|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Folna kiselina
28.4.2010 8:28:38   
ZVRK
ja sam pila sada za pripremu ove trudnoče skoro 6mjeseci ali u prošlima nisam
one ne štete tako da možeš slobodno početi ih piti.
ja kupujem neke od 18-19kn/20kom koje mogu ići i na recept

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu danery)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Folna kiselina
28.4.2010 19:41:04   
dajra
Hvala velika na ogovorima..otići ću u apoteku i potražiti nešto od preparata na bazi folne kiseline.Drago mi je što mogu ovako razmijeniti iskustva i poslušati različite savjete.To puno pomaže.Ja sam imala dvije uredne trudnoće i pila sam folacin samo u periodu između 3-4 mjeseca,i to samo u prvoj trudnoći u drugoj nisam ništa (osim željeza).Ali sad mi je dr.rekao da bi bilo poželjno da pijem određeno vrijeme folnu kiselinu.

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Folna kiselina
27.9.2010 12:51:05   
Freya
Folnu sam pila jedno tri mjeseca prije trudnoće....onako malo bih pila ap zaboravila...a zadnji mjesec prije plusa sam bila redovita. :)
Sad sam u 9.-om tjednu i pijem ju svakodnevno. Kombiniram razne, neku iz dm-a sa vitaminima b12 i b6 (ne jedem meso pa mi to dobro dođe) i folacin.

_____________________________

U nizu događaja u mom životu, ništa nije bilo slučajno. Sve se dogodilo u skladu sa unutarnjim potrebama

(Odgovor članu dajra)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Folna kiselina
26.12.2010 11:59:24   
Indy
ja sam pocela piti folnu kiselinu prije trudnoce, i sad jos uvijek  pijem. tablete sam kupila u dm-u, pise na kutiji da osim folne sadrzi,  B6 i B12.

(Odgovor članu Freya)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Folna kiselina
9.1.2011 20:12:15   
zlata2
A do kad ju treba pit?

(Odgovor članu Indy)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Folna kiselina
9.1.2011 22:03:22   
pepeljuga
Ja i prije i sad pila folnu do 12 tjedna i onda posli prenatal ili tome slicnouser posted image

_____________________________

Ništa u životu nije tako loše, da nebi moglo biti i gore, ali ni tako dobro da nebi moglo biti bolje!! :))


(Odgovor članu zlata2)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Folna kiselina
9.2.2011 13:33:57   
Bablica
Meni su isto rekli pit ju najmanje 3 mjeseca prije. Uzimam folnu od dietpharma, piju se po 1 dnevno - obično ju uzmem ujutro uz doručak.
Nigdje nema uputa kako se piju - uz jelo, prije, poslije ...?!?! Kada ih vi pijete?

_____________________________

Korina 28.10.2010 naš najljepši anđelić

"Život nagrađuje one koji ustraju"

Karlo 10.04.2012

(Odgovor članu pepeljuga)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Folna kiselina
9.2.2011 13:37:00   
ribica1
Iza ručka!

_____________________________

Moja dva anđela......
Luka i Eni - 02.01.2011.

Čuda se događaju...

I moje malo čudo je tu - 10.12.2011. Dora

(Odgovor članu Bablica)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Folna kiselina
9.2.2011 13:51:29   
pepeljuga
Ja isam iza rucka a sad pregnital iza vecere jer uvik zaboravim pa se navece sitimuser posted image

_____________________________

Ništa u životu nije tako loše, da nebi moglo biti i gore, ali ni tako dobro da nebi moglo biti bolje!! :))


(Odgovor članu ribica1)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Folna kiselina
9.2.2011 20:30:06   
neron
cisto informacijeradi ako kog zanima da se moze piti bilo kad, al i nema neke velike otrebe za njom posto se ona skladisti u jetri i ta kolicina koja je uskladistena je dovoljna rezerva za 6 do 9 mjeseci a i nju proizvode svakodnevno bakterije iz crijeva , kao i ostale b vitamine tako i da se i nemora bas redovno uzimati. to je vise farmaceutski lobi.
a i svak je uzima svakodnevno kroz hranu.

(Odgovor članu pepeljuga)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Folna kiselina
7.3.2011 19:21:20   
U nadi je spas
user posted image
Pozdrav, vidim da ste skoro sve pile folnu kiselinu, ja sam od početka na folic plus tabletama i Pregnitalu, Folic plus pijem 3 tbl na dan, 2 ujutro a 1 s pregnitalom za ručak, ako ručam jer nemam apetita..u 12 sam tjednu trudnoće i neke trudnice mi kažu da misle da je to previše, ali vjerujem da mi ginekolog ne bi preporučio da nije u redu..
Lijepi pozdrav svima user posted image


_____________________________

Od kada te znam ja vjerujem u anđele...

(Odgovor članu neron)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Folna kiselina
7.3.2011 19:28:17   
pepeljuga
Ja sam pila do 12 folnu a od 12 pregnital i tako u sve tri trudnoce.

_____________________________

Ništa u životu nije tako loše, da nebi moglo biti i gore, ali ni tako dobro da nebi moglo biti bolje!! :))


(Odgovor članu U nadi je spas)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Folna kiselina
15.3.2011 9:34:11   
malicka
Pijem Folnu kiselinu od Dietpharma mjesec dana (od 7 tjedana trudnoće), jednu tabletu dnevno (sadrži potrebnu dnevnu količinu od 400 miligrama).
Cijena je 49,90 kn. U apoteci su mi ih preporučili jer je dovoljna jedna tableta dnevno.
Meni su super i ne rade mi nikakvu mučninu, ali ni inače nemam mučnine (pa neznam koliko je to dobar pokazatelj).

Pozdrav

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Folna kiselina
7.4.2011 21:53:44   
jagodicabobica
user posted image trenutno citam jedan clanak o folnoj kiselini..pokusacu par bitini informacija podjeliti s vama..
morat cu prevesti..
prirodno u hrani ima folat u razlicitim formama dok u tabletama to nije tako...
dok jedes voce i povrce sto sadrzi folat u tom vocu i povrcu ima jos vitamina kao sto su i ( B12 i B6) koje konbinirano sa folatom unosis u svoj organizam.Prirodni izvor folata je zato bolji od vitaminski tableta.
Preporucuje se 500 mikrograma folata zenama koje su u godinama kad mogu zatrudniti,trudnicama i dojilama...

100gr slika...sadrzi 280mikrograma folata user posted image
100g friskog spinata sadrzi 220mikrograma folata
100g bjelog graha sadrzi 210 mikrograma folata
100g brokule sadrzi 200mikrograma folata


smedi grah sadrzi 140 mikrograma folata user posted image


grr nadam se da ste nesto i razumjele?user posted image

< Poruku je uredio jagodicabobica -- 7.4.2011 22:00:26 >

(Odgovor članu malicka)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Folna kiselina
21.7.2011 15:24:16   
ninek
meni ginekologica nije rekla tj nije niti spomenula folnu kiselinu.Trebam li ju svejedno piti ili ne?sad sam u 14. tjednuuser posted image user posted image

(Odgovor članu lueman)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Folna kiselina
21.7.2011 15:34:53   
mirna
Sada vise ne trebas. Folna kiselina je najvaznija u prva tri mjeseca, kada se beba razvija, a trebalo bi je poceti piti vec prije zatrudnjenja.

(Odgovor članu ninek)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Folna kiselina
3.8.2011 13:35:25   
ninek
hvala!!

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Folna kiselina
3.8.2011 13:38:25   
BUMBI
Ja sam ju prošli tjedan isto kupila i počela piti

_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

(Odgovor članu ninek)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Folna kiselina
25.10.2011 0:46:23   
Amarnat
Pozz cure,
evo da malo podignem temuuser posted image
mi radimo na tome da nas sincic dobije seku ili bracu (on bi htio seku ) i prije manje od mjesec dana sam pocela piti Centrumovu Maternu koju sam dobila, sada je ona pri kraju ali nekako nisam sretna s njom, pa sam danas otisla i kupila Elevit Pronatal....
o njima sam dosta citala i sva iskustva mama po netu su pozitivna, cak puno njih kaze da su im mucnine bile daleko manje nakon sto su poceli piti te tabletice..

u prvoj trudnoci sam pila Folic plus prva 3 mj i nakon toga presla na Prenatal od kojeg sam jako povracala pa sam ga prestala piti...

Elevit kosta 102 kn za mjesec dana..

_____________________________

Seek and find the freedom of the spirit, for where there is true freedom,
there is peace, and where there is peace, there is love,and it is love that unlocks all doors.

(Odgovor članu BUMBI)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Folna kiselina
28.10.2011 19:55:10   
andydea
evo da se i ja javim...ja sam u obje trudnoće pila prenatal i jako sam bila zadovoljna,a u drugoj kao i sada pijem prije trudnoće folic plus i nastavit ću ga piti sve dok ne zatrudnim i još 3mj.iza a onda opet prelazim na prenatal.....

_____________________________

LAURA 11.01.2002
LANA 23.05.2006
DIAN 21.08.2012-mamin lavić (4180g,50cm)
Mrvica (anđeo)- 29.10.2013
MARIA ROSA 4.11.2014 -4,460 g, 54cm (mamina bumbarica )

(Odgovor članu Amarnat)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Folna kiselina
1.12.2011 12:44:54   
mamica1985
evo, da osvježim malo temu user posted image
pijem folnu kiselinu već 2 mjeseca redovito svaki dan iza obroka, planiramo bebu krenuti "raditi" od polovine ovog mjeseca user posted image

(Odgovor članu andydea)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Folna kiselina
13.12.2011 12:58:46   
kxk7242
opet osvjezenje teme... ja ju pocinjem piti za nekoliko dana... kupila sam u ljekarni dietpharm-ovu folnu kiselinu (jedna tableta dnevno) - oko 50kn. Ginekolog mi ju je svakako prepoucio i do 3 mjeseca prije zaceca... Naime mislimo raditi na bebi u 2. ili 3. mj 2012. pa mislim da je vrijeme da je pocnem uzimati user posted image

(Odgovor članu mamica1985)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Folna kiselina
13.1.2012 17:43:25   
anđele_moja
Ja sam počela pit prije trudnoće, pila sam Folic Plus 9, 1o mjesec, onda pauza i sad u trudnoći opet u 5 tjednu.

(Odgovor članu kxk7242)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Folna kiselina
16.1.2012 12:53:08   
winkica
evo ja već mjesec i pol pijem prenatal od natural wealth-a i super je...istina da sam se malo udebljala zbog b vitamina ali počela mi je kosa rasti što znači da stvarno djeluje...smatram da prije trudnoće ne treba piti čistu folnu kiselinu jer je preskupa a traje kratko.dovoljan je i prenatal jer sadrži dnevne preporučene doze apsolutno svih vitamina i folne kiseline (800 mikrograma)...a i to je priprema tijela da beba odmah pri začeću ima sve potrebne vitamine...natural wealthov prenatal dođe 137 kn ali ima 100 tableta i traje 3 i pol mjeseca jer se pije jedna dnevno..pije se poslije ručka jer ako ga pijem a nisam puno ručala zna mi biti mučno u želucu...
to je moje iskustvo..a preko e-bay a naručila sam prenatal od puritans pridea i to dobiješ 2 bočice po 100 tableta za samo 120 kn sve zajedno...što je odlična ponuda a i za puritans pride sam čula od prijateljice koja koristi samo njihove proizvode i jako jako je zadovoljna..ona je sad trudna tako da je naručila 2 bočice...


_____________________________

Ovdje nema mjesta za tugu...!!!

(Odgovor članu anđele_moja)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Folna kiselina
2.2.2012 0:47:29   
Kontesa Nera
Evo ja sam prije par dana počela piti folic plus sa dodatkom kalcija i D vitamina. Ima 90 tableta i pije se 3 dnevno, s tim da mi je rečeno da mogu piti i 2 dnevno dok planiramo bebu.. Možda bi stvarno trebala piti 3 ako je to dovoljna dnevna količna? user posted image Uglavnom, planiram to piti i u trudnoći, možda i više od prva 3.mj., mislim da ne može škoditi...

(Odgovor članu winkica)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!