u naviku, a navika u bolest. pravim ja doma"kečap" al ga ukuhavam satima- sol, šećer, bez kozervansa. razlika nebo i zemlja

_____________________________

Gosn Micek 4.4.2011.

Gosn Braco 20.12.2012.

(Odgovor članu Lenovo)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Prehrana u vrtićima u Rijeci?
11.9.2012 11:41:06   
Lenovo
hoces li u 1,2,3 ili 4 razredu skole bit uz svoje dijete u skoli i pazit sto jede?
Dok ce njegovi vrsnjaci bit u pekari,pizzeriji  i jest pizze,bureke ti ces mu kuhat zdravu hranu
ma koga vi zavaravate,ocito sami sebe
Djeca koja su pretila u HR  90% slucajeva nije radi hrane nego radi problema sa zdravljem jer djeca skacu trce i trose sve sta pojedu
A zamislite kako bi se vi osjecali da svi oko vas jedu pizzu u razredu a vi jedete recimo manestru od leće
stavite se samo u njihovu poziciju,to cak moze dovest do velikih psihickih trauma
imam jedan takav primjer u susjedstvu
seraphyme ako su ti pomidori bas iz tvog vrta onda to jos mogu priznat,ako je kupljen na trznici ko da si kupila kečap u ducanu
uostalom imas kecap bez konzervansa i aditiva ako nisi znala


< Poruku je uredio Lenovo -- 11.9.2012 11:42:59 >

(Odgovor članu seraphyme)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Prehrana u vrtićima u Rijeci?
11.9.2012 11:44:38   
Lenovo
Iz strucnog casopisa dakle nije reklama

Rajčice su bogate likopenom, antioksidansom koji sprečava nastanak raka prostate dok neki vjeruju da odražava funkcioniranje žlijezde ključne za zdrav seksualni život. Institut za nutricionizam u Njemačkoj smatra da 15 mg likopena dnevno može umanjiti rizik od kardiovaskularnih bolesti. Procjenjuje se da prosječno serviranje kečapa sadrži 3 mg likopena, jednako kao i pet kriški lubenice. Kečap sadrži i lutein koji u maloj mjeri također štiti oči od makularne deformacije

(Odgovor članu Lenovo)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Prehrana u vrtićima u Rijeci?
11.9.2012 11:47:08   
bubaMaja
vrtić je mjesto gdje se djeca odgajaju ! kako se odgajaju da budu socijalna bića našeg društva, tako se odgajaju i da jedu zdravu hranu. kao što dijete doma roditeljima skače po glavi, maltretira i izvodi monade, tako u vrtićima to isto dijete uči i nauči da se za vrijeme jela sjedne za stol, pristojno pojede svoj obrok, spremi iza sebe, skine se i obuče u pidžamu te legne na krevetić.. i poneka djeca doma i dalje maltretiraju roditelje, a u vrtiću sve rade kako treba. po tom principu vrtić nastoji u dječici usaditi ljubav prema zdravim namirnicama: dakle svaki dan je neko povrće, juhica i meseko. istina dva puta mjesečno jede se pohano meso, ali je ostatak tog obroka izniveliran kako bi se "štetni" učinak masnoća sveo na minimum. (na taj dan je povrtna juhica, i čisto povrće za prilog i nema kolača ili slično).
za pizze i pomfrit postoji mjesto koje se zove dom. to je mjesto na kojem roditelji sami računaju kako svoje dijete hrane pa je na njihov duši i što im dijete jede. ako to rade rijetko onda je to u redu, ali ako je to osnova dječje prehrane onda ne moram niti komentirati posljedice istog.
u nekim vrtićima se slavi rođendan na način da se radi pizza pa kad je rođendan u grupi onda se počaste tom "slasticom" - ujedno se dječica uče da se takva jela ne jedu redovito nego "povodom nečega".
Pomfrit je prvo jelo koje je izbačeno iz vrtića, daleko prije hrenovki i tih odvratnoća, a zašto ne treba posebno isticati. Krumpir je zdrava namirnica, ali pomfrit je živi otrov koji bi trebalo zabraniti!! Svom djetetu nikad ne biste dali da proba mišomor? E pa to je isto.
Kečap je također jedno od otrova, prepun šećera, plastike i tolikog broja E-ova da se isto pitam kako je netko dozvolio da se to prodaje. Poma (odnosno pasirana rajčica bez dodataka) je jako zdrava i ujedno odlična alternativa tom otrovu.

Pitanje koliko je to sve zdravo zbog načina uzgoja životinja i otrovane zemlje i slično je na mjestu, ali nažalost živimo u takvom vremenu gdje na taj faktor u ustanovama ne možemo u potpunosti utjecati. (vrtići se trude nabavljati domaće sorte i što zdravije,ali u financijskom rasponu kojeg imaju). Ipak to ne znači da se trebamo dodatno trovati pomfritom i ostalom hranom za koju je dokazano da je loša za naše tijelo i za naš mozak (što je još važnije).

O tome kako će djeca reagirati na dijete koje ne jede takvu hranu dalo bi se jako puno diskutirati. NAstojanja su da većina djece bude odgojena iz doma i vrtića da takvu hranu ne jedu, a pitanje je onda koga bi zezali? onog tko kao i oni ne jedu smeće ili onog koji jede??? Djeca uvijek zezaju onog tko je u manjini u njihovom okruženju.
A i kad smo kod toga, nije li bolje da dijete zezaju jer se zdravo hrani, nego jer je debelo da ne kažem nešto gore??? A u svojoj dugogodišnjoj praksi rada s djecom nikada nisam čula da se djeca smiju nekome jer jede povrće!! ČAk štoviše to im je jako pozitivno!

ŽAo mi je ako sam nekog uvrijedila ovim postom, ali moram priznati da sam ostala šokirana pročitavši neke postove!!

_____________________________

Blagoslovljeni najljepšom zvjezdicom s neba - došla nam je naša Stella 6.2.2011.

(Odgovor članu Lenovo)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Prehrana u vrtićima u Rijeci?
11.9.2012 11:49:50   
seraphyme
lenovo da kupujem paradajz koliko ga mi trošimo, bankrotirala bih.  a nitko ne spominje čorbe da će nosit u školu, al mu mogu napraviti sendvić i stavit tetrapakić mlijeka ili jogurt.

_____________________________

Gosn Micek 4.4.2011.

Gosn Braco 20.12.2012.

(Odgovor članu Lenovo)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Prehrana u vrtićima u Rijeci?
11.9.2012 11:51:51   
elven
Ne slažem se da se djetetu uskrati glavno jelo ako nije pojelo predjelo ili salatu....to nije normalno i to mi je grozno i to zahtjeva reakciju roditelja

Ove rasprave o traumama zbog klope u školi, pa ako dijete odgojiš da bude samostalno i razmišlja ono će frknuti tu maneštru i nažicati kolegu komadić te famozne pizze ili bureka, probat će colu kad mama ne gleda i hihi hi vidjet će da i nije nešto extra ili će mu se svidjeti....
.

Suma sumarum - u vrtiću se jede što teta kuharica spremi i to je fino i njam i tu nema rasprava niti drame, doma se jede što mama i tata spreme i to je isto fino i njam, tu se već da birati user posted image to što su različite namirnice samo će pridonjeti djetetovoj raznolikijoj prehrani i probavanju raznih okusa, a time i kvaliteti života....

....stvarno ne vidim razloga drami....

(Odgovor članu Lenovo)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Prehrana u vrtićima u Rijeci?
11.9.2012 12:01:49   
Lenovo
IZVORNA PORUKA: elven

 to što su različite namirnice samo će pridonjeti djetetovoj raznolikijoj prehrani i probavanju raznih okusa, a time i kvaliteti života....

hvala sto me razumijes na sto mislim

Nek se nitko ne uvrijedi
Ponasate se ko da niste bili djeca,ko da niste nikad isli u vrtic!!!!!!!!!!!!
Ja svojem dijetetu nista necu branit,ni dok je mali ni dok je velik,sve sto je jestivo ce probat,ako smatram da to stvarno nije dobro necu mu dat,a kad odraste neka radi sta hoce
ALi da ga ja izdvajam od vecine djece to necu sigurno jer to je gore za njegovo zdravlje nego to sto je u sebe ubacio 2 pomfrija vise

< Poruku je uredio Lenovo -- 11.9.2012 12:02:17 >

(Odgovor članu elven)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Prehrana u vrtićima u Rijeci?
11.9.2012 12:03:07   
Lenovo
I molim vas ne shvacajte ovo kao napad na nekog osobno
Smatram ovo kvalitetnom raspravom iz koje svatko moze ponsto naucit

(Odgovor članu Lenovo)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Prehrana u vrtićima u Rijeci?
11.9.2012 12:09:53   
seraphyme
ja nisam išla u vrtić user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  seljačko sam dijete, nismo baš imali love i bilo je: što proizvedeš, jedeš. jednostavno ko grahuser posted image   svoje dijete smatram najvećim bogatstvom i tako se i ponašam. nije najbolje obučen, nema skupo niš, al se trudim svim silama kako bih mu barem hranu osigurala najkvalitetniju. jebga, meni pizza i pommes nisu to, ali tko voli nek izvoli.

_____________________________

Gosn Micek 4.4.2011.

Gosn Braco 20.12.2012.

(Odgovor članu Lenovo)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Prehrana u vrtićima u Rijeci?
11.9.2012 12:27:23   
Lenovo
Slazem se potpuno
Ali uz fizicko zdravlje treba pazit i na ono psihicko koje je po meni puno problematicnije

(Odgovor članu seraphyme)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Prehrana u vrtićima u Rijeci?
11.9.2012 12:37:07   
anaxx
stvarno se ne želim prepucavati ni sa kim....

reći da će se mojem sinu u razredu smijati jer nije probao colu je smiješno
ja mu ne branim da ju proba, samo sam mu rekla da nije zdrava i da je bolje ne piti ju i sad kad mu je netko ponudi neće, čak sam mu i ja rekla neka proba ako želi vidjeti što je to, ali ne želi i kad ide klincima na rođendan dok neki piju on kaže da bi on radije vode ili soka i nikom ništa...

svatko neka bira svoj put, ali i neka ne soli pamet drugima, nadam se da se svi mi trudimo djeci dati najbolje što možemo, ako netko misli da je pizza super za malo dijete tko sam ja da mu sudim, ali generalno ipak postoje neki stručni ljudi koji se time bave ... neka ipak oni rade svoj posao i propisuju menije za klince u vrtićima....

_____________________________

mama jednog velikog i jednog malo manjeg dečka... dva mamina zlata... dočekali smo i Katju ... treće zlato u maminom srcu :)

(Odgovor članu Lenovo)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Prehrana u vrtićima u Rijeci?
11.9.2012 12:41:58   
Lenovo
Sto bi napravila da ti gastroenerolog kaze da djetetu svako toliko das coca colu?

(Odgovor članu anaxx)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Prehrana u vrtićima u Rijeci?
11.9.2012 12:43:23   
anaxx
ajme kamo je ovo otišlo.... user posted image

samo ću još reći da iako neću biti uz svoje dijete u školi i neću ga kontrolirati što jede, to ne radim ni sada, cilj mi je usaditi mu sada vrijednosti što se tiće prehrane da SAM bira ono što je zdravo i to već čini!!!!!

ako je 90% djece u Hrvatskoj pretilo zar da se i ja povodim za tim i tovim i svoje dijete da se ne odvaja od većine, hvala, ja imam doma pravog sportaša, pametnog da izabere i pita što je bolje, a što lošije user posted image

_____________________________

mama jednog velikog i jednog malo manjeg dečka... dva mamina zlata... dočekali smo i Katju ... treće zlato u maminom srcu :)

(Odgovor članu anaxx)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Prehrana u vrtićima u Rijeci?
11.9.2012 12:49:37   
anaxx
IZVORNA PORUKA: Lenovo

Sto bi napravila da ti gastroenerolog kaze da djetetu svako toliko das coca colu?


ako mi to preporuči jer imam određenih zdravstvenih problema sa želucem i potrebno mi je radi probavljanja hrane i nema nečeg manje štetnog za tu svrhu vjerovatno bi ga poslušala i prihvatila to kao i svaki drugi lijek: za nešto koristan za drugo štetan....

još pitanja?

_____________________________

mama jednog velikog i jednog malo manjeg dečka... dva mamina zlata... dočekali smo i Katju ... treće zlato u maminom srcu :)

(Odgovor članu Lenovo)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Prehrana u vrtićima u Rijeci?
11.9.2012 12:51:26   
Lenovo
Vidim da ovo nema smisla
htio sam samo razvit jednu kavalitetnu temu i cut razlicita misljenja
al ovdje svi misle da su najpametniji a zalosno kao da oni nisu bili djeca
Pozdrav

(Odgovor članu anaxx)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Prehrana u vrtićima u Rijeci?
11.9.2012 13:00:31   
anaxx
svi žele svojoj djeci najbolje, nadam se... i ne misle da su najpametniji...

ti imaš jedno mišljenje, ja ili mi kako nas nazivaš imamo drugo, zašto to ne možeš prihvatiti...

svi smo bili djeca... neki su jeli jedno, neki drugo, neki su bili sretni da imaju išta za jesti... tako je nažalost i danas....

_____________________________

mama jednog velikog i jednog malo manjeg dečka... dva mamina zlata... dočekali smo i Katju ... treće zlato u maminom srcu :)

(Odgovor članu Lenovo)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Prehrana u vrtićima u Rijeci?
11.9.2012 13:11:54   
bubaMaja

IZVORNA PORUKA: Lenovo

Vidim da ovo nema smisla
htio sam samo razvit jednu kavalitetnu temu i cut razlicita misljenja
al ovdje svi misle da su najpametniji a zalosno kao da oni nisu bili djeca
Pozdrav



Razvio si jednu temu i čuo različita mišljenja u kojima nitko ne misli da je najpametniji nego eto ne misli jednako kao ti, a to je ono što si zapravo htio: čut različita mišljenja.. ili si možda htio opravdanje za neke svoje postupke? pa i to je legitimna želja, na kraju krajeva... ali eto kad nismo mi "najpametniji" mogli prihvatiti tvoje mišljenje, onda krene vrijeđanje i pozdravljanje i odlaženje...
no i to govori nešto.

Svi smo mi bili djeca i htjeli smo živjeti od čokolade, sendviča i sladoleda, ali smo hvala Bogu imali roditelje koji su nam znali reći kad je dosta i kad je ne. Prema tome nalazimo za pravo i svoju djecu tako odgajati. I stvarno ne vidim u čemu je problem ako "mi" svojoj djeci ne želimo davati jesti nešto što ti svojoj želiš. Ti si roditelj, imaš nad svojim djetetom velika prava, a ta ista imamo i mi nad svojom djecom.



_____________________________

Blagoslovljeni najljepšom zvjezdicom s neba - došla nam je naša Stella 6.2.2011.

(Odgovor članu Lenovo)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Prehrana u vrtićima u Rijeci?
11.9.2012 13:35:57   
seraphyme
IZVORNA PORUKA: Lenovo

Slazem se potpuno
Ali uz fizicko zdravlje treba pazit i na ono psihicko koje je po meni puno problematicnije
ovo je luđe od ludog. psihički ćemo oštetiti djecu hraneći ih pravilno? ma daj  kola je preporučljiva 1 dcl dnevnoi kod slučaja proljeva zbog nadoknade elektrolita. ni iz kojeg drugog razloga

_____________________________

Gosn Micek 4.4.2011.

Gosn Braco 20.12.2012.

(Odgovor članu Lenovo)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Prehrana u vrtićima u Rijeci?
11.9.2012 13:50:46   
Lenovo
ja ovdje nikoga nisam uvrijedio
ako jesam izvinjavam se
Znam samo da se svi drzite zdrave hrane sto je u redu
samo sto zdrave hrane ima jako malo... nazalost
dat cu vam primjer jednog mog dobrog prijatelja iz ZG
kaze kupujem kod kumice na placu,super je,uvijek mi da svjeze,kaze ona i njen muz imaju 60 i par godina i svoj vrt i kazu sve je potpuno zdravo bez aditiva,umjetnih gnojiva i tako ja godinama kupujem kod iste za svoje 3 djece i vidim da su cijene mrvicu vece nego ostalih al kazem to je za moju djecu kvalitetno i malo skuplje.Eto desilo se jednom da sam slucajno sreo jednog prijatelja i zove na kavu,ja kazem ajmo da kupim povrce pa cemo onda,i tako ja njemu pricam kako kupujem povrce od kumice koja ima svoj vrt i tako to...
dodemo do standa a on se pozdravi sa doticnom kumicom ja kupim i odosmo na kavu.Kad ono šok,kaze to mi je susjeda koja zivi sa muzem u nekom "podrumu",kaze ne da nemaju balkon,a ne nekakav  kakav vrt,sve kupuju na veletrznici i prodaju na placu,a ja u zabludi da kupujem domace...

Svako misli najbolje na svoje dijete,al ipak dijete najbolje zna šsta mu paše bez obzira koliko bio mali...

(Odgovor članu seraphyme)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Prehrana u vrtićima u Rijeci?
11.9.2012 13:59:11   
danery
issss,oko čega se vi prepucavate....
lenovo,ti ne daj djetetu jest u vrtiću da ne bi morala teta reći NEMA DRUGO AK NE POJEDEŠ JUHU i mir....
nego.....si ti pitao u zvijezdi otkuda nabavljaju rajčicu za kečap?jaja za majonezu?mislim daaaaaaaaaaaaaj.....
a sad odo,zagorit će mi pizza....a morti mi je i supenzi bite iskipila,utekao možda batak od domaćeg pileta iz nje kad je vidio društvo očito umjetne mrkve iz bille user posted image user posted image

_____________________________

...bejb...our be(a)st.....

....mini gospa....

bogo....priti pliiiiiiiiiz,očuvaj me od baba u životu,od ostalog ću se sama čuvati..... ;)

(Odgovor članu Lenovo)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Prehrana u vrtićima u Rijeci?
11.9.2012 14:03:55   
seraphyme
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Gosn Micek 4.4.2011.

Gosn Braco 20.12.2012.

(Odgovor članu danery)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Prehrana u vrtićima u Rijeci?
11.9.2012 14:11:24   
anaxx
danery user posted image user posted image user posted image

eto ja danas radim svoju vegetu- iz vrta mrkvica i peršin.... nadam se da će mi se htjet udružiti s kupovnim celerom i soli iz ko zna čijeg mora.... jodiranom!

user posted image

_____________________________

mama jednog velikog i jednog malo manjeg dečka... dva mamina zlata... dočekali smo i Katju ... treće zlato u maminom srcu :)

(Odgovor članu seraphyme)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Prehrana u vrtićima u Rijeci?
11.9.2012 14:16:56   
danery
isss,anaxx,sprd te bilo....kupuješ sol,a mogla si metar-2 vune bubnut u more i nahvatat u oriđiđi stanju preko noći....si zaboravila pokus sa kristalizacijom iz 7.osnovne? user posted image user posted image

_____________________________

...bejb...our be(a)st.....

....mini gospa....

bogo....priti pliiiiiiiiiz,očuvaj me od baba u životu,od ostalog ću se sama čuvati..... ;)

(Odgovor članu anaxx)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Prehrana u vrtićima u Rijeci?
11.9.2012 14:17:43   
Lenovo
IZVORNA PORUKA: danery

issss,oko čega se vi prepucavate....
lenovo,ti ne daj djetetu jest u vrtiću da ne bi morala teta reći NEMA DRUGO AK NE POJEDEŠ JUHU i mir....
nego.....si ti pitao u zvijezdi otkuda nabavljaju rajčicu za kečap?jaja za majonezu?mislim daaaaaaaaaaaaaj.....
a sad odo,zagorit će mi pizza....a morti mi je i supenzi bite iskipila,utekao možda batak od domaćeg pileta iz nje kad je vidio društvo očito umjetne mrkve iz bille user posted image user posted image

nitko ne zeli prihvatit to da kupovne zdrave hrane ima jako malo
komad pizze ili porcija pomfrija jednom mjesecno nikome nebi naštetila,dapače većina djece se veseli pizzi
samo to zelim rec

(Odgovor članu danery)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Prehrana u vrtićima u Rijeci?
11.9.2012 14:22:35   
danery
no da,štima,ok....
al sinko...pogleč ovak:vrtić je institucija koja ima određene propisane norme pa ak tamo veliju jeli bute tobož domaći grincajg od kume štefice sa dolca,onda to i bu za njupu....
isto tak,ne znam si primijetio:u kazalištu,zaaamisli ti to,ne daju klopat kokice i ine strine user posted image
u dućane ne smiju psi,nema lizanja sladoleda i sl....u kino ne daju unositi home made pohane batkove i opet sličnih 1000 propisa...
daklem-oš-neš-neemoraaaaaaaaš....al onda tutanj tamo gdje moš,a to je očito doma....nema pravilnika i propisa....jel user posted image

_____________________________

...bejb...our be(a)st.....

....mini gospa....

bogo....priti pliiiiiiiiiz,očuvaj me od baba u životu,od ostalog ću se sama čuvati..... ;)

(Odgovor članu Lenovo)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!